Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yapay Petrol...

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    ÇaPPıR..../XGJAO-200-8
    Dün Akşam Eğer Haberleri İzlediyseniz İçinizi Bir Heyecan Sarmıştır Kesinlikle..Valla Ben Bu Haberi Duyuncu Heyecanlandım Şahsen Litresi 50 Kuruşu benzin vallahi dörtgözle bekliyorum.. benim motorun depo o zmn 7.5 TL ye falan dolar kesinlikle xD ayrıntılar linkte...

http://www.bilgicagi.com/Yazilar/455..._uretildi.aspx

http://haber.mynet.com/detay/dunya/i...s-bulus/553604

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    erimozel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150
    İngiltere bunun üretim ve satış izinlerini bize biraz zor verir, verirsede yüksek fiyattan verir. Üstüne sevgili devletimiz bununla daha uzun yol gidilebileceğini söyleyerek çok yüksek vergileri dayar.Bu tip çevreci ve maliyeti düşük olan yeniliklere ülkemizde nasıl tepkiler verilebileceğini öngörmek için uzman olmak gerekmiyor. Biz kendi bilim insanlarımızı desteklemeyelim, her üniversite kendi sınırlı bütçesiyle devletten tek kuruş destek almadan ar-ge faaliyetlerini yürütmeye çalışsın, biz daha çok seyrederiz böyle buluşları... Sonra yalvarırız bize de verin bize de satın diye. Kendim bizzat bunlara tanık oldum geçen sene, yaptığımız model uydu ( insansız uçak heronların benzeri bir araç ) ile katıldığımız yarışma için sadece üniversitemiz İTÜ'den destek görüp Türkiye'yi avrupada teslim ettik. Maddi destek olmasın, sonra biz neden yapamıyoruz...

Motosikleti
    Tvs Apache
    Abi iyide bunu piyasaya yayarlar mı ? Yayarlarsa türkiye buna benzin kadar vergi ekliyeceği kesin değişen neolur benim için. Çevrenin daha az kirlenicek olması mı? Yoksa amerikanın petrol uğruna girdiği topraklardan çıkacak olması mı?
    Elle tutulabilen , sessizlik vardır..

ciftciler bio dizel üretecek atıklara sahip ... hatta tesis bile kurabiliyorlar fakat üretim yasak yani işletme alamıyorsun ... kendin için bile üretemiyorsun.. böyle bi sistemde yapay benzinn hayaldende öte :D

muzaffer1968 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2010 CBF1000F
    "avucunuzu çukur tutun" derim ben, hayalden öte geçmez bu
    Denildiği kadar okumayan bir toplum değiliz. ErkekIer bildiğini okuyor, kadınlar da canına okuyor

zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Isterse bu yakit 10 Kurus olsun litre fiyatinda gel . Turkiyede iki tip matematik vardir

1-Okulda ogretilen
    2-Hukumetin kullandigi (kimse daha cozemedi)

2. Hesaba gore soyle olacaktir

Yapay petrolun giris fiyati 40 Kurus x OTV (BKz: Harac, Haksiz vergi, Vatandasa yapilan haksizlik) Esittir: 6TL

Hukumet oyle sana yedirmez malesef. Vatandasi fakirlesir iken hukumetin zenginlestigi tek Avrupa ulkesiyiz. OTV adi altinda toplanan haraclar sagolsun.
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

overrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda wave 110i
    Alıntı erimozel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İngiltere bunun üretim ve satış izinlerini bize biraz zor verir, verirsede yüksek fiyattan verir. Üstüne sevgili devletimiz bununla daha uzun yol gidilebileceğini söyleyerek çok yüksek vergileri dayar.Bu tip çevreci ve maliyeti düşük olan yeniliklere ülkemizde nasıl tepkiler verilebileceğini öngörmek için uzman olmak gerekmiyor. Biz kendi bilim insanlarımızı desteklemeyelim, her üniversite kendi sınırlı bütçesiyle devletten tek kuruş destek almadan ar-ge faaliyetlerini yürütmeye çalışsın, biz daha çok seyrederiz böyle buluşları... Sonra yalvarırız bize de verin bize de satın diye. Kendim bizzat bunlara tanık oldum geçen sene, yaptığımız model uydu ( insansız uçak heronların benzeri bir araç ) ile katıldığımız yarışma için sadece üniversitemiz İTÜ'den destek görüp Türkiye'yi avrupada teslim ettik. Maddi destek olmasın, sonra biz neden yapamıyoruz...
    Tübitak 1001, 1002, 1007, BAP kapsamında gibi bir sürü destek alabileceğin yer var. Sizinki bilimsel araştırma kapsamına girmiyordu herhalde. Yoksa hocalar bir şekilde destek bulurdu. Bilimsel araştırma olması için projenin "özgün değeri" olması gerekir. Yani bir yenilik, yapılmamış ve var olan bir probleme çözüm getirecek bir şey olmalı.

erimozel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150
    Alıntı overrider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tübitak 1001, 1002, 1007, BAP kapsamında gibi bir sürü destek alabileceğin yer var. Sizinki bilimsel araştırma kapsamına girmiyordu herhalde. Yoksa hocalar bir şekilde destek bulurdu. Bilimsel araştırma olması için projenin "özgün değeri" olması gerekir. Yani bir yenilik, yapılmamış ve var olan bir probleme çözüm getirecek bir şey olmalı.
    İşte dediğin gibi Tübitak veriyor sadece desteği, o da mezun olmuş mühendisler için. Lisans öğrencilerine en ufak bir destek yok oradan. Devlet tüm desteğini Tübitak'a veriyor. Halbuki araştırma yapan sadece Tübitak değil bu ülkede. ODTÜ ve İTÜ başta olmak üzere birçok üniversitemiz AR-GE için temel atmış durumda fakat gelen destek sadece kendi vakıflarından ve bağışçılarından. Devletten yine tek kuruş yok.

mayildiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 abs
    Alıntı zeda3000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Isterse bu yakit 10 Kurus olsun litre fiyatinda gel . Turkiyede iki tip matematik vardir

1-Okulda ogretilen
    2-Hukumetin kullandigi (kimse daha cozemedi)

2. Hesaba gore soyle olacaktir

Yapay petrolun giris fiyati 40 Kurus x OTV (BKz: Harac, Haksiz vergi, Vatandasa yapilan haksizlik) Esittir: 6TL

Hukumet oyle sana yedirmez malesef. Vatandasi fakirlesir iken hukumetin zenginlestigi tek Avrupa ulkesiyiz. OTV adi altinda toplanan haraclar sagolsun.
    Aynen öyle. Ayrıca benzinin kendisi zaten pahalıya mal olan bir şey değil. Benzinin Tüpraş rafineri çıkış fiyatı 45-50 kuruş. Üretilen yapay benzin şimdikiyle aynı fiyat Olayın özeti şu: kimse heyecanlanmasın yapay mapay pompa fiyatları aynen devam ediyor. Ucuz benzinide anca rüyamızda görürüz.
    Haksızlığın önünde eğilmeyin, hakkınızla beraber şerefinizi de kaybedersiniz.

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    sanırım anlayamadınız arkadaşlar.

tekrar örnekleyerek açıklıyorum.

The dude efendi benzin almaya gider, benzinin litresi nerede 4 tl imiş ulan ?

neyse the dude aldığı benzinin aslında 1 tl olduğunu bilir, ama devlet (ki bakan itiraf etmiştir) gelir vergisi toplamayı zahmetli bulduğundan habire dolaylı vergileri iteler iteler iteler ...

the dude bilir ki benzin bedava olsa bu devlet yine 4-5 tl den giydirir,
    bu minvalde kıçınız başınız ucuz birşeyler alabileceğiz edası ile sağa sola yalpalamasın,
    mantık aynıdır,
    sadece iteleyenler değişir.

Şükrü Kızılot emmi konuya bugün yine değinmiş merak eden buyursun

dolaylı vergiler ile ilgilide böyle buyurdu.

bu yazıyı da okuyun.

boşuna "ucuz" hayali kurmayın zira ballı kaymaklı olanlar herkesi de kendileri gibi sanıyor.
    can't be worried about that shit. life goes on man.

overrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda wave 110i
    Alıntı erimozel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İşte dediğin gibi Tübitak veriyor sadece desteği, o da mezun olmuş mühendisler için. Lisans öğrencilerine en ufak bir destek yok oradan. Devlet tüm desteğini Tübitak'a veriyor. Halbuki araştırma yapan sadece Tübitak değil bu ülkede. ODTÜ ve İTÜ başta olmak üzere birçok üniversitemiz AR-GE için temel atmış durumda fakat gelen destek sadece kendi vakıflarından ve bağışçılarından. Devletten yine tek kuruş yok.
    Tübitak gel burada ankarada çalış demiyor ki dostum. Araştırman için gerekli ne varsa hepsini okuluna temin ediyor. Araştırmacılara maaş bile bağlıyor. Lisans süresince bilimsel araştırma zaten yapılmaz. Yüksek lisansta da kısıtlı olarak yapılır. Bilimsel araştırma dönemi "doktora" dır.

Sunduğun proje çok adil bir şekilde değerlendiriliyor. Kabul edilebilecek nitelikte bir proje sunarsan destek gelmemesi diye bir şey yok. Eksiklerini de söylüyorlar, düzeltebilirsen tekrar başvurabiliyorsun. 5 sene önce 3 milyon TL bütçeli bir projeye başvurduk ve desteklendi, gerisini sen düşün.

RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    Alıntı The Dude adlı üyeden alıntı Mesajı göster

neyse the dude aldığı benzinin aslında 1 tl olduğunu bilir, ama devlet (ki bakan itiraf etmiştir) gelir vergisi toplamayı zahmetli bulduğundan habire dolaylı vergileri iteler iteler iteler ...

bu minvalde kıçınız başınız ucuz birşeyler alabileceğiz edası ile sağa sola yalpalamasın,
    mantık aynıdır,

bu yazıyı da okuyun.

boşuna "ucuz" hayali kurmayın zira ballı kaymaklı olanlar herkesi de kendileri gibi sanıyor.
    ilk linkteki tabloda hata var ama. 2008de benzin için 3,55 diyor, halbuki ben üniversitenin son günlerinde motoru yeni almış iken (mayıs-haziran 2009) benzin 2,95-2,97 idi.
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

Motosikleti
    Xmax250
    Alıntı The Dude adlı üyeden alıntı Mesajı göster

mantık aynıdır,

bu yazıyı da okuyun.

http://www.vidivodo.com/434450/ankar..._-kaymak-lazim

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    ÇaPPıR..../XGJAO-200-8
    desenize bu işte türkiye için büyük bir hikaye olur :(

kanucan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yapay mapay farketmez, hükümet affetmez.

Yapay benzin bile Türkiye'de 5-6 TL civarında olur.

jönysf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kim bu formülü bulmuşsa o kişiye yazık olacak. Görün bakın iki gün sonra ya bindiği uçak düşer, yada arabasında ölü bulunur.

ozturkkaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Inazuma GW250 F
    Alıntı jönysf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kim bu formülü bulmuşsa o kişiye yazık olacak. Görün bakın iki gün sonra ya bindiği uçak düşer, yada arabasında ölü bulunur.
    Aselsan yada tübitak tan falan olsa öyle olurdu.
    You Shook Me All Night Long ..... Kıyamet gelsede kopsak

necathan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Arora 200 Tiger
    İşin devlet yönünü bıraktım daha teknolojik yaklaşıcam Okulda anlatılan bilgilerden aklımda kalan hidrojen içeren alternatif yakıtların depolanmasında porblemlerle karşılaşıldığı ve daha kaliteli malzemelerden depoların değiştirilmesi gerekecek (Ondan sonra bi benzin deposun 5000 lira
    Motosikletine binmek için acele et ama bindikten sonra etme ...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)