Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yeni Aldığım Motorumla İlk Kötü Hatıramı bugün yaşadım

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    ÇaPPıR..../XGJAO-200-8
    Yeni Aldığım Motorumla İlk Kötü Hatıramı bugün yaşadım :(

motorla hava güzel normal gezerken 60 la falan gidiyordum ara mah girdim bi anda önüme kamyonet atladı vitesi boşa aldım durdum adamın benle arayı iyice açmasını bekledim kamyonet duman kokusunu çekmek istemedim içime sonra adam biraz yol aldıktan sonra taktım 1e hafifçe gaz vermeye başladım tak diye bir ses arka teker kitlendi :( fakat motor çalışıyor indim baktım zincir kopmuş motoru aldım 1 saat elde itekliyerek tam 200 kg luk motor :( götürdüm tamirciye adam sana zincir ve ön arka dişli almak için ben gidiyorum kadıköyde bi ustanın yanına dedi hemen gelcem dedi ama sen istersen git evine dedi güzelce yaparım yarın gelip alırsın motorunu dedi adam parça almaya değil manitasının yanına gitti xD

birde motorun yağı 500 km önce değişmiştim yağına motorcudayken baktım zift gibi kararmış acaba neden olmuştur..? birde zincir kopması kullanıcı hatasındanmı kaynaklanır? hiç yağlamadım ve ilk vitesli motorum stop etmeler dur kalklar falanlar filanlar :( içim burgun döndüm evime :(

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    extrem_015 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    EŞŞİZ TR'DE TEK CBR600F PC35 4 CİĞERLİ EŞEK ARISI
    yağın siyah olması normal çünkü sen motorun yağını değiştirirken yağının hepsini boşaltamıyorsun ve içinde kalan 200-300 gramlık yağ kattığın yeni yağıda siyahlaştırıyor ama sorun teşkil etmez onu kafaya takma,zincir kopmasınında yağsızlığın büyük etkisi var yağsız zincir çok çabuk aşınır ve ömrü kısalır böyle ummadığın yerdede kopar.
    bu arada motorun km kaç_?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    ÇaPPıR..../XGJAO-200-8
    motorun km aldığımda 14400 dü şimdi 15.000 öğlene doğru falanda gidip alıcam motoru ustadan işte ztn 10.000 km garanti vermişti bana aldığım zamankaza yapmadığın halde sorun çıkartırsa bana ait masraflar diye :D zincire dişliye para vermicem sadece yağ değişimine para veririm artık

GRESS yağı olurmu zincir yağlamak için yoksa ayrı özel bir yağ mı almamız lazım?

Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Buyuk ihtimalle senin zincir O ringli değildi. Usta ya bu zinciri tamir eder yada yeniden O ringsiz zincir takar dişliyi neden değişeceğini de anlamadım. Belkide dişli daha onceden hasarlıydı. Çunku zincir yağsız kalsada oyle hemen kopmaz.
    Kuş olup uçmak isterken uzaklara, Ağaç olup kök salıyorum buralarda.........

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    ÇaPPıR..../XGJAO-200-8
    dişliler gevşek dedi elledim gevşekti cidden oynanıyordu?

overrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda wave 110i
    Of diyeceğine, yere kapaklanmadığına şükret. Zinciri yağlamamışsın üstelik, hata sende.

Motosikleti
    Alıntı cengaver29 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motorun km aldığımda 14400 dü şimdi 15.000 öğlene doğru falanda gidip alıcam motoru ustadan işte ztn 10.000 km garanti vermişti bana aldığım zamankaza yapmadığın halde sorun çıkartırsa bana ait masraflar diye :D zincire dişliye para vermicem sadece yağ değişimine para veririm artık

GRESS yağı olurmu zincir yağlamak için yoksa ayrı özel bir yağ mı almamız lazım?
    km sormamın sebebi dişli hemen bozulmaz onun için sormuştum ama dişli parası yok madem o zaman değişsin boşver,ayrıca zinciri gres yağıyla yağlayabilirsin en ucuz,kolay ve ortalığı batırmayan yöntem bu.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    ÇaPPıR..../XGJAO-200-8
    şimdi korkmayada başladım ben bu motorla uzun yol yapamam diye iyice yapsın usta sonra satıp 0 birşeyler alıcam ya heleki cbf çok istiyorum...

Yeni Aldığım Motorumla İlk Kötü Hatıramı bugün yaşadım :(

motorla hava güzel normal gezerken 60 la falan gidiyordum ara mah girdim bi anda önüme kamyonet atladı vitesi boşa aldım durdum adamın benle arayı iyice açmasını bekledim kamyonet duman kokusunu çekmek istemedim içime sonra adam biraz yol aldıktan sonra taktım 1e hafifçe gaz vermeye başladım tak diye bir ses arka teker kitlendi :( fakat motor çalışıyor indim baktım zincir kopmuş motoru aldım 1 saat elde itekliyerek tam 200 kg luk motor :( götürdüm tamirciye adam sana zincir ve ön arka dişli almak için ben gidiyorum kadıköyde bi ustanın yanına dedi hemen gelcem dedi ama sen istersen git evine dedi güzelce yaparım yarın gelip alırsın motorunu dedi adam parça almaya değil manitasının yanına gitti xD

birde motorun yağı 500 km önce değişmiştim yağına motorcudayken baktım zift gibi kararmış acaba neden olmuştur..? birde zincir kopması kullanıcı hatasındanmı kaynaklanır? hiç yağlamadım ve ilk vitesli motorum stop etmeler dur kalklar falanlar filanlar :( içim burgun döndüm evime :(
    Sen en fazla 70 km tecrübeyle motosiklet öğrenilir diyen eleman değil misin?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    ÇaPPıR..../XGJAO-200-8
    Alıntı kench adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sen en fazla 70 km tecrübeyle motosiklet öğrenilir diyen eleman değil misin?
    reis tecrübe değil sürebilirsin demeye çalıştım ben o cümleyle :D

kingcüneyt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ---

gress yağınla zincir fılan yağlanmaz tozu kiri herşeyi çeker temiz ince yağı şırıngaya koy zincirni yağla hem iyi olur hemde kirletmez kulaktan duyduğun herşeyi motruna yapma zarar verirsin
    Rx 115 Mavi (2004) Rx 135 King Yeşil (2002), Rx 135 King Yeşil-Siyah (2003) Ford Fiesta Flair Bordo (2000) Ford Fiesta Ghia Gri (2000) Peugeot 206 Xt Gümüş Gri (2005) Ybr Esd Siyah 125 (2012) Ford Fiesta (2006) Ford Fiesta (2009) Yamaha R6 (2013 ) Vınn Vınnn

Motosikleti

ayrıca şunuda kullanabilirsin:http://www.castrol.com/castrol/produ...tentId=6008943 sıvı yağ ile zincir falan yağlanmaz sıvı yağ zincire yapışmaz ayrıca jantıda berbat eder,zincirden akıp gittiği için uzun süreli yağlama sağlayamaz.gres yağı ucuzdur uygulaması kolay ve temizdir motoru falanda bozmaz ben kendi motorumda kullanıyorum .

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    ÇaPPıR..../XGJAO-200-8
    motoru yeni teslim aldım 1.5 gün yattı mübarek :( yağınıda değiştirttim geldim .

sgurdal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 500
    hala gres yağı ile zincir yağlanır diye önerenler olmasına şaşırıyorum.

Motosikleti
    ooo viraGOO
    motoru yeni teslim aldım 1.5 gün yattı mübarek :( yağınıda değiştirttim geldim .
    Dostum dişlilerde aşınma olduysa zincirinde yağsız kaldıysa normaldir kopması !

Motordan çıkan siyah yağ da normaldir koyarken isterse pembe olsun motor çalışıp yağlama yapınca o yağ kararır ! Öemli olan yağın kararması değil incelmesidir ! Ortalama 1000 + - 200 km de bir yağını değiştirirsin

Oringli zincir takılmıstır umarım !
    Keyifli sürüşler dilerim
    [B][COLOR="Red"]BİZ İNSANLARA MOTOSİKLETİ SEVDİRMEYE ÇALIŞIRKEN SAĞDA SOLDA GAZ ÇEKİP ! ARA SOKAKLARDA TEKER YAPARSANIZ!! ASLA ÖNYARGILARI YIKAMAYIZ ! BİLİNÇLİ SÜRÜCÜLER OLALIM VE MOTOSİKLET = ŞEYTAN İŞİ TABUSUNU HEPBİRLİKTE YIKALIM !! :queen:[/COLOR][/B]

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)