Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 345

Gereksiz bir kazanın 3. şahıslara etkisi

Motovento
    REKLAM ALANI

tüm SS motorlarının, her hacimde, karayolunda kullanımını yasaklarsınız olaylarda azalır, pist motoru piste kuralını uygulasınlar, basacak olan pistte bassın, geri kalan motorlarla olacaklarıda sert cezalarla engellersin, büyük motorlar endurolar falan zaten basmaz, acımaycaksın kimseye, madem adam olmuyor bu millet....

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    brooklynnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    Emir büyük yerden
    Yarin yasaklarlar

telike - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    Saçmalık bullshit hurşit. Evden çıkmayalım madem yataktan bile çıkmayalım

Teker yaptım diye kaza yapınca bu kadar suçlu oluyorsam keyif için efendi kullanan adam da kaza yapınca bu kadar suçlu oluyor. Keyif için gezmese kaza olmicaktı. O zaman sadece kuryeler kullansjn motor. Saçma sapan teoriler. Zaten önüne gelenin eğitmen olduğu camiadan pek bişe beklemem.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:31 ----------

Bir annenin sorumsuzluğu yüzünden çocuk evde yangında kalıyor. Bu da aynı şey. Yaşlı birinin kalp krizi de aynı. Ölecek nası olsa. Daha gençlere gitmeli ambulans.

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    ulen hoca ne anlatmış millet ne anlamış,
    vallahi pes!
    Okan Sinan Ocan, sey_47 ve mchi bunu beğendiler.

hasangazili - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar RS 200
    Alıntı KUVVETMİRA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    vallahi pes!
    Hocanın anlattığı neresinden tutsan elinde kalıyor. Bizim göremediğimiz gördüğün bir yer varsa söyle. Bizde bilelim hocanın bakış açısı bana göre yüz metrelik borunun ucundan gelen ışık kadar. Kimse kaza yapıp yapmayacağını bilemez. Hocanın sürekli eğitim verdiği birisi de bu gün kaza yapabilir hatta kendisi de o zaman ambulansı, itfaiyeyi, polisi oyaladığı onu mu eleştireceğiz. Acaba hiç kaza yapmayacağını mı düşünüyor yoksa böyle bir intiba vererek reklamını mı yapıyor bu şahıs. Bundan sonra kaza yapanlara ambulansı vs oyaladın niye dikkatli süremedin diye yorum yazalım. Her şey insan için biraz hoşgörü biraz sağ duyu küçük beyinli insanlardan olmayın küçük hesaplar peşine düşmeyin. Diyeceksiniz ki bu bir varsayım. Evet varsayım yalnız bu varsayım bütün kazalara uyarlanıyor ve varsayım olmaktan çıkmış tespite dönüşmüş.

Motosikleti
    xt 600
    Alıntı hasangazili adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocanın anlattığı neresinden tutsan elinde kalıyor. Bizim göremediğimiz gördüğün bir yer varsa söyle. Bizde bilelim hocanın bakış açısı bana göre yüz metrelik borunun ucundan gelen ışık kadar. Kimse kaza yapıp yapmayacağını bilemez. Hocanın sürekli eğitim verdiği birisi de bu gün kaza yapabilir hatta kendisi de o zaman ambulansı, itfaiyeyi, polisi oyaladığı onu mu eleştireceğiz. Acaba hiç kaza yapmayacağını mı düşünüyor yoksa böyle bir intiba vererek reklamını mı yapıyor bu şahıs. Bundan sonra kaza yapanlara ambulansı vs oyaladın niye dikkatli süremedin diye yorum yazalım. Her şey insan için biraz hoşgörü biraz sağ duyu küçük beyinli insanlardan olmayın küçük hesaplar peşine düşmeyin. Diyeceksiniz ki bu bir varsayım. Evet varsayım yalnız bu varsayım bütün kazalara uyarlanıyor ve varsayım olmaktan çıkmış tespite dönüşmüş.
    küçük beyin ve küçük hesap bu işin neresinde bilemedim,
    hoca gayet etkileyici bir metinle cahilce yapılan "kafa benim değil mi, takarım takmam!" yaklaşımına bir antitez getirmiş.
    konunun özünü "kask takılmalı" olarak değil de "kask takmayana ambulans gitmesin" olarak okumak meseleyi tersinden (ima yok, bildiğin tersinden) anlamaktır.
    bu yazı bilinçsiz ve eğitimsiz motor kullanımının yüksek risklerine dikkat çekmek üzere yazılmıştır.
    bence tartışılmasında da bir beis yok, konuyu üst sıralarda tutarak okunabilirliğini arttırmak lazım.
    sey_47 bunu beğendi.

cbr1907 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motoran XF-250
    Guzel başlasa da sonunu zor getirebildim. Benim teker keyfim icin gelmek zorunda kalan polis ambulans ve itfaiye kendi keyfiyle yatamaz, hic bir eğlence yerinde bulunmasın o zaman doktorlar polisler, atla atla diye bağıralım intihar eden kişiye bu mu mantık? Herseyiyle bu yazı kaleme alınış biçimiyle bilinci hata yapmayan adama bile taraf aldirir

Motosikleti
    Yamaha Yzf R25
    Bukadar ince düşünmeye gerek yok diye düşünüyorum. Tabii ki kask takmam sizene vs. gibi cümleler çok yanlış ama bu yazı pek olmamış.

112 benim için var herkes için var
    Ali yatırmıyor sadece vergi her ay herkesin maaşından 300-400 tl sağlık sigortası için para kesiliyor.

Tek düşüncem ben hastanede yatarken kapıda ağlayacak ailem ve sevdiklerimdir.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Bu kadar eski konulara yazmayı sevmem ama yine de bir yazayım dedim. Meselenin ana fikri kaza yapma riskini azaltmak gerekliliği aslında ama örneklerde sıkıntı var. O bahsedilen ambulansın görevi zaten bu işi yapmak. Onu meşgul etmek ancak gerekmediği durumda çağırmakla olur ki eminim bu da memleketimizde her gün yüzlerce kez yapılıyordur. Bir nebze ağaçtan kedi kurtarmak için itfaiye çağırmak gibi mesela (gerçekten gerekli olabilir bir şey diyemem). Görevleri olduğu için tedbirini almayıp sokakta itlik yapan adama elbette hizmet edecekler. Ancak bu tedbirini almayan vatandaş eğer birilerinin bu sebepten zarar görmesine sebep olmuşsa, insanların ve ailelerinin hayatlarını karartmışsa (bkz. Sinan Çetin'in oğlu) işte o zaman benim gözümde de hamamböceği kadar bile değeri yoktur. O zaman ben de yazıda verilen örnekler gibi düşünmeye başlarım.

Motosikleti
    Bajaj Pulsar RS 200
    küçük beyin ve küçük hesap bu işin neresinde bilemedim,
    hoca gayet etkileyici bir metinle cahilce yapılan "kafa benim değil mi, takarım takmam!" yaklaşımına bir antitez getirmiş.
    konunun özünü "kask takılmalı" olarak değil de "kask takmayana ambulans gitmesin" olarak okumak meseleyi tersinden (ima yok, bildiğin tersinden) anlamaktır.
    bu yazı bilinçsiz ve eğitimsiz motor kullanımının yüksek risklerine dikkat çekmek üzere yazılmıştır.
    bence tartışılmasında da bir beis yok, konuyu üst sıralarda tutarak okunabilirliğini arttırmak lazım.
    "Tebrikler bilinçsiz ve eğitimsiz kullanım sonucu kaza yaptınız" diye konuşan adamın bırakın eğitmenliği (her ne konuda olursa olsun sadece motosiklet değil) insanlığından şüphe duyarım. Adamı savunacağım diye lafı evirip çevirmene gerek yok burada kasktan veya ekipmandan bahsetmiyor. Açıkça bir ifadeyle kaza yaptın sen cahilsin, bilinçsizsin, bencilsin, eğitimsizsin aslında sen bunu hak ettin ama bu arada başkalarına da zarar verdin diyor .

Motosikleti
    CRF 1000L Africa Twin
    Alıntı DreamTheater adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tüm SS motorlarının, her hacimde, karayolunda kullanımını yasaklarsınız olaylarda azalır, pist motoru piste kuralını uygulasınlar, basacak olan pistte bassın, geri kalan motorlarla olacaklarıda sert cezalarla engellersin, büyük motorlar endurolar falan zaten basmaz, acımaycaksın kimseye, madem adam olmuyor bu millet....
    Bu nasıl bir kafa anlamadım yahu. Sizin düşüncenizle naked ve touring harici tüm motorların yasaklanması gerekiyor. O halde 110 km hızdan fazla yapan otomobillerin de satışı yasaklansın. Bir de "her hacimde" demişsiniz. Yani cbr 125 de ss olarak satılıyor onu da yasaklasınlar mı yani?
    Hatta şöyle : "sizin kullanmadığınız tüm motosikletler yasaklansın" bu nasıl?

Motosikleti
    xt 600
    "Tebrikler bilinçsiz ve eğitimsiz kullanım sonucu kaza yaptınız" diye konuşan adamın bırakın eğitmenliği (her ne konuda olursa olsun sadece motosiklet değil) insanlığından şüphe duyarım. Adamı savunacağım diye lafı evirip çevirmene gerek yok burada kasktan veya ekipmandan bahsetmiyor. Açıkça bir ifadeyle kaza yaptın sen cahilsin, bilinçsizsin, bencilsin, eğitimsizsin aslında sen bunu hak ettin ama bu arada başkalarına da zarar verdin diyor .
    yahu bu ambulans şoförüne veya itfaiyeciye hitaben yazılmış bir yazı değil ki! motorcuya hitap ediyor.
    konuya girişi malum;
    hedefine kaza yapanı değil "bilinçsiz ve eğitimsiz kullanım sonucu, bilinç ve eğitimle önlenebilir bir kaza yapan"ı koymuş.
    niye koymuş, eğitim alıp, bilinçlenip kaza yapmasınlar diye.
    yazının temel mesajı budur,
    bu temel senin en kıymetli hazinendir.
    yav ne gereksiz itirazlar bunlar.

sey_47 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BWS 100
    Alıntı zaferce adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dayı naptın, 5 yıllık konuyu hortlatmışız. Hala tartışmaya devam ediyor millet.
    Seni mesajı Gören yok. Bence farklı konu aç
    20

Akhunturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu mantıkla tüm spor karşılaşmaları yasaklanmalı. Özellikle futbol ve basketbol maçlarına gidenler büyük vicdan azabı duymalı. Yüzlerce polisi meşgul ediyorlar, bikaç tane de itfaiye aracı ve ambulansı orada boşa meşgul ediyorlar.
    Konsere gidenlerin birkaç saatlik zevkleri yüzünden nelere sebep olacaklarını düşünmeleri gerekir lanetlenmeli asla katta iştirak edilmemeli.
    Zaten yasaklanan resmi bayram kutlamaları akla bile getirilmemeli.
    Hac ziyareti kezaöyle
    Havalimanları kapatılmalı binlerce güvenlik güçleri oyalanmamalı. İsteyen istediği yere gemi ve otomobille minimum güvenlik önleminin alınmasıyla işine gelirse gitsin bilinciyle vicdan muhasebesine yönlendirilmeli...

Bu örnekler çoğaltılmalı ülke genelinde bu tip bir bilinç oluşturulmalı vicdanı olan evden dışarı mümkün olduğunca çıkmamalı...

Öğrenciler olmasa maarifi ne güzel yönetirdim mantığı...

Kask, ekipman, eğitim önemi tartışılmaz şeyler lakin bu mantık çok yanlış olmuş.

Yillar sonra yazanlarin cogu mantiksiz cevaplar ve saldirilarda bulunmuslar.
    Muhtemelen sitenin yas ortalamasi o doneme gore baya dusmus ve savunanlarin sayisina bakilirsa basibos tek tekercilerin ne kadar da fazla oldugunu anlayabiliriz. Hoca "keyfin icin baskalarinin hayatini tehlikeye atmayin" demis ama kime demis ne demis bosa demis...
    vallahi pes!

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:36 ----------

Senin keyif diye karsilastirdigin iki konu bakis acinizi gozler onune seriyor.
    O zaman size gore keyifle adam oldurmekle, dans etmek ayni sey. Burada bahsi geven konular yasaya aykiri, kurallara aykiri yasak durumlar!! Sizin barda eglenmeniz yasaya aykiri degil ancak kokain kullanip birinin olumune sebebiyet vermeniz aykiri bilmem anlatabildim mi?
    Alıntı cbr1907 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Guzel başlasa da sonunu zor getirebildim. Benim teker keyfim icin gelmek zorunda kalan polis ambulans ve itfaiye kendi keyfiyle yatamaz, hic bir eğlence yerinde bulunmasın o zaman doktorlar polisler, atla atla diye bağıralım intihar eden kişiye bu mu mantık? Herseyiyle bu yazı kaleme alınış biçimiyle bilinci hata yapmayan adama bile taraf aldirir
    Mevzu kimin kaza yapip yapmamasi degol. İllegal bir davranis ve tutumla bunu yapmasi. Burada bahsedilen tutum ve davranislar yasalara, kurallara ve hatta genel bilince aykiri seyler...

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:42 ----------

Ya inanamiyor cidden verilen ornekler baya komik futbol musabakasina giderek sosyal bir isleyisi yerine getiren insanlarla,
    kurallara ve yasalara uymayi insanlarin hayatini hice sayanlari bir tutmak ciddi guliyorum)
    Alıntı cbr1907 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Alıntı Akhunturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu mantıkla tüm spor karşılaşmaları yasaklanmalı. Özellikle futbol ve basketbol maçlarına gidenler büyük vicdan azabı duymalı. Yüzlerce polisi meşgul ediyorlar, bikaç tane de itfaiye aracı ve ambulansı orada boşa meşgul ediyorlar.
    Konsere gidenlerin birkaç saatlik zevkleri yüzünden nelere sebep olacaklarını düşünmeleri gerekir lanetlenmeli asla katta iştirak edilmemeli.
    Zaten yasaklanan resmi bayram kutlamaları akla bile getirilmemeli.
    Hac ziyareti kezaöyle
    Havalimanları kapatılmalı binlerce güvenlik güçleri oyalanmamalı. İsteyen istediği yere gemi ve otomobille minimum güvenlik önleminin alınmasıyla işine gelirse gitsin bilinciyle vicdan muhasebesine yönlendirilmeli...

Bu örnekler çoğaltılmalı ülke genelinde bu tip bir bilinç oluşturulmalı vicdanı olan evden dışarı mümkün olduğunca çıkmamalı...

Öğrenciler olmasa maarifi ne güzel yönetirdim mantığı...

Kask, ekipman, eğitim önemi tartışılmaz şeyler lakin bu mantık çok yanlış olmuş.

Motosikleti
    Bajaj Pulsar RS 200
    Alıntı ee85 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

[/COLOR]Senin keyif diye karsilastirdigin iki konu bakis acinizi gozler onune seriyor.
    O zaman size gore keyifle adam oldurmekle, dans etmek ayni sey. Burada bahsi geven konular yasaya aykiri, kurallara aykiri yasak durumlar!! Sizin barda eglenmeniz yasaya aykiri degil ancak kokain kullanip birinin olumune sebebiyet vermeniz aykiri bilmem anlatabildim mi?

Mevzu kimin kaza yapip yapmamasi degol. İllegal bir davranis ve tutumla bunu yapmasi. Burada bahsedilen tutum ve davranislar yasalara, kurallara ve hatta genel bilince aykiri seyler...[COLOR="Silver"]
    Eskiyi de bilmem sitenin yaş ortalamasını da. Ben bu tavrı nerede, hangi yaşta görsem eleştiririm. Bir sürü hata yapan birini daha sonra kaza yapmış halde gördüğünüzde hak etmiştin eğitimsiz ve bilinçsiz sürüyordun zaten mi dersiniz? Burada hocanın kaza olduğunda bir sürü imkanın seferber edildiğini kast etmesini anlıyorum ve katılıyorum. Sorun şu verilen örnekte adam kaza yapmış canı yanmış belki uzvu kopmuş

1-Tebrikler demek ne kadar dorru?
    2-Eğitimli ve bilinçli olmak görecelidir bana göre sen en cahil en bilinçsiz sürücüsün.
    3-Dünyanın en kötü sürücüsü bile olsa ambulansı meşgul ettiğini düşünemezsin. Çünkü her şey insan için hata da kaza da.

Motosikleti
    4. motor Honda
    Maaşın %30 unu elime geçmeden vergi olarak veriyorum,
    kalan maaşımın %40 ını ise dolaylı olarak vergi olarak veriyorum ve eminim evde yatan adamdan daha fazla vergi veriyorum.

Bu durumda evde yatan kişiye ambulans gidicek diye bende orman yollarında düşersem helikopter çağırırım.

Kaldı ki biraz konu dışı olucak ama benim içkimin parasıyla imamın maaşı da ödenmesin o zaman
    Yada benim vergimle hiç bi imama maaş verilmesin de derim.

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 345

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)