Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Nostalji

Motovento
    REKLAM ALANI
    alfawings - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Tiger 1050 SE
    İzninizle birazda nostaljiye dalıp gençliğimizin yıllarındaki yaşamdan bahsetmek istiyorum. 1967 yılı, lise bire geçmişim. Motora başlamak üzereyim. İstanbulda doğru dürüst tek yol Londra asfaltı o da Topkapıda başlayıp Çobançeşmede bitiyordu. İstanbul da trafik sorunu yoktu çünkü pek araç yoktu. Otobüsler zamanında hiç gelmezlerdi. Sur içi bölgedeki treleybüslerin ikide bir boynuzları attığından bazen yürümek daha hızlı oluyordu. Caddeler boştu, şehir dört mevsimi bütünüyle yaşıyordu. İstanbulun sonbaharlarını en çok severdim. Kırmızı, sarı yere dökülmüş yaprakların rüzgarla uçuşmasını seyretmek ne kadar da güzeldi. Kebabçı, köfteci, ızgara, duman yoktu. Tek hatırladığım olumsuzluk Taksim meydanına kamp kuran sahte seyyar fotoğrafçıların insanları kandırmasıydı. Bizler yeni yetmeler olarak ortalarda dolaşır olmuştuk. Bakırköy sahilleri yeşillikler içinde çay bahçeleri ile akşamları toplanma yeriydi. Sonra da yazlık sinemalara giderdik ama sanki balo gibi herkes ne kadar iyi giyinirdi, medeniydi ve güzeldi. Hele kışın Bakırköyün yeni sineması sosyetenin toplanma yeriydi. Mahallemizin ablalarını sizleri annelerinize babalarınıza söyleyeceğiz diye ne kadar kızdırırdık. Bazen bu yüzden mahallemizin abilerinden hızlı koşmamız gerekirdi. Herhalde o sebeple bende, o günlerden kalan, hızlı olmak zorunda olduğum hissi doğmuş olmalı. Moğollar, Haramiler, Mavi Çocuklar, Durul Gence vs gibi pop ve rock yapan yerli müzisyenler vardı. Tabi yabancı parçaları da takip ederdik. O günlerden hatırladığım Bakırköylü Cem baba(Karaca)...ruhu şad olsun ve hit parçasını, Cavit Berkay ve Moğollar grubuna da en derin saygılarımla...Buraya eklemek istiyorum

http://video.mynet.com/bayw/Cem-Kara...slari/1069635/

Alpaslan Kuzucan
    Karanlığa küfür edeceğinize kalkıp bir mum yakın. Konfiçyüs.
    alfamotosiklet.blogspot.com

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    anil89tas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sıfırdan
    Alıntı anil89tas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu üye mesajınızı beğenmiştir
    evet beğendim gerçekten

Alparslan Abi 3 Hürel yokmuydu.

http://www.youtube.com/watch?v=tQlibudFXow&ob=av2em

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    güzel bir paylaşım alparslan hocam. zaten günümüzde de tek bir olumsuzluk var, o da herşey ;)

nice paylaşımlara...
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

Motosikleti
    Triumph Tiger 1050 SE
    Alıntı motorhocası adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Alparslan Abi 3 Hürel yokmuydu.
    Vardı, Barış Manço vardı, söz yazarı Fecri Ebçioğlunun parçalarıyla Ajda Pekkan meşhur olmuştu. Vardı be kardeşim... şimdi dede olduk ama o günlerde ne güzeldi. Çok şükür.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 03:44 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 03:41 ----------

Alıntı yürekçe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    güzel bir paylaşım alparslan hocam. zaten günümüzde de tek bir olumsuzluk var, o da herşey ;)

nice paylaşımlara...
    Teşekkür ederim. Çok kalabalık olmanın tabi genelde Dünya da dengeleri bozmaya başladığı bir sınırdayız. Kimileride ahir zaman vs. diyor. Ancak zaten yaşayan her canlı ölecek, bu biliyoruz o zaman fazla dellenmeğe de gerek yok. Görelim Mevlam neyler. Neylerse güzel eyler.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 03:48 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 03:44 ----------

Alıntı anil89tas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet beğendim gerçekten
    Teşekkürler. Sevindim.

tr100a - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    dur bende yazayım okadar eskisini bilmem yıl 1978 gibi istanbul fatihte oturuyoruz babam bizi aksaraya lunaparka götürüyordu halit kıvanç hediye çekilişi (kayak takımı televizyon radyo gibi) yaptırıyordu boş çıkana makarna veriyorlardı

Motosikleti
    Triumph Tiger 1050 SE
    Alıntı tr100a adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dur bende yazayım okadar eskisini bilmem yıl 1978 gibi istanbul fatihte oturuyoruz babam bizi aksaraya lunaparka götürüyordu halit kıvanç hediye çekilişi (kayak takımı televizyon radyo gibi) yaptırıyordu boş çıkana makarna veriyorlardı
    Aynen ya Fatihin renk sineması. Sonra Şehzadebaşı matineleri...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler