Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Ailemi Nasıl Scooter Almaya İkna Ederim Lütfen Yardım!!!

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba arkadaşlar bilmiyorum belki aynı konu öncedende açılmış olabilir ama benim sorunum "AİLEM" Scooter almama izin vermiyorlar bana güvenmediklerinden değil scootera güvenmiyorlar diyorum zaten hızlı gitmicem geçen günde bi tanıdıkları kaza geçirmiş harley davidson la hız yaparken bu olay işimi daha da zorlaştırıyor bana yardım edebilirmisiniz

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    pendikli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSX 1300 B-KİNG
    ailenin motosiklete karşı korkusunu kırmak çok zordur çok üstelememeni tavsiye ederim kendin para biriktirebilirsin motosiklete güvenli bir şekilde bilinçli olarak bineceğini anlatabilirsin büyük motosikletleri örnek ver daha sonra benim alacağım bunların yanında ne ki filan sakince ailene motosikleti aşılamalısın
    Bu ayar iyiiii

anil89tas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sıfırdan
    ananın rızası olmadan sakın oturma motor üstüne.ben 3 yıl ikna etmeyi bekledim.18 yaşımda cebimde para vardı.yalvardım ama istemedi.şuan yaşım 21 ve ilk motoruma kavuştum.sabır diyeceksin kardeş

necathan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Arora 200 Tiger
    Bence önce korumaları almaya çalış kardeşim. Göster onlara sadece kaza yapanları değil korumaları ile uslu uslu gidenlerde var elbet ve onları örnek göster . ve çok üstlerine gitme !
    Motosikletine binmek için acele et ama bindikten sonra etme ...

FlexMan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Varadero
    benim ailemde istemiyordu ama zamanla ön yargılar kırılıyor sadece zamana bırak üstelersen zaten tamamen ters tepki vereceklerdir.

kefeeee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Speed Triple 955i / Yamaha BWS 100
    Ehliyetin yoksa almazlar. Almasınlarda. İlk ehliyeti al sonra korumalarını al kendi paranla. Ben bana düşeni yaptım sıra sizde de. Zor ama bu şekilde
    Bilgi Üniversitesi Motosiklet Kulübü Kurucu üyesi.
    Lütfen cevap yazdığınız yorumumu beğenin. Yazdıktan sonra bakmayı unutabiliyorum.

Greenut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ailen sana güveniyordur, motora da güveniyordur. Ama yolda tek başımıza olmadığımız için senin haricindeki diğer araç kullanıcılarına güvenmiyorlardır. Haklılarda. Ben 23 yaşındayım halen motor ehliyeti dahi alamadım. Ha istesem alır mıydım, tabiki alınır o marifet değil. Lise dönemlerinde ben de isyan ediyordum, motor yoksa ben de gidiyorum diyip gittiğimi bilirim. Kafama çok takardım eğitimim kötü giderdi, okuldan sorunlar çıkardı vs. Ama yaş ilerledikçe insan daha geniş düşünebiliyor, o kapasitesi artıyor. Ailene motor istiyorum dediğinde 'Biz seni sokakta mı bulduk' demesi aslında cevabı cuk oturtturuyor. Benim de çocuğum olsa ben de istemezdim motor kullanmasını. Klasik bir deyiş ama çok doğru, anne baba olunca anlıyorsun. Tabi birazda deli çağının geçmesi gerekiyor. O lise dönemleri 18-20'li yaşlar en deli yaşlar. Gözün birşey görmüyor, bana birşey olmaz falan. Çok uzattım kısacası, olgunlaşmayı bekle. Ailenin gözünde olgunlaştığın zaman bu motor sevdanı bir daha at ortaya. Daha ılımlı olacaklardır inan.
    ''hatırlamak üzere yola koyulmadan önce sahip olmadıkları bir anının izini sürmek..''

W.S.Merwin

cagriaksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Harley-Davidson XL883R
    Valla ilk kazamı scooter üstünde ve arka tekerin küçük oluşunun zaafından dolayı yapıp vücudumda kalıcı görsel hasarlar bıraktığım için bende şahsen scootera binmiyorum artık. Motorsikletin bacaklarının arasında olmasıyla, sandalye üstünde oturuyormuş gibi olman arasında inan bana çok farklılık var. Eğer imkanın var ise 125 cc normal bir motosiklet al. Vites ile uğraşamam diyorsan yarı otomatik kavramalı aletler var debriyajsız. Onlara bir yönel derim ben.

Motorun ne olursa olsun, sağlıklı kazasız sürüşler dilerim şimdiden

Motosikleti
    kymco super8
    bende senin gibi düşünüodum ehliyeti aldım ardından 2. el bi motor aldıktan 5 gün snra kaza yaptım daha motorda 40 km sürebilmiştim sadece ve şimdi o motoru satışa vermek zorunda kaldık zaten aile motor almaya karşıydı bide kaza yapınca daha da karşı cıkıyor o motoru yeniden kullanmama nasıl ikna edebilirim arkadaslar bir fikri olan var mı?

Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Önce tam kapali bi kask al.
    Odanin en görünür yerine koy.
    Neden kask aldın diye sorarlarsa ; Para vermedim, arkadaşim hediye etti dersin.
    ilk 6. ay ailenin gözü kask'a alışacak.

İkinci 6. ayda arkadaşlarıma artçı olarak yavaş yavaş toprak sahada motora binmeye başladim de.

Üçüncü 6. ayda lütfen kaskınıda tak demeye başlayacaklar sana.

Ondan sonra scooter'ı alabilirsin.
    İç sesim dışardan duyulsa beni kurşuna dizersiniz..

bY_aLp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki KLX250
    Alıntı SinanAksu adlı üyeden alıntı Mesajı göster

İkinci 6. ayda arkadaşlarıma artçı olarak yavaş yavaş toprak sahada motora binmeye başladim de.

Ondan sonra istediğin motoru alabilirsin.
    hAhaha guzel taktikmiş
    bu kawasaki bir başka dostummm

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    ASYA AS 100 - 8
    Bakın benim babama motor diyince ilk başta bana vurmuştu bile.Ama biraz üsteledim biraz araştırdım full koruma ekipmanlarını kullanacağımı söyledim.Bana güvendi gitti motosiklet aldı.Annem ne kadar itiraz etse de babam güvendi aldı.Şimdi daha büyük birşey istiyorum annem para durumumuz düzelsin sende bizim isteklerimizi yap alırız diyor.
    Babam bu konuda bana çok güveniyor ama küçük kardeşim motor kullanmasına rağmen ona güvenmiyor çünkü o tam bir DELİ. :D :D :D

bak kardeşim ben 16 yaşındayım benim babamda annemde motora karşıydı 14 yaşında istedim ağladım yok dediler tabi normal 14 yaşında kızıyolardı 16 yaşımda istedim aynı tavrı gösterdiler motor tehlikelidir falan filan. doğru söylüyolar babama konuyu acsam annem gırer araya konusmama bıle ızın vermezdı bende gittim odama ciddi bir şekilde mektup yazdım mesela babanın sana verdiği öğütleri kullan mektup içersinde mesela benımkı "hayatta hiç bir zaman keşke deme o na göre yaşa ileriyi düşün derdi " ben bu lafı şu şekilde kullandım "baba sen bana öğretmedinmi hayatta keşke dememeyi " gibisinden kullandım yaklaşık 1.5 sayfa mektup yazdım ve ikna oldular. ama tabiki ehliyet almadan motor yook. :D bana kalsa hemen alıp binmek isterim ama iyiki ehliyet al diyolar :D

Motosikleti
    Kawasaki Ninja ZX6R
    Alıntı SinanAksu adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Ondan sonra scooter'ı alabilirsin.
    Kardeşim bu yazı bir yerden hatırımda kalmış eski bi yazı galiba belki yine sen yazmışsındır o zamanda çok beğenmiştim fikri hala tazeliğini koruyor

BankerBilo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mash satıldı, yenisi daha sonra inşallah
    Kesinlikle ısrar edilmemeli zamana bırakılmalı... Ben 35 yaşındayım, kendi evimde yaşıyorum, annem hala ısınamadı scooter / motor fikrine... Eşim "sen scooter kullanamazsın, kaza yaparsın, düşersin, olmaz" vs dedi, ben de zamana bıraktım, 3 ay 5 ay 6 ay her ne kadarsa... Israr etmeden kararlı olduğunu göster, belirli zamanlarda motordan bahset, unutmadığını hissettir. Zamanla ailen bu fikre alışınca gerisi gelir...

albaywolf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Fizy 125
    2 buçuk yıllık konu hortlamış. Bence arkadaş çoktan almıştır da eskitmiştir scooteri belki vitesliye geçmiştir

Yukarıdaki motordan önce korumaları alma fikri iyiymiş. Çok özendim aldım motorum olmasa da kaskım montum korumalarım var desen vallahi içleri erir dayanamazlar.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler