Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345 SonuncuSonuncu

Buraya kadarmış...

Motovento
    REKLAM ALANI
    sherrnova - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF250L & Kawasaki Versys 650
    Alıntı zeda3000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu kadar insan yapma etme diyor sen halen aile baskisi diyorsun.

Bu sitede 66885 uye var sana kal diyor sen ailen kac kisi))) Hangi baski daha baskin sence.

Otur oturdugun yerde, motosiklete binemedigi icin kemikleri kirilan ilk insan olma

Hayatta ideallerinden tutkularindan asla vazgecme. Kendin icin yasa.
    Zeda3000'e katılıyorum. İnsan kendisi için yaşamadığı her saniyeyi bir kilo ağırlık olarak yarın bir gün omuzlarında hisseder... Hesabını sen yap artık kardeşim...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    metci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Arkadaşlar hepinize teşekkür ederim inanın çok mutlu oldum yazdıklarınızı okuyunca,

Galiba haklısınız motosiklet alamayacak olmam forumdan uzaklaşmamı gerektirmez, sizin arkadaşlıklarınız çok değerli, forumda kalmaya devam

Bir yandan da motosiklet alamayacak olmam hala çok üzüyor beni, motosiklet alırsan yüzümü göremezsin diyenler var, ya bi motosiklet için mi yüzüme bakmayacaksın diyorum, ya bi motosiklet için mi yüzüne bakıtmayacaksın diyorlar...

Siz de yakın şeyler yaşamışsınız, umarım 10-20 sene de geçse bir gün motosikletime kavuşurum...

-yürekçe-

metci ne demek demişsin de
    benim 2 yaş küçük bir kız kardeşim var, çok severiz birbirimizi, o daha yeni dillenmeye başlarken benim adımı söyleyemezmiş, mehmetciğim demeye çalışırken hep metci diye çağırırmış beni onun için bir nevi mehmetciğim'in kısaltması
    ”Samimi ve meşru olmak şartıyla her fikre hürmet ederiz. Fikirler, şiddetle, top ve tüfekle öldürülemez.” M.Kemal Atatürk...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    cbf150,(bayan isimlerine inat) CaBBaR VT750 Shadow
    Doğru karar
    Tekrar hoşgeldin)

Motosikleti
    Aprilia RS "08
    Doğru karar iyi forumlar

AYGÜL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    en azından MT 'yi bırakmamak doğru karar.. sonuçta üye olanlar motosiklet kullananlar değil sadece sevenlerde var bende üye olduğumda yoktu.. ailem karşıydı buna rağmen aldım, ufak da bi kaza yaptım mecburen bıraktım ama burdayız hala

rasta07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NT700 v Deauville
    İnsanın kendi kararlarını verememesi kötü , üzüldüm senin adına ...

İleride çevrendekilerin sana evleneceğin kişi , yaşıyacağın hayat ...vs konularında karışma haklarına ait kapıyı sonuna kadar açmışsın ...

Yinede insan doğru bildiği yoldan ilerlemeli , kararları başkası verecekse hayatın bizim olmasının ne anlamı var ?
    Köpeğe atılan bir kemik yardımseverlik değildir. Yardımseverlik, en az köpek kadar aç olduğunda etini onunla paylaşmaktır. Jack London

KRAL1146 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    forumda kal aramızda kal kardeşim. burda hepimiz bir aileyiz. dostuz. bende yıllarca alamadım. imkanım yoktu. imkan oldu araba araba diye tutturdular. b ve a2 ehliyetimi aldım. yıllar sonra motosikletim oldu. şu aralar gene yok. bende temmuzda tayınım çıkacak nereye gitsek en az 1200 km lik yol yeni alacağım kamyon kasasında taşınırken motor zarar görür diye motosiklette daha alamadım. ötv çıktı birde sorma canım çıkıyor mutlaka almalıyım diyorum. motosikleti binip gitsem arabayı kim götürecek gideceğim yere oda var... sıkıntılı dönem herkesin başında oluyor... sana iyi şanslar kardeş....
    103 hp

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    Alıntı ShowDown adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu kadar ailene düşkün olman çok güzel.Motosikletini alınca da aynı seviyede tedbirli olursun Benim babam da bayağı bir karşı çıkmıştı,birgün aldım getirdim kapıya.Daha geçen arkama bindi,sonra aldı kendi sürmeye kalktı
    benim baba motoru eve getirdiğim dakika test sürüsüne çıkar...
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

vioLence - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL Z ONE 150 BEYAZ
    arkadaşım herşeyde vardır bir hayır ailen akrabaların istemiyorsa vardır bir bildikleri dikine gitme inş hatyırlısı olur
    AMMA VELAKİN, HER ŞEY NASİP

osmanba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda şhadow VT 750 c 4 - Honda CBF 150
    Alıntı metci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bildiğiniz gibi 2009 yılından beri buradayım ki üyelik almadan önce de2007'den beri forumu takip edenlerden birisiyim...

Motosiklet için paramı bile biriktirmişken artan aile baskısı, çevre baskısı derken babam, babam kadar sevdiğim amcam, dayılarım işin içinden çıkılamaz duruma sokunca olayı bu sevdadan vazgeçme kararı almak zorunda kaldım...

Hayatım boyunca içimde kalacak ve sizleri imrenerek izleyeğim ve elimden geldiğince bana motor aldırmayan tabuları, başkalarının da hevesi kırılmasın diye...

Ehliyete bile başvurmuştum geçen hafta ama olmadı...

Bu tip başlıkları sevmediğinizi biliyorum, ki ben de sevmezdim ama bana burada vaktini ayıranlara, yardım edenlere bir teşekkürü borç bildiğim için yazmak istedim...

shule, Birkannn, cakalaz, coq, my91, mete_han, overcloud, otopsici, acayüp, daparadoks, eftelya, askon, onur35, Osbourne, volkanix, sadık1453, necatik, nezih77, SinanAksu, jonturq, zeda3000, OguzhanCBR,, takendy, GTR250Alanya, The Dude vs.vs.vs. daha aklıma şu an gelmeyenler de...

Hepinize çok teşekkür ederim... İyi ki varsınız...

Üzülerek aranızdan ayrılıyorum, bu yazıyı yazmamın sebebi sizlere teşekkür edebilmek yanlış anlamayın...

Kırdıklarım varsa da özür dilerim...

Modlar üyeliğimi iptal edebilirler...

Hepinizi çok seviyorum, saygılar, sevgiler...

Öncelikle ailenizin kararına saygı duyarım.
    Bende gençliğimde aynı baskıya hedef olmuştum.
    Tedbir kuldan takdır Allah'tan sözü vardır.
    Örnek; 3-4 Sene kadar önce gazeteden okumuştum. Villasının salonunda oturan bir bayanın kafasına çatılı delerek gelen çok pis kokan bir buz parçası düşmüş ve bayan yaralanmıştı. Polisi ve ambulansı aramış gelen davetsiz misafir analiz edildiğinde gök yüzünde uçan herhangi bir uçağın wc. tankından düşen su kütlesinin havada donarak yere inmiş buz parçası olduğuna karar verilmişti.
    Neticede bu insanın yaralanacağı ve akacak kanı varmış diyorum.
    Bende ailemin desteği ile sahip olamadığım motosikleti yıllar sonra kendi kazancımla aldım. Şükürler olsun bu güne kadar ciddi hiçbir kazam olmadı. Hatta bir ara babam "oğlum senin bukadar sevdiğin bir motosikleti sana babandan hediye olarak ben almadığım için şu anda üzüntü hissediyorum" demişti.
    Sizede bukadar sevdiğiniz bir hediyeyi banız ve aileniz engel koymayıp ödüllendirebilirlerdi diye de düşünüyorum.
    Neyse kafana takma. Biraz zamana birak. Sonuçta yine bir gün bu tutkun içinde deleşecektir.
    Sevgilerimle..

Motosikleti
    Yakında cbf150
    metci kardeşim seni tanımıyorum ama yorumlardan nekadar çok dostun ve sevenin olduğunu alıyorum..
    şimdi motor almıyorum diye bukadar sevenine sırtını dönmek güzel birşeymi...
    ve motor sevdasından vazgeçmek bukadar kolay değil asla yönetilme kendi istediklerini yap ilerde çok pişman olursun...
    ben daha 18 yaşındayım ama bu motor sevdasından vazgeçilmiyeceğini çok iyi biliyorum...
    banada alma diyorlardı araba kullan dediler kullandık ama motorun yerini doldurmuyor...
    motor aşkı apayrı birşey nekadar attım bu sevdayı içimden desende illaki küçük bi yerde o kalır ve her motor görüşünde bu patlıyı verir bence bukadar çabuk pes etme...
    bence bikere daha düşün...
    umarım gitmez ve burda motosiklet.net ailesiyle kalırsın...

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Hepinize teşekkürler arkadaşlar, motsikletsizde olsa mt'de devam...
    ”Samimi ve meşru olmak şartıyla her fikre hürmet ederiz. Fikirler, şiddetle, top ve tüfekle öldürülemez.” M.Kemal Atatürk...

İbrahim Büyükcevher - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yaa metci dostum amma yaptın sen de...burada binlerce insan var ve bu insanların çoğunda motosiklet yok..buna şu an ben de dahilim...ama bu benim çekip gitmeme bir sebep değil dostum..ben işim gereği gün içinde çok stres yaşıyorum ama arada bir 5 dakka 10 dakka kaçamak yapıp bir göz atıyorum iki muhabbet ediyorum stresimi azaltıyorum...piyasadaki amaçsız, ayrı telden çalan insanların geyik yaptığı forumlarda takılmak daha mı iyi?? burada insanların ortak bir tutkusu, ortak bir noktası var..benim dişim ağrısa hiç çekinmem burada paylaşırım..ve eminim bi dünya insan bana yardımcı olmak için bişeyler yazar çizer...otur oturdugun yerde..ne işin var yaban forumlarda..bura sana yeter
    Biz harama meylederiz korkusuyla helalin onda dokuzunu terkederdik (Hz.Ömer)

doğru olsam ok gibi, yabana atarlar beni...eğri olsam yay gibi, elde tutarlar beni...

Burakxy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym XS125K
    Metci, herkes söylemiştir zaten ama.. Ailen karşı olsa da motorsikletini al! Sana kızacaklar, bağıracaklar.. Ama sen yine de al.. Ben ilk motorumu eve getirdiğimde annem 1 hafta evden gitti, babam motorsikleti kabul ettiği için 1 aya yakın babamla konuşmadı.. Sonuç? 6 ay kadar sonra kabul etti durumu.. ve bu 5 sene önceydi.. Hala motorluyum..

GT250rAlanya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    4 Silindirden başkası YALAN
    Güzel ve beklediğim gibi bi sonuç
    "Ve ben 24 yaşındayken kendimi Türkiye'nin bağımsızlığına armağan etmekten onur duyuyorum."
    Deniz Gezmiş 28 Şubat 1947 - 6 Mayıs 1972

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Alıntı GT250rAlanya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güzel ve beklediğim gibi bi sonuç
    Napsamda ikna etsem bilemedim, dişimden tırnağımdan arttırıp az birşey kenara koydum paralar kalakaldı öyle

Y.S.F - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150 > Hornet > cbf1000 > MT-07
    Bir yandan da motosiklet alamayacak olmam hala çok üzüyor beni, motosiklet alırsan yüzümü göremezsin diyenler var, ya bi motosiklet için mi yüzüme bakmayacaksın diyorum, ya bi motosiklet için mi yüzüne bakıtmayacaksın diyorlar...
    Ailemi kıramam diyorsun ama bu durumda da onlar seni kırmış oluyor
    Annem hakkımı helal etmem demişti, ben de "beni bir daha göremezsiniz o zaman" dedim.
    Biraz da çok istediğin bir şeyi elde etmek üzereyken tereddüde düşme psikolojisi var sanki. Bu konuda en büyük engel paradır, onu halletmişsen git al
    Hayallerine dokun...
    “In God we trust; all others must bring data.” W. Edwards Deming

Motosikleti
    09YBR125, 08DYLAN
    öncelikle içinde bulundugun durumdan dolayı üzüldüm. ancak olayın farklı bir boyutunu sana anlatarak bu kararının ne kadar dogru ne kadar yanlış oldugunu kendin çöz.

dünyada milyarlarca insan yaşar. kimileri doguştan şanslıdır kimileri ise şanssız. kimi ömrü hayatında doktara gitmez kimisi ise dogdugu günden itibaren hastaneler onun ikinci evidir. kimisi ekonomik sebeplerden kendine küçücük birşey alamaz kimisi ise alabileceklerinin sınırı yokken bile kendini mutlu hissetmez.

rahmetli sakıp sabancı bir konuşmasında benim otomobil fabrikalarım var istesem ogluma altından araba yaptırırım ama ona bir ayakkabı bile alamıyorum. nedeni ise çocugu engelli ve yürüyememektedir.

sen şanslısın mehmet kardeşim. aileni karşına almak istemedigin için belki üzerine hiç binmeyeceksin. ama motosiklet sevdası ayrı bir olaydır. kimileri ciddi bir kaza geçirir ve olayın sıcaklıgıyla motosiklet benim için bitmiştir der ve motoru satışa çıkarır. ancak belli zaman sonra o ateş yeniden alevlenir.

yapman gereken en azından ben olsam şöyle yapardım.

sana karşı çıkan birinci dereceden yakınlarını karşına al ve ciddi ciddi konuş.

geçtigimiz aylarda okudugum bir haber beni çok etkiledi. sabah evden çıkıp camiye namaz kılmaya giden bir vatandaş iki adet sarhoşun kurbanı olup yaşamını yitirmiş. iki sarhoş önce tenekeye ateş ediyorlar sonrada aralarında iddaalaşıp oradan geçmekte olan bu vatandaşın başına nişan alıyor ve öldürüyor. bu insanın suçu sadece oradan geçmek.

hayatta insanoglunun başına herşey gelir önemli olan başına gelebilecek olaylarda senin ne kadar suçlu oldugundur.

hakkında hayırlısı karar senindir.

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Napsamda ikna etsem bilemedim, dişimden tırnağımdan arttırıp az birşey kenara koydum paralar kalakaldı öyle
    hemşo neydyon yav yakıştı mı sana...motor alamasan bile muhabbet için buradayız...eninde sonunda bir motorun olacak...herşeyin hayırlısı iste Mevladan...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

shule - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ninja250r-600RR-gs650
    sevgili mehmet.,sana dün face dede yazmıstım..aılenı anlamaya çalış biraz..zaten yıllardır uzaktın onlardan..senı sevdıkleri için böle yapıyorlar..biz senin çok bılınclı bır sürücü olacagını biliyoruz ancak aıleler ıcın hala motor,hız demek,ölum demek..şimidlik içine göm ama bigun nasılsa geri çıkacak..Allah uzun ömur versin daha binecek çok günlerin olacak..eşinide arkana atmış kafeye gelicen ,ben biliyorum..
    Düş kurmaya cesaret edenler,onları gerçekleştirmeye de cesaret eder

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)