Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
13. sayfa BirinciBirinci ... 3111213141523 ... SonuncuSonuncu

Macera Dolu Amerika :)

Motovento
    REKLAM ALANI
    MK America - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman 650
    Pazar günü Anma Günü'ydü burada. Söz vermiştim bir sürü resim çekeceğim diye ama evden çıkamadım. Bazı aksilikler oldu :(

O yüzden dün sokaklarda gezindim size resim çekeyim diye. Birkaç küçük motorcu grubuna rastlayabildim sadece.

Anıtların oralarda gezdim, park etmiş segway'leri falan çektim ama geçit törenini kaçırdım. Neyse ki abonesi olduğumuz haber ajansları çekmişler! Resimleri ve küçük bir de yazıyı bloga ekledim. Tadını çıkarın

http://blogs.voanews.com/turkish/sel...solum-motorcu/

Yazıdan kısa bir bölüm (Asıl resimler blogda):

(...)
    Tabii motorcular uzak yoldan geldiklerinden hemen dönmüyorlar. Birkaç gün boyunca nereye gitseniz etrafta öbek öbek motorcu görmek mümkün En sevdiğim yanlarından birisi birbirlerini hiç tanımayan motorcuların dayanışmasını görmek oluyor. Selam vermeyi, herhangi bir sıkıntı yaşayan motorcuların hızla yanında bitmeyi, gülümsemeyi ve motordan keyif almayı hiç ihmal etmiyorlar. Yani tüm ahaliyi tanıdığınız bir mahallede gezer gibi falan oluyorsunuz bu günlerde motora bindiğinizde
    (...)

Vee bloga koymadığım birkaç resim:

Park etmiş Segway'ler

Bisiklet-Taxi

Washington'dan Sevgiler,
    Selin

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Motosikleti
    Suzuki Burgman 650
    "Dur Yazıyorsa Duracaksın! "
    Merhaba,

Bu sabah "Stop" (DUR) işaretinde 3 saniye boyunca durmadığım için polisten azar işittim!

İşe geç kaldım diye acele ederken trafik işaretinde sadece ayaklarımı yere değdirip kaldırdım. 10 metre sonra bir düdük sesi. Polis yanıma gelip "Stop işaretinde en az 3 saniye 'full stop' (tamamen durmak diyelim) yapmazsan bir daha ki sefere ceza yazarım" dedi.

Cezalar yüksek... Üstelik ceza alınca otomatik olarak sigortaya ödediğin pirimler de artıyor. "Dikkatsiz sürücü" sayıp yaklaşık 3 yıl acısını çıkarıyorlar primlerde. Tabii hız cezasının sonuçları daha ağır. Stop onun yanında msum sayılır Moralim bozuldu tabii... Ama tabii ürkünce dikkatli olmayı da kafama kazıdım. Artık işarette durup içimden "bir - ikiiiii- üüüççççç-" diye saymadan aynı yoldan geçmem

Neyse... Anının vesilesiyle size çoook güzel haftasonları diliyorum.

Bol gezin, fotoğrafları (dilerseniz) gönderin yayınlayayım (motosikletlikiz@gmail.com)

Sevgiler
    Selin

emre_tnl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı MK America adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    "Dur Yazıyorsa Duracaksın! "
    Merhaba,

Bu sabah "Stop" (DUR) işaretinde 3 saniye boyunca durmadığım için polisten azar işittim!

İşe geç kaldım diye acele ederken trafik işaretinde sadece ayaklarımı yere değdirip kaldırdım. 10 metre sonra bir düdük sesi. Polis yanıma gelip "Stop işaretinde en az 3 saniye 'full stop' (tamamen durmak diyelim) yapmazsan bir daha ki sefere ceza yazarım" dedi.

Cezalar yüksek... Üstelik ceza alınca otomatik olarak sigortaya ödediğin pirimler de artıyor. "Dikkatsiz sürücü" sayıp yaklaşık 3 yıl acısını çıkarıyorlar primlerde. Tabii hız cezasının sonuçları daha ağır. Stop onun yanında msum sayılır Moralim bozuldu tabii... Ama tabii ürkünce dikkatli olmayı da kafama kazıdım. Artık işarette durup içimden "bir - ikiiiii- üüüççççç-" diye saymadan aynı yoldan geçmem

Neyse... Anının vesilesiyle size çoook güzel haftasonları diliyorum.

Bol gezin, fotoğrafları (dilerseniz) gönderin yayınlayayım (motosikletlikiz@gmail.com)

Sevgiler
    Selin
    ne güzel keşke o kurallar burda da olsa ve uygulansa ne mutlu olurdum. iyi haftasonları.
    Kahya Motorumu Hazırla Çıkıyorum!

cbr1100 xx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ HAYABUSA 2021 BLACK EDİTİON
    Büyük aşklar yolculuklarla başlar ama önce güvenlik....

Motosikleti
    Suzuki Burgman 650
    Alıntı cbr1100 xx adlı üyeden alıntı Mesajı göster

İlahi Manhattan kolbastı'yı görmemiştim!

Sağolun, şenlendik

sercan2667 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '''14 Crypton&''05 TDM 900''22 GSX-S 1000
    http://www.youtube.com/watch?v=TltdM...eature=related
    AMERİKADA apple store de ANKARLI NAMIK RÜZGARI
    2020 'Tracer 900 İcon Blue

cbr1100 xx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ HAYABUSA 2021 BLACK EDİTİON
    İlahi Manhattan kolbastı'yı görmemiştim!

Sağolun, şenlendik
    Eyvallah kardeşim....
    Büyük aşklar yolculuklarla başlar ama önce güvenlik....

Motosikleti
    Suzuki Burgman 650
    Maceranın Hası: Bir Günde 640 Km (SON BÖLÜM)

Boston'dan bol bol fotoğraf, Hollywood setinden görüntüler ve "Harvard vardı da biz mi okumadık" tartışması...

Boston seyahatimin son bölümünde hepsi var

http://blogs.voanews.com/turkish/sel...tre-son-bolum/

Bloga ve buraya yorumlarınızı esirgemezseniz güzel bir paylaşım olur. Comment/Yorum kısmına kısa da olsa anılarınızı yazarsanız ayrı tatlı olur

Sesli yazı sevenler artık biliyor, yazının başındaki medya oynatıcıya tıklayıp macerayı benden dinliyor

Birkaç resim de buraya ekliyorum:

Şimdilik sevgiler,

Selin

Motosikleti
    Suzuki Burgman 650
    Setine rastladığım filmin fragmanı blogda var ama buraya da koymak istedim maalesef başarılı olamadım.

Teknolojiyle aram iyidir gerçi ama youtube videosunu buraya yapıştıramadım. Kendimden utanıyorum!!! Bloguma wordpress'te eklemek çok daha kolaydı

CODE komutunu mu kullanıyorsunuz yapıştırırken? Yoksa embed kodunun başına sonuna birşey mi koyuyorsunuz?

Selin

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Setine rastladığım filmin fragmanı blogda var ama buraya da koymak istedim maalesef başarılı olamadım.

Teknolojiyle aram iyidir gerçi ama youtube videosunu buraya yapıştıramadım. Kendimden utanıyorum!!! Bloguma wordpress'te eklemek çok daha kolaydı

CODE komutunu mu kullanıyorsunuz yapıştırırken? Yoksa embed kodunun başına sonuna birşey mi koyuyorsunuz?

Selin
    Video adresinin sonundaki kodun başına [YT"] sonuna da [/YT"] ekliyorsun. Şu şekilde oluyor [YT"]QNLiOojDgLE[/YT"] T harflerinin yanındaki tırnak (") işaretleri olmayacak tabi.

Örnek

Selin

Gezi yazını okurkan o kadar çok soru uçuşuyordaki kafamda.
    Bir daha okuyup öyle sorayım artık.

Edit: Örnek olsun diye kod yazınca ciddiye aldı forumda haliyle. Sildim.
    Rıdvan anlatmış zaten.

Motosikleti
    Suzuki Burgman 650
    Alıntı Slayerrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Video adresinin sonundaki kodun başına [YT"] sonuna da [/YT"] ekliyorsun. Şu şekilde oluyor [YT"]QNLiOojDgLE[/YT"] T harflerinin yanındaki tırnak (") işaretleri olmayacak tabi.

Örnek
    Ne kadar hızlısınız Çooook teşekkürler. Ellerinize sağlık

---------- Mesaj ekleme zamanı: 15:07 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 15:05 ----------

Alıntı jam session adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gezi yazını okurkan o kadar çok soru uçuşuyordaki kafamda.
    Bir daha okuyup öyle sorayım artık.

Edit: Örnek olsun diye kod yazınca ciddiye aldı forumda haliyle. Sildim.
    Rıdvan anlatmış zaten.
    Olur tabii... Çok zor olmasın!

Motosikleti
    GSXR1000RR1
    Emekleriniz için teşekkürler, sizin gibi gurbetçi arkadaşlar sayesinde böyle yerleri gitmeden görmüş kadar oluyoruz, görevinizde de başarılar dilerim.

Motosikleti
    Suzuki Burgman 650
    Alıntı emin_arikoglu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Emekleriniz için teşekkürler, sizin gibi gurbetçi arkadaşlar sayesinde böyle yerleri gitmeden görmüş kadar oluyoruz, görevinizde de başarılar dilerim.
    Çok teşekkür ederim. Herkesin yaşadığı ülkelere bakışı farklı oluyor ama sonuçta objektif olmaya özen göstererek sokakta neler yaşandığını anlatmayı deniyorum. Ne mutlu beğendirebildiysem ;)

Felon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikletli Kız selamlar
    kamera aparatı testi ne oldu,ben o arada scooter ımı satıp 250cc ye geçtim
    ama yeni motorla yeni video da çektim.Fakat bu sefer kamera arkadaşımın motorunda Hyosung Gv250 nin üzerinde.Belki bu videoda işine yarar diye paylaşayım dedim:

2.videoda benden sana hedaye :=)
    https://www.youtube.com/alifeyizoglu

Motosikleti
    Suzuki Burgman 650
    Alıntı Felon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motosikletli Kız selamlar
    kamera aparatı testi ne oldu,ben o arada scooter ımı satıp 250cc ye geçtim
    ama yeni motorla yeni video da çektim.Fakat bu sefer kamera arkadaşımın motorunda Hyosung Gv250 nin üzerinde.Belki bu videoda işine yarar diye paylaşayım dedim:

2.videoda benden sana hedaye :=)
    Bu daha da güzel olmuş. 2 soru:

-çekim hangi kamerayla yapılıyor

-kamerayı motora tutturmak için özel aparat mı kullanıyorsun yoksa kendin mi birşey icat ettin?

Yanıtlarını yazıda kullanacağım

Ama gelecek iki yazı şimdiden belli gibi. İzmir'de dikilecek kask heykeli ve "Tek teker imam" lakaplı Tarık'la söyleşi...

Hiç merak etme ama kamera yazısı büyük oranda senin videolarınla olacak ;)

Bana bunu yine 1 buçuk dakikaya indirmen gerekebilir ama :(

Blogun sıkı takipçisi olduğun için ayrıca teşekkürler ;)

Felon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu daha da güzel olmuş. 2 soru:

-çekim hangi kamerayla yapılıyor

-kamerayı motora tutturmak için özel aparat mı kullanıyorsun yoksa kendin mi birşey icat ettin?

Yanıtlarını yazıda kullanacağım

Ama gelecek iki yazı şimdiden belli gibi. İzmir'de dikilecek kask heykeli ve "Tek teker imam" lakaplı Tarık'la söyleşi...

Hiç merak etme ama kamera yazısı büyük oranda senin videolarınla olacak ;)

Bana bunu yine 1 buçuk dakikaya indirmen gerekebilir ama :(

Blogun sıkı takipçisi olduğun için ayrıca teşekkürler ;)
    Rica ederim
    Çekimleri ebaydan aldığım bu aparatla yapıyoruz boru gidonu olan her motora uyuyor.

Kullandığımız kamera yine fotoğraf makinesi aslında ama bu arkadaşın fotoğraf makinesi.Biraz eski bi model olduğu için marka modelini hatırlayamadım kendisi yazar belki, ama benim fotoğraf makinesinden düşük özelliklere sahip olmasına rağmen aparatın gv 250 gidonuna daha iyi oturmasıyla daha iyi bi görüntü elde ettik.
    Anladığım kadarıyla Türkiyeye geliyosunuz?
    Peki Kingodisco ya katılabilme imkanınız varmı
    https://www.youtube.com/alifeyizoglu

Motosikleti
    Honda CBR 250r
    Okuyun ya da sesli dinleyin (tembeller için yazıları seslendiriyorum )
    Bu bölüm şahane olmuş. Bu arada aklıma takılmışken sorayım. Sizin memlekette benzin kaç para?

sizi ve neden burgmana bukadar aşık olduğunu bilmek ve tanımak isterm belki birgün siz türkiyeye gelirsiniz yada belki ben amerikaya ozaman uzun uzun konuşma fırsatı bulabilirz :D

Motosikleti
    Suzuki Burgman 650
    Alıntı Felon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Rica ederim
    Çekimleri ebaydan aldığım bu aparatla yapıyoruz boru gidonu olan her motora uyuyor.

Kullandığımız kamera yine fotoğraf makinesi aslında ama bu arkadaşın fotoğraf makinesi.Biraz eski bi model olduğu için marka modelini hatırlayamadım kendisi yazar belki, ama benim fotoğraf makinesinden düşük özelliklere sahip olmasına rağmen aparatın gv 250 gidonuna daha iyi oturmasıyla daha iyi bi görüntü elde ettik.
    Anladığım kadarıyla Türkiyeye geliyosunuz?
    Peki Kingodisco ya katılabilme imkanınız varmı
    Fotoğraf makinesi olduğunu bilmem yeterli. Video kalitesi çok kötü değil aslında. Hiç fena değil daha doğrusu.

Türkiye'ye gelip gelmeyeceğim hala belli değil bu yaz. Katılabilirdim tabii ama gelemezsem Kingodisco buradan bağlanabilir bana ;) Teknoloji sağolsun ;)

---------- Mesaj ekleme zamanı: 13:09 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 13:06 ----------

Alıntı NetteTek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu bölüm şahane olmuş. Bu arada aklıma takılmışken sorayım. Sizin memlekette benzin kaç para?
    Sağolun. Benim için en keyifli bölümü ;)

Bu aralar benzin 4 dolar civarı. Ama bir galonu. Yani yaklaşık 3 buçuk litresi. Toplamak, çıkarmak, bölmek size kalıyor ;)
    Kıyas götürmeyecek kadar ucuz tabii. Birim parayla (dolarla) düşününce.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 13:12 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 13:09 ----------

Alıntı chuku adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sizi ve neden burgmana bukadar aşık olduğunu bilmek ve tanımak isterm belki birgün siz türkiyeye gelirsiniz yada belki ben amerikaya ozaman uzun uzun konuşma fırsatı bulabilirz :D

Bilmem... Özellikle 650'nin sesine bitiyorum. Geceleri rüyama giriyor ;) Hızlanmasına, belli bir hızdayken bile gazı açınca roket gibi atılabilmesine, tipine, az sorun çıkarmasına, rengine, verdiği keyfe...

Yazılarımda hakkımdaki herşeyi -ama parça parça- anlatıyorum aslında. Bir gün daha detaylı bir yazı hazırlayacağım ama utangaçlığım tutuyor zaman zaman ;)

REKLAM ALANI
13. sayfa BirinciBirinci ... 3111213141523 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler