Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

dt 125 r almaya niyetlendim!

Motovento
    REKLAM ALANI
    pre_lude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xvs 650 A
    Arkadaşlar bu sıralar bir kross sevdasıdır durduramıyorum biraderi benimde niyeti bozdu illa bi dt 125 r alacagız görünen bu
    hep 4 zamanlı motosikletlerle işim oldu anlamadıgım bi konu bu aletin motorunun bitik olup olmadıgını nasıl anlıycaz yani piston sekman ister mi diye, zaten her durumda yağ yakıyor
    bide plakasız makine otoparka kadar bunla gidip büyük makinemi alıcam diyelim trafik polisi yakaladı buna nedenir motor gittimi elmi koyarlar, bilgisi olan varsa paylaşırsa cok sevinirim.
    Kurtlarla arkadaş ol, yalnız elinden baltayı bırakma..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Motosikleti
    xvs 650 A
    engin bilgileriniz beni aydınlattı

VIA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XT660R- Afrika twin 1000L
    Cros için çok iyi bir tercih eğer almak kısmet olursa arazide hoplayıp zıplarken altınızdaki makinanın 125cc olduğuna inanamıyacaksınız hafif ve 125cc için çok iyi performansı var.

Motorun kompresyonundan anlaşılır ne durumda olduğu eğer ben anlamam derseniz bir ustaya gösterin veya anlayan bir arkadaşınıza baktırın. Dt125r a plaka çıkarttırabilirsiniz.

Motosikleti
    xvs 650 A
    kendi motorlarımızın her işini biz yaparız eşe dostada motor alıp sattık şükür sıkıntı olmadı ama 2 zamanlı ilgi alanımız dışındaydı ondan sordum. çok teşekkür ederim.
    bi ara skyteam 200 kullandım, onun iki katı hp var bu aletti yani tatmin eder diye düşünüyorum da dedigim gibi 2 zamanlı motorun dumanı sesi vs pek bilmedigimden sordum.
    plaka cıkarabilmek için fatura lazımdır degil mi peki masrafı hakkında bilginiz var mı?

VIA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XT660R- Afrika twin 1000L
    Söylediğim gibi kompresyonu iyiyse , şase çürümemişse dt almakta hiç tereddüt etmeyin.

Ruhsat konusuna gelince ilk kez alınacaksa bildiğim kadarıyla fatura isteniyor ve yaklaşık 300tl civarı bir masrafı olduğunu geçen yıl araştırmıştım.Fakat fatura yoksa yada bulunamıyorsa nasıl bir yol takip edildiğini tam bilmiyorum onunda bir çözümü vardır bence,trafik ruhsatlandırma takibi yapan yerlerden daha sağlıklı bilgiler edinebilirsiniz.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    arkadaşım bende de kross merakı var fakat şu an maddi sıkıntı yok fakat idareli harcama yapmam lazım yanlız arkadaşlarımın hepsinde kross var daha taşa gidiyolar her yerleri çamur oluyo streslerini atıyorlar ama bir tane suzuki var 2 zamanlı sesi ve çekişi inan crf 450 değişmem 2 zamanlı makinalar gerçekten arazide manyak tır inşalllah sağlam bi alettir sana da almak nasip olur o sesi markası ne olursa olsun hiçbir 4 zamanlıya değişmessin

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:45 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:39 ----------

birde krossların asfaltta gezmesi yasak diye biliyorum eğer trafikte yakalanırsan alırlar motoru plaka ve muyane sigorta olmadığından dolayı bizim arkadaşlar gidecekleri yere kamyonet veya kamyon tutup ta gidiyorlar
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

ExTReMa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Plakayı unut.
    Muhtemelen onun daha önce plakası vardı ve satıs verılemıyor dıye kımbılır kacıncı sahıbınde kaldı.
    Motorun genel arızalarıda piston krank silindir ve exup bıcagıdır
    Piston ve krank ucuz fakat ustalıgına fazla para isterler.
    Ayrıca silindir bitikse izmirde yeni gömlek çakılması 300 lira civarı bişey
    вιкє мє αρяιℓια 'яѕ 250'
    tuem

Motosikleti
    xvs 650 A
    arkadaslar bilgiler için çok saolun..
    bi canavar kestirdim gözüme bakalım alırsam resimleri koyarım..
    stres atmak için lazım böyle bi alet

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)