Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: son beş yıl içinde yapılan duble yol uygulaması başarılımı

Katılımcı sayısı
95. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • çok başarılı

20 21.05%
  • başarılı

18 18.95%
  • başarısız

17 17.89%
  • çok başarısız

13 13.68%
  • iğrenç

27 28.42%
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

son 5 yılda yapılan yollar hakkında yorumlarınız neler yazıyı okumadan oy kullanmayın

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    lutfen motor yada otomobil kamyonet v.s kullananlar yazssın yani motorlu taşıt kullanmayanlar yazmasın,

yorumlar neler duble yol dedik kaymak dedik 3 senede berbat oldular yenisi yapıldı çukurlar var hatta bazılarına karpuz sığar bir motor düşsse allah muhafaza,siz yollardan memnunmusunuz bu benim görüşüm siz ne düşünüyorsunuz,motorlu taşıt kullanmayanlar memnun olabilir arka koltukta hiçbişeyden haberleri olmuyo bire taşıt kullanana sor oyüzden kullanıcılar yazssın sadece,*
    *
    *
    yollare yapılıyor bozuluyor 3 sene sonra bakmışssın aynı yere yeniden yol yapıyorlar malzeme berbat
    *
    *
    *

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

siz kesin ;

ya

* karayollarından
    * basın dan
    * iktidar partisinden
    * mütahit firmadan

bu şıklardan bir tanesini temsilen bu anketi açtınız

ahanda bunu buraya yazıyorum

bu ilk mesaj daha,
    tanışma yok,
    motosiklet üzerine paylaşım yok,

hemen otoyol kalitesi ile alakalı bir konu açıyorsunuz.

saygılar.

Levsy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NX 400
    Geçtiğimiz bayram motosiklet ile Ankara - İzmir yapıp geldim. Otobandan farksızdı diyebilirim. Yolun mükemmelliği sayesinde çok güzel bir yolculuk yaptım.
    Önümüzdeki bayram gene giderim. Yolu aynı kalitede görecek miyim bilemiyorum tabii, zaman gösterecek.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Xciting250i,Accent Era 110 HP
    Şu balıkesir edremit yolunu da yapsalar iyi olcak.Kamyonun arkasında 50 tane araç konvoy oluyo.İşkence resmen.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı levsy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçtiğimiz bayram motosiklet ile ankara - izmir yapıp geldim. Otobandan farksızdı diyebilirim. Yolun mükemmelliği sayesinde çok güzel bir yolculuk yaptım.
    önümüzdeki bayram gene giderim. Yolu aynı kalitede görecek miyim bilemiyorum tabii, zaman gösterecek.
    önümüzdeki yıla o yol berbat olmuş olacak malesef yol ilk başta iyi ama 3 senede berbat oluyo meseleyi anlatamamışım ben

---------- Mesaj ekleme zamanı: 19:53 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 19:51 ----------

Alıntı Tarkan1981 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    siz kesin ;

ya

* karayollarından
    * basın dan
    * iktidar partisinden
    * mütahit firmadan

bu şıklardan bir tanesini temsilen bu anketi açtınız

ahanda bunu buraya yazıyorum

bu ilk mesaj daha,
    tanışma yok,
    motosiklet üzerine paylaşım yok,

hemen otoyol kalitesi ile alakalı bir konu açıyorsunuz.

saygılar.
    kardeş ne ilk mesajı tanışması ben eski üyeyim lakin üye adımı da şifremide unuttum 1 buçuk senedir girmiyodum harf hatası var bende yeni üyelik aldım "

Motosikleti
    2011CBR125R almalı :)
    Yol yapım çalışmaları İngiltereden dünyaya yayıldığında İngilizler şöyle demişler...
    - Türkler yol yapmayı bizden öğrendiler ama yama yapma işini nerden buldular açıklayamıyoruz
    [B]Düş peşindeysen, [U]DÜŞ PEŞİME[/U][/B] :bounce:

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı touring_gibi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    lutfen motor yada otomobil kamyonet v.s kullananlar yazssın yani motorlu taşıt kullanmayanlar yazmasın,

*
    yollare yapılıyor bozuluyor 3 sene sonra bakmışssın aynı yere yeniden yol yapıyorlar malzeme berbat
    *
    *
    *
    asıl yorumu yola değil işe yapın yani yollar yapılınca ilk yıl iyi 3 sene sonra berbat oluyo bunu soruyorum size buna yorum pls

Levsy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NX 400
    Alıntı touring_gibi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    önümüzdeki yıla o yol berbat olmuş olacak malesef yol ilk başta iyi ama 3 senede berbat oluyo meseleyi anlatamamışım ben
    Meseleyi anlatmışsın ki, o yolu seneye nasıl göreceğim bilemiyorum diyorum.
    Ha sen yerden yere vuralım falan diyorsan ayrı mesele, o yolu kötü durumda görmeden olumsuz konuşamam.

Motosikleti
    KUBA CG 100 (2010 model 2000 km'de)
    Alıntı AmonRA34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şu balıkesir edremit yolunu da yapsalar iyi olcak.Kamyonun arkasında 50 tane araç konvoy oluyo.İşkence resmen.
    yol yapılıyor...
    Tok olan alemi tok sanır. Aç olan alemde ekmek yok sanır.
    Lâ Edrî

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı levsy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    meseleyi anlatmışsın ki, o yolu seneye nasıl göreceğim bilemiyorum diyorum.
    Ha sen yerden yere vuralım falan diyorsan ayrı mesele, o yolu kötü durumda görmeden olumsuz konuşamam.
    bi arkadaş var aynı sen gibi düşünüyoda nona göstermek için açtım bende ankete görme bencede ben çok gördüm çünkü 3 sene evvel çok hoş diyodum ama baktım hep bozuluyo yeniden yapıyorlar fikrim tam tersine döndü

---------- Mesaj ekleme zamanı: 20:03 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 20:00 ----------

Yani yola bkanlar bilmeyenler iyi sanıyo oyolda taşıt sürenlerde ilk başta iyi sanıyo sonra o iyi sananlara 3 yıl sonra soruyon berbaT ,paralar boşa gidiyo farkındaysanız yol yapımı hiç bitmiyo çünkü 4 sene önce yapılan yolları tekrar yapıyorlar MEMLKETEİTNE Yyol yapılan seviniyo bizde sevindik fıstıkk gibi duble yol,aradan 3 sene geçti oyola tekrar yolum düştü yol berbat olmuş araştırdım heryerde böleymiş yani yolun ilk yılki haline bakmayın

ufuktan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Zx10R
    herşeyden ortalama %50 vergi alıyorlar ... yollar iyi olsa ne olur ?? bozuk olsa ne olur ??? içimizden kaç kişi eşini çocuğunu alıp da yılda 1 kez de olsa yollara düşüyor ?? kaç kişi o güzel dedikleri yolları takip edip, ülkenin tadını çıkarıyor ???

Motosikleti
    Yamaha Ybr 2011'Siyah
    ALT GEÇİT yapıyorlar motorlara yasak koyuyorlar nasıl iş.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Xciting250i,Accent Era 110 HP
    Alıntı ramcoo86 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yol yapılıyor...
    Harbiden süper haber bu.Yazlığa gitmek işkence oluyodu o yol yüzünden.

sezginkalkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw R1200GS Adv - 2015
    eskişehirde okuyorum fakat bilecikli olduğumdan sürekli ailemi görmeye gidiyorum.. duble yol yapıldı fakat her yer göçük içinde..ayrıca birçok yerde de tooprak kaymasından dolayı yol ya kapalı yada eski yola açılan bir kestirmeden geçiliyor..bence yapılması iyi ama nasıl ve hangi malzemeyle yapılmasına bağlı..türkiyede de sanırım bu kadar oluyor
    Sezgin KALKAN
    A RH+
    0554 776 76 64

TIGERSHARK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yolların genişlemesi iyi ama yolların kalitesiz yapılması nedeniyle yollar çok çabuk bozuluyor

beni benzinden % 50 ........ , ondan sonra sanki kendi ceplerindeki paralarla yol yapmışlar gibi böbürlenip bu işi siyasette avantaj olarak kullansınlar.

petrolün varili şu anda 97.88 dolar benzinin litresi 4 tl
    ( kaynak : oil yazan satıra bakınız http://finance.yahoo.com/ )
    petrolün varili 150 dolar ken bile benzinin litresi 3,80 tl lerde idi.

saygılar. gerçek rakamlar acı verici.

MkD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    92 301 98 vstar
    biz hala 3-5 km lik beton yolları deniyoruz
    asfalt üzerine kat atılıp durduğundan yolun kenarındaki evler dükkanlar çukurda kaldı

muco55 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    güzel kardeşim iş siyasette değil...kimse bunun farkındada değil hükümet yol yapıyor bunu yalanlayacakta değiliz.. fakat petrolün türkiyeye giriş fiyatıda belli hükümet bilerekte vatandaştan para koparayım diye bu petrolu pahalıya alacakta değilörneğin türkiye ham petrolun %85bilmem kaç küsürünü libyadan alıyomuş son zamanlardaki sansasyonlar yüzünden petrol şirketleri tekrar zam yaptı bu tekrar takrar gene olacak tabi maalesef. ama yollarımız yapılıyor cidden ben memleketime en son gittiğimde resmen harika olmuştu karadeniz yollarıayrıca muhalefet geçinenler bilmem nerelere milyarlarca para verip ucube dikeceklerine yıllardır yolu olmayan oralara o taşı dikene kadar yol yapsalardı yaartı yol 3 yılda bozulur onuda anlıyorum çünkü 4 mevsimin rutubetin ve iklim,basınç değişimlerinin bol olduğu ve insanımızın devlet malına acımadan kullanması yuzundendir bu.(mardin ipek yolu örneğin.. tüm polis jandarma denetlemelerine rağmen tırlar yasak saatlerde ve yerlerde dolanıp resmen yolu mahvediyorlar aşırı yük almalarıda cabası...)açıkçası ülke olarak ve asfalt döküm falan filan sanayimiz yeterli gelişmediği içinde hollanda almaya ve dünyaca ünlü otoyollarıyla ün yapmış yerler (born,norveç)kadarda beklemiyorum yani allaha şükür çoğu ülkeden çok çok iyi ulaşım hatları ve yollarımız var eminim iyi derece ülkelerdenizdir bu konularda..

draggy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650
    Alıntı MkD adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    biz hala 3-5 km lik beton yolları deniyoruz
    asfalt üzerine kat atılıp durduğundan yolun kenarındaki evler dükkanlar çukurda kaldı
    Beton yol tek çare Kemerburgaz yoluna bitiyorum, kendimi viraj alırken bu kadar güvende hissettiğim başka bir yol olmadı...
    İkinci el Dragstar alacaksanız bknz: http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/44545-yamaha-dragstar-xvs-650-kullanicilari-bilgi-paylasim-basligi-12.html#post2100035

Gökhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F 650 GS
    Madem sormuşsunuz cevaplayalım;
    Verilen paraya ve görünene göre kalite fena halde düşük.

Birçok arkadaş bilir ben Doğu Karadeniz'de yaşıyorum(Rize). Burda bilindigi gibi yeni sahil yolu yapıldı. Artvin Hopa'dan başlayıp Samsun'a kadar uzanıyor. Dışardan bakıldıgında kusursuz bir yolmuş gibi görünüyor fakat öyle degil. Herşeyden önce yolun altında kullanılan dolgu malzemesi olması gereken malzeme degil. Bu dolgu malzemesi taşıyan kamyonların şoförlerinden biriyle konuşmuştum. Adamın söyledigi "abi bakıyorum bazı yüklemeler bildigin çamur" demişti ki bunu yollarda fena halde hissediyoruz. Düz yolda giderken motor zıplayarak gidiyor. Yolda yer yer çökmeler başladı. Bunun başka şahidide cakalaz arkadaşımızdır. Geçen sene Fındıklı ilçesine girişte yolun ne durumda oldugunu oda farketmişti. Hatta ilk başta motosiklette sorun var sanmıştık fakat sonradan farkettikki yolun bir bölgesinde yol bildiginiz sinüs dalgası gibi olmuş. Motorun süspansiyonları bir iniyor bir çıkıyor. Bu tür bozukluklar yolun birçok bölgesinde var.Yoldaki bozukluklar haricinde birde planla ilgili sorun var. Örnegin Rize'nin Ardeşen ilçesine baglı yeniyol köyünün sahil yoluna baglandıgı virajın ortası çukurlaşmış birde yagmurlu havalarda köy yolundan gelen su viraj içine düşünce tam bir ölüm virajı oluyor. Bu birajda defalarda kaza oldu. Hatta 2 yıl önce olan bir kazada sürücü fena halde can verdi. Gece yolun orta kısmının suyla dolu oldugunu göremiyor ve viraj içinde kontrolü kaybediyor. Sonuç: köprününün iki çelik bariyeri arasına sıkışan arabadan aşagı düşerek can veriyor.

Birşey yapılacaksa ya tam yapılmalı yada hiç yapılmamalı.Diger yolları bilmiyorum ama karadeniz sahil yolunun bu haline aldanıp ona göre sürüş stratejisi belirlemek büyük hata.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)