Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

boyum 1 65 pegassoya talip oldum sorun olurmu

Motovento
    REKLAM ALANI
    regal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bmw650gs kawasaki er6 n
    arkadaşlar boyum 165 cm dha önce honda magna regal rabtor er6 n kullnadım şimdi pegasso ya talip oldum ne dersiniz boy sorunu yaşarmıyım pegasso kullanıcılarından yardım istiyorum bu konuda
    05428381357 mustafa minyas kahraman maraş merkez şimdiye kadar motor geçmişi +++ mobilet +mz 150cc++150cccelik coper +250cc regal rabtor+vf750c honda magna++er6 n++125cckymco++er5++şimidlik suziki bandit650s ve 150cckmt çelik sport

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    unsaloc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pegaso650-Cbf150-KLE500-F650GS
    Evet yaşarsın :(
    Parmak uçların değdi değmedi arasında durur , motor hafif yana eğilirse taşıyamaz devirirsin , çeviksen altında kalmadan kaçabilirsin , artçı ile hiç kullanamazsın. (Kullanırsında duramazsın.)

Biraz daha hafif olsa belki daha rahat olur ama bu ağırlığı ile bu boyla başa çıkamazsın.

Selenin süngerini inceltip 1-2cm kazanabilirsin bu seni biraz daha rahatlatır ama uzun yolda tüm konforun gider , malum tek silindir titreşim mevcut. Amortisör ile oynabilirsin , yumuşatırsın ama bir yere kadar , amortisör değiştirip kısaltırsın ama eksoz boruları lastiğine değer , amortisörle oynamak her açıdan dengeyi bozar sürüş güvenliğin azalır.

En mantıklısı BMW f650 alman onların selesi bir miktar daha alçak. Yinede boy 1.65 olsada herkesin bacak boyu farklı olabiliyor , denemeden karar vermemek lazım.

Tecrübe konuştu
    Sizin altınızda bez varken , bizim altımızda MZ vardı

"Tecrube, limitlerini bilmektir"

VIA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XT660R- Afrika twin 1000L
    Önceden kullandığım bir model pegaso 650, selesi okadar yüksek değil yanlış hatırlamıyorsam 78cm olması lazımdı.165 boyundaki arkadaşım 86cm selesi olan xt'yi çok rahat kullanıyordu sıkıntısı sadece duruşlarda tek ayak bekliyordu, daha alçak seleye sahip pegasoyu bence rahat kullanırsın. Yinede imkan varsa bir dene,alırsan şimdiden hayırlı olsun enduro keyfi çok farklıdır enduro olsun çamurdan olsun

Motosikleti
    Honda CBF 150
    http://cycle-ergo.com/ bu siteden boyunu kilonu girip motor modelini seçerek nasıl üstünde duracağını görebilirsin ister ayakta ister sürerken

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    bence senin gibi 3 günlük motor tecrübesi olan birisine pegaso ne yapabilir be...

hiçbişey olmaz parmağının ucunda oynatırsın sen onu...

ben olumsuz hiçbişey düşünmüyorum...
    Biliyorsan konuş,ibret alsınlar...
    Bilmiyorsan sus ki,seni ADAM sansınlar...

overcloud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XL650V Transalp
    abim yakın zamana kadar pegasso kullanıyordu. aynı boydayız (1.76) ayaklarımız yere tam basıyordu.

bildiğim kadarıyla bu motor f650gs ile aynı boyda.

fikir vermesi için yazmak istedim
    the evil that men do - cbr 125r 7500km - ninja 250r (tabiki yeşil) 25000km - transalp ile yollarda

rasta07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NT700 v Deauville
    Yeterince tecrüben varsa hiçbir motorda sorun yaşamazsın , 1.65 boyla KTM 990 ADV kullanan gördüm , hemde özel bir alçaltma aparatı filan kullanmadan...

O yüzden kimin ne dediğini çok önemsemeden üstünde kendini bir denemeni tavsiye ederim...

Şimdiden hayırlı olsun , çok yakışacağından şüphem yok...
    Köpeğe atılan bir kemik yardımseverlik değildir. Yardımseverlik, en az köpek kadar aç olduğunda etini onunla paylaşmaktır. Jack London

regal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bmw650gs kawasaki er6 n
    Alıntı unsaloc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet yaşarsın :(
    Parmak uçların değdi değmedi arasında durur , motor hafif yana eğilirse taşıyamaz devirirsin , çeviksen altında kalmadan kaçabilirsin , artçı ile hiç kullanamazsın. (Kullanırsında duramazsın.)

Biraz daha hafif olsa belki daha rahat olur ama bu ağırlığı ile bu boyla başa çıkamazsın.

Selenin süngerini inceltip 1-2cm kazanabilirsin bu seni biraz daha rahatlatır ama uzun yolda tüm konforun gider , malum tek silindir titreşim mevcut. Amortisör ile oynabilirsin , yumuşatırsın ama bir yere kadar , amortisör değiştirip kısaltırsın ama eksoz boruları lastiğine değer , amortisörle oynamak her açıdan dengeyi bozar sürüş güvenliğin azalır.

En mantıklısı BMW f650 alman onların selesi bir miktar daha alçak. Yinede boy 1.65 olsada herkesin bacak boyu farklı olabiliyor , denemeden karar vermemek lazım.

Tecrübe konuştu
    tecrübeye saygı kardeşim sağol

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:57 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:50 ----------

Alıntı sametagir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bence senin gibi 3 günlük motor tecrübesi olan birisine pegaso ne yapabilir be...

hiçbişey olmaz parmağının ucunda oynatırsın sen onu...

ben olumsuz hiçbişey düşünmüyorum...
    3 günlük motor tecrubesi benide güldürdün sağol
    05428381357 mustafa minyas kahraman maraş merkez şimdiye kadar motor geçmişi +++ mobilet +mz 150cc++150cccelik coper +250cc regal rabtor+vf750c honda magna++er6 n++125cckymco++er5++şimidlik suziki bandit650s ve 150cckmt çelik sport

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    Alıntı regal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tecrübeye saygı kardeşim sağol

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:57 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:50 ----------

3 günlük motor tecrubesi benide güldürdün sağol

bugün 4 oldu sanırım...

sende tecrübesizim diye bize yutturmaya çalışıyorsun sanki ama???

istersen 2007 TA alalım sana 8000 km de..sıfır ayarında??
    Biliyorsan konuş,ibret alsınlar...
    Bilmiyorsan sus ki,seni ADAM sansınlar...

Atahualpa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RR 250E-9
    Daha önce yazdık gene yazıyoruz. Her boyda her motosiklet kullanılır. Ancak güvenliği nereye atarsınız, kaçıncı sıraya koyarsınız o sizin bileceğiniz iş. Ancak işin temeli,

Motosikletin üzerine oturun, motosikleti doğrultun. İki ayağınız yere tam basar halde iken motosikleti ileri ve geri ittiremiyorsanız o motosiklet sizin motosikletiniz değildir. Bu durum dışında kullandığınız tüm motosikletleri risk altında kullanıyorsunuz demektir.

Ancak; Cyril Neveu oldukça kısadır. Ancak bu boyla Paris Dakar ı 5 kere kazanmıştır. Son kazandığında Honda NXR750V kullanıyordu. Gerisini siz düşünün.
    YOU WILL NEVER WALK ALONE

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)