Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Köpek Korkusu

Motovento
    REKLAM ALANI
    Acil112 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı -unnamed- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bugün belediyeyi aradım şikayet ettim...
    toplasınlar artkık...
    sadece motorla değil işimden gelirken normal yürüyorurm kovalıyorlar...
    bıkkınlık geldi artık...
    neler denemedim...
    akşam işten dönerken mama atıyorum mamaya bakmıyorlar yine kovalıyorlar...
    yollumu değiştiriyorum elbet biri çıkıyor önüme...
    mama yerine el kadar "soslu" kırmızı et kullanın. köpeği birdaha görmezsiniz.
    sos için tarım ilacı satan yerlerden yardım alabilirsiniz.
    112ciyiz

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yamaha xt 600
    Sos derken köpeği zehirlemek midir kasıt?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Xciting250i,Accent Era 110 HP
    Alıntı RamonRojo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sos derken köpeği zehirlemek midir kasıt?
    Yok salça sosu.Sokak hayvanı ne de olsa.Öyle tatsız eti yemez.

patron_58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Varadero xl 1000
    Ben sivaslıyım kangallarım var:D size %100 çalışan bir şey söyliyim,köpeği görünce oldukça yavaşlayın ve köpeğe bakmayın en azgın köpek bile 1 kere havlar ama kesinlikler peşinizden koşmaz. ;D Ayrıca insan vücudu korkunca birşey salgılıyormuş köpek bunun kokusunu alıyormuş,siz çaktırmayın. :D

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Xciting250i,Accent Era 110 HP
    Alıntı patron_58 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben sivaslıyım kangallarım var:D size %100 çalışan bir şey söyliyim,köpeği görünce oldukça yavaşlayın ve köpeğe bakmayın en azgın köpek bile 1 kere havlar ama kesinlikler peşinizden koşmaz. ;D Ayrıca insan vücudu korkunca birşey salgılıyormuş köpek bunun kokusunu alıyormuş,siz çaktırmayın. :D
    İnsan vücudu korkunca neresinden koku salgılıyomuş bi çözebilsek tıpa takıcaz

patron_58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Varadero xl 1000
    Alıntı AmonRA34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İnsan vücudu korkunca neresinden koku salgılıyomuş bi çözebilsek tıpa takıcaz
    Benim dediğim deriden salgılıyorda,totodan salgılanana bir çakmak çaksak turbo görevi görür aslında 3 saniyede 220. :D:D

excavatus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 ST
    tamam konunun cilki cikmis )
    HAYATINDA 1dk ICINDE ARDINDA BIRAKIP GIDEMEYECEGIN HIC BIR SEY OLMASIN...

Acil112 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı patron_58 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kesinlikle katılıyorum. Köpeklerden kesinlikle korkmuyorum ama motosiklette pek güvenmiyorum. yaya iken köpekten korkmayacaksın yada korktuğunu belli etmeyeceksin, sallamıyorum(!) havası vereceksin.
    112ciyiz

ronnytechno - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache 150 2013 Yeşil-Siyah
    bende çok korkuyorum köpekten fakat köpek gelip avladığı zaman panıklemeyıp normal seyrimde devam ettiğimö zaman sadece yanımda havlıyo ve bişey yapamıyo. ama bunlar şehir köpeği , köydekıler daha vahşi olabılır :=))

selam mototosiklet tutkunları,
    ben motora biner binmez köpek korkusu sarıyor aldığım önemler
    1-Motorun ön maşsına yer yuvarlak bir su borusu parcası tutturdum direksiyondan maşaya parelel inşaat demirini baston şekline getirip hortumun içinden geçirdim o demiri direksiyonun orda taşıyom
    2.Su tabancası aldım içine hipo koydum gelirseler durup sıkacam
    3.Çatpat tabancası aldım motorda bulunduruyom
    4.Arka koltuğa köpekten korkmıyan birini alıyom
    5.Geçenlerde birisi bi kokudan bahsetti o kokuyu sürünce köpek yaklaşmıyormuş.
    kafa koydum bi saldıran köpeği yaralıyacam
    Allah iyi motor tutkunlarını köpekten korusun amin

---------- Mesaj ekleme zamanı: 06:37 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 06:31 ----------

1-Motorun ön maşsına yer yuvarlak bir su borusu parcası tutturdum direksiyondan maşaya parelel inşaat demirini baston şekline getirip hortumun içinden geçirdim o demiri direksiyonun orda taşıyom

inzell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Köy köpekleri de bi farklı olur.
    www.motorumla.net

bence köylere filan giderken iki kişi gitmekte fayda var ayrıca önce düşmekten korunmalı koyun sürüsü görülürse kenarda beklenmeli köpek geldiği zaman durulup motor arada siper edinmeli ben şuan heybede maytap,çatpat tabanca,su tabancası ve demir çubuk taşıyorum Allah hepimizi korusun

Alıntı aydin67 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bence köylere filan giderken iki kişi gitmekte fayda var ayrıca önce düşmekten korunmalı koyun sürüsü görülürse kenarda beklenmeli köpek geldiği zaman durulup motor arada siper edinmeli ben şuan heybede maytap,çatpat tabanca,su tabancası ve demir çubuk taşıyorum Allah hepimizi korusun
    Dediğin gibi allah hepimizi korusun... sana da akıl fikir versin.

bence köpek kokuya karşı duyarlı,
    insan korkunda bazı hormon salgılıyor köpekte bunun kokusundan anlıyor.
    en iyisi arkada biri sopalı gitmek

köyde motor süren anlar dostum köpek sorununu varlığını ,sorunu olmuyan okumaz geçer gider selametle kal

Motosikleti
    Yamaha xt 600
    Bugün birkaç köyden geçtim.Çoban köpekleri daha ağır abi takılıyor.Ama ufak olanlardan 3 tanesi hücuma kalktı tekme salladım bıraktılar gaz açmadım gelmediler arkamdan zaten.Göz teması kurmayın tehdit olarak algılıyorlar.

Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Herkezin köpeklerle ilgili bi sıkıntısı var anlaşılan.
    Bu köpekler sadece benimlemi iyi geçiniyor

Gerçi it ite zarar vermezmiş o ayrı mevzu...
    İç sesim dışardan duyulsa beni kurşuna dizersiniz..

otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    Alıntı aydin67 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

---------- Mesaj ekleme zamanı: 06:37 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 06:31 ----------

canım kardeşim bu konu başlığı altında yazıla hiç bir bilgi Van ilinde olan çoban köpeklerine ve köy köpeklerine etki etmez
    geçen yine böyle bir konu açılmıştı rektörün biri kampüsteki köpekleri kovalatıyor diye
    BEN O REKTÖRÜN YERİNDE OLSAM GECE GİRER KÖPEKLERİN TAMAMINI ZEHİRLETİRİM
    tepki vermeyin hemen nedenini söyliyecem
    Yüzüncü Yıl Üniversitesi rektörü çok değerli çok kaliteli bir insandır ve bir okadarda hayvan severdir o yüzden hiç bir şeilde başı boş köpeklere müdahele ettirmemiştir
    Ta ki üniversitenin orta yerinda zavallı bir kız çocuğunu parçalayana dek kız kaç gün komada yattı ve sakat kaldı
    ŞİMDİ O HAYVAN SEVERLERE VE ÇIĞIRTKANLIK YAPANLARA SORARIM O KIZ SİZİN ÇOCUĞUNUZ OLSAYDI NE YAPARDINIZ?
    birader ben bir tek şey gördüm o da özellikle çobanların köpği bilerek saldırttığı açık ve net söylüyorum ben motosiklet sürerken kesinlikle silahlı dolaşırım ama gerçek ama kurusıkı mutlaka tabanca olur bende
    antin kuntin bir yere gideceksem eğer kesinlikle gerçek tabanca olur bende bunun köpeğinden tutun terörüne kadar her türlü illeti var
    şehir içinde özellikle kuru sıkı taşırım arada gerizekalı bi sürücü bazan çok öküzleşip ben kaçtığım halde üzerime kırmaya (bilerek ve görerek) ve beni düşürmeye çalışmakta o zaman elimi belime atıyorum adam kuru sıkıyı görünce direk kaçıyo
    ha köpek meselesine gelince şimdiye kadar bi 50 tanefilan vurmuşumdur en sonuncusunu cuma günü vurdum
    motorda tiger egzost var köpek saldırınca dururum gaz veririm sese rağmen üzerime gelmeye devam ediyorsa (saldıran köpeklerin %99 u egzost sesinden tırsıp kaıyor çünkü) direk çeker vururum zaten dikkat edin köpeğin sahibi anında bi yerlerden çıkar ve bundan emin olun köpeğin sahibi saldırtmıyorsa köpek hiç bir şart altında ısırmaya yönelik hareket yapmaz havlar havlar kaçar
    o yüzden sahibinede bi güzel küfrü basarım niye saldırtıyon senide vurim mi diye
    sana tavsiyemdir köy yerindesin ver 30-40 tl bi kuru sıkı al olaya sadece köpek gözüyle bakma bunun kurdu çakalı finada var
    Doğru yüz kişi yalanlasa da DOĞRUDUR.
    Yanlış yüz kişi doğrulasa da YANLIŞTIR.
    Dürüst olun DANSÖZLERİ kimse sevmez

Alıntı otopsici adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    canım kardeşim bu konu başlığı altında yazıla hiç bir bilgi Van ilinde olan çoban köpeklerine ve köy köpeklerine etki etmez
    geçen yine böyle bir konu açılmıştı rektörün biri kampüsteki köpekleri kovalatıyor diye
    BEN O REKTÖRÜN YERİNDE OLSAM GECE GİRER KÖPEKLERİN TAMAMINI ZEHİRLETİRİM
    tepki vermeyin hemen nedenini söyliyecem
    Yüzüncü Yıl Üniversitesi rektörü çok değerli çok kaliteli bir insandır ve bir okadarda hayvan severdir o yüzden hiç bir şeilde başı boş köpeklere müdahele ettirmemiştir
    Ta ki üniversitenin orta yerinda zavallı bir kız çocuğunu parçalayana dek kız kaç gün komada yattı ve sakat kaldı
    ŞİMDİ O HAYVAN SEVERLERE VE ÇIĞIRTKANLIK YAPANLARA SORARIM O KIZ SİZİN ÇOCUĞUNUZ OLSAYDI NE YAPARDINIZ?
    birader ben bir tek şey gördüm o da özellikle çobanların köpği bilerek saldırttığı açık ve net söylüyorum ben motosiklet sürerken kesinlikle silahlı dolaşırım ama gerçek ama kurusıkı mutlaka tabanca olur bende
    antin kuntin bir yere gideceksem eğer kesinlikle gerçek tabanca olur bende bunun köpeğinden tutun terörüne kadar her türlü illeti var
    şehir içinde özellikle kuru sıkı taşırım arada gerizekalı bi sürücü bazan çok öküzleşip ben kaçtığım halde üzerime kırmaya (bilerek ve görerek) ve beni düşürmeye çalışmakta o zaman elimi belime atıyorum adam kuru sıkıyı görünce direk kaçıyo
    ha köpek meselesine gelince şimdiye kadar bi 50 tanefilan vurmuşumdur en sonuncusunu cuma günü vurdum
    motorda tiger egzost var köpek saldırınca dururum gaz veririm sese rağmen üzerime gelmeye devam ediyorsa (saldıran köpeklerin %99 u egzost sesinden tırsıp kaıyor çünkü) direk çeker vururum zaten dikkat edin köpeğin sahibi anında bi yerlerden çıkar ve bundan emin olun köpeğin sahibi saldırtmıyorsa köpek hiç bir şart altında ısırmaya yönelik hareket yapmaz havlar havlar kaçar
    o yüzden sahibinede bi güzel küfrü basarım niye saldırtıyon senide vurim mi diye
    sana tavsiyemdir köy yerindesin ver 30-40 tl bi kuru sıkı al olaya sadece köpek gözüyle bakma bunun kurdu çakalı finada var
    helal olsun en sağlam çözüm bu ancak başımızın belaya girme olasılığı var her insan cesaret edemez buna

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Otopsici neler diyorsun sen !!!!! Gerçekten tabancayı çekip köpekleri mi vuruyorsun ? Gerçek ise senin tedavi olman gerekli, toplum için tehlikelisin. Yaptığın iş ruh sağlığını bozmuş senin.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)