Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

şu pantolonu alıcam öneriler

Motovento
    REKLAM ALANI
    HercuL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki GSXR100
    bu güne kadar hep deri kullandım (mont) ama hiç pantolonum olmadı bu modeli begendim içinizde alan kullanan varmı veya başka önerisi olan ?fiyatcı cazip geldi ama yinede yorumları duymak istiyorum

http://www.motomaxonlineshop.com/mai...325-91-87.html
    sürmek için yaşa , yaşamak için sür ...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    tvs apache rtr 150
    Görünüşü çok güzel =) ama Kalitesini bilemem kullanan arkadaslara sormak lazım
    Barbaros İLKBAHAR
    [COLOR="black"][COLOR="Red"]10Riders Balıkesir Motosiklet Kulübü [/COLOR][/COLOR]
    :queen:RüzGaRı Hisset :queen:

Motosikleti
    Suzuki GSXR100
    Alıntı blk10 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Görünüşü çok güzel =) ama Kalitesini bilemem kullanan arkadaslara sormak lazım
    bende enazından kullanan varsa diye merak ediyorum ama kalitesi iyi gibi kushitani motosiklet aksesuarları konusunda baya ilerliyor ama almadığımdan kalitesini bilemicem

Motosikleti
    Suzuki GSXR100
    Alıntı anesmotor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence pantolonda tekstil tercih etmek lazım. Deri çok soğukta üşütür, sıcakta çok terletir :(
    ben yazın bodrum sıcagında deri montla gezdim gayet iyyidi kışında çok iyi oluyor o yüzden alırsam deri alırım

zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Bence pantolonda tekstil tercih etmek lazım. Deri çok soğukta üşütür, sıcakta çok terletir :(
    Malesef bu bilgi dogru degil. Motosiklet montlari ve pantolonlari ruzgar almayan Goratex gibi malzemelerden uretilir. Bu urunler disaridaki havayi iceri almadigi gibi icerdeki havayi da disari veremez. Sentetik tekstil bazli hic bir urun dogal deri kadar konforlu ve havadar olamaz. Ben sahsen hem deri hem teksil motosiklet mont sahibiyim ve yazin antalyada tekstik bazli urunu giymek , sauna etkisi yaratiyor.

Deri pantolon konusunda gelince.

Iki tane onemli soruyu muhakak sorun

1- Fiyata slider lar dahilmi ? Dahil degil ise fiyat ne kadar?

Bu pantolon slider li kullanim icin dar dikilmis bir pantolon. Sandiginiz kadar rahat olmaz. Bunlarla yururken paytak ordek yavrusu gibi gorurnursunuz. Cunku kullanim amaci sadece ve sadece motor ustunde iken dir.

2- Sizin montunuz ile %100 belden fermuar uyumu varmi?

Bu tip bir pantolonu kullanmantaki ana temel amac, dar yapisi ve slider takilabildiginden dolayi, virajda pacalarinizin ucusmamasi ve yukari cikmamasidir. Viraja sert girmek ayni zamanda tehlike demektir. Dustugunuzde pantolon ile mont bir birine tulum gibi bagli degil ise. Beliniz acilir ve ciddi sekilde surtunmeden yara alabilirsiniz. Bu sebep ule uzun yolda bu pantolonun montunuza ferumar ile belden kitlenmesi sart.

Bu sorulara olumlu cevap aliyor iseniz, bence alin. Ben daha motomaxin kotu bir urununu gormedim acikcasi
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

abolgi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150 (GRİ)
    Alıntı zeda3000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Malesef bu bilgi dogru degil. Motosiklet montlari ve pantolonlari ruzgar almayan Goratex gibi malzemelerden uretilir. Bu urunler disaridaki havayi iceri almadigi gibi icerdeki havayi da disari veremez. Sentetik tekstil bazli hic bir urun dogal deri kadar konforlu ve havadar olamaz. Ben sahsen hem deri hem teksil motosiklet mont sahibiyim ve yazin antalyada tekstik bazli urunu giymek , sauna etkisi yaratiyor.

Bu pantolon slider li kullanim icin dar dikilmis bir pantolon. Sandiginiz kadar rahat olmaz. Bunlarla yururken paytak ordek yavrusu gibi gorurnursunuz. Cunku kullanim amaci sadece ve sadece motor ustunde iken dir.

Bu tip bir pantolonu kullanmantaki ana temel amac, dar yapisi ve slider takilabildiginden dolayi, virajda pacalarinizin ucusmamasi ve yukari cikmamasidir. Viraja sert girmek ayni zamanda tehlike demektir. Dustugunuzde pantolon ile mont bir birine tulum gibi bagli degil ise. Beliniz acilir ve ciddi sekilde surtunmeden yara alabilirsiniz. Bu sebep ule uzun yolda bu pantolonun montunuza ferumar ile belden kitlenmesi sart.

Bu sorulara olumlu cevap aliyor iseniz, bence alin. Ben daha motomaxin kotu bir urununu gormedim acikcasi
    Arkadaşlar gore tex kumaştan bahsediyorsunuz o nedenle kulaktan dolma bilgilerle konuşmayalım yanlış-hatalı yönlendirme olmasın.

Gore-Tex nedir?
    Gore-Tex, santimetrekaresinde 1,4 milyar adet gözenek içeren çok ince bir kumaştır. Bu delikler o kadar ufaktır ki sıvı haldeki su zerreciği geçemez ama buhar molekülü rahatlıkla geçebilir. Gore-Tex malzemenin çalışma mantığı işte bu kadar basittir.

Gore-Tex malzeme, nylon veya polyester gibi yüksek performanslı sentetik kumaşlar üzerine lamine edilerek (ısıl işlemle yapıştırma) su ve rüzgar geçirmez fakat bunun yanında nefes alabilir giysiler, eldivenler, şapkalar ve ayakkabılar üretilir. Gore-Tex kumaşlar suyu, karı, ve rüzgarı dışarıda tutarken içeride biriken su buharını dış ortama atarlar. Sonuç mu? Macera sizi ne koşullara sürüklerse sürüklesin daha kuru, daha sıcak ve daha konforlu kalacaksınız.

“Su geçirmez” malzeme tam olarak ne demektir?
    Tüm dış katman için kullanılan kuşamlar belli bir derece basınca kadar suya dirençlidir. Suya karşı dayanıklı ve su kaydırma özelliğine sahip malzemeler karlı ve ıslak koşullarda belli bir yere kadar sizi korurlar ve nefes alma değerleri de kısıtlı olabilir. Bu malzemeler zorlu şartlara uzun süre dayanamazlar. Bir kumaşın tamamen “su geçirmez” olarak adlandırılabilmesi için uzun süre etkili olabilecek zorlu şartlar altında hiçbir şekilde su geçirmemeli ve nefes almaya devam etmelidir.

Bir kumaş su basıncına kadar ne kadar karşı koyabilirse o kadar su geçirmez anlamına gelir. Yani 3,1 PSI su basıncına dayanabilen bir kumaş 3 PSI basınca dayanıklı kumaştan daha fazla suya karşı dayanıklıdır.

Gore-Tex kumaşlar 65 PSI su basıncına dayanabilirler. Bunu daha açık bir örnekle anlatalım: 85 kiloluk bir kişi oturduğunda pantalonda oluşan basınç yaklaşık 3 PSI olur, diz çöktüğünde ise diz bölgesindeki basıç değeri 16 PSI değerine kadar yükselebilir. Gore-Tex malzemenin sahip olduğu bu yüksek basınç değeri sizi şartlar ne olursa olsun kuru tutmaya yeterli olacaktır.

”Nefes alma” nedir? Niye bu kadar önemlidir.
    Eğer dış katman giysiniz yeterince nefes almıyorsa, suya karşı ne kadar dayanıklı olursa olsun ıslanırsınız! Sıcak ve yağışlı bir havada ya da yoğun hareket halindeyken oluşacak su buharı dış ortama atılamazsa kumaş suya karşı ne kadar dayanıklı olursa olsun siz kendi terinizle içeriden ıslanırsınız. Islak koşullarda kuru kalmak için su geçirmezlik özelliğinin yanında mutlaka iyi “nefes alabilir” bir giysi almak gerekir.

Bazı dış katman giysiler nefes almayı havalandırma panelleri ve delikleri ile sağlamaya çalışırlar. Bu yöntem bazı zmanlar etkili olsa da çoğu zaman yeterli olmayabilir ve bu deliklerden içeriye su girebilir. Gore-Tex kumaşlar teri kumaşın üzerinden dış ortama atarlar, dolayısıyla ayrıca bir delik ya da panele ihtiyaç duymazlar.

Gore-Tex malzemeler neden bu kadar pahalı?
    Sadece dünyadaki en iyi malzeme üreticileri Gore-Tex üretme lisansına sahiptir. Bu üreticiler mümkün olan en iyi malzemeleri, makinaları ve işçiliği kullanırlar. Dünyadaki en hassas kalite kontrollerden birine sahip olan Gore firması her ürünün üretiminden önce prototiplerini defalarca zorlu testlere sokar. Kumaşlardaki tüm dikişler Gore tarafından üretilen Gore-Seam bant ile suya karşı yalıtılmıştır. Bütün bu testlerden ve kontrollerden geçtikten sonra bir giysi Gore-Tex’in su geçirmezdir etiketini alabilir.

not: gore-tex ile bağlantım sadece kullandığım spor ayakkabılar.
    Tekerlek döndüğü sürece hedefine varırsın. Önemli olan hedefe ulaşabilmektir, erken varmak değil. CBF 150[/COLOR]

Motosikleti
    Suzuki GSXR100

bilgilendirme için teşekküler ben deriden çok memnunum benim montumda (revit) fermuar var yani pantolonda varsa sorun yok ama penguen gibi yürüceksem bu üründe almam =) bana farklı gözüktü görünüşde önemli tabiki

Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Alıntı abolgi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar gore tex kumaştan bahsediyorsunuz o nedenle kulaktan dolma bilgilerle konuşmayalım yanlış-hatalı yönlendirme olmasın.

Gore-Tex nedir?
    Gore-Tex, santimetrekaresinde 1,4 milyar adet gözenek içeren çok ince bir kumaştır. Bu delikler o kadar ufaktır ki sıvı haldeki su zerreciği geçemez ama buhar molekülü rahatlıkla geçebilir. Gore-Tex malzemenin çalışma mantığı işte bu kadar basittir.

Gore-Tex malzeme, nylon veya polyester gibi yüksek performanslı sentetik kumaşlar üzerine lamine edilerek (ısıl işlemle yapıştırma) su ve rüzgar geçirmez fakat bunun yanında nefes alabilir giysiler, eldivenler, şapkalar ve ayakkabılar üretilir. Gore-Tex kumaşlar suyu, karı, ve rüzgarı dışarıda tutarken içeride biriken su buharını dış ortama atarlar. Sonuç mu? Macera sizi ne koşullara sürüklerse sürüklesin daha kuru, daha sıcak ve daha konforlu kalacaksınız.

“Su geçirmez” malzeme tam olarak ne demektir?
    Tüm dış katman için kullanılan kuşamlar belli bir derece basınca kadar suya dirençlidir. Suya karşı dayanıklı ve su kaydırma özelliğine sahip malzemeler karlı ve ıslak koşullarda belli bir yere kadar sizi korurlar ve nefes alma değerleri de kısıtlı olabilir. Bu malzemeler zorlu şartlara uzun süre dayanamazlar. Bir kumaşın tamamen “su geçirmez” olarak adlandırılabilmesi için uzun süre etkili olabilecek zorlu şartlar altında hiçbir şekilde su geçirmemeli ve nefes almaya devam etmelidir.

Bir kumaş su basıncına kadar ne kadar karşı koyabilirse o kadar su geçirmez anlamına gelir. Yani 3,1 PSI su basıncına dayanabilen bir kumaş 3 PSI basınca dayanıklı kumaştan daha fazla suya karşı dayanıklıdır.

Gore-Tex kumaşlar 65 PSI su basıncına dayanabilirler. Bunu daha açık bir örnekle anlatalım: 85 kiloluk bir kişi oturduğunda pantalonda oluşan basınç yaklaşık 3 PSI olur, diz çöktüğünde ise diz bölgesindeki basıç değeri 16 PSI değerine kadar yükselebilir. Gore-Tex malzemenin sahip olduğu bu yüksek basınç değeri sizi şartlar ne olursa olsun kuru tutmaya yeterli olacaktır.

”Nefes alma” nedir? Niye bu kadar önemlidir.
    Eğer dış katman giysiniz yeterince nefes almıyorsa, suya karşı ne kadar dayanıklı olursa olsun ıslanırsınız! Sıcak ve yağışlı bir havada ya da yoğun hareket halindeyken oluşacak su buharı dış ortama atılamazsa kumaş suya karşı ne kadar dayanıklı olursa olsun siz kendi terinizle içeriden ıslanırsınız. Islak koşullarda kuru kalmak için su geçirmezlik özelliğinin yanında mutlaka iyi “nefes alabilir” bir giysi almak gerekir.

Bazı dış katman giysiler nefes almayı havalandırma panelleri ve delikleri ile sağlamaya çalışırlar. Bu yöntem bazı zmanlar etkili olsa da çoğu zaman yeterli olmayabilir ve bu deliklerden içeriye su girebilir. Gore-Tex kumaşlar teri kumaşın üzerinden dış ortama atarlar, dolayısıyla ayrıca bir delik ya da panele ihtiyaç duymazlar.

Gore-Tex malzemeler neden bu kadar pahalı?
    Sadece dünyadaki en iyi malzeme üreticileri Gore-Tex üretme lisansına sahiptir. Bu üreticiler mümkün olan en iyi malzemeleri, makinaları ve işçiliği kullanırlar. Dünyadaki en hassas kalite kontrollerden birine sahip olan Gore firması her ürünün üretiminden önce prototiplerini defalarca zorlu testlere sokar. Kumaşlardaki tüm dikişler Gore tarafından üretilen Gore-Seam bant ile suya karşı yalıtılmıştır. Bütün bu testlerden ve kontrollerden geçtikten sonra bir giysi Gore-Tex’in su geçirmezdir etiketini alabilir.

Bilgilendirme icin tessekur ederim, ogrenmemiz iyi oldu.

Acikcasi Montun disinin Gore Tex olmasi yetmiyor, astar daki sentetik orani da buyuk bir etken. Bu yuzden kulaga cok sacma gelse dahi , sicak bolgelerde deri urunler cok daha saglikli sonuc veriyor.

Gore-Tex urunler kisin, ruzgara ve yagmura karsi ve kis sporlarinda cok etkili. Derinin en buyuk dez avantaji yagmur.Yagmuru emmesi bir yana deforme oluyor ve goruntusunu ve kalitesini kaybediyor. Ama kuru havalarda deri cidden cok daha kullanisli ve rahat. Sonucta iki urunede sahibim. Aradaki farki kullanici gozu ile yorumluyorum.
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

Motosikleti
    Kawasaki ER6-F
    bu ürünü yerinde görme şansım oldu. bende bu ürünü almak istiyordum fiyatıda makuldu. hasanpaşadaki motomax mağazasına gittim ürün stokta vardı baktım ürün güzele benziyordu fakat bir sorun vardı ben ürünü kışlık sanıyordum soğuk havalarda giymek amacımdı ama yazlık çıktı. Ondan dolayı çok fazla incelemeden ayrıldım.

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    aklıma takıldı, pistteki pilotlar saatlerce deri tulumun içinde yağmur altında, buz gibi havada ya da yazın o sıcağında yarışıyorlar.

1- o soğuğu hissetmiyorlar mı?
    2- eldivenler soğuk tutmuyor mu?
    3- yazın ise kavrulmuyorlar mı?

neden?

( istediğiniz sorudan başlayabilirsiniz )
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

Motosikleti
    Suzuki GSXR100
    Alıntı speirs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu ürünü yerinde görme şansım oldu. bende bu ürünü almak istiyordum fiyatıda makuldu. hasanpaşadaki motomax mağazasına gittim ürün stokta vardı baktım ürün güzele benziyordu fakat bir sorun vardı ben ürünü kışlık sanıyordum soğuk havalarda giymek amacımdı ama yazlık çıktı. Ondan dolayı çok fazla incelemeden ayrıldım.
    yazlıkmıymış o zaman olmaz

Motosikleti
    Alıntı HercuL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yazlıkmıymış o zaman olmaz
    kışlık model var mıymış?

Motosikleti
    Suzuki GSXR100
    Alıntı yürekçe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kışlık model var mıymış?
    valla ben arayıp sormadım aslında bir arimde sorim akşama ama yinede arkadaş bakmış yazlıkmış

Motosikleti
    Alıntı HercuL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla ben arayıp sormadım aslında bir arimde sorim akşama ama yinede arkadaş bakmış yazlıkmış
    o vakit arayıp sor ve kışlık model ne varmış? ne kadarmış? bir öğrenip bizimle paylaş hocam

Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    aklıma takıldı, pistteki pilotlar saatlerce deri tulumun içinde yağmur altında, buz gibi havada ya da yazın o sıcağında yarışıyorlar.

1- o soğuğu hissetmiyorlar mı?
    2- eldivenler soğuk tutmuyor mu?
    3- yazın ise kavrulmuyorlar mı?

neden?

( istediğiniz sorudan başlayabilirsiniz )
    Bu deri tulumlar kanguru derisinden imal ediliyor. Bilinen ve imalata en uygun en saglam deri kanguru derisi. Motor suruculeri cok siddetli yagislarda zaten motor surmuyorlar. Gorus cok azaldigindan yaris yarisliktan cikip gezi seklini alacak hizlara dusuyor. Zaten sponsor firmalarindan dolayi kimse tulumun bir daha kullanip kullanilmayacagini dusunmuyor.

1- Iclik giyiyorlar. Bu iclik ayni zamanda 3M teflon bazli bir dokuya sahip. Surucunun derisinin hemen yanmasini egelliyor. Vucuttaki teri emiyor, ve derinin rahatsiz etmesini engelliyor.

2-Eldivenler deri oldugundan soguk tutmuyor. Zaten tek katman deri den mamul degiller. sonucta astar ve kalinlik veren daha dayinimli kumaslar ile destekleniyor.

3- Yazin kavruluyorlar ama oyle bunaltici seviyede degil. Sonucta motorun belli bir hizi var. Ruzgar sicak dahi gelse , o ruzgar rahatsiz edici olacaktir.

Deri urunlerin su gecirmezligini gecici olarak saglamak adina yapilan en basit onlem, vazelin ile sivazlamak. Vazelin hem urunde ince bir yag tabakasi olusturuyor hemde deriyi besleyip yumusak tutuyor.

Motosikleti
    Bu deri tulumlar kanguru derisinden imal ediliyor. Bilinen ve imalata en uygun en saglam deri kanguru derisi. Motor suruculeri cok siddetli yagislarda zaten motor surmuyorlar. Gorus cok azaldigindan yaris yarisliktan cikip gezi seklini alacak hizlara dusuyor. Zaten sponsor firmalarindan dolayi kimse tulumun bir daha kullanip kullanilmayacagini dusunmuyor.

1- Iclik giyiyorlar. Bu iclik ayni zamanda 3M teflon bazli bir dokuya sahip. Surucunun derisinin hemen yanmasini egelliyor. Vucuttaki teri emiyor, ve derinin rahatsiz etmesini engelliyor.

2-Eldivenler deri oldugundan soguk tutmuyor. Zaten tek katman deri den mamul degiller. sonucta astar ve kalinlik veren daha dayinimli kumaslar ile destekleniyor.

3- Yazin kavruluyorlar ama oyle bunaltici seviyede degil. Sonucta motorun belli bir hizi var. Ruzgar sicak dahi gelse , o ruzgar rahatsiz edici olacaktir.

Deri urunlerin su gecirmezligini gecici olarak saglamak adina yapilan en basit onlem, vazelin ile sivazlamak. Vazelin hem urunde ince bir yag tabakasi olusturuyor hemde deriyi besleyip yumusak tutuyor.
    çok teşekkür ederim Zeda,
    bir de bir yerden duymuştum. bu tekstil kıyafetlerimin su geçirmezliği zamanla azaldığında, piyasada olan olan bir sprey varmış. tekstili nemli bezle sildikten sonra bu spreyi üzerine sıkıp tekrardan su geçirmezlik özelliği kazandırılabiliyormuş.
    bu üründen bilgin var mı?

ya da böyle/buna benzer bir ürün duyan-bilen var mı?

Motosikleti
    Deri Ürünlerinizin temizliği ve bakımı için öneri;

Temizlik için;
    http://www.anesmotor.com/?urun-538-i...mizleyici.html

Bakım ve Su geçirmezlik yenilemek için ;
    http://www.anesmotor.com/?urun-537-i...Kaydirici.html
    ilginize çok teşekkür ederim.
    ama tekstil ürünler için su geçrmezlik yenileme ürünü var mıdır?

Motosikleti
    Suzuki GSXR100
    bu gun arayıp sizi bilgilendiricem

Baltassar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbf 250
    ilginize çok teşekkür ederim.
    ama tekstil ürünler için su geçrmezlik yenileme ürünü var mıdır?
    Cahilliğime verin böyle birşeye ihtiyaç varmı acaba ??
    Benim 2 yıldır kullandığım kışlık tekstil montum bu kış üşütmeye başladı acaba özelliğini mi kaybetti diye kendime sorup duruyordum.
    Imza mi?? Nereye Atayım

Gökhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F 650 GS
    HercuL pantalonunu bilmiyorum ama bende bu markanın deri montu var
    Yazın 30 derecede kışın 3-4 derecede kullandım ve sorun yaşamadım. Yaz aylarında içligini çıkar tekstil gibi kullan kışında içligi tak sorun yok. Daha geçen hafta sonu o soguk havada kullandım full korumalı eldivenim olmasına ragmen eller baya üşüdü diger korumalarda vardı ama soguk yönnüden pek işe yaradıkları söylenemez tek işe yarayan mont oldu. Gerçekten içligini giyince soguktan iyi koruyor.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)