Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

şehir içi bir motor seçemedik.

Motovento
    REKLAM ALANI

cbf 150
    ybr 125
    bu iki motor hakkında şöyle forumlarda gezindim. keşke gezinmez olsaydım. başıma ağrılar girdi. şehir içi debriyajlı ve vitesli bir motor alayım dedim. aklıma bu iki model geldi. ikisininde fiyatları aynı sayılır. ama bana göre ikisini toplasan bir motor etmez.
    biri yağ yakar. 20 km de motoru sorunlu çıkar. servis motorunu açar ve tamir eder ve müşteriye sıfır motor vermez. HONDA kullanıcısı yag yakarsa yakar ben ekleyip duruyorum der. kullanır. motor ömrü kısa 25 binde de bitiren var 45 binde de
    ybr esd modeli var sıfır eski rahatlık yok denir 40 km yol yapınca popo uyuşur diyor. yok kalbiratör sensörü şöyle yapar böyle rolanti tutmaz.
    az bakım isteyen motora sadece binip koyabileceğim elle tutulur motor kalmamış
    nerde eski cg 125 ler
    apaçhe desen sert ve vibrasyonlu motor. yağ sızdıran ve civata başlarındaki krozyonlar.
    sym volf 125 desen
    vibrasyon ve ters vites
    çin motoru ile fiyat farkından başka ne var ki uzun yolda kullanmayacak san

bayilere bakıyorsun hurra aman banada diye kapışanlar gören süper kaliteli motor sanacak şaşırdım kaldım.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    KRAL1146 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ktm duke yi bekle o zaman dayı ... o daha kaliteli bunlardan...fiyatıda uygun... 7.. 8000tl kadar bişey .... ama ben bu yaşıma kadar hiç ktm servisi görmedim nerde vardır bir araştır tabiki...
    103 hp

Motosikleti
    2o12 YaMaHa YBR Esd
    kardesım 9 aydır ybr kullanıcısıyım ve cok memnunum her isteğimi karsılıyor. en ufak bir problem dahi yasamadım. sadece bir gun yağmurda kullanırken sağ ön sinyal lambam patladı o kadar. ve ben bu motoru 2.el aldım adam nasıl kullandı ilk 9 bin km bilmiyorum...
    :bestmt:[COLOR="DeepSkyBlue"]ßy_qrossefox[/COLOR]::plus1::

Boğaçhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 162 MC
    Mondial 150 MC veya KUBA KH 150-12D
    Her iki motosiklet de balansörlü ve kullanıcılarıda pek öyle şikayetçi değiller,
    Fiyatttttt..! makûl
    [B][COLOR="Purple"]Ne kadar bilirsen bil, söylediklerin, karşındakinin anlayabildiği kadardır. [/COLOR][/B]

ybr city den bahsetmiyorum sıfır motorlardan bahsettim. alırsamda sıfır alırım.

Motosikleti
    Yamaha xt 600
    Bende kafayı yedim ve sırf tipi cbf den daha çok hoşuma gittiği için yuvarlak farlı 2.el bir ybr aldım.İyi yapmışım.Bence aralarında pek fark yok.Hangisine kanın ısınıyosa onu al bence.

Sıfır sorun diyorsan tek adres ybr. Nedeni de şu: aslında cbf 150 de güzel motor ama marş pedalı yok.Ybr yi kaldır koy kömürlüğe. 6 ay sonra benzin koy, birkaç defa bas ayak marşına çalışır.Biner gidersin.Yaptım oradan biliyorum.

Ancak yeni model ybr alma.Buradaki arkadaşlar yine kızacaklar ama sorun istemiyorum diyorsun madem, alma. Denenmiş, kendini ispatlamış, paçası zibil gibi bol ve ucuz, kolay kolay bozulmayan, hatta kırayım bozayım da yeni motor alayım diye özel olarak uğraşanın bile bozamadığı bir motor ybr. Tam gaz 4 saat gece boyu benzin bitene kadar giden manyak bir arkadaşım var ondan biliyorum.Motoru 100,000 oldu daha supap ayarı yapılmadı.

Bazı bayilerde halen eski tip yuvarlak kafa sıfır ybr var.Ara bul al. Kafa karışacak bir durum yok yani.

Cbf den hafiftir, her yere girip çıkarsın, cbf den az yakar.Cbf gibi grenajlı değildir.Düşersen orası burası kırılmaz, üzülmezsin.5 liraya sinyalini değiştirir devam edersin.

Bana göre cbf'in tek bir avantajı var:arka mono amortisörü.Bunun dışında bana göre hiçbir avantajı yok.Daha kalıplı olması yada 150 cc olması beni hiç ilgilendirmiyor.Ben zaten 80'i geçmem.180 yapan motorum da oldu, onunla da 80'le gidiyordum. Yani önceliğin işe yararlık, fonksiyonellik ise cevap eski tip yuvarlak kafa ybr.

victorist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150
    2008 model Ybr kullanmış ve şu an Esd modeli kullanan biri olarak ve sert yerde fazla oturumayacak kadar zayıf biri olarak benim düşüncem yeni sele ile eskisi arasında hiç bir fark yok gelişimini tamamlalış bir toplum olarak yeniye karşı olduğumuzdan kaynaklanan bir düşünceden doğar bu sert sele konusu

Cbf 150 alacaktım bende ama şok oldum ne kadar tanıdığım cbf sahibi varsa 20 binde 30 binmde motor sıfırlamış şaka gibi

Şu an en az sorunlu motor Esd çünkü eski modellerde city de dahil stop etme sorunu vardı ama Esd de bu sorun yok olmuş

---------- Mesaj ekleme zamanı: 20:41 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 20:38 ----------

Alıntı jawa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sıfır sorun diyorsan tek adres ybr. Nedeni de şu: aslında cbf 150 de güzel motor ama marş pedalı yok.Ybr yi kaldır koy kömürlüğe. 6 ay sonra benzin koy, birkaç defa bas ayak marşına çalışır.Biner gidersin.Yaptım oradan biliyorum.

Ancak yeni model ybr alma.Buradaki arkadaşlar yine kızacaklar ama sorun istemiyorum diyorsun madem, alma. Denenmiş, kendini ispatlamış, paçası zibil gibi bol ve ucuz, kolay kolay bozulmayan, hatta kırayım bozayım da yeni motor alayım diye özel olarak uğraşanın bile bozamadığı bir motor ybr. Tam gaz 4 saat gece boyu benzin bitene kadar giden manyak bir arkadaşım var ondan biliyorum.Motoru 100,000 oldu daha supap ayarı yapılmadı.

Bazı bayilerde halen eski tip yuvarlak kafa sıfır ybr var.Ara bul al. Kafa karışacak bir durum yok yani.

Cbf den hafiftir, her yere girip çıkarsın, cbf den az yakar.Cbf gibi grenajlı değildir.Düşersen orası burası kırılmaz, üzülmezsin.5 liraya sinyalini değiştirir devam edersin.

Bana göre cbf'in tek bir avantajı var:arka mono amortisörü.Bunun dışında bana göre hiçbir avantajı yok.Daha kalıplı olması yada 150 cc olması beni hiç ilgilendirmiyor.Ben zaten 80'i geçmem.180 yapan motorum da oldu, onunla da 80'le gidiyordum. Yani önceliğin işe yararlık, fonksiyonellik ise cevap eski tip yuvarlak kafa ybr.
    Şekil a da görüldüğü gibi bu arkadaşda yeniye karşı forumda objektif adam akıllı yorum yok bende o yüzden kimseye bakmadan sıfır Esd ye 4700 tl bayıldım ya

Unique693 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600F4İ
    Alıntı acun0 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cbf 150
    ybr 125
    bu iki motor hakkında şöyle forumlarda gezindim. keşke gezinmez olsaydım. başıma ağrılar girdi. şehir içi debriyajlı ve vitesli bir motor alayım dedim. aklıma bu iki model geldi. ikisininde fiyatları aynı sayılır. ama bana göre ikisini toplasan bir motor etmez.
    biri yağ yakar. 20 km de motoru sorunlu çıkar. servis motorunu açar ve tamir eder ve müşteriye sıfır motor vermez. HONDA kullanıcısı yag yakarsa yakar ben ekleyip duruyorum der. kullanır. motor ömrü kısa 25 binde de bitiren var 45 binde de
    ybr esd modeli var sıfır eski rahatlık yok denir 40 km yol yapınca popo uyuşur diyor. yok kalbiratör sensörü şöyle yapar böyle rolanti tutmaz.
    az bakım isteyen motora sadece binip koyabileceğim elle tutulur motor kalmamış
    nerde eski cg 125 ler
    apaçhe desen sert ve vibrasyonlu motor. yağ sızdıran ve civata başlarındaki krozyonlar.
    sym volf 125 desen
    vibrasyon ve ters vites
    çin motoru ile fiyat farkından başka ne var ki uzun yolda kullanmayacak san

bayilere bakıyorsun hurra aman banada diye kapışanlar gören süper kaliteli motor sanacak şaşırdım kaldım.
    Hayrola piyango falan mı çıkdı ya sıfır cbf 1000 sıfır şehir içi motor falan
    HONDA

Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Hadi birde kafani ben karistirayim..
    Derbi Terra ADV 125'e bak.
    İç sesim dışardan duyulsa beni kurşuna dizersiniz..

scuderia06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tenere 700 ,Yamaha Wr250 R 2013
    bu zamana kadar ybr nın kımseyı yolda bıraktıgna sahıt olmadım olmazsında gercekten cok saglam bır motor sorunsuz az yakar parcası bol ve ucuz yalnız tek kotu yanı paketcı muamelesı gorursun bence scooter al benım param olsam sehır ıcı ıcın bır tane sym fiddle 125 alırdım cok hosuma gıttı fıyatıda uygun
    Instagram: gezgin_endurocu
    https://www.facebook.com/gezginendurocu?pnref=story
    https://www.youtube.com/c/GezginEndurocu52?gvnc=1

motoseyyah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 500
    Geçen sene 2009 model ybr 125 imi 13500 km de satmıştım.Bir motor 13500 km de bir kere olsun bir sorun çıkartmazmı, ybr ise çıkartmaz.Bence binlerce km daha gitse bana göre yine çıkartmazdı.
    0 km esd leri beğenmiyorsanız sıfıra yakın az kullanılmış temiz bir city öneririm
    '' Baki kalan bu kubbede bir hoş sada imiş ''

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    sym hd 200, honda titan, kymco ck 125
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

ARKADAŞIM al 2005 üstü bws geç hiç arkana bakma.hem önüne pazar alışverişinide koyarsın.3 kişi dağa çık.tak pulluk tarla sür.şaka değil yazdıklarım kullananlara sor.yanlız 2011 modelinden bağsetmiyorum karıştırmıyalım lütfen.tek kötü yönü arkada oturması pek rahat değil .zaten kullananlar bunu bilir.çok zevkli bir motor.aç bazı video kanallarında videoları var izle tek teker yapanlar yanlayanlar.bence yamahanın en iyi motoru.saygılar.bende var nerdeyse 50 binde tık yok.2005 ten bu yana sadece bir kere akü değiştirdim.saat gibi.hem şehir içinde çok seri.varsa denemek isteyen ışıklarda denesin makinayı sanki racing gibi kalkıyo.saygılar.

Motosikleti
    CBR 600F4İ
    Alıntı mustafagezer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ARKADAŞIM al 2005 üstü bws geç hiç arkana bakma.hem önüne pazar alışverişinide koyarsın.3 kişi dağa çık.tak pulluk tarla sür.şaka değil yazdıklarım kullananlara sor.yanlız 2011 modelinden bağsetmiyorum karıştırmıyalım lütfen.tek kötü yönü arkada oturması pek rahat değil .zaten kullananlar bunu bilir.çok zevkli bir motor.aç bazı video kanallarında videoları var izle tek teker yapanlar yanlayanlar.bence yamahanın en iyi motoru.saygılar.bende var nerdeyse 50 binde tık yok.2005 ten bu yana sadece bir kere akü değiştirdim.saat gibi.hem şehir içinde çok seri.varsa denemek isteyen ışıklarda denesin makinayı sanki racing gibi kalkıyo.saygılar.

Bws den amcamda var çok güzel bir motor çok dayanıklı 2004 model daha 10000 de ama racing işini sallamışsın biraz.Benim ybr yi geçemiyor kalkıştada sonradada bizzat ben üstündeydim bws nin.
    HONDA

arkadaşım bizde yalan yok.uzun yolda tabiki ybr yer vitesli makina sonuçta ben kalkıştan bağsediyorum.senin amcanın motoru çiğeri bitmişse ben ne yapayım.ayrıca ben motor atışması yapmıyorum ben diyormuyum benim motorum seninkini geçer geçmez.hemen bir üstünlük kurmaya çalışmak ne oluyo ben onu anlamadım.ben forumda arkadaşımıza yardımcı oliyim dedim.ee getir o zaman senin ybr ni.bende 2008 r6 tıda var.hodri meydan bak senin ybr ne oluyo görelim.

Motosikleti
    CBR 600F4İ
    Alıntı mustafagezer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşım bizde yalan yok.uzun yolda tabiki ybr yer vitesli makina sonuçta ben kalkıştan bağsediyorum.senin amcanın motoru çiğeri bitmişse ben ne yapayım.ayrıca ben motor atışması yapmıyorum ben diyormuyum benim motorum seninkini geçer geçmez.hemen bir üstünlük kurmaya çalışmak ne oluyo ben onu anlamadım.ben forumda arkadaşımıza yardımcı oliyim dedim.ee getir o zaman senin ybr ni.bende 2008 r6 tıda var.hodri meydan bak senin ybr ne oluyo görelim.

Ben onu demiyorum sen racing gibi kalkıyor lafına söyledim.Ayrıca r6 ile ybr yi kıyaslıyon ya
    HONDA

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    ybr 125 sorunsuz yakıtı az sahibini seven bir motosiklettir...
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Tamam senin EŞŞEĞİN erkek olsun?ben daha ne diyim sana be arkadaşım.kendine ii bak.senin gibiler yüzünden kimse kimseye yardımcı olmasın forumda onumu istiyon anlamadımki.

Felon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    cbr 125r larda iyi 0larının fiyatıda güzel hem yeni kasası kalıplı ama honda düşmanı birisi 2.bi honda almaz sanırım
    https://www.youtube.com/alifeyizoglu

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)