Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Kanuni Windy 125 hakkında bilgi...

Motovento
    REKLAM ALANI
    PcKopatGhostRider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600F
    slm dostlar.. arkadaşmla bu motoru biraz araştırdık.. fena bir motor deil.. motor piyasaya yeni çıktığı için kullanan sayısı oldukça az.. fiyatı : 2200 ytl.. fiyatına göre ii bir makine.. hidrolik destekli arka süspansiyonlar, vites göstergesi, sport gidon, arka dubless ve bayinin dediğine göre yakıt geri dönüşüm sistemi war.. fiyat olarak ilgimizi çekti.. fakat bu tipteki 2005 model 125lik 2,400 iken bu neden 2200 ytl? motor hakkında biraz bilgi ltfn.. kalite olarak vs vs.. yada buna alternatif motor tavsiyeleriniz warmı...
    CBR 600F Honda,

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Güzel bir motosiklet özellikle benzin tankı çok büyük 18 lt galiba !
    Ankara dışkapı bayiine gelmişti 8-9 gün içinde satıldı .
    Rekabet nedeniyle fiyatlar düşüyor .

Makine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Triumph Tiger Explorer
    Merhaba

Benimde ilgimi çeken bir motor oldu. Ayaktan çalıştırma özelliği de çok büyük bir avantaj. Şehir içi kullanım için bence çok iyi bir motor. Motora yeni başlayacaklar içinde ucuz bir alternatif. En azından arkasında Kanuni firması var.

TEKNİK ÖZELLİKLER

Motor 1 Silindir 4 Zamanlı
    Silindir Hacmi 124 cm3
    Maksimum Güç 10,88HP/8500 dev./dk.
    Soğutma Sistemi Hava
    Çalıştırma Elektrikli / Pedal
    Ön Fren Disk
    Arka Fren Tambur
    Yakıt Tankı Kapasitesi 16 Lt
    Yakıt Tük. Ort.(Lt/100 km) 2,7 Lt
    Ön Lastik 1,6x18"
    Arka Lastik 1,85x18"
    Boyutları (mm) 2075x725x1145
    Ağırlığı 120 kg.

Görüşmek üzere.
    "Bir insanın bildiğini zannettiği bir şeyi öğrenmesi imkansızdır." (Epiktetos)

Motosikleti
    Dominar 400 UG - Hero xPulse

Kanuni Windy 125

Arkadaşlar Kanuni'nin bu yeni çıkan modeli hakkında ne düşünüyorsunuz?

Teknik Özellikleri:

Motor : 1Silindir.4Zaman
    Silindir Hacmi : 124 cm3
    Silindir Çapı ve Strok : 124 cm3
    Sıkıştırma Oranı : 9,0:1
    Maks. Güç : 10,88HP/8500dev./dk.
    Maks. Tork : 8,5Nm/7500dev./dk
    Soğutma Sistemi : Hava
    Çalıştırma : Elektrikli/Pedal
    Ön Fren : Disk
    Arka Fren : Tambur
    Yağlama Tipi : Yağ pompası
    Ateşleme : CDI
    Akü : 12V/9A
    Ön Süspansiyon : Teleskopik
    Arka Süspansiyon : Gazlı çift amörtisör
    Yakıt Tankı Kapasitesi : 16L
    Ön Lastik : 1,6×18
    Arka Lastik : 1,85×18
    Boyutları : 2075×725×1145
    Ağırlığı : 120 kg
    100 km'de ort. yakıt maliyeti : 2,7 lt.

Bu motoru ciddi ciddi almayı düşünüyorum,kullananlar varsa bu motor hakkında yorumlarını bekliyorum.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Bu motor güzelde çok pahalı , yaklaşık 2500 YTL

16 litre yakıt tankı ve arka gazlı amortisörler bu motorun artıları !

kanunisultan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KaNuNi PoPcOrN & YaMaHa YbR
    tip yok bence motorda çok basit bi motor gibi duruyo ön kafa grnajı fln

Motosikleti
    kanuni windy 125

kanuni windy 125 cc alacaklara...

bu sezon başında aldım motosikletimi. özellikle kurye modeli olduğu için çok tutuluyormuş dediler. genel olarak memnunum. keyifle sürdüm 110 km hızın üstüne çıkmadım daha. şehirlerarası yolculuk yaptım egeye gittim yolda herhangi bir problem yaşamadım. tatile çıkmadah hemen önce daha 1500km deyken küçük bir çukurda arka bagajın sabitlendiği alümünyüm doğramasıyla beraber trafikte koptu ve arkadaki bir arabaya çarptı
    neyse genel servisi aradım şikayetçi oldum ancak bana "arkaya bagaj koymanız yasaktır" dediler. hiç bir yerde yazmadığını ayrıca servisin takarken uyanmadığını söylediğim halde üretim hatası olmadığında ısrar ettiler. üstelik piyasaya kurye morotu diye sürdüklerini söyledim. velhasıl dinletemedim. sonra kendi servisimi aradım. usta hemen meseleyi söylemeden anladı. bu modelin genel olarak böyle sornu olduğunu ve bagajı koyarken destekli koyduklarını ama benimkini iş yoğunluğundan unuttuklarını söyledi. yeni parça takıldı ve itiraz olmazsa ücret ödemeyeceğim...
    bu motoru aldığınız zaman bagaj koyacaksanız destekli koymaları konusunda servisi uyarmak lazım..

geçmiş olsun.üretimimiz olan windy 125 modelimiz kurye diye bir sınıf içermemektedir.ve bagaj kapasitesi 5 kgdir ek olarak takılan bir mamül garanti kapsamını içermemektedir.şehirler arası yolculuktada çekinmeden seyahat edebilirsiniz.saygılarımı sunarım.
    [CENTER][B]Motosiklet Satış Servis Yedek Parça[/B][/CENTER]

Motosikleti
    kanuni windy 125
    teşekkür ederim.tamam kurye diye yazmıyor ancak kuryelerin tercih ettiği model. sadece arkaya konacak bagaj zaten üç beş kilo.. bu olay başıma topkapı alt geçidinde geldi ve içi boştu..
    ustaların çok sık başlarına geliyormuş..

MASTER OF THE ROAD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bendede windy var ben kendim yaptım çantayla demirin arasına kocaman bi lastik takoz koydum cantada birsürü takım var üstüne bide elbise koyuyorum 3 aydır bu şekilde kullanıyorum hala kırılmadı

Motosikleti
    Kanuni windy 125

g

arkadaşlar kafaya koydum bu motoru alacam. gazlı amortisör +mı ?? bilen varmı??

GeCe__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    K3 GSX R 600 YELLOW/BLACK
    akünün 9 amp olmasıgusel sadece

Kanuni Windy alıyorum, yardım

Herkese merhaba

Üniversitede okuyorum. Sezon başında zam gelir diye motorumu yaz tatilinden önce alayım dedim. Kanuni nin Windy model motosiketi yarın elimize geçecek. Ama ben ancak haziran ayında eve gidip binmeye başlayabileceğim.

Sorum şudur: Bu motor bayide en az 3 aydır yatıyordur eminim. Temiz 2 ay da bizim evde yatacak. Daha önceden kış sonrası motosiklete binerken yapılması gereken bakımları okumuştum. Yeni motosikletime bu şekilde bir bakım gerekirir mi?

Gerekirse eğer bunu kanuni servisi yapabilir mi? Diğer bir deyişle "ilk bakım" şeklinde bir olgu mevcut mu motosiklet dünyasında? İlk makinem olduğu için motosiklet bakımı konusunda en ufak bir bilgim ve tecrübem yok.

Ya da genel olarak kontrol edilmesi gereken şeyler nedir? Tekerlek havası vs... Dediğim gibi hiç anlamıyorum. Bana yardım edebilecek biri de yok.

Yardımcı olursanız sevinirim

Saygılar

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    keşke almadan önce bir danışsaydın eksileri artılarını anlatsaydık...aşırı vibrasyon...maket gibi dağılan parçaları...tetmin etmeyen performansı...vs bişeyler yazardık...

hayırlı olsun artık...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

rainboss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco People S 200
    mete bozmasana moralini arkadaşımızın

Motorun haırlı olsun; Allah kazasız belasız keyifle sürmek nasip etsin. Her sürüşten önce lastik havaları ve fren hidroliğni kontrol etmeyi ihmal etme.
    [FONT="Times New Roman"][SIZE="2"][COLOR="Red"][B][I][U]Birol HALICI[/U][/I][/B][/COLOR][/SIZE][/FONT]

Öenmli olan uzun süredir yatıyor olması. Bir sorun olmaz mı? Binip gitsem bi sıkıntı olmaz mı diyorsunuz?

Windy ye gelince:

Bu sitede test sürüşü yapıldı onu okudum. Fena şeyler yazmıyor. Ayrıca A2 ehliyetindeki direksiyon eğitiminde bu modeli kullandım. Şunu da unutmamak gerekir ki ybr 3400 lira iken bu canavar 2400. İlk motor ne de olsa kıra döke bincez artık.

Teşekkürler

Burak927 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    apache rtr , yamaha nouvo
    arkadaşım güzel bir tercih yapmışsın kazasız belasız keyifli sürüşler

Motosikleti
    shanary 110 cup
    hayırlı uğurlu olsun kardeş

teknikhoca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT
    Dostum hayırlı olsun.

2 ay veya daha fazla yatacaksa, öncelikle orta sehpa üzerinde kalacağı kesin. En az 3-4 güne ön tekeri cevirmen gerekecek. Aksi halde ön tekerin sürekli aynı şekilde kalmasından dolayı yamulmasına neden olur.

Motoru ara ara çalıştırırsan akün bitmez. Ama şayet "uğraşamam" dersen akünü sök. Uzun vadeli (6 ay ve üzeri) beklemelerde ise, şayet motor hiç çalıştırılamayacaksa, motor yağını boşalt. Bujiyi sök, benzini boşalt. Aksi halde yakıtın ve yağın içerisindeki su miktarı sürekli sabit kalmaktan ayrışır ve motorunun iç aksamına zarar verir. Bujinin sökülmesi zordur. Yerine karter tapasını açık da bırakabilirsin

Birde, ön diske gres yağı sür. Bu sürede kesinlikle paslanmaz. Ama sonra iyice temizleyebilmelisin. Yapamam dersen, vazelin sür. Ayrıca kaportanın nikelajları varsa onlara da streç film geçir.

Küçük bir tavsiye.....Güle güle bin.

piyade - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hayırlı uğurlu olsun .............

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler