Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Motosiklet serüveniniz nasıl başladı

Motovento
    REKLAM ALANI
    avciceyhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA-CBF 1000
    Konuyu ben açtım ilk mesajda benden olsun
    4 yaşında babamın sayesinde 2 tekerli bisiklet
    8 veya 9 yaşında mobilet 14 yaşında boş bir arsada vitesli öğrendim 15 yaşında yazlıkta bayağı öğrendim inş yaş dolar dolmaz ehliyet alacağım trafiğe açık alanlarda gerekmedikçe kullanmadım ehliyet alana kadarda kullanmiyacagim
    HONDA
    CBF 150-CBF 500-CBF 1000

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    necathan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Arora 200 Tiger
    Herşey geçen yıl babamın köyümüze ulaşım olmadığından bize güvenip motosiklet alayım size lafı ile başladı. İlk niyet 100 cc bir cub ama mavişimi orda gördüm ve dedim bu motoru istiyorum. Köyün yollarında öğrenmeye başladım sürmeyi. İşin açıkçası bebeklik zamanlarımda babamın jawa laserı ile az fotoğraflarım yok ordan kaldı sanırım.
    Motosikletine binmek için acele et ama bindikten sonra etme ...

Blackeagletr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Geçen sene Lise sonda aldım Kanuni'yi zaten tutkuydu bu bende hayrandım motosikletlere. 4 ay kullandım 4 ay sonra babama araba takasından R6 geldi 2004 model. Onu satcaktı ama sattırmadım kullandım 6 7 ay ama babamın içi rahat etmedi çok güçlü motor bunun yanına çok fena yakıt tüketimi vardı bi öğrenciye uygun değildi. Bir ay önce satıldı o şu anda Kanuniyle devam ediyoruz yola.
    2010 Kanuni Breton 21.000km|2013 Kuba XR 125 8.000km|2012 Hyosung GT250R 25.500km|2016 Bajaj Pulsar 200NS 14.500km|2018 Motolux Rossi 50(King 139)|2013 Mondial Mash 150 6.000km|2017 Mondial Drift 135 6000km|2021 RKS Azure 50|2022 Arora Freedom 50|2023 Hero Dash 125

fusuy364 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bizim oralarda tarımla uğraşıldığından herkesde sepetli rus planet motorlar vardırçok sağlamdırlar. bizim motor 93 model. daha da gidiyor. ilkokulda herkes onları sürmeye başlar bizim orada. çünkü ihtiyaç oluyor.ben de o şekilde başladım. sepetsiz motosiklete ise ilk defa üniversitede bi arkadaşın scooterına bindim bir dakika felan. sonrasında Mz motora bindim direk dağa çıktık sonrasında da kendi motorumu aldım.
    Cesaret insanı zafere, kararsızlık tehlikeye, korkaklık da ölüme götürür.Yavuz Sultan Selim
    Cesaret on kısımdır, biri korkmamak, dokuzu dikkat ve ihtiyattır. Hz.Ali

bY_aLp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki KLX250
    bir gün dedim motor sürebilirmiyim halen sürüyorum :D
    bu kawasaki bir başka dostummm

Motosikleti
    HusaberG Sf650
    16'lı yaşlarda mobilette başladık...
    ardından vitesli hayali geldi jawa bulduk onu aldık...
    daha sonra unutulmayan 301 mz ler...
    mz den sonra racing'e geçiş yaptık...
    bazı nedenlerden dolayı racing i sattık şimdi scooter a devam....

anaconda84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Z-One S 180
    bende ilk kez motora 98 - 99'da bindim bir arkadaşımın mobileti vardı bir kaç kişi toplanmışız herkez sırayla sürüyor çocuğun motorunu tabi ben bilmediğimden ve birazda korktuğumdan binmiyordum motor sahibi kendisi sürerken arkasına bindim bir kere sonra bana verdi motoru ne kadar bilmiyorum desemde çocuk bindirdi beni motora ne yapacağımı söyledi o kadar sonra ne mi oldu beni tutabilene aşk olsun :D millet sıra bekliyor ben hala motorda :D sonraları tabi babamın peugeot motoruna binmeye başladım şimdiyse 3 ay önce aldığım kendi motoruma yani yukime biniyorum :D bu arada avciceyhan kardeşim sanada teşekkür ediyorum sayende o günleri bir kez daha hatırladım
    TAKARIM KASKIMI GİYERİM MONTUMU VERİRİM GAZIMI ALIRIM YOLUMU

avciceyhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA-CBF 1000
    Alıntı anaconda84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende ilk kez motora 98 - 99'da bindim bir arkadaşımın mobileti vardı bir kaç kişi toplanmışız herkez sırayla sürüyor çocuğun motorunu tabi ben bilmediğimden ve birazda korktuğumdan binmiyordum motor sahibi kendisi sürerken arkasına bindim bir kere sonra bana verdi motoru ne kadar bilmiyorum desemde çocuk bindirdi beni motora ne yapacağımı söyledi o kadar sonra ne mi oldu beni tutabilene aşk olsun :D millet sıra bekliyor ben hala motorda :D sonraları tabi babamın peugeot motoruna binmeye başladım şimdiyse 3 ay önce aldığım kendi motoruma yani yukime biniyorum :D bu arada avciceyhan kardeşim sanada teşekkür ediyorum sayende o günleri bir kez daha hatırladım
    Asıl ben teşekkür ederim yorumunuz için
    HONDA
    CBF 150-CBF 500-CBF 1000

Motosikleti
    yamaha xjr 1200
    14 yaşında babamın aldığı bi mobiletle başladı ve git gide buyüdüama hala köye gidince mobilete biniyorum hoşuma gidiyo onu surmek

fast_driver - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki DL 650 Vstrom
    15 yaşında kastamonuda pansiyon sahibi bi abimizde suzuki chopper vardı ve başladı benim seruven geçen nisanda 150 RE aldım yetmedi bu haziranda inş. GT250 COMET alıcam,sonra Türkiye turlarına çıkıcam. Beklerim geziye arkadaş grubuyla turlara çıkmak güzel oluyor
    RE150(2000km),CBF150(2400km),WOLF250(8000km) V-STROM DL650

Motosikleti
    er6 n-2006
    90 lı yıllarda mobilet kiralardık...sonra 2006 da x8 200. bu yılda er6 n aldım.

daha sonra bmw gs adv. olacak sanırım..
    Fatih Aktüre
    KAVASAKİ ER 6N
    "hayat bir gündür,o da bugündür..."

arifziyaar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XV950 BOLT
    5-6 yaşında bisikletle başladım iki tekere, 13 yaşında ilk vitessiz puch aldı babam.İki gün kullandık arızalı oldugu anlaşılınca geri verdi.Bir arkadaşı vitesli motorun daha iyi olacağını söyledi ve 250 cc 1966 model postacı jawa ilk motorum oldu(yıl 1993) 2000 yılında üniversiteye başlayana kadar kullandım.O zamanlar ne kask ne mont hiçbir koruma yoktu bende.Şimdi yeni A2 ehliyetimi aldım Allah nasip ederse sıfır er 6 N almayı düşüyorum.Motosiklet sevgisi bamkaşka asla unutulmuyor.
    JAWA = ilk aşk , Monster696 = hala kalbimde , hypermotard 1100 = unutulmaz , MT07 = Mantık evliliği , XV950 = güzel ama kesmiyor

Motosikleti
    honda cbr 600 rr 2007
    20 gün kadar önce bir 600rr aldım....

en son çifttekerli bir bmx im vardı bir 17-18 yıl önce çok bisiklet kullandım ama motorsiklet tecrübem "0" (idi 2 gün öncesine kadar)

2 ay boyunca bir arkadaşım 125 likle eğitim verecekti sonra da 600 rr a geçecektim...c.tesi günü 10 dk bindim 125 liğe... sonra kendime hakim olamadım bir delilik yaptım ve 600 rr ın kontağını çevirdim

c.tesi-pazar toplam 3-4 saat gezdim (çoğunluğu geniş asfalt boş bir alanda-fuar alanı)

öncesinde nette ve reelde bir sürü arkadaş haklı olarak yanlış yaparsın demişti doğrudan 600 lük bir makine ile başlarsan....bunlar cesaretimi kırdı ve motordan korkuttu beni...ilk bindiğimde o kadar kasmışım ki korkudan daha parmaklarımın ağrısı geçmedi ama bugün daha relax idim motorda

belki delilikti bu ama üzerine binmeden de gece gözüme uyku girmez olmuştu
    5$ lık kafan varsa 5$ lık kask al :cat:

Burakxy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym XS125K
    10 yaşımdayken kuryeci abilerin arkalarına biner onlarla gezerdim, sonra mahallemizde ki bir abiden pejo mobiletini kiralamaya başladım. 15 yaşımdayken daha ilk çinli makineler furyasından yararlanarak ilk scooterımı 125mt mi aldım 5 senemi onunla geçirdim ve şimdi de sym 125xs'im var...

Motosikleti
    MONDİAL X--TREME MAX
    Benim ise abim motosikletini alınca başladı yani bundan yaklaşık bir sene önce şimdilik abimmle geziyorum ama büyüyünce bende motorcu olucam

BURAK5858 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    nasip olursa 600rr
    ben kendimi bildim bileli motorumuz vardı ama ben binemiyordum taki rahmetli dedem bana mobiletini verene kadar halasaklarım o motoru sonra bi scooter aldım kendime 1 sene kadar bindikten sonra honda cbr125 aldım 2 sene kadarda ona bindim askere gideceğim için dun arkadaşıma sattım askerden sonra inşallah 600 rr almayı dusunuyorumm

3-4 senedir ha bugün ha yarın diyip sallıyıp duruyordum, ve ufaktan bilgi sahibi olmakla uğraşıyordum,
    15 Aralık 2009 ise gidonu ilk tutuş günüm idi.
    O gün bugündür (11.000 km) dir biniyorum ve artık ben
    Şehr-i İstanbul u yaşıyorum.

Alıntı prs_bacteria adlı üyeden alıntı Mesajı göster

en son çifttekerli bir bmx im vardı bir 17-18 yıl önce çok bisiklet kullandım ama motorsiklet tecrübem "0" (idi 2 gün öncesine kadar)

2 ay boyunca bir arkadaşım 125 likle eğitim verecekti sonra da 600 rr a geçecektim...c.tesi günü 10 dk bindim 125 liğe... sonra kendime hakim olamadım bir delilik yaptım ve 600 rr ın kontağını çevirdim

c.tesi-pazar toplam 3-4 saat gezdim (çoğunluğu geniş asfalt boş bir alanda-fuar alanı)

öncesinde nette ve reelde bir sürü arkadaş haklı olarak yanlış yaparsın demişti doğrudan 600 lük bir makine ile başlarsan....bunlar cesaretimi kırdı ve motordan korkuttu beni...ilk bindiğimde o kadar kasmışım ki korkudan daha parmaklarımın ağrısı geçmedi ama bugün daha relax idim motorda

Aman arkadaşım yavaşşşşşşş diyorum,

Motorun marşına basmadan önce besmele çek,
    ve Allah korusun olası bir ters durumda bedeninde oluşabilecek en küçük bir çizikte bile gözyaşı döktürüp üzeceğin insanları aklından çıkarma,
    Altındaki makina ile coşma, sakin ve mantıklı sürüşler yap,

Yaşını bilmiyorum, kusura bakma, bunlara ister kardeş ister abi tavsiyesi de.

Allah a Emanet Ol daima, önce bedenine sonra RR ına çok iyi bak, sağlıcakla kal,
    Başka şehirlerden Malatya ya gelecek MT ci kardeşlerine, arkadaşlarına, abilerine misafirperverliğini eksik etme
    Saygılarımla.

Blackeagletr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı prs_bacteria adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Arkadaş sen benden de betermişsin ya
    2010 Kanuni Breton 21.000km|2013 Kuba XR 125 8.000km|2012 Hyosung GT250R 25.500km|2016 Bajaj Pulsar 200NS 14.500km|2018 Motolux Rossi 50(King 139)|2013 Mondial Mash 150 6.000km|2017 Mondial Drift 135 6000km|2021 RKS Azure 50|2022 Arora Freedom 50|2023 Hero Dash 125

BURAK5858 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    nasip olursa 600rr
    Arakadaşlar öyle kolay değil ha diyince 600 makinaya binilmez bizde biliyoz gidip 600rr almayı ama herşeyden once tecrube tecrubenın yaşla başla alakası yoktur tecrube yaşıyarak öğrenilir dura dura armut olgunlaşırr biz büyük sözü dinliyip ufaktan başladık bu işe

#GECE# - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM SB250İ WOLF
    89/95 yılları arası mobylette flash 51 ile bu serüven başladı...
    Uzunca sene yamaha crypton r ile tırmaladık..şimdi ise bir
    taiwanlı ile devam ediyor..pgo-gmax (kanuni bobcat).......
    Mobylette Flash 51 1993 PGO G-MAX(BOBCAT) 2005 Motoran Comanche 125Mondial Destro 250Honda cbf 150SYM SB250İ WOLF

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)