Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Plakam yolda düşmüş.Bundan sonra nasıl bir yol izlemem lazım.

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    ASYA AS 100 - 8
    Başlıkta belirttiğim gibi plakam düşmüş ve ben bunun farkına varmadım.Bundan sonra ne yapmam lazım?Nereye giderim ne kadar para veririm.Yardımcı olursanız sevinirim.
    Belki de ilk önce yanlış insanlarla tanışmasaydık , doğru insanı bulduğumuzda onların değerini anlayamazdık ...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Acil112 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ilk iş "zaman kaybetmeden" karakola gidip plakanın düştüğü söylemen. Sonra sana bir evrak verirler plakanı yaptırıp mühürletirsin. sadece 15-20 lira plaka ücreti ödersin. benim da başıma gelmişti.
    112ciyiz

scorpions_59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    racer 200_discovery150_cbf 150_cbr 250_
    şaka mı? hocam
    olacak olacak...

Motosikleti
    ASYA AS 100 - 8
    Alıntı Acil112 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ilk iş "zaman kaybetmeden" karakola gidip plakanın düştüğü söylemen. Sonra sana bir evrak verirler plakanı yaptırıp mühürletirsin. sadece 15-20 lira plaka ücreti ödersin. benim da başıma gelmişti.
    Yarın sınava gideceğim için polis karakoluna şuan gitmem imkansız.
    Yarın sınavdan sonra gitsem olur mu acep ?
    Belki de ilk önce yanlış insanlarla tanışmasaydık , doğru insanı bulduğumuzda onların değerini anlayamazdık ...

takendy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    K 1300 GT
    geldiğin yolu izlemen lazım belki bulursun

yakın bir karakola ruhsatla git zabıt tuttur sonrada o zabıtla trafik şubene git orada işini halledersin...
    "Dünyanın sorunu, Akıllılar hep kuşku içindeyken, aptalların küstahça kendilerinden emin olmalarıdır." B.Russell
    "Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür; ve bir orman gibi kardeşcesine" Nazım Hikmet

Motosikleti
    ASYA AS 100 - 8
    Alıntı takendy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geldiğin yolu izlemen lazım belki bulursun

yakın bir karakola ruhsatla git zabıt tuttur sonrada o zabıtla trafik şubene git orada işini halledersin...
    Geldiğim yolu izledim. bulamadım. Yarın gidip düşürdüm diye söylerim.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:33 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:29 ----------

Alıntı scorpions_59 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şaka mı? hocam
    Evet şaka.Milletin vaktini çalmak için buradayım.

Karakola gitmene gerek yok. Trafik tescil şubesine git orada kayıp plaka için fotokopi ile çoğaltılmış başvuru formu olması lazım.Herhangi bir trafik takipçiden de alabilirsin.Ücret istememesi lazım.Altı üstü bir fotokopi.Formu doldurup imzalıyorsun.Görevli memura veriyorsun.Sana yeni plaka bastırman için bir kağıt yazıp veriyor.O kadar.Buraya kadar hiçbir yerde para ödenmiyor. Sadece plakanı bastırmaya gittiğin yerde tek plaka için para ödüyorsun. 15 lira civarında bir şey olması lazım.

Aaa sen Karşıyaka'daymışsın, dur bi dakka.

Girne caddesine anadolu caddesi tarafından girildiğinde ilk sağdaki kavşaktan içeri girersen ilçe emniyet müdürlüğü binasını solunda görürsün.Girne caddesine 500 metre falan.Bilmeyen olur diye tarif ediyorum, belki sen biliyorsundur.Bu binanın 1. katında trafik şubesi var.Tüm ruhsat ve ehliyet işleri burada yapılıyor.

Plaka bastırılan yer Yenişehir'de.Fuar 9 eylül kapısını geçince yani basmane tren garı önündeki kavşaktan sola dönüp düz devam ediliyor.Yol ileride aşağıya doğru giriyor.aşağı girilmeyecek, sağa ayrılıp yukarıda kalınacak. Orada bilmemne otel var, ismini unuttum.onun olduğu sokağa sağa girilecek.Sokak içinde 500 metre ileride sağda.

scorpions_59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    racer 200_discovery150_cbf 150_cbr 250_
    Alıntı BurakASLAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geldiğim yolu izledim. bulamadım. Yarın gidip düşürdüm diye söylerim.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:33 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:29 ----------

Evet şaka.Milletin vaktini çalmak için buradayım.
    çalma zaman sakat.
    olacak olacak...

takendy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    K 1300 GT
    Alıntı jawa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Karakola gitmene gerek yok
    karakola gitme işi kaybolan plakanın herhangi bir suça karışması ihtimaline karşıdır.
    yeni plaka çıkartmak için değil
    "Dünyanın sorunu, Akıllılar hep kuşku içindeyken, aptalların küstahça kendilerinden emin olmalarıdır." B.Russell
    "Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür; ve bir orman gibi kardeşcesine" Nazım Hikmet

Motorda tek plaka olduğu için kayıp veya çalınma durumunda tutanak tutturmak şart yeni plaka için. Bu tutanak olmadan trafik şube yeni plaka vermez. Arkadaşın anlattığı çift plakalı araçlarda tek plaka kaybolduğunda yapılan işlerdir. Aynı zamanda görgü tutanağı da düzenlenir. Trafik şubede tutanakla gidilir, matbu bir dilekçe doldurulur, ruhsat ve nüfus kağıdı fotokopisiyle verilir ve plaka bastırmak için sevk alınır, plaka bastırıldıktan sonra mühür vurdurulur ve iş biter.

chopperrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    geçen hafta içi plaka çıkarttırdım. karakoldan zabıt şart değil. trafik tescile gittim plaka bastırma fişi aldım gittim 9.50 tl karşılığında plakamı bastırttım, sonra emniyete geri götürüp mühürlettim.
    .....ve sordu torununa yaşlı kızılderili büyücüsü : sen hiç orta sehpalı supersport gördün mü.....

Alıntı deadline adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu tutanak olmadan trafik şube yeni plaka vermez.
    Bana verdi.

En son plaka basıldıktan sonra tekrar trafik şubeye dönüp damga basılması gerekliliğini unutmuşum, iyi oldu hatırlatma.

Güya bürokrasi azalmıştı.Bunu söyleyenler kendileri plaka çıkartsınlar önce, ondan sonra konuşsunlar.

------------

Yukarıdaki tarif kafa karıştırıcı oldu galiba.Görsel destekle şöyle:

Karşıyaka ilçe emniyet müdürlüğü

Plaka basım atölyesi

Plaka basılan sokağın girişindeki otelin adı "Kocaman Oteli" imiş.

Motosikleti
    ASYA AS 100 - 8
    Ohaaa taaa oraya mı gidicem ben yaaa. :/ Lanet olsun.

Acil112 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    taa oraya derken sana ne kadar uzak, nerde yaşıyosun? Denizli'de falan mı? motosikletle çok da zor olmasa gerek...
    112ciyiz

Otoburkaplan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mobilette > Titan > GV650 > VERSYS > F650 CS
    polisten uzak
    Ever tried, ever failed..No matter, try again, fail again, fail better

Raphae1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Er6-F-Cbf 1000+YBR 125, gts250-cbf150-600rr-mt07
    Alıntı takendy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    karakola gitme işi kaybolan plakanın herhangi bir suça karışması ihtimaline karşıdır.
    yeni plaka çıkartmak için değil
    Sonra sakata gelme
    ARTİSTLİĞİN SONU FİGÜRANLIKTIR...

Motosikleti
    ASYA AS 100 - 8
    Polise haber verdim Raphae1

Harita bizim burası ama işlem uzun diye öyle dedim.Seve seve çıkacak plaka Acil112

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hort. Plaka kayıp işlemi için motosiklette yeni plaka çıkarılması gerekiyormuş. Ruhsatın iki sayfası değişecek, iki kağıt parçası yaklaşık 180 tl + plaka basım 15tl. Toplamda 200 tlye yakın bir masrafı varmış. Yapacak bir şey yok, mühürsüz plaka akar. İki kağıt, bir metal plakaya 200 tl veremem
    Oldjack bunu beğendi.

Oldjack - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fz6 Fazer
    Alıntı BatuhanK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hort. Plaka kayıp işlemi için motosiklette yeni plaka çıkarılması gerekiyormuş. Ruhsatın iki sayfası değişecek, iki kağıt parçası yaklaşık 180 tl + plaka basım 15tl. Toplamda 200 tlye yakın bir masrafı varmış. Yapacak bir şey yok, mühürsüz plaka akar. İki kağıt, bir metal plakaya 200 tl veremem
    hayır abi öyle bişey olamaz. Plakayı bastırıp tutaunak falan filan işte.

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Emniyette iki ayrı memura sordum, aynı cevabı verdiler. Arabada plakalardan biri düştüyse yenisi basılıyormuş, ikisi birden kayıpsa yenisi çıkartılıyormuş

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)