Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Artık Üşümeye Son

Motovento
    REKLAM ALANI
    Levsy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NX 400
    Konya'da 37 yaşındaki Adnan ve Uğur Kal isimli ikiz kardeşler araçlardaki elektrik sistemine bağlanarak kullanılabilen ve 6, 12 ve 24 wolt elektrikle ısıtılan pantolon ve yelek üretti.

Isıtmalı yelek ve pantolon ile ilgili bilgi veren Kontrol Sistemleri Teknikeri Adnan Kal, "Kışın özellikle motosiklet, traktör, iş makinası ve otomobil kullananların soğuktan korunlamalarını sağlamak için elektrik ve elektronik teknikeri olan kerdeşimle birlikte bu projeyi geliştirdik. Kıyafetlerin üzerine giyilebilen pantolon ve yelekler 6-12-24 volt elektrikle çalışıyor. Araçlarda bulunan çakmaklıklara takılarak kullanılabiliyor. Ayrıca motosiklerlerde de bir aparat yardımı ile elektrik sistemine bağlanarak çalışıyor. 30+30 toplamda 60 watt elektrik tüketiyor. Kıyafetimizi giyen kişiyi hiçbir şekilde elektrik çarpma riski de bulunmuyor. Yelek ve pantolonun içine döşenen rezistans kablo ısıyı dengeli bir şekilde vücuda dağıtıyor. Pantolon ve yelek 2 dakika içerisinde 40 derece sıcaklığa ulaşabiliyor. Rahatsız etmeden dengeli ve konforlu bir ısıtma sağlıyor." dedi.

Ayrıca motosikletlerde de bir aparat yardımı ile elektrik sistemine bağlanarak çalışıyor. 30+30 toplamda 60 watt elektrik tüketiyor. Kıyafetimizi giyen kişiyi hiçbir şekilde elektrik çarpma riski de bulunmuyor. Yelek ve pantolonun içine döşenen rezistans kablo ısıyı dengeli bir şekilde vücuda dağıtıyor. Pantolon ve yelek 2 dakika içerisinde 40 derece sıcaklığa ulaşabiliyor. Rahatsız etmeden dengeli ve konforlu bir ısıtma sağlıyor.

Ürettikleri pantolon ve yeleğin 2 ay önce patentini aldıklarını ve tanesini 100 TL'den sattıklarını belirten Adnan Kal şunları söyledi:

"Pantolon ve yelekleri ilk olarak Türkiye piyayasında satmayı düşünüyoruz. Daha sonra havaların soğuk olduğu Rusya ve Kuzey ülkelerine pazarlamak istiyoruz. 'Sıcak kal' ismini verdiğimiz ürünümüzden şuana kadar 300 adet üretim yaptık. Sipariş üzerine evdeki atölyemizde üretim yapıyoruz. Büyük firmalar ile görüşmelerimiz de sürüyor. İlerleyen günlerde bu ürünlerin seri üretimine geçmek istiyoruz. Ürünlerimize de bir yıl garanti veriyoruz"

Hakan KAYA- KONYA- DHA (Doğan Haber Ajansı)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Mondial MR250 DESTRO
    ya yağmur yagarsa kısa devre filan yapıp elektrik çarpmasın

maxi97 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '12 SYM GTS 250i '10 YBR125City, '10 Mondial 150ZC
    ben daha iyisini yapacaktım, elektrik de kullanmayacaktım. egzoza ek boru kaynak ettirip bunun 2 tarafına benzin hortumu ve ufak bir devir-daim motoru ile sele ısıtması yapacaktım. ek olarak yeleğimin içine de boru döşeyip musluk conta falan, sistemi anlamışsınızdır. tek sorun olarak bu motoru bulamadım. küçük bi motorla denemelere başlayacağım ama iş+okul yüzünden vakit yok.

mezit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda cb125e
    benim çoktan dır aklımdaysı böle bişi yapsalar ii olurdu die nie ben yapmadım
    kişisel neyimiz varki iletimiz olsun...

Şenonar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Stunt Apache RTR Artık Yok....
    =)) elektirikli battaniye nin giyile bilen versiyonu çok mantıklı
    Bahadır Şenonar A rh(+)
    Sözcüklerin gücünü anlamadan insanların gücünü anlayamazsınız.

Osbourne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Fiyatı çok makul seviyede tutmuşlar bence. Hani yakınımda bir dükkanda olsa gidip bakar ve muhtemelen de alırdım..Lakin 60 watt, neredeyse ekstradan yakılan bir far kadar güç tüketecek.

casillas00 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    süpermiş hemen alalım

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Yazın kullanmak için klimalı olanları da var mı acep ?

srknbdm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasaki kle 500
    kışın soğuk havalarda bi taraftan bu ısıtacak terletecek bi taraftan soğuk. bence daha çabuk hasta eder
    bi gaza bassam googlede arasan bulamazsın

Blackeagletr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alt üst mü 100 TL Gerçekten çok uygun. Bence çok başarılı bir proje.
    2010 Kanuni Breton 21.000km|2013 Kuba XR 125 8.000km|2012 Hyosung GT250R 25.500km|2016 Bajaj Pulsar 200NS 14.500km|2018 Motolux Rossi 50(King 139)|2013 Mondial Mash 150 6.000km|2017 Mondial Drift 135 6000km|2021 RKS Azure 50|2022 Arora Freedom 50|2023 Hero Dash 125

srknbdm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasaki kle 500
    ha birde çok ısınınca uykuya yatkınlık olur insanda. sobanın kenarına yatan kedi gibi mayışmayalım sonra
    bi gaza bassam googlede arasan bulamazsın

Osbourne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Alıntı kurubuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yazın kullanmak için klimalı olanları da var mı acep ?
    Hem motorcu hem de klima istiyor, seni city rider seni

Yav ben bayağı sıcak bakmaya başladım bu ürüne he takip edeceğim bakalım bir araştırayım.

extrem_015 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    EŞŞİZ TR'DE TEK CBR600F PC35 4 CİĞERLİ EŞEK ARISI
    basit, elektrikli battaniyenin aynısı.

casillas00 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    içinde fıkır fıkır terliycek kadar açmazsın herhalde hafif bir ısı zaten vicudunun sıcaklığını korumasına yetecektir.

Motosikleti
    NX 400
    Sadece MT.net adamları köşe etmeye yetecek sanırım

pre_lude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xvs 650 A
    aferin cocuklara soguk kalması gereken bölgeyi biliyolar boş bırakmışlar :DD
    Kurtlarla arkadaş ol, yalnız elinden baltayı bırakma..

kanucan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isıtmalı eldiven yapsalarmış çok daha güzel olucakmış.

zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    60W cok yuksek bir tuketim. Motorun akusu bir sene dayanmaz boyle bir urunle
    Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

Motosikleti
    NX 400
    Alıntı zeda3000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    60W cok yuksek bir tuketim. Motorun akusu bir sene dayanmaz boyle bir urunle
    İlk anda benimde aklıma gelen o oldu. Millet 55 W ampüller için kara kara düşünüyor ne yapsam diye.

Ama her koşulda motosiklet tepesinde bulunan kurye arkadaşlar sanırım böyle bir ürünü 60 w olmasına rağmen tercih edeceklerdir. Sağlık ile ilgili sonuçta.

ramcoo86 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KUBA CG 100 (2010 model 2000 km'de)
    arkadaşlar güzel birşey yapmış ama; bu motorun elektrik sistemini alt üst eder, vücutta dolaşan elektrik akımı da vücudun sistemini alt üst eder. Elektrik yerine sıcak hava dolaşsaydı motor ve vücut için daha sağlıklı olurdu diye düşünüyorum tabi benim acizane fikrim...
    Tok olan alemi tok sanır. Aç olan alemde ekmek yok sanır.
    Lâ Edrî

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)