Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

ÖTV deki düşüş, Üretici yi tetikler mi ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    !Lk£® - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF R25
    Bilindiği gibi bu günden geçerli olmak üzere ötv lerde belli oranda (250cc altına) indirimler gerçekleşti ve kimi motorlarda bu indirim 1,200 liraya kadar etkileri fiyatları.Şimdi ki profile baktığımızda 6 lira olan motosiklet 5400 e düştü.Zaten markalar fazla satılmadığı için motorlarını, fiyatlarında fazla artış yapmadan getidiler.Bu durumda üreticilerde bir tetiklenme olup fiyatları arttırırlar mı dersiniz.CBF in fiyatı 3700 lerde Böyle kaliyeli motorlara böyle fiyatlar Hor görmeyin, asortik fiyatlara alıştığım için böyle fiyatlar bana çok düşük geliyor belkide..

Saygılar.
    Mondial 151RS ( 2009-2010) = 7.500Km
    Honda CBR 125R (2011,2016) = 27.000Km
    Yamaya YZF R25(2016, ∞) = 5550Km

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Tolme - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMAX 400ABS, Motoran Vento 100
    afedersin ilker kardeşim ama milletçe düdüklenmeye alışmışız kaliteli birşeyi biraz ucuza gördükmü şaşırıp kalıyoruz ,bana göre fiyatların bunlardan da aşağıda olması gerekir 250cc üzerinde ise hala soyguna devam edecekler :( ,üreticiler bu seneyi tahminimce bu indirim gazı ile iyi kapatırlar ama seneye dötleri tavan yapcağı için yüzde 10 civarında zammı giydirip tekrar fiyatların ötv indirimin önceki hale gelmesine sebeb olurlar gibi geliyor
    İnsanlarıda Para Gibi Işığa Tutun, İçinde "ATATÜRK" Yoksa Sahtedir!!! - "Don't ride faster than your angels can fly"

LASTROMANTIC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ İNAZUMA
    ötv indirim bence tamda sezonun başında almayı düşünenler için büyük bir fırsat vede sürpriz oldu. bende bikaç haftadır cbf 150 almayı düşünenlerdenim. benim düşüncem pazartesiden itibaren herkes bayilere saldıracak olan motorların vede gelecek olan partideki motorların tamamı bu rakamlardan satılacak . ancak stoklardaki motorlar tükendiğinde illaki yeni gelen motorlarda zamlı gelecektir arkadaşlar. ben benim şahsi düşüncem bu ama olur ama olmaz . ben pazartesi gidip bayiden motosikletimi alacak olanlar arasındayım...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Xciting250i,Accent Era 110 HP
    Ne dediğini ya da demek istediğini bi anlıyabilsek.Üreticiyi neden tetiklicekmiş onu anlamadım.Adamlar dünyanın her ülkesine üretiyo.Sadece Türkiye'ye değil ki.Türkiye'de ÖTV düşünce çok da şeylerinde olur mu bilemem.Ama yerli üretim olur mu derseniz keşke olsa şöyle kaliteli bişeyler.

Motosikleti
    Tvs Apache
    Eğer fiyatları ötv düşmeden önceki hale çekecekler ise ötv düşmesini istememek daha mantıklı. Japon kazanıcağına sonuçta devletin kazansın.
    Elle tutulabilen , sessizlik vardır..

tolme çok doğru demiş bizim millet alışmış düdüklenmeye,fiyatlar hala yüksek cbr 250nin fiyatı amerikada 4000 usd yani 6100tl. ordada vergi alınıyor sonuçta kimse bizim devlete suç atmasın.bizde vergi %8 oldu fiyat hala 8800 üstünde en azından 7500 tl olmalı.açıkça söylüyorum 8800 lük fiyattan üç beş tane satıp yeni fiyat 9500 oldu derlerse n.h alırım o motoru.tavşan dağa küsmüş dağın haberi olmamış belki ama olsun benim gibiler çoğaldıkça bu firmalar bir deriden iki post çıkarma sevdasından vazgeçecekler.

sedici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Türk milleti gariptir, her bir lafı kaldırmaz, i.ne dersin kızar da, öpersin aldırmaz düdüklenmeye alışmışız deyince aklıma geldi

kardeşim bırak karıştırma eşeğin aklına karpuz kabuğu sokma
    Ninja

Alıntı movibiker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tolme çok doğru demiş bizim millet alışmış düdüklenmeye,fiyatlar hala yüksek cbr 250nin fiyatı amerikada 4000 usd yani 6100tl. ordada vergi alınıyor sonuçta kimse bizim devlete suç atmasın.bizde vergi %8 oldu fiyat hala 8800 üstünde en azından 7500 tl olmalı.açıkça söylüyorum 8800 lük fiyattan üç beş tane satıp yeni fiyat 9500 oldu derlerse n.h alırım o motoru.tavşan dağa küsmüş dağın haberi olmamış belki ama olsun benim gibiler çoğaldıkça bu firmalar bir deriden iki post çıkarma sevdasından vazgeçecekler.
    amerika ile kıyaslamada arz talep durumunu da göze almak lazım. amerika dünyanın en büyük otomotiv pazarı..türkiye'de ise en son bir forumda okudum 2010 da toplam sadece 10 ya da 15 cbr1000 rr satılmış deniyordu (ne kadar doğru bilemem).
    mesela ingiltere fiyatı 3688 pound bu da 9400 lira yapıyor yaklaşık
    http://www.honda.co.uk/motorcycles/s...ts/#!/cbr250r/

burada en büyük suç tam motosiklet piyasası canlanmaya başlamışken yüksek ötv oranlarını dayayıp sektörü daha büyümeden öldüren devletindir bence. pırlantadan ötv almayan devlet motosikletten alıyor.

GT250rAlanya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    4 Silindirden başkası YALAN
    Evet üreticiyi tetikler!!!
    Kendimizi bir üretici firma olarak düşünelim sadece..
    ÖTV'si çok yüksek olan bir ülkeye örnek veriyorum 10000 motosiklet veriyoruz..
    ÖTV'si az olan bi ülkede alım gücü daha yüksek olur..Herkes daha yeni modellere, mümkünse sıfır almak ister.. bu nedenle de ÖTV yüksek iken 10000 motosiklet veriyor isek. ÖTV düşükken bu 15.000 motosiklet olacak..
    "Ve ben 24 yaşındayken kendimi Türkiye'nin bağımsızlığına armağan etmekten onur duyuyorum."
    Deniz Gezmiş 28 Şubat 1947 - 6 Mayıs 1972

ThE_Unforgiven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kırmızı olsun çamurdan olsun...
    Arkadaşımız pırlantada ötv yok demiş. Neden çünkü pırlanta lüks değildir ihtiyaçtır. Olmazsa yaşanamazdır. Ama mesela arabası olmadanda insanlar yaşar yada telefonla görüşmesede yaşayabilir. Komik dimi :d Nedeni ise şu Pek sayın padişahımızın oğlu pırlanta işine girdide o nedenle pırlantada ötv kalktı. Pek sayın padişahımızın yada yardakçılarından birinin oğlu motosiklet ithal ederse emin olun motosiklette ötv yüzde 1 olur. Olmaz demeyin olur ;)
    Biri Beni Durdursun !!!!!

!Lk£® - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF R25
    Şuan efe honda ile görüştüm gene.Ötv artmadığı sürece fiyatlarda herhangi bir artış beklemediklerini söylediler.İçim biraz rahatları ama ne oluur ne olmaz.Önümüzdeki hafta Allahın izni ile rezervasyonumu yaptırıyorum %25 depozito istediler 1,300 vericem.600 lira da yıllık kasko dediler 8 aya böler öderiz Allahın izniyle.Borç yiğidin kamçısıdır
    Mondial 151RS ( 2009-2010) = 7.500Km
    Honda CBR 125R (2011,2016) = 27.000Km
    Yamaya YZF R25(2016, ∞) = 5550Km

erimozel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150
    Merhabalar, Sym nin motosiklet fiyatlarinda bir degisiklik oldu mu, bilgisi olan var midir? Sitesinde eski fiyatlar yaziyor cunku
    ---İTÜ Makina Mühendisliği 2009---
    2009-2010 UYARI Model Uydu Takımı
    2010- ? ITU Formula SAE Takımı

Motosikleti
    ASYA AS 100 - 8
    Peki HYOSUNG GT 250 R ne kadardan ne kadara düştü bilgisi olan varmı.
    Belki de ilk önce yanlış insanlarla tanışmasaydık , doğru insanı bulduğumuzda onların değerini anlayamazdık ...

TYP-R - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SES150 Dylan(2008)
    Merhabalar,
    Ötv indirimini honda yansıtmış 150cc ve altındaki motor fiyatları düşmüş.
    [color=blue]Motosiklet Kullanmak Bir Düşünme Yoludur....![/color]
    [color=red]0Rh+[/color]

Motosikleti
    Yamaha xt 600
    Kanuni aksine fiyatları yükseltmiş,mondialde tık yok.Çinliler biraz tutuşur.Honda cbf 3750 olunca insanın ister istemez şartları zorlayası geliyor.

GT250rAlanya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    4 Silindirden başkası YALAN
    Alıntı RamonRojo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kanuni aksine fiyatları yükseltmiş,mondialde tık yok.Çinliler biraz tutuşur.Honda cbf 3750 olunca insanın ister istemez şartları zorlayası geliyor.
    ST Kanuni'deki fiyatlar hala eski fiyatlar
    bi oynama yapılmamış ama en kısa zamanda yapılacaktır diye düşünüyorum...
    Honda ise ilk günden ÖTV'yi yansıtmış resmi siteye
    "Ve ben 24 yaşındayken kendimi Türkiye'nin bağımsızlığına armağan etmekten onur duyuyorum."
    Deniz Gezmiş 28 Şubat 1947 - 6 Mayıs 1972

Motosikleti
    Honda CBF 150
    Arkadaşlar fiyat isterse 10 tl ye düşsün ister 10000 tl artsın üreticinin satış fiyatı bellidir kârı bellidir ötv yi biz ödüyoruz kdv yi biz ödüyoruz onlara dokunan birşey yokken niye zam yapsınlar durduk yere? Merak etmeyin tüm vergiler kalksa da bu motorlara zam olmaz dediğim gibi bayinin kârını üreticinin kârını düşüren bir durum yok ortada içiniz rahat olsun

bobora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight 2021
    Alıntı GT250rAlanya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ST Kanuni'deki fiyatlar hala eski fiyatlar
    bi oynama yapılmamış ama en kısa zamanda yapılacaktır diye düşünüyorum...
    Honda ise ilk günden ÖTV'yi yansıtmış resmi siteye
    Kanuniyi takip ediyordum bende.. Scooter fiyatlarını 100'er TL attırmış(diğerlerini takip etmediğim için bilemiyorum). Kendi koydukları hayali zamdan indirimi yansıtacaklar. Adamlar oradan bile çırpmaya çalışıyor fiyatları yüksek gösteriyorlar. Tamam çin malısın hadi türk işçiliğim var shovundasın ama bunu yapma bari. Birde derler motor niye satmıyor. Sadece fiyatlar yüksek olduğundan değil bu mantıktaki firmaların da olduğundandır.

Motosikleti
    黑穆拉特 chinese cub
    ??????? yaw arkadaş ben mi bütün yorumları okudum anlamadıııııııııım, yoksa siz mi bilip bilmeden konuşuyorsunuz, türkiyede üretici mi var ki???? şasesi tabi yüzde kaçıysa türk malı malum motor kısmı, elektrik aksamı çin malı, yani üreticiyi tetikleyebilmesi için öncelikle ortada bir üretici olması lazım, kanuni,mondial,asya,çelik,ramzey,kuba vs vs bunların hangisi üreticiki???motorsiklet alacak zaten alır yüzde 3-5 aşağı olsa ne olur yukarı olsa ne olur,ötv ne zaman düştü yüzde kaç düştü yaaaww, şimdi honda fiyatına baktım 3,765 diyor cbf 150 için,bi de motorsiklet ucuz da olsa benzin 4 milyondan fazla zaten 6 ayda birbirini kapatıyorlar ne anladım ben bu işten
    'He who laughs last, was too slow to get the joke'::146::::145::::piloot::

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı kizilkurt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar fiyat isterse 10 tl ye düşsün ister 10000 tl artsın üreticinin satış fiyatı bellidir kârı bellidir ötv yi biz ödüyoruz kdv yi biz ödüyoruz onlara dokunan birşey yokken niye zam yapsınlar durduk yere? Merak etmeyin tüm vergiler kalksa da bu motorlara zam olmaz dediğim gibi bayinin kârını üreticinin kârını düşüren bir durum yok ortada içiniz rahat olsun
    Evet aslında üretici ya da bayiyi ilgilendiren bir durum yok. Sadece vergiyi bizden alıp devlete iletmekle yükümlükler. Bir motordan 500 TL kazanıyorsa ötv kalksa da 500 TL kazanır. AMA fırsatçılık denilen şey ülkemizde alışılagelmiş bir şey. Aynı arabadaki geçici ötv indirimi zamanında stokları hemen tükenip, indirim bittiğinde tekrar stokların geri gelmesi gibi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)