Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

A2 sınıfı ehliyet olmadan trafik sigortasından yararlanabiliyoruzmu ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda Cbr 600 RR
    öncelikle herkeze merhaba b sınıfı ehliyetim war motosikletle kaza yaptm ve 10 da 8 karşı taraf kusurlu ... trafik sigortasından yararlanabilirmiyim

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:43 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:32 ----------

arkadaşlar bir bileniniz yokmu ? yardımcı olursanız sevinirim ..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kefeeee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Speed Triple 955i / Yamaha BWS 100
    tarfik sigortasını bilmemde motorcuların genel itibarına zarar verdiğin kesinlikle belli. Allah kormuşta sana bişey olmuş hala yazabiliyosun. Bana geldi ehliyetsiz activalının biri çarptı bişey olmadı indim dövdüm motorcuda olsa. Ehliyetsiz motor sürülmeyeceğini anlayın arkadaşım artık sizin yüzünüzden ben trafikte giderken saygı görmüyorum ben trafikte giderken bişey yaptığımda saygısız motorcu serseri motorcu oluyorum. Kaza yaptığımda çok aşırı hızlı gidiyodu yine ehliyetide yoktur kimblir oluyorum sıkıldım bu konulardan. Alınmak yok özür dilerim
    Bilgi Üniversitesi Motosiklet Kulübü Kurucu üyesi.
    Lütfen cevap yazdığınız yorumumu beğenin. Yazdıktan sonra bakmayı unutabiliyorum.

Motosikleti
    Honda Cbr 600 RR
    eyw arkadaşım fakat sorduğum soruyla alakasız ... ama haklsın ;)

ertanos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya 125t(siyah) (sattı)
    Alıntı 06RR369 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eyw arkadaşım fakat sorduğum soruyla alakasız ... ama haklsın ;)
    Aslında çok alakalı ama bunun tartışmasına girmeye gerek yok tabi. Herkes anlamak istediği gibi anlar.

Neyse üstad gelelim asıl konuya. 10/8 karşı taraf kusurlu demişsin. Bu oranlamanın olmasından polis tarafından tutanak tutuldu diye anlıyorum. Ehliyet'i nasıl göz ardı etti polis onu anlamadım. Hadi bunu es geçelim karşı tarafın sigortası asla senin zararını karşılamaz onu belirteyim.

Motosikleti
    Honda Cbr 600 RR
    Alıntı ertanos adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aslında çok alakalı ama bunun tartışmasına girmeye gerek yok tabi. Herkes anlamak istediği gibi anlar.

Neyse üstad gelelim asıl konuya. 10/8 karşı taraf kusurlu demişsin. Bu oranlamanın olmasından polis tarafından tutanak tutuldu diye anlıyorum. Ehliyet'i nasıl göz ardı etti polis onu anlamadım. Hadi bunu es geçelim karşı tarafın sigortası asla senin zararını karşılamaz onu belirteyim.
    karşılamamasının sebebi a2 sınıfı ehliyet olmamasımı ? sadece

Motosikleti
    Tvs Apache
    öncelikle herkeze merhaba b sınıfı ehliyetim war motosikletle kaza yaptm ve 10 da 8 karşı taraf kusurlu ... trafik sigortasından yararlanabilirmiyim

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:43 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:32 ----------

arkadaşlar bir bileniniz yokmu ? yardımcı olursanız sevinirim ..
    Öncelikle geçmiş olsun arkadaşım.

Trafik sigortasından yararlanamazsın diye düşünüyorum. Bir kaç gün önce burada 2 senelik bir konu görmüştürm gerçi onu tekrar okursan kendinde bir yorum çıkarabilirsin.

Ek olarak bir başka motorcunun yaptığı hataların, kendime yüklendiğini hiç düşünmüyorum. Aklı yerinde olan, mantıklı bir insanda böyle bir kaç kişinin yaptığı davranışları kitlelere yüklemez.

Her memleketin iyisinin kötüsünün çıkması gibi birşey bu.

Birde biz motosiklet kullanan kişiler, başkalarının günahını çekiyormuş gibi bir düşüncede olmasalar mutlu olurum. Tabii kendi tercihleri yine.
    Elle tutulabilen , sessizlik vardır..

ertanos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya 125t(siyah) (sattı)
    karşılamamasının sebebi a2 sınıfı ehliyet olmamasımı ? sadece
    Malesef üstad. Kaza tutanağı, ehliyet, ruhsat ve sigorta fotokopileri hepsi toplanıp dosyaya konur. Bunlar karşı tarafın sigortasına gider. Dosyaya bakar duruma göre hasarını karşılarlar.
    Ehliyetin olmazsa yada yetersiz ehliyet ise tutanak olmasına karşın 10/10 kusurlu sen oluyorsun malesef.

Motosikleti
    Honda Cbr 600 RR
    [QUOTE=ertanos;2263996]Malesef üstad. Kaza tutanağı, ehliyet, ruhsat ve sigorta fotokopileri hepsi toplanıp dosyaya konur. Bunlar karşı tarafın sigortasına gider. Dosyaya bakar duruma göre hasarını karşılarlar.
    Ehliyetin olmazsa yada yetersiz ehliyet ise tutanak olmasına karşın 10/10 kusurlu sen oluyorsun malesef.
    o zamn cepten yaptırmaktan başka bir altarnatif kalmıyor bana :(

Tundzhay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    karşıdaki yüzde 1000 de suçlu olsa nomal şartlarda. sen ehliyetsizsin! o yüzden kaza anında sen suçlu duruma düşeceğinden sigorta sana zerra kadar para koklatmaz.

birde senin 600 lük ss in var.
    o kadar büyük motorun var ama ilginçtir ki a2 nin yok!
    Bir başkadır Balkanlar'da Türk olmak!

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)