Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

YBR 125 2011 Aldm bugun kaç kmde açım motoru ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    125 cc
    km önerenler bn 2 bn km fln bilorm

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Stunt Apache RTR Artık Yok....
    1000-1500 arası uygundur.
    O kilometreye kadarda 2 kişi binme motorla yüksek devir yapma 60-70 km hızı heçme hatta sen 60'ı hiç geçme en sağlıklısı bu.
    mümkünse bi 50 km ye gelince ilk yağı değiştir.Sonuçta motor ilk çalışınca metal tortuları olur.
    [B]Bahadır Şenonar[/B] [COLOR="Red"]A rh(+)[/COLOR]
    [B]Sözcüklerin gücünü anlamadan insanların gücünü anlayamazsınız.[/B] :bounce:

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    İçimden saydırıyorum eğitim sistemine. "Derdimi anlatacak kadar dil bileyim yeter" diyen nesiller yetiştiriyor. Okuma yazma var ama derdini anlatabilme yok!

Motosikleti
    Yamaha Ybr 2011'Siyah
    500kmde yağını değiştir..Kitapcıkta yazdıgı gibi kullan 70 i geçme devirli kullan arada gazla.1.500den sonra Yardır yardıra bildin kadar.

Motosikleti
    125 cc
    saolun bilgilendirdiniz için

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    fazla sıkıştırma.. 500 km yağını değiştir...
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Alıntı Khutuck adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İçimden saydırıyorum eğitim sistemine. "Derdimi anlatacak kadar dil bileyim yeter" diyen nesiller yetiştiriyor. Okuma yazma var ama derdini anlatabilme yok!
    Geçen yıllarda yeni liseyi bitirmiş bir çocuk işyerimizde işe başlamıştı. Adama sağ sütunu rakamlar yazılı bir kağıt verdim, sol sütuna sağdaki rakamların %30 fazlasını yaz dedim. Müşteriye zam yapacaktık, yüzde otuz zamlı rakamları oluşturacak yani. YAPAMADI.. BEN EDEBİYAT BÖLÜMÜ MEZUNUYUM BUNU BİLMİYORUM DEDİ KAZMA..... hemen layık olduğu yere yani depoya hamallığa terfi etti...... Bu adama o diplomayı veren okulu ben ........

kim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Alıntı Cemal35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kusura bakmayın ama TÜRKÇE niz berbat, biraz daha özen gösterseniz fln bilorm nedir bunlar allah aşkınıza....!

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    çk dverli kulnm hzloda gtmu, 2 kiŞI bnme kitpcıta ne yazıosa uygla.
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

Motosikleti
    Yamaha Ybr 2011'Siyah
    Alıntı Eyong adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    haha

gaddar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İkibin KM nedir ki enaz 50.000 yapar 50binden önce gerek yok açmayın yazıktır. Rodajına dikkat edin yeter!

erimozel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150
    Açmak nedir tam olarak? Karpuz mu bu? Neyi açacaksınız? Rodajı bitince iki kişi binebilir ve daha hızlı gidebilirsiniz, açmak bu mudur? Bu da yaklaşık 1000km den sonradır.
    ---İTÜ Makina Mühendisliği 2009---
    2009-2010 UYARI Model Uydu Takımı
    2010- ? ITU Formula SAE Takımı

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    sanırım çok kötü bişey demek istemişsin...
    Biliyorsan konuş,ibret alsınlar...
    Bilmiyorsan sus ki,seni ADAM sansınlar...

sertan.1983 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Arora smart50x
    galiba evet demişin
    iyi gelişmiş refleksler şanstan daha iyidir...

myagdi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda FES 250 Foresight; CBF 150, NC750S
    Alıntı kurubuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçen yıllarda yeni liseyi bitirmiş bir çocuk işyerimizde işe başlamıştı. Adama sağ sütunu rakamlar yazılı bir kağıt verdim, sol sütuna sağdaki rakamların %30 fazlasını yaz dedim. Müşteriye zam yapacaktık, yüzde otuz zamlı rakamları oluşturacak yani. YAPAMADI.. BEN EDEBİYAT BÖLÜMÜ MEZUNUYUM BUNU BİLMİYORUM DEDİ KAZMA..... hemen layık olduğu yere yani depoya hamallığa terfi etti...... Bu adama o diplomayı veren okulu ben ........
    eşim öğretmen olduğu için sistemi biraz biliyorum. siyasetçiler sırf seçmene yaranmak için, öğrencilerin sınıf geçmesini kolaylaştıracak binbir türlü hile düşünüyor her yıl... öğrencinin zaten aklının bir karış havada olduğu yaşları, nesiller böyle heba olup gidiyor.

biliyor musunuz, tüm liseleri anadolu lisesi veya meslek lisesi yaptılar bu sene; bir kuru emirle... meslek dersi verecek yeterli öğretmen var mı? tabelasına "anadolu lisesi" yazınca eğitim kalitesi yükseliyor mu? meslek liselerindeki müfredatta fizik, kimya, matematik dersleri yok; bu kadar öğretmeni ne yapacağız? sorularını herhalde kimse sormadı.

Motosikleti
    黑穆拉特 chinese cub
    Alıntı kurubuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bence o bile fazla....
    'He who laughs last, was too slow to get the joke'::146::::145::::piloot::

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Bu tip şeyleri kimseye danışmadan önce kullanma kılavuzunu okuyun. Orada ne yazdığını okumayan kimse bilemez ve en doğrusu da orada yazandır. Kullanma kılavuzu dışında söylenen hiçbir lafa inanmayın. Bazılarının sandığı gibi 20 senedir motor kullanıp bunun tamirciliğini yapmak sağlıklı rodajın nasıl yapılacağı konusunda bir tecrübe kazandırmaz. Bir de bazı arkadaşların önerdiği gibi rodaj sonrasında da gerekmedikçe motoru zoraki sıkıştırmayın. Birşeye faydası olmaz, ancak motoru erkenden eskitirsiniz. Devir saatindeki kırmızı çizgiyi de geçmeyin.

muhahha306 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FAZER 800

Arkadaşım önce başlığı düzelt.
    Hatta imla klavuzu al önce.
    Sonra da Türkçe yaz mümkünse.
    Katlettiniz güzelim Türkçe' yi....

Tüm mod lara ve kendini mod sananlara duyurulur lütfen dilimize sahip çıkalım çıkmayanları uyaralım !!!

!!! Hepimize Kazasız Belasız Keyifli Sürüşler !!!

Motosikleti
    黑穆拉特 chinese cub
    çösemedim..... dver rusçada kapı demek, çok devirli kullanma....sonrası?hızlı olmasına hızlı olur ama arkadan kıçın görünür müki?2 kişi binersen bin banane kitapçıya git motorla ilgili kitap al veya kitapçıta ne yazıosa derken kitapçının vitrininde tabelasında yazanları uygula??? gerçi yukarıdaki türkçe bilmeyen vatandaş anlasa anlasa bu yorumu anlar bence süper yorum olmuş, kutlarım..... bundan sonra bende hızlı motor kullanmıycam kullanırsamda arkama dikkat etcem nooolur nooolmas ;)

---------- Mesaj ekleme zamanı: 10:08 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 10:00 ----------

Motorun motor kısmını merak ettiğini biliyorum ama motoru bugün almışsın içinde ne var diye bir kenara çekip elinde tornavida çekiç şimdiden açma biraz bin hevesini al sonra istediğin zaman açar içine bakarsın,motoru da yeni almışın fazla anlamıyorsan hemen bozma,konuştuğun gibi motor sürüyorsan vay motorun haline...
    'He who laughs last, was too slow to get the joke'::146::::145::::piloot::

muhahha306 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FAZER 800
    Alıntı kim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kusura bakmayın ama TÜRKÇE niz berbat, biraz daha özen gösterseniz fln bilorm nedir bunlar allah aşkınıza....!
    Haklısın.
    Bir de eyong isimli süper moderatör bunu yapıyorsa ben daha ne diyeyim !!!

---------- Mesaj ekleme zamanı: 10:17 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 10:12 ----------

Alıntı Khutuck adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Okuma bir nebze olsun var da yazma işi sıfır bile değil sıfırın altında ne yazık ki.
    Eğitim sistemi demişsin, ben bir öğretmen olarak diyorum ki yok öyle bir şey.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 10:20 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 10:17 ----------

Forum kuralları 9.6 ıncı madde gereği
    1.2.29 uncu madde de belirtildiği gibi

Lütfen TÜRKÇE YAZALIM !!!
    !!! Hepimize Kazasız Belasız Keyifli Sürüşler !!!

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)