Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Hava Filtresi...

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    ASYA AS 100 - 8
    Benim motosikletim ASYA AS 100 - 8 model bir cup.
    3000 KM bakımına gittiğimde hava filtresinin temizlenmesini istedim.Tamirci abimiz bana ' Bu tip motosikletlerin hava filtresi dolmaz.Hem hava filtresi çok ters yerde ona doğru gidecek bir pislik falan yok dedi. '.Bu tamirci abimiz baya iyi biri işinin ehli yani.5 tane motorcu gezdim 6.da bu abiyi tuttum.

Her neyse bu söylenilenler doğru mu bir cup için.Birde ben bu hava filtresini söksem bana performansda yardımcı olur mu ?

Tavsiyelerinizi , önerilerinizi bekliyorum.

Saygılarımla Burak ASLAN

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    draggy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650
    Sakın filtreyi sökme,

Ama gerçi sök bir bak içine pırıl pırıl değil mi, birde söktüğün filtreye bak toz içinde olacak; O zaman filtrenin ne kadar faydalı bir alet olduğunu anlayacaksın, yapman gereken şey filtreni fazla basınçlı hava vermeden temizlemek, aşındı ve çok kirli ise de değiştirmek
    İkinci el Dragstar alacaksanız bknz: http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/44545-yamaha-dragstar-xvs-650-kullanicilari-bilgi-paylasim-basligi-12.html#post2100035

ero__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hava ile temizleseniz de yine de sıfır bir filtrenin yerini ASLA tutmaz. 3-5 liradan kaçmaya hacet yok kanımca.

cagriaksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Harley-Davidson XL883R
    Alıntı bRkq35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tamirci abimiz bana ' Bu tip motosikletlerin hava filtresi dolmaz.Hem hava filtresi çok ters yerde ona doğru gidecek bir pislik falan yok dedi.
    Aynı cümle içinde hem hava filtresi olmadığını hemde olduğunu iddaa etmiş senin işinin ehli ustan farkındasın dimi

gti_king - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki KLX 250
    Aynı cümlede hava filtresinin olmayacağını değil dolmayacağını söylemiş
    Onu bunu bilmiyorum da, hava filtresini sökmemelisin bence...

Motosikleti
    Harley-Davidson XL883R
    ahaha sağlam bakmışım heralde ondan olmaz diye okumuşum

o zaman değiştiriyorum yorumumu, vakum yapan bişey illaki kocaman objelerlemi dolar ha, sorarım size!

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    ASYA AS 100 - 8
    Ya benim aklıma arkadaşım soktu.Sök hava filtresini hem daha güzel ses çıkar hem de daha iyi hızlanır dedi bende size sormak istedim sökmüyorum filtreyi. :D

Motosikleti
    Harley-Davidson XL883R
    SAKIN HA! amman diyim sökme hava filtresini falan, öneriyi veren arkadaşındanda bir daha mekanik öneri falan dinleme sakın.

Yada sök sen, sonrada arkadaşın senin motoru komple söküp temizlemekle sorumlu olsun

Şaka bir yana yapabileceğin en büyük hata olur filtresiz gezmek...

Kıyaslamaya bak ne demek istediğimi anlarsın:

Volkan Serezli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    bu hangi servis kardesim?

motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD
    valla hepsi burdada kn hava filtresi temizliyici spreyler satılıyo onu al kendin temizle :d
    Mustafa Kemal Atatürk

ero__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Koton filtreyi o temizleme spreyi ile temizlemeye kalkarsanız paranızı çöpe atmaktan başka birşey yapmazsınız.

tr100a - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    cub larda hava filitresi yerine sünger var ben söküp denedim (250 metre kadar kullandım) hissedilir bir artış yok motora zarar verdiğine deymez sesi değişiyor ama çekici değil seni gören apaçi der

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    ASYA AS 100 - 8
    Alıntı wolky-ksk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu hangi servis kardesim?
    Motorcu Refik kardeşim.Aman diyim başka bir yere gidipte paranı heba etme.

pasa216 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya AS 100 2012 Kırmızı :)
    BUrak kardeş hava filtresini sen 5000 km de temizle,tamircin doğru söylemiş kolay kolay dolmaz o filtre.Ama filtre sökme konusuna gelince,100 CC lik cub motorda hava filtresi sökersen sesi çok çok saçma olur bu 1. Hava filtresini sökersen (Tamamen karbüratör açık kalacak şekilde-hava filtresi kapağı çıkarmakla hava filtresini sökmek ayrı şeyler kardeşim bunu da belirteyim.Yani kapağı çıkararak bişey elde edemezsin.)Motosikletin benzini su gibi içer,onun için avans ayarlarını yaptırman lazım.Ancak o şekilde olur.Haa kış gelince yağmurlu havada,hava filtresiz motora bin,20 dk yağmurda gez bak bakalım o motoru bidaha ayağa kaldırabiliyormusun? CG tipli motorlard görmüssündür ama onlar bi sekilde karbüratörü muhafaza edecek birşeyler takıyor(Ki benimkindede olacak,eski kubada vardı) ama senin cubda bu söz konusu değil.Karbüratörün motorun altından bakınca apaçık ortada değil mi?ha bir de şunu söyleyeyim,hava filtresi sökmek,elbette motorun hızını gücünü artırır ama aynı sekilde benzin yer,2 haftada bir karbüratör temizlemeye mecbur bırakır.Ha karbüratörü niye temizliyorsun?: motorun bozulmaması için tedbir almak.

Çok uza dı ama burak kardeş hava filtresini sökme,sökeceksen avans ayarı yaptır iyi bi ustadan(subap ayarı da gerek) ve yağmurlu havada gezme(Cublar için geçerli) aynı zamanda çakıllı yerlerde de gezme..Neme lazım karbüratörün içine çimento taşı girebilir,sonucta acık.Az söylim cok anla kardesim.iyi günler.
    Tehlikeleri nasıl dibine kadar bertaraf edeceğini bilemiyorsan sakın motosiklete binme, çünkü o zaman bu işi beceremezsin demektir.

Motosikleti
    Harley-Davidson XL883R
    Alıntı pasa216 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hava filtresini sökme,sökeceksen avans ayarı yaptır
    Avans ayarı ne alaka?

ya al bitane hava fıltresi ne uğraşıyorsun bu hava süzgeçi değilmi tabiki dolacak sende temizlik falan uğraşma al kurtul kafan rahat olsun

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    ASYA AS 100 - 8
    BUrak kardeş hava filtresini sen 5000 km de temizle,tamircin doğru söylemiş kolay kolay dolmaz o filtre.Ama filtre sökme konusuna gelince,100 CC lik cub motorda hava filtresi sökersen sesi çok çok saçma olur bu 1. Hava filtresini sökersen (Tamamen karbüratör açık kalacak şekilde-hava filtresi kapağı çıkarmakla hava filtresini sökmek ayrı şeyler kardeşim bunu da belirteyim.Yani kapağı çıkararak bişey elde edemezsin.)Motosikletin benzini su gibi içer,onun için avans ayarlarını yaptırman lazım.Ancak o şekilde olur.Haa kış gelince yağmurlu havada,hava filtresiz motora bin,20 dk yağmurda gez bak bakalım o motoru bidaha ayağa kaldırabiliyormusun? CG tipli motorlard görmüssündür ama onlar bi sekilde karbüratörü muhafaza edecek birşeyler takıyor(Ki benimkindede olacak,eski kubada vardı) ama senin cubda bu söz konusu değil.Karbüratörün motorun altından bakınca apaçık ortada değil mi?ha bir de şunu söyleyeyim,hava filtresi sökmek,elbette motorun hızını gücünü artırır ama aynı sekilde benzin yer,2 haftada bir karbüratör temizlemeye mecbur bırakır.Ha karbüratörü niye temizliyorsun?: motorun bozulmaması için tedbir almak.

Çok uza dı ama burak kardeş hava filtresini sökme,sökeceksen avans ayarı yaptır iyi bi ustadan(subap ayarı da gerek) ve yağmurlu havada gezme(Cublar için geçerli) aynı zamanda çakıllı yerlerde de gezme..Neme lazım karbüratörün içine çimento taşı girebilir,sonucta acık.Az söylim cok anla kardesim.iyi günler.

Şimdi sökmüyorum filtreyi birde ben motosikletimi her hava şartında kullanıyorum.

Motosikleti
    iyi kardeş sökmemen daha iyi.Yağmurlu havada gerçekten seni zor durumda bırakır..

cagriaksu kardeş o motosikletin hava filtresini sökünce,hele bi karbüratöre ayar vermesinde bak nasıl artıyor benzin harcaması..yüzde 50 artar,karbüratörü o duruma uygun hale getirmelisin..Bizim yaptığımız iş zaten.
    Tehlikeleri nasıl dibine kadar bertaraf edeceğini bilemiyorsan sakın motosiklete binme, çünkü o zaman bu işi beceremezsin demektir.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    ASYA AS 100 - 8
    iyi kardeş sökmemen daha iyi.Yağmurlu havada gerçekten seni zor durumda bırakır..

cagriaksu kardeş o motosikletin hava filtresini sökünce,hele bi karbüratöre ayar vermesinde bak nasıl artıyor benzin harcaması..yüzde 50 artar,karbüratörü o duruma uygun hale getirmelisin..Bizim yaptığımız iş zaten.
    VAlla çok teşekkür ederim arkadaşım.

Motosikleti
    ne demek kardeşim her zaman.. biz burdayız her zaman msj atabilirsin..

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)