Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Gereksiz bir kazanın 3. şahıslara etkisi

Motovento
    REKLAM ALANI
    Okan Sinan Ocan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW K1200GT (Helga) BMW S1000XR M Sport
    Tebrikler,

Bilinçsiz ve eğitimsiz kullanım sonucu gereksiz bir kaza yaptınız. Motorunuz pert siz hastanede ağır yaralı bilinçsizce yatıyorsunuz.

Allaha şükür ki başka bir insana veya arabaya çarpmadınız ,artçınız yoktu sadece siz ????? zarar gördünüz.

Siz öyle zannedin.

- Kazanın hemen ardından size yardıma koşan insanlar 112 acili ve 155 polis imdat ı aradılar . Hayati önem taşıyan bu hatları zevkiniz uğruna meşgul ettiniz.

- 112 acil ambulansı olay yerine hızla geldi ve size müdehaleye başladı. Kalp krizi geçiren yaşlı bir hastaya veya sara krizi geçiren küçücük bir bebeğe gitmesi gereken ambulans sizin tekere kalkma sevdanız yüzünden orada şu anda.

- Depodan saçılan benzin tehlike yaratmakta İtfaiye aranmış ve derhal olaya müdehaleye gelmiş kimyasal köpük ile önlem almaya çalışıyor ama belkide o anda sobadan sıçrayan kıvılcım ile tutuşan halının olduğu ve sorumsuz bir anneni kapıyı üzerlerine kilitleyip gittiği 5 küçük çocuğun o itfaiyeye daha çok ihtiyacı var.

- Olay yerine gelen polis hastaneden gelecek "hayati tehlikesi yoktur raporu" nu beklemekte halbuki o sırada belkide kadıncağızın biri kapkaççı bir vicdansızdan çantasını kurtarabilmek uğruna yerlerde sürünüyor.

- Koca E5 sizin araçlar arasındaki makas şovunuzun sonucu olan kaza nedeni ile ancak tek şeritten kağnı hızı ile ilerliyebiliyor. İşinden çıkmış yorgun argın evlerine ulaşmaya çalışan binlerce insanın yolda fazladan en az 1 saat vakit kaybetmelerine neden oldunuz tebrikler.

- Artık hastahanedesiniz , kasksız başınız aldığı darbenin etkisi ile büyük hasar almış durumda acil beyin cerrahiye sevkedildiniz. Aynı anda korumasız vücudunzdaki travmalardan dolayı ortopedi ve yanık uzmanlarıda orada olmak zorunda , çok değerli uzman doktorlar ve maliyeti trilyon liralara ulaşan cihaz ve ekipman sizi kurtarmak için seferber edilmiş durumda. İhtiyacı olan diğer hastalar beklemek zorundalar , onlar acaba ibrede kaç gördüm diye takometreye bakarken virajdan uçmadılar.

- Elbette kana ihtiyacınız var , o anda kanı değiştirilmek zorunda olan bir bebek veya açık kalp ameliyatına giren bir insanla aynı önceliklere sahipsiniz. Hatta burada bu forumda bile başlık açılacak , belkide ilk ben koşacağım size ihtiyacınız olan kanı vermek için. Çünki siz aynalarınız olmadığı için sola dönerken sol şeritten gelen dolmuşu son anda farkedince gidona yüklenip sağdaki duvara patladınız.

- Şükredin devlet baba acil gelen hastalara müdehale edildiğinde kesinlikle ücret alınmaması konusunda kararlı , nede olsa maaşının neredeyse yarısını SGK ve vergi olarak ödemek zorunda olan asgari ücretli çırak Ali var . Çünki siz Alinin gıpta ile baktığı ve hayatı boyunca binemeyeceği SS motorunuzla stoppie yapmaya çalışırken kafa üzeri yere çakıldınız.

- Şanslısınız kaskonuz pert olan motorunuzu kuruşuna kadar ödedi . Artık gurbetçi Mehmet abinin gece gündüz çalışarak memleketine yolladığı 3 kuruş döviz ile ithal edilmiş yeni bir motor alıp aynı saçma şeylere kaldığınız yerden devam edebileceksiniz.

- Anneniz , babanız , aileniz ve sizi sevenler hastane kapısında günlerce perişan oldular . Gözyaşları sel oldu ömürlerinden aylar yıllar gitti ameliyathanenin kapısında her doktor göründüğünde.

Bunlar sadece benim düşünebildiklerim , görebildiklerim. Kimbilir dolaylı olarak başka neleri kırıp döktünüz.

Tebrikler gereksiz bir kaza yaparak pekçok kişinin hayatını olumsuz olarak etkilemeyi başardınız.

Kazasız Güvenli sürüşler Dilerim
    DAHA GİDİLECEK ÇOK YOL ,ÖĞRENECEK ÇOK ŞEY VAR

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    Güzel yazı.

Başlığı olarak "Can benim canım, size ne!" veya "Kask takmamamdan size ne" olsa mıydı acaba?

bms23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Abisinin var ?
    Emeğinize sağlık çok güzel bir yazı oluş. Umarım bunu yapan, özenen veya özendiren kişiliklerin (onlara motosikletci demek istemiyorum) bir kere daha düşünmesine vesile olur.
    MAKSAT YOLU HİSSETMEK

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Guzel yakalamissin.
    Defalarca, yazmaya çalistim bunlari.
    Genellikle kask takarim takmam size ne basliklarina.
    Bu daha kapsamli olmus.
    Dusunme yetenegi olanlar için tabi.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

Motosikleti
    Alıntı Khutuck adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güzel yazı.

Başlığı olarak "Can benim canım, size ne!" veya "Kask takmamamdan size ne" olsa mıydı acaba?
    Aslında haklısın başlık konusunda çok yaratıcı olamadım . Valla ben deneyimli bir yazar değilim , edebiyat favori derslerim arasında değildi

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    ÇaPPıR..../XGJAO-200-8
    çok doğru düşünüyorsun abicim herkes içindeki artisliğini pistlerde uyandırsan caddelerde değil ...

güzel bir yazı olmuş eyv.

fast_driver - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki DL 650 Vstrom
    Senin yazılarını okumak zevkli bir okadar düşündürücü ve insanı kendine getiren türden oluyor paylaşımın için teşekkürler.
    RE150(2000km),CBF150(2400km),WOLF250(8000km) V-STROM DL650

güzel paylaşım.teşekkürler.

Motosikleti
    PCX
    Anlayana sivrisinek saz,
    Anlamayana davul zurna az.

Acil112 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kask takıp-takmama konusunda insanlar şunu düşünemiyor:
    vatandaş diyor ki kaskı ister kafama takarım ister koluma kafa benim kol benim diyor. Bilmiyor ki kaskı takmadığı için gözüne birşey kaçtığında saliseler içinde SS motoru bir yayaya, başka bir otomobil yada motosiklete doğru gidecek, o kısacık zaman diliminde sadece beyaz bir çizgiyle bölünmüş yolun karşı şeridine geçerek başka insanların da hayatlarını karartacak...
    Kask, kaza anındaki koruma görevi ile pasif güvenlik elemanları içinde iken, gözlerinize ve yüzünüze herhangi bir cisim, toz hatta rüzgarın temasını engelleyerek, sağladığı konfor açısından aktif güvenlik elemanlarındandır.
    Otomobillerdeki emniyet kemeri de öyle. Emniyet kemeri takmadığı için ceza yiyen vatandaşın ilk söylediği şey "size ne kardeşim! takarım takmam..." o kadar basit değil işte. O sizi çok sıkan emniyet kemeri en basitinden bir örnekle: ıslak zeminde aracınız virajı alamaz da dönmeye başlarsa "Sizi sürücü koltuğunda tutacak ve yapabileceğiniz birşey varsa buna izin verecek tek şeydir."

Alakasız oldu belki ama Gereksiz kaza yapma potansiyeli olan iki -sözde- sürücü tipine söylemek isteğim şeyler vardı buraya döktüm içimi
    espresso ve SAZMAN bunu beğendiler.
    112ciyiz

Motosikleti
    Alıntı Acil112 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Emniyet kemeri takmadığı için ceza yiyen vatandaşın ilk söylediği şey "size ne kardeşim! takarım takmam..." o kadar basit değil işte. O sizi çok sıkan emniyet kemeri en basitinden bir örnekle: ıslak zeminde aracınız virajı alamaz da dönmeye başlarsa "Sizi sürücü koltuğunda tutacak ve yapabileceğiniz birşey varsa buna izin verecek tek şeydir."
    Aynen yazdığınız gibi. Kaza sadece başkalarının başına gelir zannediliyor halbuki herkes kaza yapabilir ayrıca bu korumalar sadece kazalarda iş yapmazlar. Benim gibi 40 lı yaşlarındaki motorcular zamanında dizlik kullanmadığı için dizlerinden , bellik böbrek koruma kullanmadıkları için böbrek ve bellerinden , kask kullanmadıkları için gözde problemler ve bolca sinüzitten hatta işitme kaybından şikayetçidir.

İlerleyen yaşlarınızda sağlık problemi istemiyorsanız korumalarınız eksiksiz kullanmalısınız.
    Acil112 bunu beğendi.

bazı apaçilerde saçım bozuluyor diye kask takmıyordur.

The Trouble - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '21 Dominar 400
    Öncelikle uzun olduğunu belirtiyim kimse üzerine alınmasın ama benim görüşüm budur.

Kask takıp takmama konusunda tartışılmaz. Kask takmassan motosiklete binemesin , binmemelisin .Kural budur!
    Fakat yazdıklarınız ne kadar mantıklı olsada ben bunlara katılmıyorum sonuçta bir insan yaralanmış ve insanlar görevini yapıyor. Boş yere onları meşgul etmek ne demek? Eğer fazla detaylı düşünmeye çalışırsak kimseye zararı olmadığını sandığımız şeylerde de yanlışlıklar bulabiliriz.
    O zaman onu hastaneye kaldıran ambulans kask takmadı diye hasta olan başka birileri var diye onu hastaneye götürmesin.Veya doktor kask takmadığı için onu tedavi etmesin.Sizin yazdıklarınızdan bunu çıkarıyorum.

O zaman size derim ki bu kadar ayrıntılı düşünebilen insanlarsınız size küçük bi örnek vermek istiyorum mesela siz de o zaman araç kullanmayın çünkü o sırada sizin ve sizin gibi araç sürücüleri yüzünden belki acil bi yaralıyı almaya giden ambulans trafiğe takılacak.

Her insan hata yapabilir ve her hata bir hayata malolacaksa yaşamayalım daha iyi.Önemli olan ders çıkarmak değil midir? İlla ölmek mi gerekir?

Bir insana gereksiz yere kaza yaptın kendine zarar verdin demek o insana o insanın hayatına edilmiş bi hakarettir bence!

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Alıntı The Trouble adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle uzun olduğunu belirtiyim kimse üzerine alınmasın ama benim görüşüm budur.

Kask takıp takmama konusunda tartışılmaz. Kask takmassan motosiklete binemesin , binmemelisin .Kural budur!
    Fakat yazdıklarınız ne kadar mantıklı olsada ben bunlara katılmıyorum sonuçta bir insan yaralanmış ve insanlar görevini yapıyor. Boş yere onları meşgul etmek ne demek? Eğer fazla detaylı düşünmeye çalışırsak kimseye zararı olmadığını sandığımız şeylerde de yanlışlıklar bulabiliriz.
    O zaman onu hastaneye kaldıran ambulans kask takmadı diye hasta olan başka birileri var diye onu hastaneye götürmesin.Veya doktor kask takmadığı için onu tedavi etmesin.Sizin yazdıklarınızdan bunu çıkarıyorum.

O zaman size derim ki bu kadar ayrıntılı düşünebilen insanlarsınız size küçük bi örnek vermek istiyorum mesela siz de o zaman araç kullanmayın çünkü o sırada sizin ve sizin gibi araç sürücüleri yüzünden belki acil bi yaralıyı almaya giden ambulans trafiğe takılacak.

Her insan hata yapabilir ve her hata bir hayata malolacaksa yaşamayalım daha iyi.Önemli olan ders çıkarmak değil midir? İlla ölmek mi gerekir?

Bir insana gereksiz yere kaza yaptın kendine zarar verdin demek o insana o insanın hayatına edilmiş bi hakarettir bence!
    Valla dogru

Ulem ne dönek adamim.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

Motosikleti
    Alıntı coq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla dogru

Ulem ne dönek adamim.
    Ne kadar verdiyse benden iki şişe fazlası , söz yanında balık ve roka da olacak.

Levsy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NX 400
    Bence kısa kesilmiş bir konu Yani daha da uzatılabilir .

Bir kaza yaptığınızda sizi bu yaşlara getirmek, boğazınından bir lokma ekmek geçirmek için gecesini gündüzüne katmış babanız hastanede perişan olmakla almaz, eğer potansiyel bir kalp hastası ise, ilk kalp krizini sizin yüzünüzden geçirebilir Kalp hastası ise, sizin yaptığınız kazayı ilk duyduğu an onun vefat ettiği an olabilir

Anneniz tansiyon hastası ise, başına neler gelebilir neler.... Ömründen kesinlikle çalarsınız.

Hadi uzatmayayım

Her türlü tedbiri alıp olması gerektiği gibi kullanırken bir kaza olursa yapacak birşey yok tabii ki, ama tüm bunlara bir sorumsuzluk neticesinde neden olmak ... vay hayvannn vay derim ben o adama.

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    Alıntı Levsy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ilk kalp krizini sizin yüzünüzden geçirebilir Kalp hastası ise, sizin yaptığınız kazayı ilk duyduğu an onun vefat ettiği an olabilir
    Bence de kalpten gidebilirler

Motosikleti
    Mondial MR250 DESTRO
    ayakta alkışlıyorum

abolgi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150 (GRİ)
    güzel yazı hocam teşekkürler. umarım alınması gerekenler alınır
    Tekerlek döndüğü sürece hedefine varırsın. Önemli olan hedefe ulaşabilmektir, erken varmak değil. CBF 150[/COLOR]

valla arkadaslar kusura bakmayında bana cok sacma geldi nedeni:

1: 112 ve 155 zaten bu hizmetleri vermek için görevdeler mesgul etmek ne demek.

2: Trafikte, kazalarda veya dogal afetlerde her ne sebeble olursa olsun her insanın yasama hakkı aynıdır. Siz bi kaza anında gördünüzmü ambulansın haklı tarafa önce müdahale edildigini

3: Çırak alinin ödedigi vergi denmiş sanki sen vergi ödemiyomusun sana tarafik kazası degil baska bişey oldugunda saglık hizmetinden faydalanmıyomusun.

4: korumalı olsan da egitimli olsanda elbet kaza riskin düşük olacaktır ama demek degildir sen kaza yapmıcaksın. sen korumalı egitimli olup gerekli bi kaza yapınca kimse aglamıcakmı sanıyosun.

Sonuc olarak kimse neden kaza yaptıgından ötürü yargılanıp ayrım yapılamaz ve trafik yorgun bi insanın bir saat beklemesin bir insanın hayati mi mudahelesini zamanında almasızdan son derece önemsizdir.
    ben markete giderken bile kask takan bir insanım ama kaska takmayanda benle aynı hizmeti almalı diye düşünüyorum söz konusu hayatsa sebeb önemsizdir. bir musibet bin nasihatten iyidir.

saygılarımla

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)