Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Arkadaşlar ailemi nasıl racing almaya ikna edebilrim :(

Motovento
    REKLAM ALANI
    Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Alıntı NigHT MaN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eed ben de ilk ehliyet alıp sonra motor aldırmayı düşünüyorumm abi ( artık kaç yasındaysanız ) ama benim anlatamadğım şu ben bu motoru nasıl aldırırım.... Ben Ybr yi zar zor aldır dım hep sunu söylediler biz seni motor üstün de ölsün diye büyütmedik dediler... ben de sürekli bir şey olmıyacağınııı kask sız yola çıkmayacağımı söyleyip tüm gereksinimleri alıcağımı söyledim ve anca ikna edebildim 2 yıl uğrastım ve 1.5 ay önce aldım... Şimdi ise Honda CBR 600 RR düşünüyorum ama nasıl alıcam sorun burda....
    önce ehliyet al.
    sonra kendisini motosiklet konusunda geliştir ( ailesinin yanında kask takmamış birini gördüğünde, onları gösterip "bak yaa, kask takmamış, eldiveni yok vs vs söylen" )
    bu arada motosikletten önce kask-eldiven-dizlik al. güvenliğe değer verdiğini görsünler. ama bu ekipmanları alıp da sonra kullanmazsan yazıklar olsun sana.
    sonra zaten sen kendi kendine bu süreç içerisinde gerçekten farkedeceğin şeylerin sonucunda hareket et. göreceksin ki, bu sitede paylaştıkça ve teorik olarak da öğrendikçe motosiklet "hastalığı" tedavi edilmiş, hastalık yerine ""sevda"" olarak literatüre geçmiştir bile.

Kaynak: http://www.motosiklet.net/forum/moto...#ixzz1BL0HIQ3p
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kanucan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Cbr 600rr ı rüyalarında ve fotoğraflarda görmeye devam et.

Ona sahip olman için daha çok erken.

Zaten Ybr yi zar zor aldırdıysan Cbr yi nasıl aldırıcaksın acaba.

srknbdm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasaki kle 500
    ben ilk motorumu 28 yaşımda ailemden habersiz aldım ve üç ay sonra ben motor aldım dedim bana motor alın desem acaba ne derlerdi
    bi gaza bassam googlede arasan bulamazsın

Motosikleti
    Yamaha YBR 125 model 2009
    neyse ii geceler arkadaşlar... kendinize ii bakın yrn akşam görüşmek üzere bu konu üzerin de bana bi yardımcı olursanız çok minnettar olurum....bu arada yürecekçe abi teşekkür ederim werdiğin bilgi için sana katılıyorum...

4 kişilik bir aile yiz 2 kardeşiz en büğü benim
    Tamam işte diğerini kaçır sakla bodruma fidye iste.

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    neyse ii geceler arkadaşlar... kendinize ii bakın yrn akşam görüşmek üzere bu konu üzerin de bana bi yardımcı olursanız çok minnettar olurum....bu arada yürecekçe abi teşekkür ederim werdiğin bilgi için sana katılıyorum...
    lütfen türkçe yaz olur mu?
    bu konuda tüm forumdaşlar olarak çok hassasız ve bu yasaklanmana sebep olabilir.
    site yönetiminin de bu konuda hassasiyetleri de aynı zaten.
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

cagriaksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Harley-Davidson XL883R
    Alıntı yürekçe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    lütfen türkçe yaz olur mu?
    bu konuda tüm forumdaşlar olarak çok hassasız ve bu yasaklanmana sebep olabilir.
    site yönetiminin de bu konuda hassasiyetleri de aynı zaten.
    Evet sonsuz yürekle bende katılıyorum bu hassasiyete. Bir çok arkadaşımız ne imla kurallarına ne noktalama kurallarına dikkat ediyorlar. Gerçekten çok üzülüyorum bir o kadar da sinirlenirken. Bu dil bizim, sahip çıkmasını bilelim lütfen.

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Oğlum büyüyünce " baba racing almak istiyorum derse" sanıyorum evlatlıktan reddetmekle tehtid ederim. Yani onların yerinde olsam "ASLA" derdim.

Motosikleti
    kawasaki kle 500
    Alıntı kurubuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Oğlum büyüyünce " baba racing almak istiyorum derse" sanıyorum evlatlıktan reddetmekle tehtid ederim. Yani onların yerinde olsam "ASLA" derdim.
    ben bisiklet aldırana kadar canım çıkmıştı. onuda babam benim biriktirdiğim paranın üstünü tamamlayarak almıştı

Motosikleti
    ramzey QM250
    Bence git bi işe gir, racing için birikim yap, o zaman gelinceye kadar ailen zaten karışmaz sana, gidip alırsın motorunu ;)

Motosikleti
    kawasaki kle 500
    Bence git işe gir, racing için birikim yap, o zaman geliceye kadar zaten ailen karışmaz sana, sende hazır akıllanmışken racing almaktan vazgeçersin

Motosikleti
    CBR 600F
    ben her zaman derim... motora başlamak 125 250 600 cc mi olsun diye yapılacak bir şeçim değil. Önce olgun olmak lazım. Gaza bir anlık zevk ile değil aileni düşününerek basman lazım. 17 yaşında, ehliyetsiz motor kullanıyosun, korumaların ne durumda bilmiyorum, aileni ikna etmek için foruma danışıyosun ki ailesini tanıyan kişi bu soruyu sormaz, belli ki aileni kandırma amaçlı bişeyler öğrenmek istiyosun. Bu profilden çıkardığım sonuç bence yaş, ehliyet durumu falan hepsini geçtim bence racing tarzda bir motor kullanmak için henüz yeterince olgun değilsin bunu da senin iyiliğin için söylüyorum.

Yine senin iyiliğin için, aileni ikna etmen için değil; senin ilk önce ailene o motorla saçma sapan şeyler yapmayacağını kanıtlaman lazım. Onlara yeterince olgun olduğunu göstermen lazım. Olman da lazım, sadece olgunmuş taklidi yapman senin sonunu getirir. Senin ailene gaza basarken iki kere düşününeceğini göstermen lazım.

Alıntı necatik35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aileninin senden kurtulmak gibi bir niyetleri varsa mutlaka izin verirler merak etme
    evet işte cözüm bu yazan abi cok mntıklı bisey yazmıs eger almak istiyosan önce aileni bezdireceksin kötü seyler yap sürekli mesela kavga et eve gec gel vb seyler yap ailen bıksın o zamn alırlar

Motosikleti
    ramzey QM250
    Alıntı srknbdm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence git işe gir, racing için birikim yap, o zaman geliceye kadar zaten ailen karışmaz sana, sende hazır akıllanmışken racing almaktan vazgeçersin
    o ihtimalde var tabi

Alıntı srknbdm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    işe girip para biliktirmek mantıklı ama , racingden vazgecmek mantıksız!!!

kujumax - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer Fz6 ( 2006 )
    600cc Kullanmayı sanırım Kolay Sanıyor :D Boyun kilo Filan kaç Merak Ettim :D

Al 125cc Honda 125r Ailen rahat sen rahat
    (K)aza (A)nında (S)eni (K)orur

cousinecruis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw R 1150 GS
    Bireyi eğitmekle toplum eğitilir. Önce birey kendindeki eksiklikleri fark edecek ki tamamlayabilsin. Sonra da çevresindekileri bilgilendirecek. Onlarda kendilerini eğitecek..

Çok mu uzun oldu?
    Evindeki muhabbet kuşunu, bebe şampuanı ile yıkayan insanlardan zarar gelmez

takendy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    K 1300 GT
    önce kendin al racingi , aileni racing almaya daha sonra ikna edersin.
    "Dünyanın sorunu, Akıllılar hep kuşku içindeyken, aptalların küstahça kendilerinden emin olmalarıdır." B.Russell
    "Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür; ve bir orman gibi kardeşcesine" Nazım Hikmet

Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Ailen motosikletten anlıyormu?
    İç sesim dışardan duyulsa beni kurşuna dizersiniz..

htmetin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Twister - honda cbf 150
    yaşım 17

bi yandan aile parasıy la geçinmiyo sayılırımmm......

hem ben motoru hemen aldır mıyacam önümüz de ki yaza aldıracam...

benım ailem için yapmadığım kalmadı.....

o yüz den bu kadar çok ısrar cıyımm.....

alsınlar bana motorumu gerekirse hamallık ta yaparım ben bu motora werdiyim sevgiyi hiç kiişiye wermedim...
    Valla kardeşim Ailen için ne yaparsan, yap ne annenin ne de babanın hakkını asla ödeyemezsin. Onlar sırf senin mutluluğun için yaşıyorlar. Ve bu sen hayatta olduğun sürece mümkün olabilir.

Racing alma demiyorum ama benim bir hayat görüşüm var. Hayatta mutlu olmak istiyorsan; öncelikle evindeki çay kaşığına kadar sen al..kendi alın terinle al. kendi çalışmanla al. Motorsiklet alacaksanda kendi emeğinle al. ozaman mobiletede binsen dünyanın en mutlu adamı olursun buna emin ol..
    Sözün en güzeli, söyleyenin doğru olarak söylediği, dinleyenin de yararlandığı sözdür.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)