Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Başlangıç Olarak bunlardan hangisi

Motovento
    REKLAM ALANI

merhaba arkadslar
    burada sizerin yardımı ile 125 yada 250 lik bir motora karar kılmıştık
    şimdi ben eğlenceli bir başlangıc yapmak için cross motor düsündüm
    aklımda olan modeller

Honda XL 200
    Honda XLR 125
    Kawasaki KMX 125
    Yamaha DT 125R (ki bu benim favorim)
    Yamaha YZ 125
    Yamaha xt 125R (en son düşündüklerim )
    Yamaha xt 125X (en son düşündüklerim )

DT yi hem görünüş hem yorumları iyi fiyatıda oldukca iyi
    XT lerde yorumları cok iyi ama başlangıc motoru al sat yapacagım icin fiyatı yüksek gibi

Yardımlarınızı bekliyorum ....

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    ooo viraGOO
    Xl 200 yada dt 125 r benim görüşüm dt 125 r biraz daha yakışıklı duruyo çünkü

bende dt 125 r düsünüyorum fiyatlarıda oldukca iyi ama sonucta pazarı olan bir model olmalı cünkü ben bunu 3 5 aya kalmaz satıp büyütücem ... amacım 600 lük fakat onun icinde tecrube gerekiyormuss..corss düsünmemdeki amac hem cross motoru ögrenmis olurum hem tahminimce manevra ve denge kabiliyetim artar hemde .. cidden zevkli görünüyor

Motosikleti
    ooo viraGOO
    önümüzdeki sezonu bunla ilk motorunla geçir bence ben 8 yıldır motor kullanıyorum 6 yıldır kendi motorum var hala daha bizim elemanlardan birinin motoruna binince biraz gazlayınca korku olmasa bile adrenalin patlaması yapıyorum ellerim titriyo motordan inince

yok adrenalin konusundadeneyimliymdir ama 125 liktende 600 cc ye gecilmez birden onuda öğrendim :( 600cc ye gecmek icin 2 yıl beklemekte istemiyorum ama bakcaz iste baktık 600 cc beni aştı 3 sende beklerm :( ama zaten honda motor akadmy dede eğitim almayı planlıyorum... yani aslında bilncli biriyimdir

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    KTM 125 EXC'ye veya 200 EXC'ye de bak. Bu saydığın motorlardan çok daha hafif ve güçlüdürler, kullanması da çok eğlencelidir.

Motosikleti
    şuan motor yok..peugeot 407 cup. land rover
    sonradan satıp race ye geçiceksen racing tarzı bi modelle başla.
    125 vs tekerlerden ince olduğu için kaybediyor ve kaza riski daha çok.
    bnde 125 alcaktım ama kesinlikle 250 diyorum artık.

Motosikleti
    Honda CBR 125 idi ;( yine olacak..
    Tecrübeli arkadaşların aramıza dönüp tekrardan değerli yorumlarını bizlerden esirgememesi ne kadar sevindirici. Allah başımızdan eksik etmesin yani onlar olmasa ne yapardık..
    Da.. İnce teker dediğin şey zaten motorun cc ne göre takılmıştır. Her marka ve modelin cc nin kendine uygun lastiği vardır. 125 cc ye 160 lık lastik takılacak değil herhalde. Önce araştırınız sonra yazınız insanları yanlış bilgilendirmeyiniz...Siz bir an önce 600 lükle başlayınız hiç 250 lik olayına bile girmeyiniz ki kaza riskiniz minumuma insin.

Alıntı Khutuck adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    KTM 125 EXC'ye veya 200 EXC'ye de bak. Bu saydığın motorlardan çok daha hafif ve güçlüdürler, kullanması da çok eğlencelidir.
    + Ktm Duke 125 i tavsiye ederiz

Motosikleti
    şuan motor yok..peugeot 407 cup. land rover
    125 tekerleği resmen bisiklet tekeri onu kullanmışsındır tahminimce
    madem deiştireceğim diyorsan bence 250ccden başla, hem yokuşlarda fln oldukça zorlanıyormuş.banada başta 125 125 dediler sonra yok satıcaksan 250 al, onunla raceye alışırsın kaza oranları en çok 125 de lastik ince ve özellikle virajlarda yatırma olayı çok oluyor.
    hem 600luk içinde iki sene beklemek istemiyorsan ve deneyiminde varsa gerek yok bence.
    Yamaha DT 125R (ki bu benim favorim ..yazmışsın
    ...bu motor tarzı ile 600rr yi nasıl bağdaştırdın onu anlamadım

---------- Mesaj ekleme zamanı: 13:31 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 13:28 ----------

Alıntı Khutuck adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    senin istediğin favorim dediğin tipe bu çokyakın bence bu arkadaşın dediğini değerlendir.

bağfaştırmıyorum :( ama arkadsşlar 600 cc için tecrube kazan küçük motorla başla dediler bendde haklı buldum şimdi motor secimine geldi .. mz java görünümlü motorlardan haz etmiyorum:( eğlenceli bir başlangıc yapım dedimm o yüzden cross düsünmüstüm

kefeeee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Speed Triple 955i / Yamaha BWS 100
    KTM 125 DUKEEEE
    Bilgi Üniversitesi Motosiklet Kulübü Kurucu üyesi.
    Lütfen cevap yazdığınız yorumumu beğenin. Yazdıktan sonra bakmayı unutabiliyorum.

GorkeM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı hatis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sonradan satıp race ye geçiceksen racing tarzı bi modelle başla.
    125 vs tekerlerden ince olduğu için kaybediyor ve kaza riski daha çok.
    bnde 125 alcaktım ama kesinlikle 250 diyorum artık.
    Ince tekerlekli motosikletlerin kaza riski daha yüksek diye birşey söz konusu değil.
    Öyle olsa kross motosikletler veya kuryeler her gün biryere patlardı.

Veyahutta 125cc motogp'de iki zamanlı motosikletler o lastiklerle 200km'lere çıkamazdı.

Asıl tehlike lastik kalitesidir.
    Örneğin Gt250'nin üzerinde gelen lastikler (kalın da olsa) yeterince iyi değildir ve cbr125'ten daha fazla kaza riski taşıyabilir. (cbr125'in üzerinde eskiden irc geliyordu , şimdi bir bilgim yok.)

Ayrıca, 125'likten de , 250'likten de 600'e geçilebilir. Ama geçilmez de.
    Bu motorların üzerinde sadece motosiklet ve yok tecrübesi edinirsiniz.
    600 cc bir yarış motosikleti başka bir dünyaya adımdır. Ve ancak o motorun üzerinde tecrübe edinebilirsiniz.

Yani diyeceğim şudur ki , 125 veya 250 cc , hangisini alırsanız alın , motosiklet temeli atmanıza yarayacaktır. Ama bu demek değildir ki , yarış motosikleti kullanmaya hazırsınız. 125'likten sonra 600e geçilmez araya 250'lik sokma düşüncesi de bana göre oldukça saçmadır.

Konu başlığında yazan arkadaş için...
    Çok çok iyi bir tercih yaptığını düşünüyorum.
    Cross motosiklette arazide kazanılan tecrübe , yolda arabaların arasından makas atarak kazanılandan çok daha fazladır. Ve eğlencelidir diyebilirim.
    Eğer racing'e ilgi duyuyorsan gidip de Dt125 yerine Cbr125 alman hiçbirşey değiştirmez. Ayrıca kim bilir , cross'a başlayınca bırakamayabilirsin de.
    Cross'un tadı çok başkadır.
    Fakat cross alıp asfalt dışına çıkmam dersen X tarzı supermoto tarzına kayman daha iyi olabilir...
    Forum Kuralları◄ ►Moto Aktuel◄ ►Türk Dil Kurumu
    Herkes düşüncelerinde yanılabilir. Ama aptallar bir türlü yanıldıklarını anlayamazlar. Cicero

x den kastınız nedir acaba

Bu tür motosikletler genelde 2'ye ayrılır. X ve R... X Supermoto'dur. Örneğin:

Xt125R

Xt125X

X daha çok yol kullanımına uygundur.
    Herkes düşüncelerinde yanılabilir. Ama aptallar bir türlü yanıldıklarını anlayamazlar. Cicero

o halde x alcaz :S fiyatı başlangıc motoru için oldukca yüksek 2. eli :(

---------- Mesaj ekleme zamanı: 15:18 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 15:15 ----------

bundan tecrübe kazanıp 250 lik bir motorla geliştirmek ... baktım oldum 600 cc ( nirvana )

ExTReMa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Eğer ömür boyu enduro kullanacaksan 125 ile uğraşma
    Ayrıca şu aradaki yz 600lerden daha tehlikelidir
    вιкє мє αρяιℓια 'яѕ 250'
    tuem

kefeeee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Speed Triple 955i / Yamaha BWS 100
    Sana önerim git kuba STR 250 al şuan forumdada çok bekleniyor çoook güzel bi motor bütçenide aşmaz. Supermoto sahibiyim istersen sana hertürlü bilgiyi sağlayabilirim 5 aylık motorcuyum ama çooook fazla araştırdım bu konuları 4 sene ne alsam diye karar veremedim şuanda uyduruk bi çinçonum olsada diğer supermotoların hepsi hakkında fikrim var özelden istediğini sor
    Bilgi Üniversitesi Motosiklet Kulübü Kurucu üyesi.
    Lütfen cevap yazdığınız yorumumu beğenin. Yazdıktan sonra bakmayı unutabiliyorum.

X alacaksın diye bir şart yok.
    Beğendiysen Dt125 gibi bir motosiklet de alabilirsin.
    Dt80 ile ormana dalmıştım birkaç yıl önce... Hayatımda kullandığım en zevkli motorlardan biriydi.
    Ki bu motora da 125'lik diyip geçmemelisin çünkü 2 zamanlı.
    250'likleri cebinden çıkarırlar.
    Tabi benzinini de düşünmelisin...

senin bilgine dayanarak her dakika ormanda olamıcam zamanımın cogunu motor ile şehir içinde hafta sonları sadece araziye dalabilirim .. dedigin gibi x eger yol icin ise onu almak daha mantıklı

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)