Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Jant boyalarını çıkartmak.

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    ASYA AS 100 - 8
    Ben büyük bir aptallık yapıp arkadaşlarımın söylediklerime kanıp motosikletimin tekerlerini sprey boya ile boyadım.Tabi ilk yapıldığında dehşet bir görüntüsü vardı ama artık o görüntüden eser kalmadı.Çünkü boyalar atmaya başladı.
    Bu jantların boyasını nasıl çıkartırız.Ya da gidip bir boyacıya adam gibi boyatsam tekrardan boyanın atma riski varmı yardımlarınızı bekliyorum.

Boyutu büyük olduğu için açmıyor.Link'e tıklarsanız direk açılacaktır fotoğraf.

http://img837.imageshack.us/f/40913855.jpg/
    Belki de ilk önce yanlış insanlarla tanışmasaydık , doğru insanı bulduğumuzda onların değerini anlayamazdık ...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kujumax - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer Fz6 ( 2006 )
    Valla Güzel Olmus Ama Sanırım Tinerle Cıkartabilirsin Ama Jant Zarar Verirmi Bilmiyorum
    (K)aza (A)nında (S)eni (K)orur

-eren- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Değişik bir sl 150
    Tiner yeni atılmış boyayı çıkartabilir.Sonrasında epey uğraşmanız gerekir
    Boya sökücüler hemen hemen heryerde mevcut onlar işinizi görecektir.
    Jantlarınız aliminyum sanırım.
    Aliminyumlar yapısı gereğince normal sprey boyaları üzerlerinde tutamazlar.
    Aliminyum jantlar için özel olarak boyalar mevcut.
    Onlarla yapar veya yaptırırsanız atma ihtimali ortadan kalkar.
    Ve ekleme olarakta: Kumlama yaptırıp tekrar boyatmakta olabilir daha kolaya gelir.

Motosikleti
    TVS APACHE gitti...
    selülozik tiner işni görür kardeş,ama epey silmen gerekecek zahmetli iş,onun yerine siyah kaliteli bi boya ile boya,sonrada şerit çek fosforlu..
    İZMİT:cat:

Motosikleti
    ASYA AS 100 - 8
    Ya benim istediğim eski haline dönsün yeter.Buralarda boya işiyle uğraşanlar yokmu?Böyle boyacıya götürsek o eski haline getirebilir mi?Onu öğrenmek istiyorum.
    Belki de ilk önce yanlış insanlarla tanışmasaydık , doğru insanı bulduğumuzda onların değerini anlayamazdık ...

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    onları sanayide kumlama ya ver sonra da boyacıya ver adam akıllı yapar takarkende lastikçi taksın motorcu değil sıfırdan daha temiz olur ve çizik olmaz istediğin renk yaptır yani kolay gelsin he bir de biraz tuzlu olabilir ama hiçbir yol kumlama gibi kadar temiz olmaz bence
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

Motosikleti
    ASYA AS 100 - 8
    Hep benim aklımda var bu kumlama. :D Zaten kumlama yöntemiyle boyanmış bu jant. Pazartesi günü sanayiye gidip bakıcam. Adam gibi ya çıkartsınlar ya da boyasınlar. Kendim hayatta bu boyayı çıkartamam.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:46 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:43 ----------

Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    onları sanayide kumlama ya ver sonra da boyacıya ver adam akıllı yapar takarkende lastikçi taksın motorcu değil sıfırdan daha temiz olur ve çizik olmaz istediğin renk yaptır yani kolay gelsin he bir de biraz tuzlu olabilir ama hiçbir yol kumlama gibi kadar temiz olmaz bence
    Valla kardeşim bana çizilmesin boya atmasın yeter. Ama İZMİR'de nerede bulurum bu işi yapacak o biraz zor olacak galiba.

Önerilerinizin devam etmesini bekliyorum.

Motosikleti
    crf 1000L + dio
    evet kazımayla çıkmaz her iddaya girerim ya üstüne boya yada kumlama olacak onlar

---------- Mesaj ekleme zamanı: 01:52 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 01:47 ----------

Alıntı BurakASLAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hep benim aklımda var bu kumlama. :D Zaten kumlama yöntemiyle boyanmış bu jant. Pazartesi günü sanayiye gidip bakıcam. Adam gibi ya çıkartsınlar ya da boyasınlar. Kendim hayatta bu boyayı çıkartamam.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:46 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:43 ----------

Valla kardeşim bana çizilmesin boya atmasın yeter. Ama İZMİR'de nerede bulurum bu işi yapacak o biraz zor olacak galiba.

Önerilerinizin devam etmesini bekliyorum.
    boya çizilmesin diye lastikçi söksün taksın benim iç lastikler değişe değişe çantlar çok çizildi fakat ben boya yaptırmam pejo dan biliyorum başıma neler geleceğini gider sıfır cant alırım hiç başım ağrımaz

kujumax - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer Fz6 ( 2006 )
    Hocam İzmir'Den bahsediyorsunuz Kücük Bir Şehir'den Degil Çeşit Çeşit Sanayi Var Elbet bulursun
    (K)aza (A)nında (S)eni (K)orur

Motosikleti
    ASYA AS 100 - 8
    En iyisi eski haline döndürmek onu nasıl yaparız? Nasıl döner bu jant eski haline. Parasında değilim veririm neyse ama boyacı tamamen çıkartabilir mi bunu? En eski haline döndürebilir mi?

Motosikleti
    crf 1000L + dio
    evet yapar hiç merak etme sen yaparım diyen bi boyacı bul gerisini ona bırak yani

Motosikleti
    MZ 301 - MaCiT - Tiger
    kumlamaya sonrasında boyatmaya falan bir sürü paran ve emeğin hatta vaktin gidecek. En uygunu ve pratiği git nalburdan boya sökücü al, boyasını çıkarmak istediğin her yüzeye fırça yardımıyla sür(gıcık olduğun birinin arabasına da sıçratabilirsin! ama eline sıçratma fena kaşındırıyor).. boyayı kabartıyor dakikalar içinde sonrasında kuru bir bezle siliyorsun al sana eski jantın...

nalbura gitmen 15 dk
    fırçayla janta uygulaman 5 dk
    boyayı yumuşatması için beklemen 4 dk
    işi kendin yapmanın değeri paha biçilemez

Motosikleti
    ASYA AS 100 - 8
    Alıntı Alp34.5 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kumlamaya sonrasında boyatmaya falan bir sürü paran ve emeğin hatta vaktin gidecek. En uygunu ve pratiği git nalburdan boya sökücü al, boyasını çıkarmak istediğin her yüzeye fırça yardımıyla sür(gıcık olduğun birinin arabasına da sıçratabilirsin! ama eline sıçratma fena kaşındırıyor).. boyayı kabartıyor dakikalar içinde sonrasında kuru bir bezle siliyorsun al sana eski jantın...

nalbura gitmen 15 dk
    fırçayla janta uygulaman 5 dk
    boyayı yumuşatması için beklemen 4 dk
    işi kendin yapmanın değeri paha biçilemez
    Yarın arkadaşımın babası jantlara bakmak istedi kendisi kaporta boyacısı.Çıkartamayız derse dediğinizi kesinlikle yapıcam. Çok teşekkür ederim. İnşallah dediğiniz gibi kabarır ve tamamen çıkar boyalar.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:19 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:15 ----------

evet yapar hiç merak etme sen yaparım diyen bi boyacı bul gerisini ona bırak yani
    Gece gece seni de yorduk kardeşim bir sürü soru sorduk.Yardımcı olduğun için çok teşekkür ederim.

Motosikleti
    crf 1000L + dio
    ne demek ya maksat paylaşım olsun dostluk olsun maksat muhabbet yani

Motosikleti
    ASYA AS 100 - 8
    ne demek ya maksat paylaşım olsun dostluk olsun maksat muhabbet yani
    Teşekkürler.

İzmir'de bildiğiniz yer varsa önerebilirsiniz hani :D İzmir MT :D

Motosikleti
    Bekleniyor !!!
    abilerim aşağıda verdiğim linkteki gibi Ankara'da fosforlu boyları nereden bulabilirm ? hem akşamalrı fark edilmek içinde uygun :
    http://www.favorinet.net/modifiyeli-...u-jantlar.html
    bu siteden bakabilirsiniz...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 03:09 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 02:58 ----------

Veyada şöyle bi jant nasıl olurdu acaba
    link
    http://www.google.com.tr/imgres?imgu...1t:429,r:4,s:0
    Kim demiş avrupa insanı medeni?Ne edep var ne haya çırılçıplak bedeni! Eğer medeniyet açıp saçmaksa bedeni; Desenize hayvanlar bizden daha medeni!...

Motosikleti
    MZ 301 - MaCiT - Tiger
    rica ederim burak. boyanın tamamını çıkartıyor çok basit uygulaması merak etme. sağa sola gitmeye gerek bile yok işinin ustası sensin zaten

---------- Mesaj ekleme zamanı: 20:01 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 19:58 ----------

Alıntı BorTeCinE adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abilerim aşağıda verdiğim linkteki gibi Ankara'da fosforlu boyları nereden bulabilirm ? hem akşamalrı fark edilmek içinde uygun :
    http://www.favorinet.net/modifiyeli-...u-jantlar.html
    bu siteden bakabilirsiniz...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 03:09 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 02:58 ----------

Veyada şöyle bi jant nasıl olurdu acaba
    link
    http://www.google.com.tr/imgres?imgu...1t:429,r:4,s:0

bu bana boya gibi gelmedi. sanki janta özel olarak üretilmiş sticker gibi duruyor. her ebatta fosforlu şerit mevcut gerisi makas falçata ve el becerine kalmış

sapo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    250 LIK BISEY
    yegenim gitcen bir elektrostatik boya atolyesi bulacan orda hem boyasini sokerler hemde yeniden boyayip firinlarlar bidaha da atmaz sapasaglam kullanirsin...
    ÇARPIK PABUÇ ÇARPIK AYAĞA UYAR

Motosikleti
    ASYA AS 100 - 8
    Alıntı Alp34.5 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    rica ederim burak. boyanın tamamını çıkartıyor çok basit uygulaması merak etme. sağa sola gitmeye gerek bile yok işinin ustası sensin zaten

---------- Mesaj ekleme zamanı: 20:01 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 19:58 ----------

Zincir kapaklarını boyamıştım 1 tanesini özene bezene tamamen çıkardım. :D
    Sonra dersaneye gitmem gerekti.Yarın bütün hepsini temizlemeye başlıyorum. :D

Teşekkür ederim kendime güvenim geldi. :D

Motosikleti
    ASYA AS 100 - 8
    Kumlama mı daha sağlıklı olur yoksa elektrostatik boya mı ? Atmaması için hangisini yaptırayım ?

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)