Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 345

Buraya kadarmış...

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Bisiklet
    Birkaç yıl öncesine kadar ailem bisikleti çocuk oyuncağı olarak görüyordu. Babam "bu yaşta bisiklete mi binilir, çocuk sanacaklar, dalga geçecekler" diyordu. Zaman değişti. Sülalemin bisiklete karşı en katı üyeleri bile, İzmit' ten İzmir' e yada başka bir uzak yere bisikletle gideceğim zaman sanki normal bir taşıtla gidecekmişim gibi tepki veriyorlar. Bir keresinde anneme İzmir' e gitmem gerektiğini söylemiştim. O' da "bisikletle mi gideceksin" şeklinde normal bir tepki vermişti. Halbuki trenle yada otobüsle gidecektim.

Ailemi yıllar boyunca ufak ufak ısıttım. Bir zamanların katı bisiklet düşmanları olan ailem şimdi bisiklet dostu oldular.

Seninle yaşıtım sanırım. Ekonomik özgürlüğünü kazanınca hayallerinin peşinden koşmayı sakın unutma. Dünyaya yaşamaya geliyoruz, hoş vakit geçirmeye geliyoruz. Bu en güzel yaşlarımızı istediğimiz gibi geçiremezsek yaşımız ilerleyince çok pişman olabiliriz. Yaşamın güzel tatlarını almaktan kesinlikle geri durmamalıyız. İçimizden geldiği gibi yaşamalıyız.

İlerleyen dönemlerde aileni motor konusunda yine geçemezsen varsa diğer hobilerine yoğunlaşmanı dilerim.

Hayırlısı olsun.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    !Lk£® - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF R25
    sevgili kardeşim, iş ailene güven vermekte bitiyor.tabuları yıkmakta bitiyor.ilk motorum 151rs i alırken burnumdan getiren binbir lafla aldıran ailem, cbr125 de benden emin olduklarında ses çıkartmadan her türlü kolaylığı sağladılar.

abi inanabiliyormusun ruhsatımı bile babam çıkarttı ya

Dediğim gibi ne yap yap tabuları yıkmaya bak kardeşim.Elbet bir olur noktası vardır...
    Mondial 151RS ( 2009-2010) = 7.500Km
    Honda CBR 125R (2011,2016) = 27.000Km
    Yamaya YZF R25(2016, ∞) = 5550Km

Motosikleti
    Bisiklet
    Alıntı metci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar hepinize teşekkür ederim inanın çok mutlu oldum yazdıklarınızı okuyunca,

Galiba haklısınız motosiklet alamayacak olmam forumdan uzaklaşmamı gerektirmez, sizin arkadaşlıklarınız çok değerli, forumda kalmaya devam

Bir yandan da motosiklet alamayacak olmam hala çok üzüyor beni, motosiklet alırsan yüzümü göremezsin diyenler var, ya bi motosiklet için mi yüzüme bakmayacaksın diyorum, ya bi motosiklet için mi yüzüne bakıtmayacaksın diyorlar...

Siz de yakın şeyler yaşamışsınız, umarım 10-20 sene de geçse bir gün motosikletime kavuşurum...

-yürekçe-

metci ne demek demişsin de
    benim 2 yaş küçük bir kız kardeşim var, çok severiz birbirimizi, o daha yeni dillenmeye başlarken benim adımı söyleyemezmiş, mehmetciğim demeye çalışırken hep metci diye çağırırmış beni onun için bir nevi mehmetciğim'in kısaltması
    Şimdi sen yarın motor alıp, ailenin karşısına motorunla ansızın çıksan seni evlatlıktan red mi edecekler? Hayır. Etmezler edemezler. Sen onların çocuğusun. İlk başta derin bir şok yaşarlar, bir kaç saat küs kalırsınız, sonra her şey normale döner. Tabi motor edindikten sonra ailene karşı sorumlulukların dahilinde davranman, hız yapmaman, korunma ekipmanı kullanman, trafik kurallarına uyman, kısaca motorsiklet kullanırken tehlike yaşamaman gerekiyor. Çünkü senin motor üstünde olduğun bir gün, ailen (özellikle annen) seni çok merak edecek.

metci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Alıntı shule adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sevgili mehmet.,sana dün face dede yazmıstım..aılenı anlamaya çalış biraz..zaten yıllardır uzaktın onlardan..senı sevdıkleri için böle yapıyorlar..biz senin çok bılınclı bır sürücü olacagını biliyoruz ancak aıleler ıcın hala motor,hız demek,ölum demek..şimidlik içine göm ama bigun nasılsa geri çıkacak..Allah uzun ömur versin daha binecek çok günlerin olacak..eşinide arkana atmış kafeye gelicen ,ben biliyorum..
    Zaten daha cafe'ye gelmediğim için böyle oluyor biliyorum ben
    ”Samimi ve meşru olmak şartıyla her fikre hürmet ederiz. Fikirler, şiddetle, top ve tüfekle öldürülemez.” M.Kemal Atatürk...

Motosikleti
    şuan motor yok..peugeot 407 cup. land rover
    Alıntı jack hammer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    öncelikle içinde bulundugun durumdan dolayı üzüldüm. ancak olayın farklı bir boyutunu sana anlatarak bu kararının ne kadar dogru ne kadar yanlış oldugunu kendin çöz.

dünyada milyarlarca insan yaşar. kimileri doguştan şanslıdır kimileri ise şanssız. kimi ömrü hayatında doktara gitmez kimisi ise dogdugu günden itibaren hastaneler onun ikinci evidir. kimisi ekonomik sebeplerden kendine küçücük birşey alamaz kimisi ise alabileceklerinin sınırı yokken bile kendini mutlu hissetmez.

rahmetli sakıp sabancı bir konuşmasında benim otomobil fabrikalarım var istesem ogluma altından araba yaptırırım ama ona bir ayakkabı bile alamıyorum. nedeni ise çocugu engelli ve yürüyememektedir.

sen şanslısın mehmet kardeşim. aileni karşına almak istemedigin için belki üzerine hiç binmeyeceksin. ama motosiklet sevdası ayrı bir olaydır. kimileri ciddi bir kaza geçirir ve olayın sıcaklıgıyla motosiklet benim için bitmiştir der ve motoru satışa çıkarır. ancak belli zaman sonra o ateş yeniden alevlenir.

yapman gereken en azından ben olsam şöyle yapardım.

sana karşı çıkan birinci dereceden yakınlarını karşına al ve ciddi ciddi konuş.

geçtigimiz aylarda okudugum bir haber beni çok etkiledi. sabah evden çıkıp camiye namaz kılmaya giden bir vatandaş iki adet sarhoşun kurbanı olup yaşamını yitirmiş. iki sarhoş önce tenekeye ateş ediyorlar sonrada aralarında iddaalaşıp oradan geçmekte olan bu vatandaşın başına nişan alıyor ve öldürüyor. bu insanın suçu sadece oradan geçmek.

hayatta insanoglunun başına herşey gelir önemli olan başına gelebilecek olaylarda senin ne kadar suçlu oldugundur.

hakkında hayırlısı karar senindir.
    sizi tebrik ediyorum. çok güzel bir yazı olmuş.
    o olayada çok üzüldüm. mekanı cennettir inşALLAH
    diğerlerini ise ALLAH ıslah etsin...

metci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Ehliyet için sağlık raporu, adli sicil kaydı vs. aldım

Artık eminim ki bu gün olmasa bile 5-10 sene sonra yine de vazgeçemeyeceğim için alacağım bir motosiklet...
    ”Samimi ve meşru olmak şartıyla her fikre hürmet ederiz. Fikirler, şiddetle, top ve tüfekle öldürülemez.” M.Kemal Atatürk...

Deryali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-09
    İstersen şöyle bi 100kişi falan toplanıp aileni birlikte ikna etmeye gelebiliriz ?
    Hayallerinden vazgeçme !!!
    "Özgür yaşayanların bakış açısı" Motojektif

fernando - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL 650 V-strom
    Bak dostum yaşın kaç ne iş yaparsın bilmiyorum ama sana bir öykü anlatayım...
    Ben 29 yaşındayım,ilkokul 1. sınıfta başladı benim motor sevdam.6-7 yaşında yaşıtlarım Tusuba-sa izlerken,Robin Hoodculuk oynarken ben motorsporlarını takip ederdim.Odamın duvarlarında posterden boşluk yoktu.Hayalim büyüyünce motorcu olmaktı.Yılar böylece akıp geçerken 16 yaşındayken sevdam artık dayanılmaz hale geldi motor istiyorum dedim ailem babayı alırsın dedi.Yemedim içmedim para biriktirdim 17 yaşımdayken çıkıp dedim ki benim param da var ben motor alcam.Olmaz oğlum yapma etme derken eve araba alındı(beyaz şahin) 18 yaşına geldiğinde araba senin ama motoru unut.Sıfır arabanın cazibesine kapılarak bu "ahlaksız teklifi" kabul ettim,biriktirdiğim parayıda benzine yatırdım hayvan gibi gezdim.5-6 sene geçti üzerinden okul bitti iş-güç arabayı değiştirdim ama ne zaman yapıştırmış giden bir motor görsem o egzost sesini duysam içimde derin bir sızı hissettim.Evlenme yolunda terk edildim,oturup düşündüm; bunca yıl kendi adıma ne yaptım?? hiç... Ve dedim ki "şimdi bana kaybolan yıllarımı verseler" kafada bir ampul,motor almaya karar verdim(yaş 23).Aileme açtım konuyu annem çok ağır konuştu,HAKKIMI HELAL ETMEM!!! çok sert bir kroşe hatta aparkattı benim için.1-2 ay sonra Yamaha mağazasının önünden geçerken gördüğüm siyah ybr125'in imzaladığım senetler sayesinde 1 saat sonra sahibi olmuştum.Atık bir motorum vardı!!! fakat bir sorun var hiç vitesli motor kullanmamıştım,bu sorun 1-2 dakika sürdü.Evet motoru aldım,yürütmeyi başardım fakat nereye koyacaktım?? tabikii apartmanın merdiven altına,taa ki yönetici,bisikletlerin arasında canavar gibi duran nesneyi farkedene kadar(3 gün).Yönetici kapıcıyı gönderir,kapıcı kapıyı çalar;
    -sizin oğlanın motoru varmış merdivenin altında yönetici alsın diyoo!!
    -oğlanın motoru yokki
    -ben gördüm koyarken
    -allah allah???
    zırrrrrr
    -anne nbr?
    -oğlum kapıcı geldi aşağıda bir motor varmış
    -ne motoru
    -seninmiş
    -yoo
    -adam seni koyarken görmüş
    -haaa o mu tamam tamam arkadaşımın motoru haftaya alcak
    -peki
    2 gün sonra,zırrrr!!!
    -anne nbr
    -iilik yavrum evde bir kask buldum senin mi?
    -yoo ne kaskı
    -hani dolabının en arkasına saklanmış olan kask!!!
    -???!!??
    -anne ben motor aldım.
    30 sn. sessizlik
    -ah oğlum neden bana söylemedin,madem kafana koyup almışsın bir hayır duası ederdim,kazasız belasız bin çocuğum,iyi günlerde kullan allah seni korusun bize bağışlasın...
    ...üzerinden 6 sene geçti bolca hız da yaptım yol da.Çok değişik duygular tattım,depoyu doldurup uzun bir yola gaz açarken aynada sıkıntıların sinek kadar küçüldüğünü görmek duygusu ise en güzeli bence. motorumu değiştirip 4.motorumu almaya hazırlanıyorum,evliyim eşim de benim gibi motor ve hız tutkunu.Yazım biraz uzun oldu galiba ama o günleri hatırlayınca kendimden geçmişim.Umarım kafamda bir fikir kalbinde bir kıpırtı,iradende bir şahlanma olmuştur.Hakkında hayırlısı olsun...
    FARIN DA AÇIK OLSUN YOLUNDA...

htmetin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Twister - honda cbf 150
    Alıntı ZIPPIRMAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Metci kardeş
    Askerden geldim aile baskısı iş güç kurma derken olmadı.
    evlendim dedim eşim anlar kiii 17 yaşından beri tanırdım desteklerdi evlenince karşıma çıktı)) yine olmadı 10 yıl
    zaman tek başa çıkamadığım şeydi artık duldum) 35 olmuştum bu arada
    omu yoksa bumu ulan yoksa 6 ay daha beklesemde yeni modelmi derken,kafa karışık tabi o karışıklıkta kızım geliyorum dedi gaipten mecburen tekrar evlendim))
    kızımın babasız buyume ihtimali ve eşimin gak gukları beni yine durdurdu aradan 10 yıl daha geçti şimdilerde kızım 10 yasında ve motora karşı onun anesindende boşanmama rağmen hayatımdaki kadınların motora olan yaklaşımlarından kurtulamadım,kızımıda boşayamam))
    sanırım bu anlattığım zamanların toplamı senin yaşın kadar vardır aralarda arkadasların scuturları ile falan antrenman yapabildim ve forum okudum dergi aldım sadece ve bukadar senedir içimden hiç çıkmadı ki askerlik öncesini hiç saymadık.
    şimdi sen gideyimde içimden çıksın diyorsun öylemi?

bir abin olarak sana bir tesbit yapayımmı? hadi yapayım

NAAA.. ÇIKAR

orada burada fazla yazmasam tanınmasamda ikinci bir aile sıcaklığı var buralarda oyüzden canımızı sıkma otur oturduğun yerde
    6 mart doğum günümdü 45 oldum ve motoru almak üzereyim ortalama 30 yıl diyelimmi? hadi diyelim
    demekki neymiş? vazgeçmek yokmuş öyle yada böyle birgün aldığını göreceğiz ve yine hep birlikte mutlu olacağız.
    Hepinize sevgi ve saygılarımı sunuyorum..

Umarım iki evliliğinizde motosiklet yüzünden bitmemiştir?
    Sözün en güzeli, söyleyenin doğru olarak söylediği, dinleyenin de yararlandığı sözdür.

otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    valla Mehmet hoca ben bu başlığa yorum yapmıyacaktım kendime söz vermiştim ama dayanamadım
    benim ailem halen motosiklete karşı halen her gidişimde vebalıymışım gibi davranıyorlar
    hele kaynanamı bi gör beni görünce şeytan çarpmış gibi oluyo direk mevlüt okutup helva kavuruyo kadın
    ama bende inadım inat ...... iki kanat vazgeçmem motordan beni ben yapan tek şey motor
    hayatımdaki her kararı onlar aldı onların dediği işi yapıyorum onların dediği kızla evlendim onların dediği evde oturuyorum onlar her zaman hayatımın her şeyine müdahale ettiler ve hep onların dediği oldu
    ama motor öyle değil benim kararım kendi kendime verdiğim ve sadece kendim için yaptığım tek şey
    asla vazgeçmem çünkü ben yapıyorum başkası değil
    ben kendi isteğimle yapıyorum başkası yaptırmıyor
    Ernesto Che Guevara derki eğer birşey seninse değeri hiç önemli değil sonuna kadar mücadele et onun için
    şimdide başladılar artık kızın oldu onun için sat motoru araba al diye gittim kızımada kask aldım çıldırdın mı diyene o benim kızım kendi kararlarını vermeyi becerene kadar benim kararlarımla büyüyecek onuda benim gibi ezik büyütemiyeceksiniz diyorum
    yani kardeşim kendi kararını verme zamanın gelmedi mi daha?
    Doğru yüz kişi yalanlasa da DOĞRUDUR.
    Yanlış yüz kişi doğrulasa da YANLIŞTIR.
    Dürüst olun DANSÖZLERİ kimse sevmez

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 345

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)