Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

dünya turuna çıkan Erkan Öztürk'ten 5 gündür haber alınamıyor

Motovento
    REKLAM ALANI
    emrello - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TA '07 (Anya)
    Alıntı cumbaba adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam motosiklet.net
    ben erkan öztürk
    yani cumbaba.
    yani bu geziyi yapan kişi.
    yorumlarınızı okudum kısa cevaplar vermek isterim.

öncelikle suriyede şöyle bir sorun oldu. gsm roaminge açık ama çalışmadı. internet hızı yavaş gmail ve kendi sitem açılmadı. facebook yasak proxy gerekiyor.
    ben de oteleden aramayı düşünemedim, ama sorun yok.

Şimdi; Suriye ve Lübnan çok güvenli yerler. Ne sınır geçişlerinde ne de şehirlerde hiçbir sıkıntı yok. Trafik abartıldığı gibi değil. Benzin kalitesi gayet iyi her depoda standart 350 km nin üzerine çıkabiliyorum bir tek tudmor yani palmyradan aldığım benzinle az km yaptım ama bunda rüzgarın etkisi çok büyük oldu. 4 saat şiddetli rüzgara karşı sürdüm.

bazı mesajları okuyunca doğru bir iş yaptığımı anlıyorum.
    Bariyerlerimizi yıkalım. Bu güne kadar bu tür gezi yapan arkadaşlardan bazıları belki de takdiri fazla almak için belki de tatmin için bence bazı konuları abarttılar.
    ben şu ana kadar Türkiye Suriye, Suriye Lübnan, Lübnan Suriye, Suriye Ürdün sınırlarını geçtim inanın tek bir zorlukla karşılaşmadım. Hemen hepsi 1 saat civarında geçildi.
    Sadece Lübnana geçerken benden önce birkaç otobüs vardı onları bekledim ama işlemlerde kesinlikle sorun yok.
    Tabi ben tek başımayım, bu gezi genelde 3-4 kişi tarafından yapılınca işlemler %50 saat uzayabilir.
    Bir arkadaşım africa ve doğu ülkeleri gezisini neden yaptığımı merak etmiş.
    daha önce 2 yıl Viyana'da kaldım. Ülkemin o ülkelerden gerçekten bir farkı yok. tatil amaçlı gidilebilir, ben bu kez bu rotayı seçtim.
    ayrıca konaklama yeme içme benzin masraflarını göze alırsam 3 te 1 maliyet çıkıyor
    param buraları gezmeye yetti (ya da yeter umarım)

Buralar cadı kazanı gibi değil, Sudan'ı bilmiyorum.
    Bizi panikleten ve durduran tek şey korkularımız, sakin kalıp durumu analiz edince çözülmeyecek sorun yok.
    Evet işin riskinin farkındayım, hazırladığım kılıf, gidelim bakalım sonu ne olacak, eğer her şeyi hesaplamaya kalksam bunu geziyi yapamam.
    ama inanın bu bir çılgınlık değil. Kimseye 6 aylık bu geziye çıkın diye zorlamam ama surişye lübnan ürdün için koyuncebinize parayı yola çıkın, başka bir şeye gerek yok.
    paran ne kadarsa o kadarlık yaşama imkanı her ülkede var.
    bazen tek olmak 2 kişden çok hada fazla avantaj sağlıyor.
    Zaten bana sorulduğunda hep şunu söyledim, ben de diğer arkadaşlarımla aynı standartta biriyim motorum 1997 gelirim ve dil bilgim belli tek farkım gezmeye daha fazla zaman ayırabilmek ve belki belki daha fazla cesur olmak.
    Cesurum derken kimseye korkak demek istemem daa cesur olun derim.

Ben bu geziye çıkarken 3 çantayla çıktım, bir de sosis çanta.
    Top Case'im boş ve yan çantalarım yarısına kadar yedek motor malzemeleriyle dolu. Yani kılık kıyafet olarak pek birşey almadım.
    Olası sıkıntıları çözebilecek malzemeler var yanımda.
    10 günlük Suriye, lübnan Ürdün gezilerinde 3 çanta sosis çanta full yüklü giden arkadaşlarımın yerleri fazlasıyla olduğu için bunları taktıklarını düşünüyorum. Yoksa çok gereksiz geliyor bana hele ki 3-4 motor çıkıyorlar ki yedek malzemeler paylaştırılıp daha rahat gezilebilir.
    Hem böylece şehir içi dolaşımları da çok rahat olur.

Arıza konusuna geline benim motorum herhalde 100.000 falan oldu bu güne kadar çıkardığı arızalar belli. Şöyle düşünüyorum (yeni model motorlar çin) bu motor bu zamana kadar arıza yapmamışta yapacağım 2.000 km de mi yapacak. Kronik sorun parçalarınız alın yanınıza devam en fazla 2 gün bir şehirde fazla kalır eksik parçayı getirtir yola devam edersiniz.
    Benim düşüncem şu " kötüyü düşünürsen, kötü şey başına gelir" Murphy kanunu.
    Eğer bir kişi İstanbul trafiğinde motor sürebiliyorsa şu ana kadar geçtiğim her yerde tabiri caizse öttürür.
    hayvan her yerde var, güvenli şürüş eğitimleri sadece Türkiye de geçerli değil evrenseldir, siz bu eğitimi aldıysanız bence sorun yok.

benzin fiyatları
    suriye 44 suri 1 dolar 46 suri yani 1 dolar
    lübnan 1.2 dolar 1 dolar 1500 Lübnan Lirası
    Ürdün yaklaşık 1.2 dolar. 1 Ürdün dinarı 1.5 dolar.

geziyi şahsi web sitemden takip edebilirsiniz, aynı resimleri hem photobucket a yükleme hem de siteye yüklemek çok zaman alıyor.
    site yöneticisi isterse copy paste yapabilir.
    site adımı reklam olur diye vermiyorum.
    Bu yazıyı da siteme gelin diye yazmıyorum.
    sadece internetim vardı bir şey ararken denk geldim, cevap vermek istedim.
    eğer sorularınız olursa bana facebook veya siteden yazarsanız daha rahat cevaplayabilirim.
    Bu ayrıntılı cevaplar için teşekkürler, üşenmemiş yazmışsınız tek tek.

Haberlerinizi merakla bekliyoruz, takipteyiz, yolunuz açık olsun!
    Ağır metal insanı...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Alıntı cumbaba adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam motosiklet.net
    ben erkan öztürk
    yani cumbaba.
    yani bu geziyi yapan kişi.
    yorumlarınızı okudum kısa cevaplar vermek isterim.

öncelikle suriyede şöyle bir sorun oldu. gsm roaminge açık ama çalışmadı. internet hızı yavaş gmail ve kendi sitem açılmadı. facebook yasak proxy gerekiyor.
    ben de oteleden aramayı düşünemedim, ama sorun yok.

Şimdi; Suriye ve Lübnan çok güvenli yerler. Ne sınır geçişlerinde ne de şehirlerde hiçbir sıkıntı yok. Trafik abartıldığı gibi değil. Benzin kalitesi gayet iyi her depoda standart 350 km nin üzerine çıkabiliyorum bir tek tudmor yani palmyradan aldığım benzinle az km yaptım ama bunda rüzgarın etkisi çok büyük oldu. 4 saat şiddetli rüzgara karşı sürdüm.

bazı mesajları okuyunca doğru bir iş yaptığımı anlıyorum.
    Bariyerlerimizi yıkalım. Bu güne kadar bu tür gezi yapan arkadaşlardan bazıları belki de takdiri fazla almak için belki de tatmin için bence bazı konuları abarttılar.
    ben şu ana kadar Türkiye Suriye, Suriye Lübnan, Lübnan Suriye, Suriye Ürdün sınırlarını geçtim inanın tek bir zorlukla karşılaşmadım. Hemen hepsi 1 saat civarında geçildi.
    Sadece Lübnana geçerken benden önce birkaç otobüs vardı onları bekledim ama işlemlerde kesinlikle sorun yok.
    Tabi ben tek başımayım, bu gezi genelde 3-4 kişi tarafından yapılınca işlemler %50 saat uzayabilir.
    Bir arkadaşım africa ve doğu ülkeleri gezisini neden yaptığımı merak etmiş.
    daha önce 2 yıl Viyana'da kaldım. Ülkemin o ülkelerden gerçekten bir farkı yok. tatil amaçlı gidilebilir, ben bu kez bu rotayı seçtim.
    ayrıca konaklama yeme içme benzin masraflarını göze alırsam 3 te 1 maliyet çıkıyor
    param buraları gezmeye yetti (ya da yeter umarım)

Buralar cadı kazanı gibi değil, Sudan'ı bilmiyorum.
    Bizi panikleten ve durduran tek şey korkularımız, sakin kalıp durumu analiz edince çözülmeyecek sorun yok.
    Evet işin riskinin farkındayım, hazırladığım kılıf, gidelim bakalım sonu ne olacak, eğer her şeyi hesaplamaya kalksam bunu geziyi yapamam.
    ama inanın bu bir çılgınlık değil. Kimseye 6 aylık bu geziye çıkın diye zorlamam ama surişye lübnan ürdün için koyuncebinize parayı yola çıkın, başka bir şeye gerek yok.
    paran ne kadarsa o kadarlık yaşama imkanı her ülkede var.
    bazen tek olmak 2 kişden çok hada fazla avantaj sağlıyor.
    Zaten bana sorulduğunda hep şunu söyledim, ben de diğer arkadaşlarımla aynı standartta biriyim motorum 1997 gelirim ve dil bilgim belli tek farkım gezmeye daha fazla zaman ayırabilmek ve belki belki daha fazla cesur olmak.
    Cesurum derken kimseye korkak demek istemem daa cesur olun derim.

Ben bu geziye çıkarken 3 çantayla çıktım, bir de sosis çanta.
    Top Case'im boş ve yan çantalarım yarısına kadar yedek motor malzemeleriyle dolu. Yani kılık kıyafet olarak pek birşey almadım.
    Olası sıkıntıları çözebilecek malzemeler var yanımda.
    10 günlük Suriye, lübnan Ürdün gezilerinde 3 çanta sosis çanta full yüklü giden arkadaşlarımın yerleri fazlasıyla olduğu için bunları taktıklarını düşünüyorum. Yoksa çok gereksiz geliyor bana hele ki 3-4 motor çıkıyorlar ki yedek malzemeler paylaştırılıp daha rahat gezilebilir.
    Hem böylece şehir içi dolaşımları da çok rahat olur.

Arıza konusuna geline benim motorum herhalde 100.000 falan oldu bu güne kadar çıkardığı arızalar belli. Şöyle düşünüyorum (yeni model motorlar çin) bu motor bu zamana kadar arıza yapmamışta yapacağım 2.000 km de mi yapacak. Kronik sorun parçalarınız alın yanınıza devam en fazla 2 gün bir şehirde fazla kalır eksik parçayı getirtir yola devam edersiniz.
    Benim düşüncem şu " kötüyü düşünürsen, kötü şey başına gelir" Murphy kanunu.
    Eğer bir kişi İstanbul trafiğinde motor sürebiliyorsa şu ana kadar geçtiğim her yerde tabiri caizse öttürür.
    hayvan her yerde var, güvenli şürüş eğitimleri sadece Türkiye de geçerli değil evrenseldir, siz bu eğitimi aldıysanız bence sorun yok.

benzin fiyatları
    suriye 44 suri 1 dolar 46 suri yani 1 dolar
    lübnan 1.2 dolar 1 dolar 1500 Lübnan Lirası
    Ürdün yaklaşık 1.2 dolar. 1 Ürdün dinarı 1.5 dolar.

geziyi şahsi web sitemden takip edebilirsiniz, aynı resimleri hem photobucket a yükleme hem de siteye yüklemek çok zaman alıyor.
    site yöneticisi isterse copy paste yapabilir.
    site adımı reklam olur diye vermiyorum.
    Bu yazıyı da siteme gelin diye yazmıyorum.
    sadece internetim vardı bir şey ararken denk geldim, cevap vermek istedim.
    eğer sorularınız olursa bana facebook veya siteden yazarsanız daha rahat cevaplayabilirim.
    Allah yar ve yardımcın olsun. zaman ayırıp bilgilendirdiğin için çok teşekkür ederim.
    sizler, aya ilk çıkan astronotlar gibisiniz. ülkemin yani başlayan ( genel anlamda ) motosiklet serüvenine oldukça büyük destek veriyor, cesaretlendiriyorsunuz. sizi bir kaç ayrı noktadan takip ediyorum.

bir de başlangıçtan bir haber linki buldum :

http://webcache.googleusercontent.co...&ct=clnk&gl=tr

Başarılar ve bol şans
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

Tenere600 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Caponord 1200
    Site güncelleniyor arkadaşlar, üye olun destek mesajı gönderin, eminim kendisine moral olacaktır.

http://www.dunyaninbilgisi.com/
    Burçinhan Doğan

allah yardımcısı olsun. keşke tek başına olmasaymış. hayvanlardan korkum yokta, insanlar çok kötü ve acımasızlar.

Motosikleti
    gv-650
    Erkan abimizin sitesinden takip etmenizi öneririm.çok zevkli bi anlatım sanki yaşıyorsunuz geziyi...cesur motorcu yüreğine sonsuz teşekkürler..
    yuzde100cesurmotorcu@hotmail.com-
    yüz cesurmotorcu/facebook

Felon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    umarım erkan öztürk gezisini başarılı bir şekilde tamamlar, bizlere iyi bir örnek ve yol gösterici olur.belkide hemen hemen herkesin hayalidir: çok uzaklara motosiklet üstünde yalnız başına yolculuğa çıkmak.cesaretinizden ötürü tebrik ediyorum iyi dileklerimiz sizlerle
    https://www.youtube.com/alifeyizoglu

Sevgili dostlar, bu gezimin temel amacını zaten anlattım. Sadece yapabileceğinize inanın. Daa ben de bu geziyi tamamlayıp tamamlayamayacağımı bilmiyorum, ama sonuçta hepsi birer tecrübe olacak.
    Burçinin dediği gibi gezimi sitemde anlatıyorum, maalesef her siteye yazabilme şansım yok.
    şu anda yanlış bilmiyorsam siteye 500 kadar kişi üye olmuş.
    asıl önemli olan ne biliyor musunuz? yalnız olmadığınızı bilmek. Evet orada tek başıma olabilirim ama gelen destek mesajları, yapılan yorumlar gerçekten insanı motive ediyor.
    2 gün önce Ürdün Madaba'ya vardım inanın 3 gündür raporları yazıp fotoğrafları yüklüyorum otelden daha adımımı dışarı atmadım yarından sonra Ürdün gezim başlıyor.
    Destekleriniz için teşekkür ederim.
    Mutlu yarınlarda görüşmek üzere

Motosikleti
    Caponord 1200
    Burçinhan Doğan

sherrnova - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF250L & Kawasaki Versys 650
    Kimileri hayal kurar, kimileri hayallerinin peşinden koşar... İnşallah bizde bir gün hayellerimizin peşinden koşacak cesareti kendimizde buluruz... Yolun açık olsun...

Motosikleti
    Caponord 1200
    Bizim Cumbaba Erkan yarın Somaliland diye bir ülkeye giriş yapacakmış, dünya üzerinde hiçkimsenin tanımadığı bu ülkede olası değişiklikleri dört gözle bekliyorum, Erkan'ın geçtiği yada geçeceği her rotada bir isyan bir ayaklanma patlıyor. Hadi hayırlısı... :D

http://tr.wikipedia.org/wiki/Somaliland
    Burçinhan Doğan

Felon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Tenere600 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bizim Cumbaba Erkan yarın Somaliland diye bir ülkeye giriş yapacakmış, dünya üzerinde hiçkimsenin tanımadığı bu ülkede olası değişiklikleri dört gözle bekliyorum, Erkan'ın geçtiği yada geçeceği her rotada bir isyan bir ayaklanma patlıyor. Hadi hayırlısı... :D

http://tr.wikipedia.org/wiki/Somaliland
    geçtiği yerlerdeki insanları örgütlüyo olmasın
    https://www.youtube.com/alifeyizoglu

Motosikleti
    Caponord 1200
    Para toplayalım Amerika'ya gönderelim fikrimiz var
    Burçinhan Doğan

Motosikleti
    Caponord 1200
    Hatalı mesaj ...
    Burçinhan Doğan

Motosikleti
    cygnus rs yamaha
    banane ya benim için mi çıktı yola
    İkarus

Motosikleti
    Caponord 1200
    Cumbaba Erkan Türkiye'ye döndü

Kendisine hoşgeldin demek ve Ankara'dan İstanbul'a uğurlamak için

Cumartesi saat 12.00'de Eskişehir yolu Cafe's de buluşuyoruz.
    Burçinhan Doğan

Motosikleti
    Caponord 1200
    Burçinhan Doğan

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)