Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motosiklet kayma ile ilgili

Motovento
    REKLAM ALANI

Herkese iyi akşamlar. Ben motosiklet almaya karar verdim ama büyük bir korkum var ve size danışmak istiyorum. Hava 8 derece ve bmw x6 otobanda giderken bile kaydığını gördüm. Peki motosiklet biraz kaysa 2 teker olduğu için hemen düşmezmiyiz? Motosikletler yağmurlu havalarda mı kayar az yağmurdamı kayar. Kısacası motosiklet hangi tür havalarda kayar? Yağmurlu bir havada şerit değiştirirken bile birden kayıcak gibi geliyor motosikletler bana. Honda cbr veya honda varagero gibi motosikletlerde kayarlarmı. Biraz bilgi alabilirmiyim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Levsy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NX 400
    Motosikletin ıslak yolda kayması çok da marka model ile doğrudan ilgili değildir. Lastiklerin kalitesi ve sürücünün sürüş özellikleri/alışkanlıkları daha fazla etkilidir bana göre. Herşey kuralına usulüne uygun olursa riskleri azaltırsın.

Kuru yolda frenleme kusurları nedeniyle çok kaydım ama durum değişti artık, yeni ıslanmış yolda dahi kaymıyorum şu an mesela.

sapo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    250 LIK BISEY
    sen dogru duzgun surdukten sonra hicbisey olmaz kaymazda ucmazda hersey sana bagli yani soylediklerine bakilirsa motor surmeyi de bilmiyorsun gibi geliyor bana motoru almadan guvenli surus teknikleri egitimi alman seni kayma korkusundan uzaklastiracaktir..
    ÇARPIK PABUÇ ÇARPIK AYAĞA UYAR

Alıntı Levsy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motosikletin ıslak yolda kayması çok da marka model ile doğrudan ilgili değildir. Lastiklerin kalitesi ve sürücünün sürüş özellikleri/alışkanlıkları daha fazla etkilidir bana göre. Herşey kuralına usulüne uygun olursa riskleri azaltırsın.

Kuru yolda frenleme kusurları nedeniyle çok kaydım ama durum değişti artık, yeni ıslanmış yolda dahi kaymıyorum şu an mesela.
    durumunuz nasıl değişti söyleyinde bizde yapalım

Motosikleti
    jawa white style 350 ve kuba kb100-6 cub
    jawamın lastikleri fabrıka cıkıs lastıklerı yanı 15 yıllık hamuru setlesmıs tas gıbı olmus ama yınede kaymıyor yada kaydırmıyorum o sürücüye bağlı bence lastikle değil en kaliteli lastik olsun sürücüde iş olmadıktan sonra asfalt ilk ıslanmaya başladığında bırazdaha tehlikeli oluyor
    http://www.facebook.com/home.php#!/profile.php?id=1184706190
    kocaeli başiskele :bounce:

Motosikleti
    NX 400
    Alıntı sugar23 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    durumunuz nasıl değişti söyleyinde bizde yapalım
    Sürücülüğüm zamanla ilerliyor sadece. Öğrendim, öğrenmeye de devam ediyorum (Çocukluğumdan beri motosiklet tepesindeyim)
    Şu aklında olsun ki bu işte öğrenmenin de sonu yoktur zaten.

Çok okuyacaksın, mümkünse eğitim de al

Örneğin şu konu: http://www.motosiklet.net/forum/dona...rda-surus.html

kefeeee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Speed Triple 955i / Yamaha BWS 100
    Pirelli sport demon lastiklerim var ne yağmur ne kar. Sadece don olduğunda yola çıkmam. Hiiiç bi şekilde kaymaz o kadar güzelki lastikler
    Bilgi Üniversitesi Motosiklet Kulübü Kurucu üyesi.
    Lütfen cevap yazdığınız yorumumu beğenin. Yazdıktan sonra bakmayı unutabiliyorum.

Motosikleti
    NX 400
    İlk açtığın konuda bende Mondial 150 HS var demişsin

Motosikleti
    250 LIK BISEY
    Alıntı crazyrider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    jawamın lastikleri fabrıka cıkıs lastıklerı yanı 15 yıllık hamuru setlesmıs tas gıbı olmus ama yınede kaymıyor yada kaydırmıyorum o sürücüye bağlı bence lastikle değil en kaliteli lastik olsun sürücüde iş olmadıktan sonra asfalt ilk ıslanmaya başladığında bırazdaha tehlikeli oluyor
    hocam oyle deme yaw lastiklerin gercekten buyuk etkisi var bu konuda ..ben turkiyede iken kanuni seyhan 150 kullaniyordum oyle pis lanet lastik gormedim. korkudan arka frene dokunamiyordum vallahi on freni de oksarcasina dokunuyordum.kac sefer belediye temizlik iscilerine yardim ettim o lastiklerin yuzunden.. simdi burda ninja 250 kullaniyorum o korkularimi yendim cok sukur iyi lastigin iyi yol tutusu oluyor iyi yol tutus oluncada fren yapmaktan korkmuyorsun.

Motosikleti
    Alıntı sapo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam oyle deme yaw lastiklerin gercekten buyuk etkisi var bu konuda ..ben turkiyede iken kanuni seyhan 150 kullaniyordum oyle pis lanet lastik gormedim. korkudan arka frene dokunamiyordum vallahi on freni de oksarcasina dokunuyordum.kac sefer belediye temizlik iscilerine yardim ettim o lastiklerin yuzunden.. simdi burda ninja 250 kullaniyorum o korkularimi yendim cok sukur iyi lastigin iyi yol tutusu oluyor iyi yol tutus oluncada fren yapmaktan korkmuyorsun.
    benım jawayı sürsen 15 yıllık taşlaşmıs lastıklerle ne yaparsın acaba

Alıntı Levsy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İlk açtığın konuda bende Mondial 150 HS var demişsin
    Evet doğrudur. Yeni bir motor alıcam

Motosikleti
    250 LIK BISEY
    Alıntı crazyrider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benım jawayı sürsen 15 yıllık taşlaşmıs lastıklerle ne yaparsın acaba
    iyide senin jawanin frenleri kampanali sistemdir ne kadar abansanda teker kilitleme olayi biraz zor olur o sebepten kayma olmaz,frenler disk olunca isler degisiyor o zaman iyi lastik devreye giriyor. saygilarimla.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Araba ne kadar kayarsa motosiklette o kadar kayar. BMW X6'nın kayma sebebi muhtemelen kullancısının "benim altımda bilmem kaç milyarlık bmw var bişey olmaz" diye düşünüp limitlerin dışında kullanmasıdır.

huska - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '08 DL 650- '88 px200
    Kay kay mı bu kanka al iki tane mıchelın ver gazı korkarsan olmaz bu iş çok negatif düşünüyorsun, sen al motoru uslubuyla kullan hiç bişeycik olmaz.elin oğlu drift yapıyor sende bizde mi böyle olcaz diye düşünüyorsun,ben öyle anladım yada

Motosikleti
    Alıntı sapo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iyide senin jawanin frenleri kampanali sistemdir ne kadar abansanda teker kilitleme olayi biraz zor olur o sebepten kayma olmaz,frenler disk olunca isler degisiyor o zaman iyi lastik devreye giriyor. saygilarimla.
    bu sözlerinden sonra keske yakınlarda olsanda bı binsen ön disk arka kampana arka frene ufaktan dokunsan yeter 3cm basmazsın max 2 cm basarsın pedala 3.cmde kitler lastiği kampana fren mobiletlerdeki gibi değil karıştırmayalım saygılarımla

scorpions_59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    racer 200_discovery150_cbf 150_cbr 250_
    arkadaşlar benim bildiğim lastikler ilk ıslanmada kayar, yani yağmur başladı 10 dk kaydı kaydı daha sonra kayarsa sürücü hatası.
    yanlışım varsa düzeltin tabi sürücü faktörünü unutmamak lazım.

Motosikleti
    CBF 150 ve toplama cross
    Öyle deme Huska kardeş Ben pendikteyim dün akşam burda çok hafif bir çişe attı kimse farkına bile varamadı.bi yere pizza götürdüm yolllar kupkuru kayma filan kesinlikle yok dönüşte motor düz yolda altımdan kaydı gitti 70 km hızla giderken. çok hafif bir yatırma yüzünden motorun da lastikleri yeni olduğu halde. O yüzden bu kayma hususuna çok dikkat etmek gerekiyor arkadaşlar. Ben 2 senedir motor kullanıyorum ilk defa böyle birşey geldi başıma

Yağmur çok yağıyorsahiç bir sorun olmaz ama çok hafif bir atıştırıp bıraktıysa veya nem yüzünden yerler yaşa dönükse işinz sakat allah hepimizin yardımcısı olur inş.
    Şerbeti mayhoştur beyinleri bulandırır, tutsak eder.Lisanı umumi küfürdür lakin mahyalarda yanıp söner. Mekteb-i rüştiyesinde kalburüstü bi kaç fahiş mürebbiyelikeder.Lisanları hafi...[COLOR="Red"][B][B][/B][/B][/COLOR]

Motosikleti
    kymco super8
    yollar yağmurun yere ilk düştügü zamanlarda daha tehlikelidir bizim burda kebapçıda calısan bi scooter kullanıcısı kaza yaptı tam yagmur çilemeye baslamışken cocugun ayaklarını kesmek zorunda kaldılar:(:( aman yagmurlu havalarda sürmeyelim beyler!!!

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)