Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

sanırım artık ilk motorumu alma vakti geldi :)

Motovento
    REKLAM ALANI
    Felon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşlar uzun zaman oldumu bilmiyorum bu siteye üye olduğumdan beri bakınıp duruyorum pazartesi gününe ehliyetimde hazır gibi birşey ve artık bi motosiklet almamın zamanı geldi sanırım
    şuanda bütçe olarak 1.800tl gibi bi rakam var aklımda ama param nakit değil kredi kartına 6taksitle almayı düşünüyorum
    1.85boy 73kg ağırlığındayım bütçeme uygun şuanda kafamda iki motor var bunlardan biri uzun zamandır bakındığım mondial mct 250 bi diğeriyse daha yeni karşılaşıp aşık olduğun şeker kız asya as 125t.
    mct 250 alırsam 2.el almak durumundayım 2.eline param yetiyo hatta şu linkdeki motorda hoşuma gitti http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...40651290/detay
    eğer şeker kız asyadan alırsamda 0 almayı düşünüyorum oda 1.8-1.9 dan satılıyo http://www.asyamotor.com.tr/content/view/54/56/

şimdi benim sorunum şu aslında gönlümden geçen mct 250 hem boy olarak tam oturum üstünde kazık gibi kalmam hemde asyaya göre daha karizmatik ama tek eksisi 2.el olacağı için kimseye güvenemiyorum.mct 250nin 2.elini taksitle alabilmemin tek imkanı ya galeri motoru olacak yada karttan taksitli avans çekicem.
    asya alırsamda 0 motor olacak taksitle ilgili bi derdim olmayacak zaten bayiler 6taksiti faizsiz bi şekilde yapıyolar.ama 302tl de ruhsat masrafı çıkacak.
    siz olsanız hangisini yapardınız 2.el bi mct 250 mi yoksa 0 asyamı ?
    çok kararsızım ya aslında mct istiyorum ama 2.el olması beni o motordan soğutuyo
    https://www.youtube.com/alifeyizoglu

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    o kadar zaman sitede durdun da çin malı motor almaman gerektiğini öğrenemedin mi
    zayıf uzun boylu adama enduro gider
    2.500 lira civarlarına çıkabilirsen hyosung rx 125 bulabilirsin

Alıntı tigermbz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o kadar zaman sitede durdun da çin malı motor almaman gerektiğini öğrenemedin mi
    zayıf uzun boylu adama enduro gider
    2.500 lira civarlarına çıkabilirsen hyosung rx 125 bulabilirsin
    biliyorum ama hiç olmamasındansa çin malı olması yine iyi değilmidir malesef o fiyatlara çıkamam gibi gözüküyo 1.800-2.000 max birde bu kredi kartlarının nakit avans faizleri yüksek 1800tl çeksem 2000i geçermi?

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    hiç olmaması daha iyidir, en azından motordan soğumazsın
    sabır, kendisi acı meyvesi tatlı olan bir meziyet.
    biz de zamanında sabırsız davrandık ta enazından durumu kurtaracak bütçemiz vardı
    biraz daha para biriktirmelisin
    hem uzun zayıf adama enduro gider; dinle beni

sgurdal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 500
    vay be 2006 model motor daha 3500 km de.. yersen..
    arkadaşım iki seçenek içinde sana mondial gider, öbürü altında kaybolur
    kredi kartından nakit avans çekeyim deme yanarsın, faizi geçtim nakit çekim ücreti ödersin bi ton.
    iyice araştır acele etme kredi kartına taksit yapan ikici ellerde oluyor ben çok gördüm adam iş yerinden çekiyor yada komşusundaki pos makinesinden çekiyor.

biz de zamanında sabırsız davrandık ta enazından durumu kurtaracak bütçemiz vardı
    Yok yok alcam ben artık bekleyemem daha (umarım aldıkdan sonra ''almaz olaydım'' diye konu açmam

---------- Mesaj ekleme zamanı: 09:29 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 09:27 ----------

Alıntı sgurdal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    vay be 2006 model motor daha 3500 km de.. yersen..
    arkadaşım iki seçenek içinde sana mondial gider, öbürü altında kaybolur
    kredi kartından nakit avans çekeyim deme yanarsın, faizi geçtim nakit çekim ücreti ödersin bi ton.
    iyice araştır acele etme kredi kartına taksit yapan ikici ellerde oluyor ben çok gördüm adam iş yerinden çekiyor yada komşusundaki pos makinesinden çekiyor.
    mct 250ler 2006model zaten ama trafiğe çıkışı daha sonra olabilir arayıp sormak lazım.km meselesinde haklısın herkes sildiriyo işte bu yüzden 2.ele güvenemiyorum
    evet dediğin gibi birisi denk gelse tam işime yarardı ama şans meselesi

---------- Mesaj ekleme zamanı: 10:39 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 09:29 ----------

kartın limiti yeterse en iyisi 0 mct 250 almam en azından boyu boyuma huyu huyuma uygun bişe olur :D
    daha bi kaç ay önce 2.800tl ye ilan veriliyodu 3050 yazıyolar şimdi yeni yıl tarifesi.iyide daha ucuzlaması gerekmiyomu motorlar zaten 2006 üretimi 2011 değilki :/

gurkantosun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07
    motosiklet almak için paran var ya ekipmanlar ?
    Ölmek için degil, Ölene kadar...

Motosikleti
    tabanway
    350 t asya ne kadar güzel yapmışlar,,, ama çok zayıf ve pahalı özelliklere göre
    AT, AVRAT, MOTOR...

Alıntı gurkantosun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motosiklet almak için paran var ya ekipmanlar ?
    ekipmanları fuardan almayı düşünüyorum ama motoru fuardan önce alırsam bi kaç hafta ekipmansız idare etmem gerekebilir.en azından dandirikte olsa bi kask verirler motoru alırken sanırım?

fast_driver - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki DL 650 Vstrom
    ben sıfır mondial 150RE aldım ve kafamı halen vuruyorum .. bende dedim hiç olmayacağına en azından çin olsun diye.. şimdi satmaya çalışıyorum bence birazdaha para bulabiliyorsan çinden vazgeç.
    RE150(2000km),CBF150(2400km),WOLF250(8000km) V-STROM DL650

kefeeee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Speed Triple 955i / Yamaha BWS 100
    Ya kimse istemezde çin malı motor almayı. İlk motor için çin malı almak çok ideal bişey bence alınmamalı falan desen daha hoş olur çin malı kullanan biri olarak gücüme gitti. Çin malı amatörlüğünü atmak için çok mantıklı bir motor. Bir düştüm 50tl hasar oldu arkadan jip çarptı 70tl hasar oldu o yüzden bana ilk motor için çok cazip geliyo benim fikrimde bu. Ayrıca asya 200gy-2 de çok sağlam bi motor 300.000 gitmişi bile var temel düşüncem ilk motorun çinli alınması ve tecrübe alındıktan sonra direk satılması. Saygılar. Bu arada çok haklı uzun zayıf adama enduro gider. 2 ye falan olan asya 200gy-2 leri 1800 e taksite falan bi anlaşmayı deneyebilirsin çok sağlam motor temin ederim sizi.
    Bilgi Üniversitesi Motosiklet Kulübü Kurucu üyesi.
    Lütfen cevap yazdığınız yorumumu beğenin. Yazdıktan sonra bakmayı unutabiliyorum.

babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    Alıntı Felon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    biliyorum ama hiç olmamasındansa çin malı olması yine iyi değilmidir malesef o fiyatlara çıkamam gibi gözüküyo 1.800-2.000 max birde bu kredi kartlarının nakit avans faizleri yüksek 1800tl çeksem 2000i geçermi?
    2000 tl'ye mal edeceğin o motoru 800-900 lü rakamlara satamayacaksın.

as125t kullanmış biri olarak,ters dönmüş mantar gibi görünebilirsin.

çin malları içinde enaz sıkıntı çıkarandır 12000km (2yıl)boyunca hiç problemsiz kullandım,ama satarken büyük kaybı göze almalısın
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

Alıntı babaçi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2000 tl'ye mal edeceğin o motoru 800-900 lü rakamlara satamayacaksın.

as125t kullanmış biri olarak,ters dönmüş mantar gibi görünebilirsin.

çin malları içinde enaz sıkıntı çıkarandır 12000km (2yıl)boyunca hiç problemsiz kullandım,ama satarken büyük kaybı göze almalısın
    evet 125t nin benim için en büyük -si boy problemim yoksa tam benlik bi motor klasik mct250lerin 0larıda fiyat olarak pahalı ama 0 alırsam kredi kartından çekilebilceği için avansdaki kadar boşa faiz ödemiyicem.çok kararsızım bi yanımda kasma o kadar git 125t al olsun bitsin diyo ama sonra pişman olabilirim ufak kalcak motor altımda

125zn konusunu okudumda 185boy 90kg ile kullananlar varmış en iyisi ben bi mondial yada asya bayisinde motorun üstüne oturayım.bu arada bu motorun sahibine mesaj attım http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...41329647/detay
    şöyle bir cevap yazdı :''resim yeni motor 3900 lerde şu an motorun ilk sahibiyim (annemin üzerine) muayene istemez zaten 2010 çıkışlı vergisi de bu ay ödendi(pulu) sigortasını bulamıyorum ama o kolay çıkabilecek bişey biliyosunuz 20-30 tl ye çıkar yada sigortacıdan faxlatırız. trafik şubelik kazası yok... 1 kazası var on soldan düşme yok ama on kaporta zarar gördü değişti yenilendi çekişi kuvvetli teklemesi yok balatası sağlam. tek marşta çalışır.''
    bu motor hakkında yorumlarınız nedir ? bu arada benim hiç motordan anlayan tanıdığımda yok motor bakmaya kimle gidicem bilmiyorum sanırım ustalar parayla motor bakmaya geliyomuşlar ama benim tanıdığım ustada yok

bugün avcılarda bi tane 125zn gördüm seyyar simitciye öylesine bunun sahibinin kim olduğunu biliyomusun dedim.hemen dedi motormu alcan falan bende evet dedim sahibi nerde sahibi bi mağazada çalışıyomuş 30lu yaşlarında güler yüzlü bi abi.tanıştık ettik derken boy ölçüştük hemen 172 boyundaydı o ben 185im.17bindeki 2007trafiğe çıkışlı motoruna 1000tl istedi fiyat hakkında yorum yapmadım ama tabiki çok dedi motorun grenajlarında hasarlar var falan.üstüne oturabilirsin işte kafana göre takıl bak incele dedi.bende gittim tatlı kızı baya inceledim.
    selesi ehliyeti alırken bindiğim motordan çok çok daha rahat ve öyle bacaklarım sığmamazlıkta yapmadı sanki iyi gibi geldi bana ama tek başıma olduğumdan resim çekinemedim şuan artık kafamda iyice netleştirdim 2.el almayı düşünüyorum temiz 125zn,125t veya 250mct bu arada motor üste alma işlemleri ne kadar tutuoyor ve hafta sonu yapılabiliyomu çok sürermi? daha kafama uygun motor bulamadım ama şimdiden sorayım dedim
    '''bu arada mesajlarım flood olarak algılanmasın.burdan devam edilsin diye yeni konu açmak istemedim'''

babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    bugün avcılarda bi tane 125zn gördüm seyyar simitciye öylesine bunun sahibinin kim olduğunu biliyomusun dedim.hemen dedi motormu alcan falan bende evet dedim sahibi nerde sahibi bi mağazada çalışıyomuş 30lu yaşlarında güler yüzlü bi abi.tanıştık ettik derken boy ölçüştük hemen 172 boyundaydı o ben 185im.17bindeki 2007trafiğe çıkışlı motoruna 1000tl istedi fiyat hakkında yorum yapmadım ama tabiki çok dedi motorun grenajlarında hasarlar var falan.üstüne oturabilirsin işte kafana göre takıl bak incele dedi.bende gittim tatlı kızı baya inceledim.
    selesi ehliyeti alırken bindiğim motordan çok çok daha rahat ve öyle bacaklarım sığmamazlıkta yapmadı sanki iyi gibi geldi bana ama tek başıma olduğumdan resim çekinemedim şuan artık kafamda iyice netleştirdim 2.el almayı düşünüyorum temiz 125zn,125t veya 250mct bu arada motor üste alma işlemleri ne kadar tutuoyor ve hafta sonu yapılabiliyomu çok sürermi? daha kafama uygun motor bulamadım ama şimdiden sorayım dedim
    '''bu arada mesajlarım flood olarak algılanmasın.burdan devam edilsin diye yeni konu açmak istemedim'''
    noter masrafın 69 tl

hafta sonu işlem yapamazsın
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

StyLeOscaR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    dostum merhaba öncelikle...
    avcılardaki mondial bayisinde o asyaya benzer 125 zn vardı birebir aynılar bence.. ben oturdum üzerine motor altımda kayboldu hadi onu da geçtim motoru döndüremezsiz sağa sola o boyla bacakların gidona çarpıyor.. benim boy 1.79 civarı olmasına rağmen..orada sıfır mct 250 var şu anda kırmızı renkte.. cazip bir fiyata verebilir elindekini satmaya çalışıyordu çünkü..eğer uğrarsan benim ismimle geldiğini söyle biraz yardımcı olur belki sana ( ismim uğur mct mi oradan almıştım) mct yi 7000 km kullandım ve tık demedi..zaten bizim forumdada okudun, hala sorular kaldıysa kafanda özelden cevaplarım seve seve
    Motor Aşkı Ayrıdır Herkes Bilemez..

Kanuni Storm 150 / Mondial Mct 250 / Hyosung Gv 250 / Honda Cbr 600 F

Motosikleti
    asya cup
    mavi bir mondial 150 zc al bak keyfine ;)
    [COLOR="DarkRed"][U]Eğer bir gün 4 teker istersem bir motor daha alırım :bounce:[/U][/COLOR]

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)