Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

Motosiklet ve Köpek Korkusu

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    cbf 150
    ısırma düşürme gibi olayların yanında da dalgınlık ve ya sote bir yerden fırlama durumu da var.bu arada bende bazı arkadaşlar gibi dönüp köpeyi kovalıyorum

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kenrox - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Iron 883
    şehir içinde köpekler genelde kendi halinde ekmeğinin derdine düşmüş sakin tipler oluyor. %98 zararsız (şimdi bunu okuyup beni bellemesinler??)
    benim esas korktuğum köy yolları ve köy giriş çıkışlarındaki köpekler. direk koruma ve kollama içgüdüsüyle hareket ediyorlar. bir de bir kaç tanesine denk gelirseniz fena. ani yavaşlayıp, ara gaz verip, tam saldıracaklarına yakın bi anda gazlayıp geçtin geçtin geçemedin fena kovalıyorlar.
    bir de en kötüsü, bozuk yol, tümsek ya da dört yol ağzında denk gelmek. gazlamak da işe yaramıyor.

ha bi de; geçen bi tanesini, genç direk. heyecanlı, saldırı hoplama zıplama havlama pozisyonuna geçti. yanına yaklaşıp "hişt sakin ol genç" gibi saçma sapan bi laf ettim. direk durdu hayvan. enteresan. hem ben hem o :D
    yol iyidir.

eregun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway Superlight 150
    yakın bir tarihte motor alıp aranıza katılacak bir elektronikçi olarak köpek korkusu bendede var. peki bunun için ne yapıyorum ? arkadaşların da kulladığı dazzer 2 isimli ultrasonik köpek kovucudan bir yakınımdan edindim devreyi kopyaladım malzemeleri sipariş verdim. yurt dışından gelince biraz daha geliştirip bir el tipi daha ufak modelini bir de motosiklete monte edilebilir korna tipi versiyonunu hazırlıcam eğer etkili olursa sizinle paylaşıp daha uygun fiyatlara yapabilirim. saygılar.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Bence de korkmakta fayda var, bir köpeği motoru siper edip def edebiliyorsunuz ama, beyefendiler arkadaşlarını davet ediyorlar sadece 15-20 saniye içinde.
    2 gün önce Bebek parkından gece saat 11'de motoru ayağımla ittire ittire sessiz sessiz caddeye çıkayım dedim. Bir köpek havlamaya başladı motoru siper aldım sorun yok ama arkadan bir başkasının sesi geldi.
    Neyse paçayı kaptırmadım motoru çalıştırdım motorun üzerine yarım yamalak oturup vitese attım ve kaçtım. İstese yakalardı kesin ama. Yakalasa da şansıma çift pantolon giymiştim ve mafsallı dizlik vardı işi baya zor köpeğin

egelim 43 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 UPM (Pizzacı moturu) :)
    Alıntı eregun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yakın bir tarihte motor alıp aranıza katılacak bir elektronikçi olarak köpek korkusu bendede var. peki bunun için ne yapıyorum ? arkadaşların da kulladığı dazzer 2 isimli ultrasonik köpek kovucudan bir yakınımdan edindim devreyi kopyaladım malzemeleri sipariş verdim. yurt dışından gelince biraz daha geliştirip bir el tipi daha ufak modelini bir de motosiklete monte edilebilir korna tipi versiyonunu hazırlıcam eğer etkili olursa sizinle paylaşıp daha uygun fiyatlara yapabilirim. saygılar.
    korna tipi haline getirirsen ilgilinen çogalıcaktır başta ben olmak üzere
    "HERKESİN DOĞRUSU KENDİNE DOĞRU"eşşşşşekkkk gibi çalış insan gibi yaşa bumu la dünya?

Motosikleti
    mondial 150 mr vulture
    benim korna roleli.baktım bana yaklasan bı kopek var.basıyorum kornaya dadadadadadadadadaattt.köpek yok :D

kacan hep kovalanır abi ..

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:42 ----------

Alıntı fusuy364 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    köpeğin mantığı kaçanı kovalamaktır. durursanız hiçbirşey olmaz. zaten tecrübeli olanlar yazmış. benim de başıma defalarca geldi. köpeğin yanından geçerken köpek ısıracak gibi geliyor. hemen frenlere basın ve durun. hiçbirşey yapmayacaktır. ben tek kişi olduğum zaman biraz tırsıyorum ama çift kişi olursam zerre kadar korkmam dururum. bunu hayvan gibi 2 köpekle tecrübe ettik. sıkıntı yok
    kacan hep kovalanır abi..

inancalio - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda XL650 Transalp
    Geçtiğimiz haftasonu gezimde Gürpınar, Büyükçekmece, Beylikdüzü bölgesinde toplam 6 köpek saldırısına maruz kaldım. Hepsi büyük köpeklerdi. 2 tanesi oldukça tehlikeli biçimde yakınlaştı. Şansıma kaçış yollarım açıktı da paçayı kaptırmadım )) Normalde hep bulunduğum bölgedir ama geçen hafta ne varsa bütün köpekler bir tuhaftı... Daha önce bir köpeğin 10-15Km hızla giderken ön tekere kafasını sokması sonucu motoru yatırmış bir kişi olarak; mümkün olan en sakin halinizle köpekten uzaklaşmaya bakın derim ben...

Motosikleti
    Çok sinir oluyorum bu sokak köpeklerine, özellikle geceleyin bir sürü halinde üzerinize koşup 10 kamyon gücüne ulaşıyolar. Tamam içlerinde amacı oyun etmek olanlar da olabilir ama motorun tekerinin altına girse köpek al başına belayı kesin düşersin.

arca94 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Boxer
    Bizim çevrede bi ara vardı yürürken bile arada üstüme koşuyodu, yayayken hep yaparım.. Bi kaç kere de motoru durdurup inip üstüne yürümüşlüğüm vardır dünyanın en güzel canlısının..

Her ne kadar ısırmak için kovalamak için de gelse hayatta sopa, taş, tekme bilmemne kullanmayı desteklemiyorum.. Korkmadan karşısında dikildiğinde zaten sana gelmez.. Ayrıca %90 ında sen ona bişey yapmadıkça o sana asla bişey yapmaz..

Yapan %10 luk kısıma da her geçen gelip taş atıp sopayla vurduysa bütün insanlara karşı bi nefret beslerler o yüzden saldırırlar..

Unutmayın onlar bizden daha zeki, daha çabuk öğrenirler ve dünya üzerindeki en sağdık arkadaştır..
    eregun bunu beğendi.
    x Fikirler, zorla ve şiddetle, top ve tüfekle asla öldürülemez! -Mustafa K. ATATÜRK-
    Acemi Motorcunun El Kitabı: -http://acemimotor.blogspot.com/-
    -arcadiril.blogspot.com-

adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    ah şu köpekler. Severim ama saldıranlardan nefret ederim. Niye? Az daha ölüyodum. Bodrumdan yalıkavak' a gidiyorum tarih 16 ağustos 2002. Motoru alalı daha 4 ay olmuş neyse akşam 21 30 civarı ibre 120 civarlarında hafif bi sağa viraj hafif bi rampa aşa hava karanlık arabalar gelip geçiyo kısalar yanık 30, 35 metre ileriyi gösteriyo tam virajı aldım bitmek üzere oda ne? Tam orta şeritte kocaman simsiyah bi köpek! Tahminime görede 70-80 kg civarı. Hafif bi arka fren bastım motor arkayı savurmaya başladı.freni bıraktım motoru topladım ama malesef o hızla vurdum köpeğe. Motor köpeği altına aldı ve motorla birlikte havalandık. Motor sag tarafına düştü. Ve ben motorun üsüne oturur vaziyette motorun üstüne düştüm. Şöyle düşünün motor yerde yatıyo sağ tarafına ve ben ayaklarımı üstüne uzatmışım ve motor kayıyo ne kadar kaydığını bilmiyom ama 50 metreye yakın.son bi kaç metre motorun üstünden bende düştüm totomun üstüne ve inabiliyomusunuz arka cebimdeki cüzdan ve ruhsat totomu kurtardı arka ceplerim yırtık cüzdan ve ruhsat hasarlı toto sağlam köpeğe gelince malesef ortadan ikiye yarılmıştı yapacak bişey yoktu. O konuda üzgünüm. Ayağa kalktım kaldırıma oturdum. Minibüs yolcu indiriyodu onlar görmüş su falan içirdiler. Bişeyin varmı? Diye sordular. Ben teşekür ederek bişeyimin olmadığını söyledim. Minibüs gitti. Oda ne? Pala bıyıklı dev birisi üstüme geliyo bağırarak. Sen benim köpeğimi nasıl öldürürsüm diye. Ben bembeyaz kireç gibi olmuşum zaten korkudan. Adamla baş etmem mümkün değil. Ehliyet yok kask dahil hiç bir koruma yok. Ama bende ruh hali hariç hiç bi hasar yok. Kalktım motorumu kaldırdım. Sağ ayaklık yamulmuş yukarı kalkmış sağ ayna kırık, eksoz çizilmiş, yamulmuş, ayak marşına bastım calıştı. Tam o sıra pala bıyık sırtıma gömleğe yapıştı. Attım vitese motor asılıyo adam arkamdan asılıyo.nasıl olduysa kurtuldum elinden pır eve.
    Not :ehliyete hemen yazıldım 2003 basında aldım ehliyetimi. Ve kask mont ve eldiven kullanıyorum. Hala aynı motora biniyorum 96 titan. Aman köpeklere dikkat! Bu anımıda ilk burda paylaşıyorum iyi formlar

Motosikleti
    60-65 km hızla giden motorun önüne atlamaya çalışmak nedir arkadaş, bu köpekler cidden gerizekalı. Güdümlü füze gibi motosiklete kilitlenip en yakın noktada kesişmeyi sağlamaktan başka şeye akılları ermiyo. Bi gün böyle motorumu kovalayan bi köpeği geri dönüp de levyeyle girişecem sanırım.

Motosikleti
    Kawasaki Ninja 250R (2012)
    konu fena ilgilendiriyo beni.. bizim sokakta tüneyen 5-6 tane köpek var.. normalde beni tanırlar, ya kendilerini sevdirirler yada saygıyla uzaklaşırlar.. ama motorun üzerinde kasklayken tanımıyo itler:D motoru ilk aldığım gün 2 tanesi yüzünden kaçacam diye yol kenarındaki park etmiş arabalara giriyodum ucuz kurtardım.. 2. gün de keza aynı.. ama 3. gün kaskı elime alıp yavaş yavaş yanaştım yanlarına.. onlarla konuştum dertleştim:D hatta indim sevdim.. artık aramızda sorun yok.. yabancı köpeklereyse, yavaş yavaş yanaşıp birden uzama metodunu kullanıyorum.. yavaş giderken dahi üzerime hızlı geliyolarsa da önce üzerine doğru sürüp duraksadıklarında gazlıyorum
    Sen aşkı ✿☣ ☼ ☁ sanmışsın..

Tolga Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    En sağlam yöntem kesişme noktasına kadar hızı düşürmek. Yan yana gelince de yapıştırmaktır. Yol boşsa tabii
    Bugüne kadar pek köpek tarafından kovalanmadım ama sevimli itciklerin yanından geçerken egzozu böğürttüğüm çok olmuştur.
    Hayvanın aklı gidiyor. Kaçacak yer arıyor. Hacıı sokaklar benim alırım altıma, sen kime hırlıyorsun
    2006 Peugot -2010Kenbo125 - 2011Racer 200s- 2012GT250R -2014Xtreme Max- 2015: Snappy x Cub
    2016 Asya Shark 150- 2017Cbf150 -2018 BMW F650GS / Snapyy x- 2019 Kymco Xciting250i

phradrel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F650GS
    yaşam alanlarını sürekli işgal etmenize, öldürmenize, işkence etmeniz rağmen onlar bile bu kadar nefret dolu değillerdir emin olun. bu ülkenin sorunu da bu zaten birlikte yaşayamıyoruz tahammülümüz yok kimseye.

motoru durdurun yanınıza çağırın, büyük ihtimalle oyunseven bir köpekse size kendini sevdirecektir yok eğer insanlar tarafından eziyet görmüşse yine yanınıza yaklaşmayacak uzaktan havlayacaktır. bence yapacağınız en riskli hareket sizin açınızdan aralarına dalıp kaçmaya çalışmak.
    Güncel Motosiklet Haberleri ve Kültürü Blogu
    https://www.facebook.com/BoutiqueMoto

Arda_Karaca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650GS
    Bilge değil sadece ahmaklar her şeyi bilir.

emrb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6

motosikletle gezerken köpek saldırısına uğrayan var mı

Arkadaşlar.çok merak etmişimdir bu itler arabayla giderken saldırıyo bana içim bi tuhaf oluyo.motor üzerindeyken çok fena olur galiba başına gelen var mı?

canerol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin-Rally250-z300
    işte ozaman yusuf yusufu tanıyorsun 3 4 kere bi köpek grubunun içinden geçme gafletinde bulundum öyle bi gaz açtımki ilk defa ön kaldırabildim

MotorKafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 FA
    Her akşam düzenli olarak saldırıyorlar
    Artık ben de kafa buluyorum onlarla.
    Gidecekmiş gibi yapıp hafif hareketleniyorum, hav hav hav başlıyorlar zıplamaya, sonra pat diye durunca aptallaşıyorlar
    Bunu 4-5 kere peş peşe yapıp, sonra çoook yavaş hareketle, peşimi bırakıncaya kadar devam ediyorum.
    Kısacası köpek havlayıp üzerine koşmaya başladığı an sen durursan, o da duruyor.
    Safahat bunu beğendi.
    Motosikletli Kaplumbağa...

iguven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 MT-09 Tracer Race Blue :)
    Aslinda isirmaya falan yeltenmiyorlar. Yanindan kosup havlamayi seviyor keratalar

Tavsiye olarak baktiniz ileride kopek var ve hareketlerini gozlemleyin belli oluyor zaten kosup kosmayacagi. Ayni noktada kesisecek sekilde kopege dogru yaklasin ve kopek tam yaniniza gelmeden aniden gazi acin ve arkada kalsin it.

Eger motorunuz saglam ses cikariyorsa bir ara gazi vermeniz bayagi urkutebilir hayvanlari ve kovalamayabilirler.

Fazla kafaya takmayin kopekleri sadece carpmamaya ozen gosterin.

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)