Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

Motosiklet serüveniniz nasıl başladı

Motovento
    REKLAM ALANI
    adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    benim hic bisikletim olmadı. Direk mobiletle başladım 10 yaşımda. Babamın mobiletini kaçırıyodum. Ne polis,ne jandarma. Sene 1990. Öyle işte.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

2005 in yazında lise bitmiş biz kuzenlerle erdege gitmiştik gece nevalemiz bitti ve ilave almaya giderken onun motorunun anahtarını aldım ,daha önce kullandınmı sorusuna alkolün de verdigi yetkiyle evet dedim ama cevap hayırdı,gectim direksiyona ve sonrasında kuzenimin motorunu sık sık kullanmaya basladım taki gecen sene aileyi ikna edip kendime bi scooter alana kadar

Roe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İki teker olsun da..
    Alıntı brooklynnn adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Etraftaki herkes araba sevmedigim icin bana deli gozuyle bakiyor ama olsun motor bu herseye deger
    Aynı durumdayım, hatta babam ben vazgeçeyim diye sana araba alalım dedi.Sen kendine al bi tane dedim o zaman anladı vazgeçmeyecegimi
    Motorcuya kız verilmez
    Motorcuyla arkadaş olunmaz
    Motorcuyla yola çıkılmaz

mstfkrfk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbf 600 SA & zongshen zs 200
    böyle konuları okuyunca anlıyoruz hemen hemen herkes 17 yaşından küçükken motor hayatına başlamış ama foruma gelip soru soran 17 yaşından küçük motor sevgisi olan kardeşlerimize git bisiklete bin gibi yorumlar gelince çıldırıyorum.şu olaya bir çözüm getirsek artık herkes en azından nerden geldiğini unutmadan onları terslemeden sadece bilinçlendirmeye çalışsak daha yararlı oluruz diye düşünüyorum.
    neyse bende yorumları okuyunca hatırladım, bari anlatayım;
    12 yaşımda filan bi abimin mobyletine 2-3 km turladım ama pek sarmamıştı.daha sonra çalıştığım yerin scooter ı 1 hafta bende kaldı 15 yaşlarındaydım,o zaman motor aşkım başladı ve 5-6 ay sonra bir scooter aldım çalınana kadar 2 yıl gayet mutlu mesut kullandım.daha sonra da kopamadım.o zamandan beri yaz kış motor kullanıyorum.

ergün1968 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC 700 SA
    1978 de mahalle bakkalının mobiletini araklayarak başladı .
    AKILLI OLALIM;DÜNYADA EŞİ BENZERİ OLMAYAN BU MÜKEMMEL COĞRAFYAYA,TÜRK İNSANINA VE TÜRK'LÜĞE SAHİP ÇIKALIM.100 YILI AŞKIN SÜRDÜRÜLEN TÜRK ULUSUNU BÖLMEYE YÖNELİK OYUNLARA ALET OLMAYALIM.HEPİMİZ KARDEŞİZ.NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE...

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Ortaokuldayken,okulun yan tarafında futbol sahası vardı.
    Oraya iki kırık,dökük mobilet gelirdi,sahanın etrafında bir tur 1 Milyon,yarım tur 500 bindi.
    Tüm harçlığımı orda harcardım..
    O gün bugündür devam...

hocaseko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 XJ6 , 2014 MT 07 abs , 2018 cbr 650 FA
    sene 91...arkadaş scooter motor sahibiydi...al bir tur bin dedi...bir daha inemedim...
    her fırsat elinde vardı,o ise sadece milletini düşündü.....

GrkSbf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr125r
    2011 eylül de çok sevdiğim bir arkadaşım iş yerinden aradı
    oğlum motor kullanalım mı dedi ? o zamana kadar kampanya dan araba fiyatları inceleyen ben bir anda motorlara bakar modelleri inceler oldum.aralık 2011 de ehliyetleri aldık.
    Başladık malzemeleri toparlamaya yamaha eğitimide aldık hazıran ıtıbarıyle motoruda aldım ben toplama 1 senesi olmayan bir durum : ))
    İyi geceler

kanmix_x - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbf150,Ybr,Tvs üçlüsü :)]
    Puch genel özellikleri

Rüzgara karşı çekmez

İki kişi gitmez

Alt geçitlere iner ama çıkmaz
    İmza yok
    Ne Oldu Ha, Vuruyummu Sırtına
    Oğlum Bak Git

GeNç61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hysoung GT 250 R
    2004 tarihinde emin önunde turu birlira olan minik motorlarla basladım önce düşe kalka ama sonra 2006 yılında abimide kandırdıktan sonra celık martıan scoter ımı aldım 2 ay sğlam bindim ve 2006 temmuz ayında ıyı bır kaza gecırdım bacagı parcaladık kesılecek dercede suan yazarken bıle sızladı ayağım ve ogun bugundur evlıyım motorla sankı o kaza benım nikah memurum akan kansa attıgım imza gibi bağladı benı ve suan hysoung gtr 250 sahıbıyım ve mutluyum kısa dogruda honda 600 rr dusunuyorum ALLAH (cc) bir zeval vermesse inş yenı bırıolaraktan çokkonustum sanırım ama öyle herkeze hayırlı gecler olsun tekerınız herdaım tek guvende ve guvenlımesafede dursun....
    BaNa TaKıL EvDeN aTıL )

Garip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PCX 125
    ptt çalışan bi amca vardı..Allah uzun ömür versin..ilkokul 1-2 de öğle yemeklerinde bana denk gelirse motoruna alır okula götürürdü..rüzgarı severdim
    birGarip..

Tolga Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Alıntı mstfkrfk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    böyle konuları okuyunca anlıyoruz hemen hemen herkes 17 yaşından küçükken motor hayatına başlamış ama foruma gelip soru soran 17 yaşından küçük motor sevgisi olan kardeşlerimize git bisiklete bin gibi yorumlar gelince çıldırıyorum..
    Ehliyeti yok diye ben kardeşime bile motor vermiyorum. Bizim zamanımızda yolda yoktu, trafikte yoktu. Karasuda büyüdüm.
    iki ev arasında 1 km fark olurdu. Şimdi her yerde vızır vızır araba, bir dünya da manyak var. Köy yolunda trafiğin olmadığı yerlerde arkadaşlar kullanabilir.
    Ancak merkez, çevre yol, mahalle arası tasnif etmiyorum. O yüzden bu durumu anlayacağınızı ümit ediyorum.
    2006 Peugot -2010Kenbo125 - 2011Racer 200s- 2012GT250R -2014Xtreme Max- 2015: Snappy x Cub
    2016 Asya Shark 150- 2017Cbf150 -2018 BMW F650GS / Snapyy x- 2019 Kymco Xciting250i

KeaSH-07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha bw's 100-honda cbr 250 r-(sym joyride 200i)
    daha 10 yasımdayken babamın kremrengi açık gövde peogeot mobileyetini sürmeye başladım.o zaman polis denetlemeleri pek yok ehliyet takıntısı yok 3-4 yıl o motora bindim daha o yaştayken okula gittim geldim bahsettiğim yıllarda 20 yaşında gençlerde bile motor azdı.sonra o motor çalındı mobilet bionik aldım 2000 yılında 4-5 yılda ona bindim baktım herkez guzel bi motor alıor.sonra gitim bende 2005de yamaha bws aldım hala duruor kıyamıorum güzel motor.geçen yaz kymco venox 250 almıstım sonra iyi pra veren oldu onu sattım.şuan 2.el ekonomik bi ninja 250 almayı dusunuorum
    Yalnızlkık diye birşey yoktur ,daha çok sigara vardır , alkol vardır , küfür vardır...

yesewi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DEWOX CLASİC BİSİKLET
    Herşey ilçemize bir CBR600 gelmesiyle her akşam sesinin sabaha kadar kulaklarımda çınlamasıyla başladı ancak hala motor alamadım o başka...
    Ne Adamlar gördüm Altında Motor Yok. Ne Motorlar Gördüm Üzerinde Adam Yok.....

Motosikleti
    cbf 150
    16 yaşında scooterle başladı her şey 17-dime basdığım ay ehliyete yazıldım ve aldım.19-umda 250 vitesli motorumu aldım ama bir sene önce satdım.şimdi son hız temiz cbf 250 cbx250 arayışındayım

Eski çalıştığım işyerinde makine mühendisi bir arkadaş serviste gidip gelirken bahseder dururdu. Benim için o vakte kadar aklımın ucundan geçmeyen bir alet aslında. Konuyu her açısında şöyle tehlikeli, senede şu kadar kaza oluyor falan diye karşı çıkıyordum . Sonra işten ayrıldım, bir ay geçmedi, bir anda saplantı gibi motosiklet alma fikri oluştu kafamda. Öyle motosiklet modelleri bakarken, Honda eğitimini gördüm, katılmak için başvurdum, 1 ay sonrası haftasonu için yer buldum ama yerimde duramadım. Biraz daha araştırınca Yamaha eğitimi buldum, daha motosiklete elimi sürmemişken gittim bir günlük, acayip sevdim daha o günden .

Kısacası 8 aylık bir geçmişim var motosikletle, 6 ay kadar da cbr250r sürüyorum, 7000 km'ye geldik, neredeyse hergün kullanıyorum, birkaç badire de atlattım bu süre zarfında , tecrübe kazandım şeklinde bakmak lazım. İnşallah kazasız belasız bu serüven devam eder .

Roe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İki teker olsun da..
    Gayet samimi açıklamalar geliyor, konuya katılmayan arkadaşları görelim
    Motorcuya kız verilmez
    Motorcuyla arkadaş olunmaz
    Motorcuyla yola çıkılmaz

Motosikleti
    Piaggio Carnaby 200 - Honda Wave 110i
    2005... Bir hatunla beraberim.. Arabası vardı bunun.. Birgün telefonda 'Bahar geliyor, benim motoru servise götürüp bir bakım yaptırcam' dedi...

'Motor, sen, bakım, servis, hangi yıldayız' falan oldum.. Meğer motoru da varmış tosbağanın.. Haojin, sarı renkli birşey..

Ayrıldık iki ay sonra.. Onu sevdiğimi bilmiyordum, bu kadar sevdiğimi bilmiyormuşum daha doğrusu.. Ayrıldıktan 3 gün sonra mı ne gittim bir Mondial aldım, ZN 125.. İlk motorum artı motor sürmeyi hiiiiiiç bilmiyorum ama.. Eminönü'nden Bakırköy'e -20 KM- bir saatte gittim, bildiğim tüm duaları defalarca okudum, 20'yle falan gidiyorum ama o derece berbatım..

O gece Ataköy'e gittim, yollar boş olur genelde orda.. Pratik yaparım diye.. Yaptım da.. İyi, en azından kefeni yırtacak kadar kaptım olayı...

Ertesi gün bunu aradım:

- Neslihan...
    - Ozzycan...
    - Ya şey, tamam özür dilerim. Barışalım mı?
    - Olmaz!
    - Ben motor aldım ama.. Bak hem beraber gezeriz...?

Bir hıçkırık sesi duydum.. Kapattı telefonu.. O da, onu o kadar sevdiğimi bilmiyormuş.....

Şimdi ise iki motorum var, öyle kafama göre geziyorum :-/

NOT: Pardon lan 2006...

rq7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motor aşkı bizde de küçük yaslardan itibaren başladı ama ne bizim ne de çevremde binebilecegim motoru olan biri yoktu sadece seyretmekle yetinirdim. Yıl 2011 bir araba almaya karar verdim 77 model Ford Granada çok istiyordum bu arabayı satıcıyla bile anlaşmıştım daha sonra konuyu aileme actım ama acmaz olaydım şiddetle karsı çıktılar o kadar eski araba alınmazmış falan filan bana o arabayı aldırmadılar. Bu bana çok koymuştu dedim sizmisiniz bana araba aldırmayan hemen soluğu Honda bayisinde aldım cbr 250r ı alıp kapının önüne çektim , bizimkiler motoru görünce yüz ifadeleri değişti tabi biraz da o zaman atıştık ama o gün bugundur motora biniyorum , istediğim arabayı alamamıştım ama çocukluk hayallerimi gerçekleştirip motosiklet almıştım suan da gt 250r a biniyorum

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)