Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Motosiklet serüveniniz nasıl başladı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    ASYA AS 100 - 8
    Bende 10 yaşındaydım abimin çok küçük bir Mobilet'i vardı.İlk başta arkasına bindim hiç korkmadım daha sonra ön tarafa oturdum direksiyonu bile tutmadım.Daha sonra abim arkamda kullandım ondan sonra da tek başıma kullandım.Bu bende hafif hafif sevda uyandırdı.Abim sık sık motosiklet değiştirdiği için arada geldiğinde kullanıyordum.Daha sonra kuzenimde Yamaha Crypton - R var.Onu kullanmaya başladım ondan sonra CUP hastası oldum çıktım.İzmir'e gelince biraz baskı yaptım babama daha sonra bana güvendiği için bir tane ASYA CUP aldık.Şimdi de baskı yapıyorum GT 250 R alsın diye. :D

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    ben daha doğmadan başladı sevdam..
    rahmetli babamın motosikleti varmış..ama ben daha dünyaya gelmek için yola bile çıkmamışım..
    gel zaman git zaman motosikletin selesine bu kadar yakın dururken başlamıştı benim sevdam..
    hatta doğduğumda kawa nın uzaması gibi ağlıyormuşum...
    Biliyorsan konuş,ibret alsınlar...
    Bilmiyorsan sus ki,seni ADAM sansınlar...

mezit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda cb125e
    Alıntı sametagir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben daha doğmadan başladı sevdam..
    rahmetli babamın motosikleti varmış..ama ben daha dünyaya gelmek için yola bile çıkmamışım..
    gel zaman git zaman motosikletin selesine bu kadar yakın dururken başlamıştı benim sevdam..
    hatta doğduğumda kawa nın uzaması gibi ağlıyormuşum...
    seninkide bişimii benimki arıların polen taşımasından başlıyor..
    kişisel neyimiz varki iletimiz olsun...

Motosikleti
    ooo viraGOO
    12 13 Yaşlarında ! v kadro bi mobilette almıstım ondan sonra söke toplaya bıkıp vitesli olarak bi balkan almıstım 15 yaşımdaylen sanırım ! Jawa Mz derken derken derken yaş başladığım yaşın 2 katı olmus hala motor üstündeyim
    [B][COLOR="Red"]BİZ İNSANLARA MOTOSİKLETİ SEVDİRMEYE ÇALIŞIRKEN SAĞDA SOLDA GAZ ÇEKİP ! ARA SOKAKLARDA TEKER YAPARSANIZ!! ASLA ÖNYARGILARI YIKAMAYIZ ! BİLİNÇLİ SÜRÜCÜLER OLALIM VE MOTOSİKLET = ŞEYTAN İŞİ TABUSUNU HEPBİRLİKTE YIKALIM !! :queen:[/COLOR][/B]

gençliğimde değil çocukluğumda (14-15yaş) babampn bir planeti vardı , sadece akşamüzerleri olmak üzere binerdim. Aradan yaklaşık 40 yıl gectikten sonra (52 sinde) bir içki masasında bir arkadaşım benim motora bin dedi, o ana kadar ne motor markası bilirdim ne motora binene dikkat ederdim, şimdi 53 yaşında ehliyetimi de aldım kawasaki KLR 600 S im var, ve ben artık motorcuyum (tüm mahalle baskılarına rağmen)

EnDuRoCu_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    1996 yılında scooter ile başladım,o gündür bu gündür iki tekere binerim her zamanda binmem tabi arasırada ben onu ittiririm maksat değişiklik olsun
    innovacı bunu beğendi.
    altı''AT''mış

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    benimki; birdenbireydi...
    çoook küçüktüm, yaşımı sarhoşluğumdan ötürü hatırlayamıyorum. kendimi kaybettiğim bir sabahtı işte; işte o sabah uyandım ki, sevivermişim
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

Yol bisikletiyle başladım, baktım mobiletler beni geçiyor, kafam attı motor aldım.

efsars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    fz8,hayabusa, ybr125 07,08
    benim babam motorcuydu zaten hep motor tepesinde büyüdüm zzr1100 africa twin süper 750 tenere bunların arkasında büyündüm 13-14 yaşımda asya motor 150 cc aldı peder sonra bendeki motor aşkı başladı 16 yaşımda kendime bi ybr aldım 17 yaşımda bi tane daha aldım 18 yaşımda 1 tane daha aldım 6 ay önce 1 tane de enduro aldım dt 125 r öle.

DaBEL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 125 Duke... bide 250 cc ögrenci akbili..
    benimkisi dedeyle başlıyor.. cocukken bi gün sivasta benden bi büyük olan kuzenim motorla termik santrale gidiyordu.. bi gün dedem ver motoru bende kullanıyım derken kuzen sen nasıl bineceksin 95 yaşında adamsın dedi?? dede direk tabi ulan sen daha yokken ben motora biniyordum demesiyle benim kafada akraba olarak en sevdiğim insanın motora binmesini ögrenince sevda başladı..

bu arada bizim dede suan ilk kez motor kullanıcaklar için olan tavsiyeler hepsine zıt ve yanlış düşen bi adam.. adam motoru istanbulda görüyor alıyor ve aldığında direk olarak motorla uzun yola cıkıyor.. ben motor kullanmayı istanbuldan sivasa gelirken ögrendim demişti bana.. kask filan sorduğumda gereksiz demişti.. kaç kez düştüm yolda ögrenirken bişey olmadı demişti.. ama kulaklarım ve gözlerim cok kötü olmuştu dedi.. kask değilde bi gözlük işe yarar demişti..
    valla motorun markasını hiç ögrenemedim.. dede ve kuzen arasında bu olay yaşanırken motoru görmek istediğimde paslanmakta olan bi şaşe görmüştüm.. hala merak ederim motoru neydi diye..

vay anasını
    sadece bizim sülale 2 teker den uzakmış meğersem,
    herkese bu güzel hastalık abisinden, babasından, dedesinden bulaşmış
    bizde ise sülalede tek motosiklet kullanıcısı benim :(

Motosikleti
    İki teker olsun da..
    Arkadaşlar konuyu hortlatıyorum, bu tarz konuları okumak güzel oluyor.

Çocuklugumda her ne zaman internet cafeye gidersem araba yarışı oynardım, motogp oynayamazdım ve motora karsı hiç ilgim olmamıştı ki bundan 6 ay öncesine kadar da aynı durumdaydım fakat birden birseyler degişti.Aileden veya arkadaşlardan bulaşmış birşey degil öyle içimden geldi bu ask ve giderek arttı hala artıyor.Nasıl oldu anlamadım birden ama iyi ki oldu

kanmix_x - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbf150,Ybr,Tvs üçlüsü :)]
    Bisiklet ile pedal çevirip yorulduğum için
    İmza yok
    Ne Oldu Ha, Vuruyummu Sırtına
    Oğlum Bak Git

Motosikleti
    Yamaha Ybr 2012 esd :)
    Arkadaşım bir gün motor almaya gitti. Bende peşinden bisikletle yetişemiyordum bisikletleri bıraktık motor aldık şimdide vitesliye geçme aşamasındayım

sedici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    çocukken motorların arkasından bakıp seslerini dinler hayal ederdim, tvde moto gp izler annemin çamaşır sepetini motor yapıp binerdim, jawa arkasında gezmeler sora emanet mobilet emanet cub derken kendim almak nasip oldu artık mt'deyiz işte
    Ninja

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yaş 13 (1982) yazları beyaz eşya satan bi mağazada çıraklık yapıyorum.. mağazaya ait puch marka bi mopedimiz var .. ama bana kullanmak yasak .. patron akşamüstü 1 saatliğine eve gider işte o ara ben mopedi kaçırır 10-15 dakka turlarım .. ilk deneyimlerim o moped üstünde oldu ama benim gözümde moped değil 1200CS bmw o kadar yane

haftada 1-2 yakalanınca bi kulak çekilmesi iki tokat gibi cezalarda mevcut.. ee eski sistem eti senin kemiği benim muhabbeti..

Marmariste yazlıkçılar var .. ufak bir yerleşim o zamanlar .. araba pek işe yaramıyo .. genelde yazlıkçılar bide moped alıyolar ..

yine bir müşteri aldı mopeddi yepisyeni . yaklaşık 10 gün sonra moped elinde geri geldi .. şimdiki gibi garanti şartları yok o zamanlar ..

bu moped çalışmıyo dedi.. patron bana döndü çalıştır dedi.. ülen ben moped konusunda değme usta olmuşum .

yarım pedalda çalıştırdım aleti adam bana bön bön baktı .. patron ülen bu çocuk bile çalıştırıyo sen çalıştıramıyona getirdi işi.. adam bindi gitti..

ama adam 1 haftalık periyotlarla geliyo çalışmıyo diyo ben çalıştırıp adama teslim ediyom ..

en son getirdi mopedi bunu geri verim üstüne parada verim deişin diyo.. yok dedi patron olmaz

adam yakarım len bu mopedi dedi attı kapının önüne mopedi gitti..

yaklaşık 10 gün moped kapının önünde durdu .. arada ben akşamları kaçırdım tabikine

10 gün sonra yine mağazanın mopedinin üstünde patrona yakalanınca önce dayağı yedim. patron anladıki ben vazgeçmiyecem ..

kapının önünde duran mopedi bana gösterdi al len dedi bin buna ...

yasal olmasada ilk motorum oldu o moped ..

işte böle başladı aşkımız..
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

UNdocab - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT650, RT125
    Arkadaş kurbanıyım.
    Aldı kullandı özendirdi. 5-6bin km artçılıktan sonra. Sonra biraz hızlı girdim olaya. yılın 2. yarısı motosiklet neredeyse tamamen yatmasına rağmen 1 senede 15binkm yol yaptım.

aquarist4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6 Diversion gitti,MT 07 Deep Armor geldi
    Daha ilkokula bile gitmiyorken dayımın Lambretta'sının ön boşluğunda başladı bu sevgim. Paspasın altında da güneşten uzak durması için koyduğumuz çikolatalar olurdu. Büyüyünce yine dayıma ait 50'lik Simson, Vespa PX 200, MZ 250 (251'lerden değildi,doğu alman malıydı) derken 93'te son Vespa satıldı ve yaya kaldık :( 1995'te A2'yi aldım fakat bu seneye kadar motor kullanma veya alma fırsatı bulamadım (evdekilerin korkuları ve engellemeleri sebebiyle). Mart 2012'de Diversion'ımı aldım ve kullanıyorum..

Tolga Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Ana karnında zorunlu başladım motora
    ilk okul yıllarında babama 13-14 anahtarı getir götür yaparak ve bir yandan da yağlanarak motoru yakından tanıdım.
    Tabii o zamanlar ayaklar yere değmediği için babamın kontrolünde gidon yönetimi ile başladım. ilk motorumu peder lise 1 de aldı. Ama ne aldı.
    Bir gün arkadaşla avluda oturuyoruz. Peder yanıma geldi oğlum sana motor aldım dedi. Ulan bir heyecanlandım. Ayaklarım yerden kesildi. Bir mutluyum sormayın gitsin. Gel gör dedi.
    Arkadaşlarla koşa koşa evin arkasına gittik. Ulen bir baktım motor binbir parça binmeyeyim diye paramparça edip kutulara koymuş. Bu ne len dedim. Lise diplomasını getir al dedi.
    Otomatik olarak şöyle dedim. Bu saatten sonra zor okurum. bana boya sandığı yap. Benden bi bok olmaz dedim. Öyle dedik ya 1. sınıfta kaldık
    Adam da dayanamadı. Motoru topladı al dedi sana motor. Ondan sonra takıntısız geçtik. Zamanında verse takdir alırdık. damarıma bastı
    Ondan sonra yıllarca geçtikçe çeşit çeşit motora bindik. Aman yanlış anlamayın
    2006 Peugot -2010Kenbo125 - 2011Racer 200s- 2012GT250R -2014Xtreme Max- 2015: Snappy x Cub
    2016 Asya Shark 150- 2017Cbf150 -2018 BMW F650GS / Snapyy x- 2019 Kymco Xciting250i

brooklynnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    5-6'li yaslarda enistem abimle bana hadi genclik kalkin divandan benzin almaya gidelim dedi
    Arabasiyla gidecegiz sanirken megersem jawasiyla gidecekmisiz
    Neyse atladik jawaya enistem ortada ben arkada abim
    sahilden efil efil giderken bende basladi motor aski
    Kucuklugumden beri babamdan motor isterim en son universite sonda aldi
    Kucukken bi mopede tavdim belki alsa onda hevesim gecicekti
    Simdi tadini aldim Allah kaza bela vermezse hayatta birakmam
    Mutluyum motorumla

Etraftaki herkes araba sevmedigim icin bana deli gozuyle bakiyor ama olsun motor bu herseye deger

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)