Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Asya 100-8 hızlandırmak için yardım

Motovento
    REKLAM ALANI

merhaba arkadaşlar aranıza yeni katıldım. sizlerden yardım istiyorum bende as100-8 var motorum düz yoksa 90 ı geçmiyor ancam yokuş aşagı 110 u görüyor hızlanması içic neler yapadilirim lütfen yardım edin cevaplarınızı bekliyorum

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ExTReMa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Para topla motorunu değiştir..
    вιкє мє αρяιℓια 'яѕ 250'
    tuem

serkanADH13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motor Tamircisi :) 0,535,939,20,86 :)
    motorun yarı otomatık (CUP) olduğundan debrıyaj balatan bitmiş olabılır,
    kullanım şartları balatanın erken bitmesindeki sebeptir.
    kac km,
    kaç md,
    bunlar önemli,
    BMW F650,,,KTM EXC 400,,,CRF 250X.....msx 125
    ''Gürcan Moto Garaj''
    0 535 939 20 86

rapsy_09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadasım 1. olarak motorunun 100 cc oldugunu unutma o yüzden pek bi hız bekleme.
    Hız istiyorsan sat daha büyük bir motor al.
    Yok ben illa bu motor ile ugrasıcam diyorsan.
    Önce arka disliyi kücült ön disliyi büyüt.Bunu yaparsa çekişi düşer hızı artar.
    Hava filtreni deiştir bujini deiştir.Egzozu deiştirebilirsin ama sesi artar benzin tüketimi artar.Trafiktede sorun yasarsın.
    Bunları yaptıktan sonrada hızı seni kesmezse bi tornacı ile anlas piston büyüt.Bunu yaparsan motor daha cabuk arıza yapar ama hızı artar.

Aklıma suan için gelenler bunlar.Yapıcagın değişiklikler motorun ömrünü kısaltır bana sorarsan hiç ugrasma yeni motor al.Ugrasıcaksanda avantajlarını dezavantajlarını iyi degerlendir motorun 120 km hıza ulasır ama daha cok yakar daha cabuk bozulur.

Alıntı ExTReMa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Para topla motorunu değiştir..
    iyşallah yaz sonununa hyosung GT250R alıcam ama şimdi hızlanması lazım mototrumun daha 4000 de 2010.05 model

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:48 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:43 ----------

Alıntı rapsy_09 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadasım 1. olarak motorunun 100 cc oldugunu unutma o yüzden pek bi hız bekleme.
    Hız istiyorsan sat daha büyük bir motor al.
    Yok ben illa bu motor ile ugrasıcam diyorsan.
    Önce arka disliyi kücült ön disliyi büyüt.Bunu yaparsa çekişi düşer hızı artar.
    Hava filtreni deiştir bujini deiştir.Egzozu deiştirebilirsin ama sesi artar benzin tüketimi artar.Trafiktede sorun yasarsın.
    Bunları yaptıktan sonrada hızı seni kesmezse bi tornacı ile anlas piston büyüt.Bunu yaparsan motor daha cabuk arıza yapar ama hızı artar.

Aklıma suan için gelenler bunlar.Yapıcagın değişiklikler motorun ömrünü kısaltır bana sorarsan hiç ugrasma yeni motor al.Ugrasıcaksanda avantajlarını dezavantajlarını iyi degerlendir motorun 120 km hıza ulasır ama daha cok yakar daha cabuk bozulur.
    hava filitresini nasıl degiştirebilirim netekmalıyım

gorkemuls - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hysong GV 250
    Daha ne istiyorsun hocam.. 90 km hız bence çok iyi. Motoru zorlamanın manası yok. Bu kadar bilnçsiz bir kullanıcıya tavsiyede bulunmayın arkadaşlar. 100 cc motor, biraz aklınızı başınıza alında konuşun.

Alıntı gorkemuls adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Daha ne istiyorsun hocam.. 90 km hız bence çok iyi. Motoru zorlamanın manası yok. Bu kadar bilnçsiz bir kullanıcıya tavsiyede bulunmayın arkadaşlar. 100 cc motor, biraz aklınızı başınıza alında konuşun.
    motorun ibresi 160 90'ıgeçmiyor diyorum normal yolda 110 - 120 görse fenamı olur

---------- Mesaj ekleme zamanı: 01:30 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 01:13 ----------

performans hava filtresini nerden bulabilirim internette avarsa link atarmısınız

Motosikleti
    asya cup
    bu 100 lük cup dan daha ne bekliyorsun diyenlere şaşırıyorum ya

kardeşim ön dişliyi ve arka dişliyi değiştir bak bakalım km kaçı görüyor...

bende asya 100 lük cup var ön dişliyi değiştirdim düz yolda 110 km görüyorum 1 ay buna alışsın motor arka dişliyi değiştirince 120 130 olacak 100 lük cup bu saygılar
    [COLOR="DarkRed"][U]Eğer bir gün 4 teker istersem bir motor daha alırım :bounce:[/U][/COLOR]

Alıntı bodrumlu_48 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu 100 lük cup dan daha ne bekliyorsun diyenlere şaşırıyorum ya

kardeşim ön dişliyi ve arka dişliyi değiştir bak bakalım km kaçı görüyor...

bende asya 100 lük cup var ön dişliyi değiştirdim düz yolda 110 km görüyorum 1 ay buna alışsın motor arka dişliyi değiştirince 120 130 olacak 100 lük cup bu saygılar
    ön dişliye ne yaptın kardeşim küçültünmü büyüttünmü nekadar büyüdü veya küçüldü

Motosikleti
    asya cup
    Alıntı konya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ön dişliye ne yaptın kardeşim küçültünmü büyüttünmü nekadar büyüdü veya küçüldü
    ön dişli büyüyecek arka dişli küçülecek kardeşim vitesli bisikletlerin sistemini gözünün önüne getir ön dişliler büyüdükce arka dişliler de küçüldükce bisiklet hızlanır....

tamirciye git o halleder üstündeki dişliye bakıp halleder o usta... işçilikle birlikde 70 80 tl tutar. ama benim tavsiyem önce ön dişliyi değiştir 1 ay kullan motor alıssın sonra arkayı değiştir yoksa motor çok yorulur randıman alamazsın....
    [COLOR="DarkRed"][U]Eğer bir gün 4 teker istersem bir motor daha alırım :bounce:[/U][/COLOR]

ön dişli büyüyecek arka dişli küçülecek kardeşim vitesli bisikletlerin sistemini gözünün önüne getir ön dişliler büyüdükce arka dişliler de küçüldükce bisiklet hızlanır....

tamirciye git o halleder üstündeki dişliye bakıp halleder o usta... işçilikle birlikde 70 80 tl tutar. ama benim tavsiyem önce ön dişliyi değiştir 1 ay kullan motor alıssın sonra arkayı değiştir yoksa motor çok yorulur randıman alamazsın....
    yardımın için teşekkür ederim

Alper Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 FA (2011) Honda CBR 500R (2014)
    100cc de 90km hız duz yolda normaldir hizlanmasi için bence bişey yapılamaz yapılanlar daha büyük sorunlar cıkartabilir motorun sınırlarını bil ona göre kullan motor söylediklerine göre ztn tam randımanında
    bir yere gitmek için arabaya binilir motora binmek için her yere gidilir Önemli Olan Varmak Değil Yolda Olmaktır...

Motosikleti
    asya cup
    Alıntı alper150zc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    100cc de 90km hız duz yolda normaldir hizlanmasi için bence bişey yapılamaz
    yapılamaz demeyin bari....

iyi seyirler ;

http://www.timsah.com/180-km-hiz-yap...ep/Nd0MP4OMSFo

bu mobiletler 180 km görüyorsa ben cup motora 130 km yaptıramazsam binmeyeyim o motora

2 dişli değiştirme ile de motora hiçbir zarar gelmez...

yapılamaz demeyin bari....

iyi seyirler ;

http://www.timsah.com/180-km-hiz-yap...ep/Nd0MP4OMSFo

bu mobiletler 180 km görüyorsa ben cup motora 130 km yaptıramazsam binmeyeyim o motora

2 dişli değiştirme ile de motora hiçbir zarar gelmez...
    isterseniz bidaha düşünün 180km/h yapıyorlar

Birgün büyüyeceksiniz veya tecrübeleneceksiz..
    İşte o zaman anlayacaksınız şuan ne kadar aptalca şeyler için uğraştığınızı..
    вιкє мє αρяιℓια 'яѕ 250'
    tuem

Motosikleti
    asya cup
    Birgün büyüyeceksiniz veya tecrübeleneceksiz..
    İşte o zaman anlayacaksınız şuan ne kadar aptalca şeyler için uğraştığınızı..
    en büyük sensin kardeşim....

ben koruma önlemlerimi aldıktan sonra ha senin gibi 250 cc motorla 130 km hız yapmışım ha benim yaptığım gibi 100 cc motoru hileleyip 130 km hız yapmışım ne farkeder ? aptallığıma ortak olduğun için teşekkürler aga

en büyük sensin kardeşim....

ben koruma önlemlerimi aldıktan sonra ha senin gibi 250 cc motorla 130 km hız yapmışım ha benim yaptığım gibi 100 cc motoru hileleyip 130 km hız yapmışım ne farkeder ? aptallığıma ortak olduğun için teşekkürler aga
    Paraşütle mi durcaksın?
    O kıçıkırık frenler ne kadar durdurabilcek seni?
    Diyorum ya büyüyün biraz o zaman gülceksiniz şuanki yazdıklarınıza..
    вιкє мє αρяιℓια 'яѕ 250'
    tuem

Motosikleti
    asya cup
    Paraşütle mi durcaksın?
    O kıçıkırık frenler ne kadar durdurabilcek seni?
    Diyorum ya büyüyün biraz o zaman gülceksiniz şuanki yazdıklarınıza..
    4 senedir o kıçı kırık sandığın frenler ile gayet güzel duruyorum. 12 senelik motor kullanıcısıyım senin kullandığın 600 cc lik motordan çok daha güvenli olduğunu bilecek yaştayım...

neyse herşeyi siz iyi biliyorsunuz zaten iyi forumlar....

motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD
    oha o motor normalde 90 yapıyor mu:D 90 yapıyorsa öpte başına koy
    Mustafa Kemal Atatürk

Sadık1453 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Güzel kardeşim hızlanmayıversin o kadar da ne var?
    Şu 100-150 cc' lik motorlarında 90 ı geçmiyor nasıl 200 yaptırırım ve yeniyim ama kendime güveniyorum 600 rr yada R1 almak istiyorum yardım mevzularından gına geldi artık. Canınızı yoldamı buldunuz?

"KAZASIZ SÜRÜŞLER"
    GÖZÜ PEK MOTORCULAR VARDIR, BİRDE YAŞLI MOTORCULAR...
    HEM GÖZÜ PEK HEMDE YAŞLI MOTORCU YOKTUR...

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)