Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kasko Yaptırmayı Düşünüyorum..

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    honda cbf 250
    merhaba arkadaşlar honda cbf 250 motorum var kasko yaptırmayı düşünüyorum acaba ne kadar bi yat tutar bilgisi olan veya öneride bulunacak arkadaşlardan cvp bekliorum.teşekkürler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Acil112 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bende motosiklete kasko yaptırmayı düşünmüştüm. anadolu sigorta yapıyordu. Hatta hesaplattırdım, kaskoda motosikletin tam değeri olan parayı hesaplatirken dikkat etmen gerekiyor, Sonra aksesuarları falan da ekletmen gerekiyor.(xenon, özel lastik, çanta, koruma demiri vs.)
    112ciyiz

CanTR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Tiger 800 (2012)
    ortalama olarak motorun piyasa fiyatının 10 da 1 i

Motosikleti
    Tvs Apache
    Alıntı CanTR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ortalama olarak motorun piyasa fiyatının 10 da 1 i
    10/1 peki motosikletlerde sene ? arıyorlar mı? kaskolar farklı mıdır? çalınma , kaza , kundaklanma olarak.

Hiç bilmediğim bir konu , daha önce kaskolatıcak birşeyim olmadığından dolayı.

Detaylı bilgilendirecek arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.
    Elle tutulabilen , sessizlik vardır..

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Çok eski araçları yapmıyorlar.

Bir çok firma 250 cc den ufağını yapmıyor yapsa da kapalı garaj şartı arıyor.

Aksini belirtmedikce çalınma çarpma yanma terör yağmur sel ıvır zıvır her türlü hasarı karşılarlar.

Fiyat da yaklaşık % 10 dur aşağı yukarı.
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

sgurdal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 500
    Alıntı Eyong adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok eski araçları yapmıyorlar.

Bir çok firma 250 cc den ufağını yapmıyor yapsa da kapalı garaj şartı arıyor.

Aksini belirtmedikce çalınma çarpma yanma terör yağmur sel ıvır zıvır her türlü hasarı karşılarlar.

Fiyat da yaklaşık % 10 dur aşağı yukarı.
    peki kilit soru sizce değer mi?
    6 ay içinde 13-14 bin liralık bir motor alıcam ve benimde kafamı kurcalıyor kasko olayı. yıllık 1300-1400 lira ödemeye değermi?

Acil112 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bence değer... Örneğin benim motora 410lira, aksesuarlarla 430lira para istediler. O paraya motoru sıfırlayabilirmis gibi düşünüyorsun ama bir çukura girip çıksan, sadece çelik jant fiyatı 180tl.
    Bence kasko yaptırmak mantıklı.
    112ciyiz

Motosikleti
    asya cup
    en ufağından bir cep telefonu al bir de avea hat motorun en ücra noktasına sabitle telefonu da aküye bağla kapanmaması için. aveanın kim nerde özelliği var ona abone ol aylık çok cüzzi bir ücretle... Allah korusun motorun çalındığı zaman en fazla yarım saat sürer bulman :D buyrun burda ;) http://kimnerede.avea.com.tr/fafweb/help_tr.html

aylık ücret 5 lira
    telefon ortalama 50 lira
    toplam maliyet 55 lira

aylık 1250 lira cebinde onunla da bi yemek ısmarlarsın artık :D
    [COLOR="DarkRed"][U]Eğer bir gün 4 teker istersem bir motor daha alırım :bounce:[/U][/COLOR]

arifziyaar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XV950 BOLT
    Alıntı bodrumlu_48 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    en ufağından bir cep telefonu al bir de avea hat motorun en ücra noktasına sabitle telefonu da aküye bağla kapanmaması için. aveanın kim nerde özelliği var ona abone ol aylık çok cüzzi bir ücretle... Allah korusun motorun çalındığı zaman en fazla yarım saat sürer bulman :D buyrun burda ;) http://kimnerede.avea.com.tr/fafweb/help_tr.html

aylık ücret 5 lira
    telefon ortalama 50 lira
    toplam maliyet 55 lira

hocam motor çalındıktan sonra parçalamaları kaç saat sürecekki?
    JAWA = ilk aşk , Monster696 = hala kalbimde , hypermotard 1100 = unutulmaz , MT07 = Mantık evliliği , XV950 = güzel ama kesmiyor

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Ben 2010 için 800 tl ödedim. Full kasko, çekici yol yardımı vs dahil, kilit ve kapalı garaj şartı da yok.2009 da 1400 tl ödemiştim. Koruma demiri, 2 yıldan eski ehliyet ve hasarsızlık var ise %45 e yakın indirim verebiliyorlar. İsviçre sigorta...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 15:28 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 15:22 ----------

aylık ücret 5 lira
    telefon ortalama 50 lira
    toplam maliyet 55 lira

Motoru çalındığı zaman bir elinde gps diğer elinde tabanca hırsız kovalar artık sokaklarda.... veya polise söyler , poliste oraya ekibi hemen iki dakikada gönderir . Geçiniz bu işleri. En iyi koruma kaskodur. Motorunuz 250 cc den büyük ve 7 yaş altı ise mutlaka kasko yaptırınız. Kasko yaptırmadan motora binecek kadar zengin değilim.

Motosikleti
    asya cup
    Alıntı arifziyaar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam motor çalındıktan sonra parçalamaları kaç saat sürecekki?
    yarım saatten fazla sürecek ve sinyal veren telefonda o bölgede olacak sonuçta ;)

gerçi bu yöntem sadece çalınmalara karşı.... kasko genel oluyor ben o kısmı düşünemedim

Alıntı kurubuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben 2010 için 800 tl ödedim. Full kasko, çekici yol yardımı vs dahil, kilit ve kapalı garaj şartı da yok.2009 da 1400 tl ödemiştim. Koruma demiri, 2 yıldan eski ehliyet ve hasarsızlık var ise %45 e yakın indirim verebiliyorlar. İsviçre sigorta...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 15:28 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 15:22 ----------

Motoru çalındığı zaman bir elinde gps diğer elinde tabanca hırsız kovalar artık sokaklarda.... veya polise söyler , poliste oraya ekibi hemen iki dakikada gönderir . Geçiniz bu işleri. En iyi koruma kaskodur. Motorunuz 250 cc den büyük ve 7 yaş altı ise mutlaka kasko yaptırınız. Kasko yaptırmadan motora binecek kadar zengin değilim.

yöntem bizzat benim tarafımdan yaşanarak test edilmiştir.

bir elimde gps bir elimde silah sokaklarda hırsız kovalamadım evet karakola gidip olayı anlattım ve yerlerinin tespit edilebileceğini söyledim gerekli işlemler yapılarak mersin cumhuriyet karakolu ekipleri tarafından çalındıkdan tam 1 saat sonra motorum tarafıma iade edilmiştir....

neyse amaaaannnn söyleyen uçtu
    [COLOR="DarkRed"][U]Eğer bir gün 4 teker istersem bir motor daha alırım :bounce:[/U][/COLOR]

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    yarım saatten fazla sürecek ve sinyal veren telefonda o bölgede olacak sonuçta ;)

gerçi bu yöntem sadece çalınmalara karşı.... kasko genel oluyor ben o kısmı düşünemedim

yöntem bizzat benim tarafımdan yaşanarak test edilmiştir.

bir elimde gps bir elimde silah sokaklarda hırsız kovalamadım evet karakola gidip olayı anlattım ve yerlerinin tespit edilebileceğini söyledim gerekli işlemler yapılarak mersin cumhuriyet karakolu ekipleri tarafından çalındıkdan tam 1 saat sonra motorum tarafıma iade edilmiştir....

neyse amaaaannnn söyleyen uçtu
    Az önce anlattığın sistemi test ettim. Vodafone hattım var. " NEREDEYİM" yazıp 7777 ye mesaj attım. Cevaben gelen SMS 'de bulunduğum yerin koordinatları verilmişti. Google Earth'de verilen koordinatları girdim ve işaretledim. Gerçekten bulunduğum yeri de işaretledim. Aradaki mesafeyi ölçtüm. Tam 257 metre. İstanbul gibi yerde 257 metre içinde birçok sokak olabilir. Yani sana kesin sonuç vermiyor, ancak yine de işe yarayabilir. En azından motorun bulunduğu bölgeyi bulabiliyorsun.

Felon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    motosiklet kasko fiyatları çok pahalı benim motora 835tl fiyat çıkardılar oda en uygunu.motoru zaten 1000tl ye aldım
    sigortada bile önceki sahibinden fazla fiyat ödedim.nedeni ise genç olduğum için daha çok kaza riski taşıyomuşum.
    https://www.youtube.com/alifeyizoglu

sgurdal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 500
    motorunuzun fiyatı nedir 800 lira gayet uygun geldi de.

Motorunuz 250 cc den büyük ve 7 yaş altı ise mutlaka kasko yaptırınız.
    7 yaş altı kelimenizi anlayamadım? benim alıcağım motor 3 yada 4 yaşında olucakda..

Motosikleti
    asya cup
    Az önce anlattığın sistemi test ettim. Vodafone hattım var. " NEREDEYİM" yazıp 7777 ye mesaj attım. Cevaben gelen SMS 'de bulunduğum yerin koordinatları verilmişti. Google Earth'de verilen koordinatları girdim ve işaretledim. Gerçekten bulunduğum yeri de işaretledim. Aradaki mesafeyi ölçtüm. Tam 257 metre. İstanbul gibi yerde 257 metre içinde birçok sokak olabilir. Yani sana kesin sonuç vermiyor, ancak yine de işe yarayabilir. En azından motorun bulunduğu bölgeyi bulabiliyorsun.

o değil ustam benim bildiğim sadece avea da var bu servis aile koruması gibi bir şey KİM NEREDE ismi misal veriyorum 3 çocuğun ve 1 eşin var bu dört numarayı kaydettiriyorsun ve aynı anda 4 numaranında nerede ne yaptığını takip edebiliyorsun....

benim başıma gelen olayda anlattığım gibi 1 saat içinde bulduk motoru hatta komiser beni tebrik etmişti böyle bir sistemi yaptığım için ) isteyen yapsın benim birkez işime yaradı şuan bütün arkadaşlarımın motorlarında mevcuttur hatta telefon da önereyim panasonic var kibrit kutusu kadar ;) buyrun bu da telefonunuz : http://www.sahibinden.com/ilan/alisv...telefonu/detay

ayrıca sizin söylediğiniz olay da o telefondan NERDEYİM diye mesaj atmanız gerekiyor ki benim söylediğim sistemden çok farklı çalışıyor.... siizn söylediğiniz sistemde motoru çalan kişinin yada motorunuzun mesaj yollaması gerekiyor benim anlattığım da ise tam tersi ben avea ya motorun üzerinde bulunan numaranın şuan nerde olduğunu soruyorum.....

cesur509 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Çok yakında...
    Kasko yaptıracak olanların işine yarayacak bilgiler
    http://www.motosikletalemi.com/moto/...r-gerekli.html
    Gül Dediğin Nedir Senin? Üç Beş Diken Biraz Yaprak, Ömür varya Ömür Çok Sevdiğin Üç Beş Nefes Sonra Toprak. . .

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)