Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Motorunuzu nasıl yıkatıyorsunuz

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    SYM GT EVO 250 İ
    Ben uzun zaman hani şu arabaları yıkayan arkadaşlar var tazyikli su ile yıkatıyor dum sonra, ustalar yıkatma dedi, şimdi kendim kova bez ikilisi ile yıkıyorum ama çok yorucu oluyor, sizce tazyikli su ile yıkasam kalıcı bir hasar bırakır mıyım?

Sizler nasıl yıkıyor veya yıkatıyorsunuz ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Fatih Ada - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 600 SA
    yıkama süngeri+şampuan+kova ile su..
    jantlara hortumun ucunu kıstırmak sureti ile tazyikli su
    Facebook SYM Türkiye: facebook.com/photo.php?v=10150404954988509#!/groups/255250534521200/

Karcher K 2.01 plus kullanıyorum.Bu yaz foam nozzle işine de sardım bayağı.Detailing yapacağım kısmetse.Malzeme listesi biraz kabarık ve şu anda aklımda yok.Ancak ana maddeler şöyle.
    Karcher yıkama makinesi.
    Karcher foam nozzle.
    Atas proteo köpüksüz yıkama deterjanı.
    Meguiars kurulama bezi.
    Meguiars wash mit.
    Bu malzemeleri kullanarak fırçasız+süngersiz yıkama yapmayı düşünüyorum.Yeni motosikletime hiç dokunmadan. Şimdiki motosikletimi de araç şampuanıyla yıkayıp cila atıyorum.Tazyikli su ile ıslatıyorum.Sonra güzel bir köpük ve sünger ikilisi.Ardından tazyikli durulama.Sonrasında ayrıntılı kurulama,lastik parlatma...Cila,Su kaydırıcı vs...Bu arada yıkama konusunda çok uyuzum ve aşırı zevk alıyorum.Yaklaşık 4 saat motosikletimi yıkadığımı biliyorum.Sabah saat 8de başladım.Dedim kahvaltıdan önce bitsin.Öğlen yemeğine yetiştirdik.
    Ama şu da bir gerçek.Motosikletinizi sık sık yıkarsanız çok daha güzel.Hem zorlanmadan yıkıyorsunuz hem de daha uzun ömürlü oluyor.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Pis bırakıyorum.

FreeSoul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Joyride 200i Evo
    kendim de yıkıyorum ama arada yıkamacıya da götürüyorum.çünkü tazyikli suyun yaptığı temizliği elle yapamazsın.özellikle çamurluk içleri gibi.tazyikli sudan birşey olmaz ama gene de motosiklet yıkayan birinin yapmasında fayda var.

Motosikleti
    Hayat[H]onda
    bazan bir dereye daldırıp çıkartıyorum bazanda çamaşır makinesine atıyorum,2 günde kurulamak için ipe asıyorum

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Kymco Grand Vista 250/CBF 150
    tazyikli su+gaz+köpüklü sabun+tazyikli su.

cbr1100 xx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ HAYABUSA 2021 BLACK EDİTİON
    Alıntı Ahmet N. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bazan bir dereye daldırıp çıkartıyorum bazanda çamaşır makinesine atıyorum,2 günde kurulamak için ipe asıyorum
    bizimki makineyede sığmıyor meret....bence parçalayıp parça parça 30 derecede yıkıyorum.....

http://www.uzmantv.com/kedi-nasil-yikanir

benim makine kedi gibi uysaldır da...
    Büyük aşklar yolculuklarla başlar ama önce güvenlik....

huska - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '08 DL 650- '88 px200
    Büyüğü yıkamacı küçüğü ablası yıkıyor... uzun zamandır motor yıkamadım 15 günde birine 15 lira birinede yemek ısmarlıyorum temizlik işini çözüyorlar

Motosikleti
    2011 ybr 125
    ben genelde üzerindeki tozu nemli bezle siliyorum, yağmurda kullanmadığım için motorum çamur olmuyor, tazyikli suyla yıkayıp ondan sonra hava tutun üzerindeki suyu atınbu benden size tavsiye

Motosikleti
    Honda CBR 250 R
    Öncelikle boyada çizik türü hasar olmaması için, elektrik akımlı toz toplayıcı ile bir güzel geçiyorum üzerinden, sonra bir elimde köpüklü ıslak havlu bir elimde kuru bez, ayağımın altında vileda kovası bandırıp bandırıp duruyorum garajda, son olarakta tekerleklerin yanına arap sabunu ile cila
    [B]Murat Günay[/B]
    2011 Honda Cbr 250 R
    Mail + Msn : mertmugen@gmail.com

McWarnaly - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia AF1+FZR 1000+YZFR6
    Ben grenajlar icin cam sil ve araba yikama eldiveni,cantlar ve metal kisimlar ise cant spreyi ve bez kullaniyorum.Bence sende bu sekilde yika,tazdikli su jantlar icin kullanabilirsin bir sorun olacagini sanmam,ama sonra mutlaka zinciri kurulayip,temizleyip,yagla.
    RIDE or DIE

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    3 tl
    "laubalilikten hoşlanmam, ciddiyeti severim, disipline hayranım!.."

Motosikleti
    Uzun bir süre olmayacak...
    Alıntı Slayerrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Pis bırakıyorum.
    aynen bende
    Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir, tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir.

glock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ben hiç girmeyeyim bu konuya, deli derler yoksa
    motosikletimin grenajlarına bi nemlendirici krem sürmediğim kalıyor...

Motosikleti
    Naked :)
    Yıkamacılar sağolsun

Alıntı glock adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben hiç girmeyeyim bu konuya, deli derler yoksa
    motosikletimin grenajlarına bi nemlendirici krem sürmediğim kalıyor...
    Deniz hocam. Bir şey diyeceğim.Dediğin nemlendirici olayı değil de.Kremledim ben motoru. Bazı yerleri parlak seviyorum.Deri ve siyah boyalı yerler.(Sehpa,ayak pegleri vs.) Normalde sehpa 2 tane olduğu için biraz fazla görünüyor.Bu da çok çabuk mat görüntüsü oluyordu.Makine yağı sürüyordum parlasın diye.Kalmamış elimde. Bir seferlik arko yaptım.

bY_aLp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki KLX250
    1 liraya köpük 1 liraya tazyikli su durulandıktan sonra formula1 pasta cila lastik parlatıcı sonuç= cillop gibi tertemiz
    bu kawasaki bir başka dostummm

glock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ehh işte hastalık, bu tür vakalarda hasta kendi haline bırakılır... benide salıyolar garaja, akşama kadar...
    bi tv bir de koltuk yaptırıcam en sonunda. arada bir annem kızar eşim acıyıp kahve getirir idare ederiz.
    işin komik yanı azarlanıyorum eve girince, salona sokmuyolar leş gibi kir pas yağ içinde olunca, şiddetli geçimsizliğimiz var bu yüzden

Alıntı glock adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ehh işte hastalık, bu tür vakalarda hasta kendi haline bırakılır... benide salıyolar garaja, akşama kadar...
    bi tv bir de koltuk yaptırıcam en sonunda. arada bir annem kızar eşim acıyıp kahve getirir idare ederiz.
    işin komik yanı azarlanıyorum eve girince, salona sokmuyolar leş gibi kir pas yağ içinde olunca, şiddetli geçimsizliğimiz var bu yüzden
    Abi yazın kız arkadaşım aradı.Ne yapıyorsun.İyi sen ben derken dedim garajdayım.Tamam dedi.Kapattı 2-3 saat sonra tekrar aradı.Nerdesin.Dedim garajdayım.Sen zaten motorunu benden fazla seviyorsun dedi kapattı.Motorumdan başka kıskanacak bir şey bulamadı.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)