Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

İje Planet 250 - 6000 KM'de

Motovento
    REKLAM ALANI
    ceash - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    LEDOV 250 CMX-A
    gercekten sağlam bir motordau ben kısa bir ara kullanmıştım çekişine falan laf edilmez ancak hantaldır ve gercekten bir otomobil kadar benzin yakat bu konu ile ilgili bir topic daha vardı orada bu konu ile ilgili epey yazmıştık

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı CenkKeskin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hitchhiking 1000 RR :)
    Gidip bir bakıcam istanbula bir de tamirciye göstericem bakıyım ne dicek gidebilirsem bu hafta sonu gidicem VOGGY tasis den çıkan motorları ne kadara mal oldu sana yani Motor a verdiğin para gümrük vergi filan o tür işler nasıl oldu sana biraz anlatırsan sevinirim .... ordan motor düşüyor baya ? kimileri beyen miyor ama ucuz fiyata güzel motorlar çıkabiliyor

Sadobey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Jinlun Marauder JL 150
    Sevgili VOGGY,
    Tasis'ten taşıt alma konusunda bilgi verebilir misin ornekle. Hatta bu konuda topic açarsan çok yararlı olur. Şimdiden teşekkürler.
    Sadobey

VOGGY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    iJ JüPiTER5,ROMET CHART 50,HARKOV ZiM350 ATV
    motorun fiyatı ihalede 230 ytl ye bana kaldı.bu ham fiyat,bunun üstüne vergiler eklenince 370 ytl ye çıktı.fakat motor 15 yıl yattığı için tüm kaporta parçalarının yenilerini ve göstergesini siperiş etmek zorunda kaldım,bunlarda bana en aşşa 300 ytl ye malolcak,bu arada motor 0 km,sadece beklemiş.motosiklette kabaca bi hesap olarak ihalede çıkan fiyatın üstüne %50 si kadar masraf konur,bu motorun gümrükten çıkış fiyatıdır,bunları iyi hesap etmek gerekir.masrafın %18 i kdv,%15 i ardiye,%8 i ötv geri kalanı ise ilan-telaliye-damga vb vergilerdir.motoru alsanız bile iş çabuk bitmiyor baştan söyleyim,bürokrasi baya uzun sürüyor,eğer motor yeşilköy oto sundurmasındaysa işiniz nispeten kolay çünkü işlemlerin yapıldığı yer ile motorun beklediği yer aynı,fakat benimki gibi motor halkalı gümrüğündeyse baya bi koşturmanız gerekiyor ki bana bu 2 günüme mal oldu.olduda motoru alırsanız bi tanıdıktan bi kamyonet falan ayarlayın çünkü nakliye ücretleri pahalı,aklınızda olsun.ihaleye girmek için:
    -teminat makbuzu(satışa esas bedelin %10 u kadar,tasiş veznesine yatırılan para)
    -ikametgah senedi
    -kimlik
    ile beraber ihale salonuna gitmeniz gerekiyor.ihale şu an yenibosnada bi düğün salonunda yapılmakta.ihale sonucu motoru alırsanız yeşilköy tasişe gidip(yeşilköy-havaalanı yolunda) paranızı yatırıyorsunuz ve işlemleriniz bitince motoru alıyorsunuz fakat motor yeşilköyde değilse dediğim gibi yazışmalar falan çok zamanınızı alıyor.
    ayrıntılı bilgi için:www.tasis.gov.tr
    Ey bu topraklar için toprağa düşmüş asker;
    Gökten ecdad inip öpse o pak alnı değer;
    Sana dar gelmeyecek makberi kimler kazsın;
    Gömelim gel seni tarihe desem sığmazsın...

Motosikleti
    Bu miktarın içine plaka vs masraflar ayrı dimi ?
    Hakikatten bu tasis motorları hakkında baya bir bilgilendircek bir topic açmak lazım bi bakıyım güsel bişiler varmı tasisde ?

Motosikleti
    evet plaka ve ruhsat ayrı masraf ki bunları çıkarman için yaklaşık 1 ay trafik şahadetnamesinin tasişten eve ve ikamet ettiğin yerin trafik şubesine gelmesini bekliyorsun,bürokrasi işte...

dostum para diil hic dusunme al o motoru.ne is yaptıgını bilmiyorum ama yanına kasası varsa kamyonet gibi kullanabilirsin.en fazla verdigin kadar masrafla ayaga kalkması lazim.ayaga kaldırdıktan sonra arkadasın dedigi gibi tek problemi fazla yakması.katır derler anadoluda o motorlara.gercekten cok gucludur.iki hyosungu tersten baglasan ceker goturur.yenileri 2 milyar civarında
    muadili eski jawa yada mz 301 ler olabilir.bende hastayım rus motorlarının.biraz hantal oldukları dogru ama tum tarzları sasirtan yol tutusları var.off road diye bi kavram onlarda yok cunku dag tas icin yapılmıslar.arkadasın dedigi gibi eski modelleri biraz daha kaba ve guzel.ancak ayaga kaldırmak icin bi okadar para harcayacagını bilerek hareket et.yani sana yine en az 700 800 u bulur.

fordcu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR125
    Bu motorlar çok ağir olur. Alırsan altında kalmamaya bak. Mazallah kırar vallaha kemiklerini adamın. Minsk marka motorlar var onlara bir bak bence.
    [COLOR="Red"][B]41 NF 749[/B][/COLOR]
    [B]Emre ADAKLI
    KOCAELİ[/B]

Motosikleti
    eğer tek sorun endüksiyon bobiniyse en fazla 30 ytl ye çalışır o motor,şayet platin istiyorsa +20 ytl falan eklemen gerekir,bu arada aldığım ij yi topladım gibi bişey,yakında satışa çıkaracağım,90 model ve 0 km de,orjinal sovyet (cccp) yapımı,350 cc,çift silindir,2 zamanlı,24 beygir,gayet atak bi motor.ben 110 kiloyum motor ise 160 kg,hususi trafiğe kapalı alanda burgman 400 ile kalkış yaptık ve kazanan ben oldum,seriliği tatmin eder herhalde.işim bitince resimlerini koyarım siteye,motosikleti tamamen orjinal parçaları kullanarak topladım.

lubof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ne kadar konusacak sey varmıs bu motoır hakkında
    al sen hocam albak kesin tamirciligi ogrenirsin bu makinayla bun agaranti veririm
    bide yakıt sorunu varki cok gezen bi adam bunun 1 aylık yakıt masrafıyla cok rahat 1 sukuter taksidini oder
    SANIRIM BÜTÜN BÜYÜ RÜZGARDA GİZLİ..

MeTaL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık Yok ama Olacak ...
    Servis garantisi var mı? Araştırdın mı? Banka kredisi ile 48 aya kadar vade yaptırıp alabilirsin ...
    Eşini Seviyorsan, Onun (2 teker) Hayallerini de Seveceksin.

patatessogan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motor epey yatmış sanırım

yakarmı yakar namussuz.arabada amerikan,motorda rus.aynı sey.

twilight_89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bu motorun ahı gitmiş vahı kalmış doğrusu

melbur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki GSX R 1000
    bence o motor tam bir benzin düşmanı ama maddi durumun daha iyisine yetmiyorsa motor motordur
    [B][CENTER]MoToRiZe 07 Antalya[/CENTER][/B]
    [CENTER]HIZLI YAŞA GENÇ ÖL Kİ CESEDİN YAKIŞIKLI OLSUN[/CENTER]

Motosikleti
    Yok hocam vaz geçtim almıyorum muhtemelen bu motoru, mondial 125 kt alıcam sanırım kredi filan çekip mebur dediğin doğru maddi durumdan dolayı bu tarz motorlar seçiyorum öğrenciyim ve ailem ödemiyecek parasını ben kendim ödiyeceğim kredi çekicem bir şekilde mondial ı da öyle alıcam bu yaz çalışıycam hamallıkda olsa yapıcam bu gidişle....

Bende Planetin Sifir Kilometre Ve 2006 Modeli Mevcut.güzel Bi Makina.0505 3465764 Cebim.bilgi Istersen Haberleselim

pasha 2006 farklımı,resmini ve fiyatını gondersene

dunpa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Regal Raptor DD250E-9B & IZHPLANET5 350cc-2zamanlı

Tavsiye ederim

Alıntı VOGGY adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ij ler çok sağlam ve çekiş gücü çok yüksek motorlardır,bende 90 model 350cc çift silindiri var orjinal 8500 km de,çok memnunum.sanıldığı gibi masraflı motor değillerdir,parçası bol ve ucuzdur,elektrik sistemi ve motor teknolojisi ve dolayısıyla tamiri basittir,1 hafta önce tasişten bi tane daha aldım,motor 15 yıl yatmış ve ben bunu bugün çalıştırdım gerisini siz düşünün artık,hayırlısıyla toplayıp satıcam aldığım ij yi.bu arada tek silindirliler planet çiftler ise jüpiter olarak adlandırılır.benim kullandığım jüpiter5 modeli.ben bu motorla yazın istanbul çanakkale yaptım,şişme gibi bi olay ij lerde yoktur,sadece hararetten dolayı çekiş düşer fakat şişme ya da stop etme gibi bişey kesinlikle olmaz,bakımları tam yapılırsa çok çok uzun yıllar hizmet eder.tek dezavantajı ise yakıtı fazla yakmasıdır,uzun yolda 100 km de 5lt kadar yaktı yani km de 125.000 eski parayla.şehir içi ise 6.5-7 arası değişir.debriyajı ve vitesi kemiklidir,şehir içinde alışkın olmayan insanı yorar ama dediğim gibi sağlam motordur.sorusu olan arkadaş varsa seve seve cevaplarım,hepinize kazasız belasız sürüşler dilerim...
    Kesinlikle katılıyorum, Bende de 88 model IZH PLANET 5 var.250 değil 350 cc dir.Yakıt maliyeti dışında sorun yaşamayacağından emin olabilirsin. Buda benimki;

Buda teknik özellikleri;

Road motorcycle IZH PLANETA 5 (IZH 7.107)
    Engine type two-stroke single cylinder
    Displacement, cc 346,6
    Lubrication system mixed with fuel
    Cooling air cooled
    Maximum power, kW (hp) 16,2 (22,0)
    Maximum torque, Nm 28,4
    Equipped mass 180
    Maximum lоаd, kg 170
    Maximum speed, km/h 140
    Fuel consumption for 100 km distance, l
    at speed of 60 km/h 4
    at speed of 90 km/h 5
    at street traffic 6,5
    Overall dimensions, mm
    length 2200
    width 810
    height 1300
    Motorcycle base, mm 1450
    Ground clearance, mm 135
    Mass of cargo machines, kg
    sidecar 200
    cargo module 480
    ...dunpa55...Geology Engineer & Profession of Engineering Management
    ...55VATAN41MEKAN...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    350 beyaz cava....hemde stylee...
    valla ben planetı dogu ve guneydogunun butun ıllerınde gördum...ne 400ü ne 500i adam sankı kamyon kasasına yukler gıbı yuk goyo...babamısın demedende gıdıoo...
    valla bende 350 ts jawanın hastasıyım....egerkı gs500ü bırısı ısterde satarsam gene jawa alıcam..yedek parcaya gelıncede tofasların parcası bıle jawaya uyuyor...örnek benım jawadakı bobınler.....
    bıde yanı bakkala gıtsenız bı parcası mutlaka vardır....bende 350 jawa ıle basladım...cokta masraf ettım...cokta tamır işi ögrendım....zaraarım yok...nıye cunku ögrendım tamır işlerı sayesınde nereye gıdersem gıdeyım yolda kalmam....gecen sene bu zaman bujı nedır bılmezdım...2006 mayısta jawayı aldım suan motoru ındırır gerıde toplarım....cok yakıyor..yaksın...ben zaten hız tutkunu oldugum ıcın benım ıcın sorun olmuyor....banada yetıyor yanı....valla jawama 5 kişi bındık hiç zorlanmadan gittıı.....uzun yolada gııttım.....280 km yı 3 saat dolmadan bıtırdım....ve 50 ytl de benzın yaktım....litresı 3 ytl....
    motor nasıl şişer...cok dık bır rampayı 2 kişi ile 1 viteste bagırtarak gıdersen şişer... stop et ve 2 dakıka beklersın ondan sonra hiç bırsey olmamıs gıbı yoluna devam edersın....valla ne olursa olsun bıtane 2 zamanlı 350 ts jawam olucak.....uzun yolda motor şişmez....6 ayda bır 2 tane platın ve meksefe değiştirisin olur bıter oda sana usta parası dahıl 30 ytl ye maal olur.....ben devamlı son gaz gıttım ıcın cok yaktı motor...ama 90 ı gecmeden bköyume 280km gıtseydım 35 ytlyı gecmezdı.....yanı 150-160 nere 90 nere..valla parası az olupta güçlü motor isteyen varsa 350 jawa tavsıye ederım.....mynet.com da satılık ılanlarda var....

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler