Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Polisten kaçtım, başıma gelenler..!!

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Scoo AngeL...
    Senin Kaçman Yanlış 1 Birayla Araç Kullanmak Zaten Yasal Olarak Serbest Kaçmana Gerek Yok Kısaca.

Ama Polisin Sana Yaptığı Muamele Yanlış Tabiki Ayrıca POLİS ASKERE DOKUNAMAZ BİLE.
    [COLOR="Red"][B]Motosiklet bir özgürlük ve keyif aracıdır. Bu özgürlük ve keyfin en önemli ve öncelikli koşuluysa kask kullanımıdır.
    Kask, motosiklet sürüş güvenliğinin en önemli ve olmazsa olmaz koşuludur.[/B][/COLOR]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    shi_bumi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Caponord
    İçimizde yurtdışına gitmiş bir sürü insan var değil mi ? Alkollü araç kullanınca neler olur oralarda bir anlatsalar.

Mesela ben iş nedeniyle gittiğim ABD'de, bize verilen ilk brifingde "burada herşeyi yapın ama 2 şeyi yapmayın" diye defalarca ikaz etmişlerdi.

1. Cinsel taciz.
    2. Alkollü araç kullanmak.

Ne yalan söyleyeyim bende önceleri alkollü araç (otomobil) kullanırdım. Ama artık bu işlere bakışım çok değişti. Alkollü araç kesinlikle kullanmıyorum. Alkollü olarak motosiklet zaten kullanmazdım ama artık otomobilime de binmiyorum. Veya Amerikalıların tabiriyle bir "designated driver" kullanıyorum

Emniyer kemeri, hız sınırı gibi falan konuları hiç söylemiyorum. Adamı gererler valla oralarda.
    "I'm not sure whether I'm an actor who races or a racer who acts." Steve McQueen

BerKToprak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HİLTİ
    Alıntı KUVVETMİRA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ne yalan söyleyeyim hikaye bana pek inandırıcı gelmedi.
    +1 banada öyle geldi
    Yolver gitsin .

Alıntı boyraz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    PKK ile mücadele edecek güvenlik birimini karıştırmışsın arkadaşım. Çevik kuvvet ve Yunuslar çıkmıyor dağlara.

Tansu Çiller zamanında o dediğin için de poliste bir teşkilat kuruldu, Özel Harekat diye. Cumhuriyet tarihinde PKK'a en ağır darbenin vurulup sesinin kesildiği tek dönemdir. Sonrasında bu birlik kapatılınca PKK yeniden canlandı.

Sen polisin sus pus, süt dökmüş kedi gibi mi olmasını bekliyorsun? Adamına göre gerekirse artistte olacak, kabadayıda. Bana niye hiç artistlik yapmıyorlar acaba? Kontrol olduğunda kaçmak yerine kenara çekip evraklarımı verdiğim için mi?
    arkadaşım ben neyden bahsediyorum sen neyden bahsediyorsun. polisin davranışı ve tumundan bahsediyorum. elbetteki polis durdurduğu zaman duracaksın evraklarını sorduğu zaman göstermek zorundayız. polisten hiçbir zaman kaçılmaz kaçamazsın. ammaaaaaaa geçenlerde polis çevirmesi oldu motosikletimde giderken. polis çevirmesinde otomobildekilere polis diyorki, buyurum evraklarınız diye hitap ediyor. sırf ben motosikletliyim diye polisin konuşmları şu şekilde gel lan buraya, göster laaa evraklarını. polise verdiğim cevap şu şekilde nebiçim konuşuyorsun sen. önce sen göster bakayım kimliğini ben senin polis olduğunu nereden bileyim. senin bana lanlı lunlu konuşmaya ne hakkın var diyince. susutu.

yani söylemek istediğim. polisler bizim can güvenliğimizi sağlıyorlar allah razı olsun hepsinden onlar olmasa vay haklimize ama, yetkilerini kullanırken istismar ediyorlar, adamına göre muamele yapmasınlar istiyorum. PKK lı şerefsizler eylem yapıyorlar istediklerini yapıyorlar itfaiye aracını yakıyorlar. devletin malına zarar veriyorlar. polis korkusundan benim evdeki kedi gibi oluyor. ama öğrenciye gelince yada senin benim gibi garibana gelince arslan kesiliyorlar. umarım anlamışsındır. demek istediğimi...

izm35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İJ 350''''''CBF 150
    Tek kelime:TAM SOPALIKSIN!!!
    İSTİSNAYIM KAİDEYİ FENA BOZARIM

antilop_skul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf600sa 2007 +100k km
    abicim o kaçmakmı yahu =) ehliyetim yokkene yunslar cevirme yapıyorlardı gördüm durdum ters yöne kactım snra baktım 3 ekip arkamda yakaladılar üstüme ediyodum nerdeyse iki tokat iki nasihat evime kadar getirdiler motoru bida görmiyelim dediler

Geçmiş olsun ama savunulacak bir durum da yok hani.
    İki ucu .oklu değnek. Al birini vur öbürüne.

Motosikleti
    şuan motor yok..peugeot 407 cup. land rover
    1. sana sonuna kadar hak versemde kesinlikle alkolle sürüş yapılmasına karşıyım.
    2. bence isimlerinide alıp adliyeye şikayet etseydin, bu tür şeyler onların başına bayağı bir olay açar eğer iş uzasın dersen şahidinde var mahkemeye kadar gider.
    3.bnm kimliğim kaybolduğunda karakola gittim ordaki memur ifade yazıyordu.
    neise herşeyi yazdı tam çıkarken üstünde polis orhan yazan bir kağıt verdi altındada karakol yazıyor ve numaralar....
    şaşırdım dediki (tanıdık komser vasıtası ile gelmiştim)adliyede sorun çıkarsa bizi ara fln yada beni ara yardım ederim.
    neyse eve gidince msj çekti sorun çıktımı diye o zaman anladım asıldığını..
    35 yaşında..... ben ise 21 ve saçları bembeyaz
    her neyse sonra bn buna dedimki niyeti ni söledi bnde utanmıyormusun polis sin ve nasıl korkmadan veriyorsun numarnaı dedim '' bnm adım aslen orhan değil, numaramda açık hat. bişi yapmaya kalkarsan korktum adliyeye fln ismimi verirsin diye. asıl adı
    s.u.''
    yani buişler böle nekadar poliste olsa hırpalamaya hakkı yok ne yazıkki güçlerini birilerinin üstünde uygulamak hoşlarına gidiyor!!!

Motosikleti
    Mobilet :)
    Alıntı Felon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçmiş olsun hocam, son zamanlarda bana sanki tehlike unsuru içeren sokaktaki bi balici değilmişte polislermiş gibi gelmeye başladı.ne kadar komik değilmi?halbüki tam tersi olması gerekirken?
    arkadaş ne kadar da doğru söylemiş ne yazık ki böyle oldu artık. çok geçmiş olsun arkadaşım sanada

Motosikleti
    Suzuki AN 125
    Polis arkadaşların ellerine sağlık;

Alkollü olarak üstelik arkanıza birini alarak trafiğe çıkıyorsunuz,
    Ters Yola giriyorsunuz
    Arkanızdan anons yapılıyor, diğer sürücüler sizi uyarıyor hala kaçmaya çalışıyorsunuz...

Sonra ya hayret birşey, nolmuş, arkadaş teğmen zart zurt,

Polis medyum mu; hırsız mısınız ? Suikast ekibi misiniz ? Nereden bilecek ?

Biraz sert davranmışlar o da kel başa şimşir tarak diyorum ?

ayrıca polisler bir dünya evrakla kağıtla yaz çizle uğraşmamak için bırakmışlardır sizi emin ol, yoksa ortada onları sıkıntıya sokacak bir durum yok...

abdullah_03 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YOK
    bu polisleri arka sokaklar dizisi saptırdı

gorkemuls - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hysong GV 250
    Alıntı crayzboyone adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Az bile yapmışlar emin ol Nerden bilsin senin terör yandaşı olmadığını O polislerin yerinde olsam daha fazlasını yapardım ama o asker olayı sanki bana kolpa gibi geldi
    Yok kolpa değil. Arkadaşım şırnakta asker, senelik izne geldi.

motocycleboyreigns - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R26-MZ 251-SRAD 750
    Ya lütfen polisi devleti eleştiren şeyler yazmayın buraya.Sistem aşığı tiplerin acınası zihniyetlerini okumak zorunda kalıyoruz sonra.
    Alkollü araç da kullanmayalım.
    Kolpa Adamları

gorkemuls - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hysong GV 250
    Arkadaşar olay tamamen gerçek, bazı arkadaşlar inandırıcı değil diyor ama..

Ayrıca ben kendimi haklı görüyorum demedim, zaten başlıktanda anlaşılıyor. Şöle bi durum var; ben alkollü olarak motor kullandım bu bir suç. Ters yöne girdiğimin farkındayım, oyüzden geri döndüm. Burda herhangi bir suçum yok, ters yöne girip ilerlemedim. Polisten kaçtım sayılmaz, çünkü; Polis dur deyince durdum hemen. motoruma çarpmaya hakkı, bana vurmaya hakkı, arkadaşımı aramaya hakkı yoktu. Bana olanları yaptı zaten. Arkadaşımdan biraz tırstı. Bu arada arkadaşım arkamda oturuyo, istediği kadar alkollü olabilir. Kimseyi ilgilendirmez diye düşünüyorum.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    artık yok
    Alıntı draggy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arama izni olmadan, size göstermeden aramak, tekmelemek vs.. Kanunlarımız çok boşluklarla dolu ve polisin önünde kanunlar sizi değil polisi koruyor. Gelişmiş ülkelerde ki polis davranışlarına birde bizim ülkemizdekilere bakın..
    baktım. mesela gelişmiş ülke dediğiniz amerika'da kaçanın anasını ağlatıyorlar. (yakalarlarsa yatırdıkları yerde, yakalayamayacak olurlarsa cenazede). kaçmasa da alkollü olduğu için o geceyi evde değil kodeste geçiriyor. sonrasını amerika'yı daha iyi tanıyanlar anlatsın.

valla bizim polis çok insaflı ve daha insancıl emin olun. böyle alkollü araç kullananlara az bile yapıyorlar...

Motosikleti
    Tvs Apache
    Polis değil bir babanın evladına bile şiddet göstermesi kabullenebilir değil. Kafasına tokatla büyüyen kişiler polisinde vurabilceğini kabullenecek kadar bilinç kaybına uğramış olabilir. Eğer haklarımızı biliyorsak ki şöyle bir durum var arama iznine ihtiyacı yoktur polisin bizi araması için şüpheli gördüğü kişi arama hakkı doğal olarak vardır ve verilmiştir zaten. Orada tahminimce polis sizde uyuşturucu madde bulunduğu yönünde şüphelenmiştir. O yüzden ince arama yapmak istemiştir ki yapmışta.

Haklarımızı bilmemiz kadar hakkımızı savunacak durumda olabilmekte önemli. Sizde bir haksızlık mevcut zaten.

Bu olay parkta alkol alırken bizimde başımıza gelmişti. Ayakkabılarımızı çıkarmamız istendi. Herkezin içinde biz genç insanların gururunu kırmaya haklarının olmadığını gerçekten bir şüpheliysek karakolda ince aramaya girebilceğimizi haliyle karakola götürmelerini istemiştik..
    Elle tutulabilen , sessizlik vardır..

Jubaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Aynısını ben Amerika da yaptım önce hapis ve sınırdışı edilmekle tehdit edildim sonra 1200 USD ceza ödemek zorunda kaldım.

6 polis arabası vardı durduğumda eller silahta geldiler yanıma.

Bence az bile yapmışlar.
    We are many...

polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    memur arkadaşlar tartaklama yerine görevlerini yapsalardı hiçkimseye söylecek laf kalmayacaktı ama kaçma olayı da çok fena, nasıl kaçtınız bilmiyorum ama kızdırmışsınız adamları ....

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Vurulmadığına dua et. Polisten kaçmak büyük çılgınlıktır.

artun17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150HS-HONDA CBR 125 2011
    30 aralıkta bi arkadaşımın başına gelen olayın birebir aynısı

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)