Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Başlangıç motoru tavsiyelerinize ihtiyacım var

Motovento
    REKLAM ALANI

Öncelikle Selamün Aleyküm abilerim kardeşlerim.Sizlere küçük sorularım olucaktı.Tavsiyelerinize ihtiyacım var şimdiden teşekkür ederim
    Şimdi benim motor tutkum var ama öyle böyle değil.Ben hayatımda hiç bir kıza böyle tutulmamışımdır o derece😂.Ama hayatımda hiç motor kullanmadım ve seneye yaza alıcak gibiyim.Kendi kafamda mt 125,cbr 125,cb 125r gibi motorlar belirledim.Bunlar benim için uygunmudur tabiki doğru bir eğitimle.Veya önerileriniz nelerdir.Ekipmanlar filan.
    Yaşım motoru alıcak olduğum zaman 18 olucak kilom da muhtemelen 60 65.Az aydınlatırsanız sevinirim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    EUOGLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mt 25
    Mt için en az 170 175 boy lazim oda parmak ucu degersin ama amortisor kalitesi viraj vs de mt bircogunu geride bırakır

Boyum 1.73 şuan. Mt 125 in parçası pahalımıdır başkan

Hepsinin üstüne otur, bi sağa sola yatır bak heybetine oturuşuna. Eğitim alırken de kendini tart, ben hangisini sürebilirim diye. Çünkü en iyi sen bilirsin aslında.

Ben mesela mt-25 in üstüne oturmuştum, heybeti falan beni başlangıç için ürkütmüştü eğitim de almadığım için. Aynı şeyi tavsiye ederim.

Masraf için de tabi ki mt-125 daha çok cep yorar. Paran varsa al ama paran yoksa ucu ucuna bineceksen keyif alamayabilirsin ürkek binerek. Başlangıçta korkmadan doya doya binebilecegin bir şey al derim

Cb 125r ın parçası daha ucuz diyolar şu siralar onu düşünüyorum.Bakalım hayırlısı.

Hayatında hiç motosiklet kullanmadıysan saydığın motosikletlerden uzak dur bence.Nihayetinde düşecek, yatacak, kalkacak biri gelip vuracak yazık olmasın paraná.
    pea bunu beğendi.

Motosikleti
    mt 25
    Alıntı silal200 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Boyum 1.73 şuan. Mt 125 in parçası pahalımıdır başkan
    Acayip pahalı düşmemek için ayrı bir ozen gösteriyorum

RawShed - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125R-Satıldı
    Gsx-r 125 düşenebilirsin ama pahalı biraz 134 kg olması lazım motor hafif titreşim az,125'lik olmasına rağmen teknoloji var motorda cbr 125 kullanıcısı olarak söylüyorum;suzuki'nin gösterge panelinden bile kalite akıyor,dolu her şey var tasarımı filan güzel.Ama yedek parçaları ne kadardır bi fikrim yok

Arkadaş almıştı biraz deneme şansım olmuştu.

Onun servis sıkıntısı var diye biliyorum .

şimdi bütçen ne kadar, sırf motor almakla bitmiyor ki , tip falan önemliyse cf motoya falan da bakabilirsin veya benelli bn 125 var kimsenin bilmediği ama gayet güzel bir motor :D

Motosikleti
    N/A
    Eğitimde yuki ile başladım 175 likti sanırım emin değilim motor almaya korktum denge falan sağlayamıyorum 2 gün eğitimden sonra mt07 geldi şöyle elimle bi yokladım nerdeyse 2 katı ağır tamam dedim motor hayatım burda bitti sittin sene binmem ben buna dedim cesaret edip bindikten sonra hiç o kadar güvende hissetmemiştim kendimi ağırlık falan kayboldu denge süper herkes diyor ya düşük cc ile başlayın diye ben şahsen düşük cc ile başlamış olsaydım kesin kaza yapmıştım şuanda başlangıç olarak iron 883 aldım mt 07 yanında sinek kalır.

Alıntı buteo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şimdi bütçen ne kadar, sırf motor almakla bitmiyor ki , tip falan önemliyse cf motoya falan da bakabilirsin veya benelli bn 125 var kimsenin bilmediği ama gayet güzel bir motor :D

http://www.moonraker-motorcycles.co....607_163807.jpg
    Bütçe en baba 20 milyar hocam

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:26 ----------

Alıntı capt.ooz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eğitimde yuki ile başladım 175 likti sanırım emin değilim motor almaya korktum denge falan sağlayamıyorum 2 gün eğitimden sonra mt07 geldi şöyle elimle bi yokladım nerdeyse 2 katı ağır tamam dedim motor hayatım burda bitti sittin sene binmem ben buna dedim cesaret edip bindikten sonra hiç o kadar güvende hissetmemiştim kendimi ağırlık falan kayboldu denge süper herkes diyor ya düşük cc ile başlayın diye ben şahsen düşük cc ile başlamış olsaydım kesin kaza yapmıştım şuanda başlangıç olarak iron 883 aldım mt 07 yanında sinek kalır.
    Yok ya ilk zamanlarda bütçeyi fazla sarsmaya gerek yok yinede eyvallah.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    YZF R25
    Msx 125 olabilir yafa ys125 al keyfine bak seneye satıp yukseltirsin.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:54 ----------

Ben r25 ile başlamıştım, kendine hakim olursan onu al diycem ama bir şey olur diye çekiniyorum
    silal200 bunu beğendi.

ayetlervaray - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight 200
    madem bütçe 20 bin. cb 125r al artan paranı işletim maliyetlerine saklarsın veya ekipmana yatırırsın.
    silal200 bunu beğendi.

Motosikleti
    mt 25
    Bence ucuz parcali bir motor al mesela ybr dus kalk ogren 5 bin km sur sonra daha iyi motora gec. Mt yi parçalamadiysam düşüp kalkmayla dedigimi yaptığım icindir
    silal200 bunu beğendi.

zekeriyaimam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    simson
    YBR al o bile uçak gibi gelicek sana zaten.Kalan paraya krallar gibi kask,mont ,eldiven alırsın

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)