Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Böyle bir kaza nasil olur (video)

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    YAMAHA fz6fazer 2007 - SACHS- cbf150
    Arkadaslar ben yeterince izledim, inceledim ama tam olarak bi sonuca varamadim. Yol nemli gibi gözüküyor olmayadabilir. Buyrun sizlere zahmet birde siz izleyin. Bu arada yol islak bile olsa nasil oluyor benim aklim almadi dogrusu.

http://www.gaskrank.tv/tv/motorrad-f...isig-14625.htm
    http://difm :cat:

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    extrem_015 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    EŞŞİZ TR'DE TEK CBR600F PC35 4 CİĞERLİ EŞEK ARISI
    gördüğüm kadarıyla zemin ıslak e motorun tekerlekleride incecik zaten normal yani neden olmasın

tr100a - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    motoru kaydırıyor muhtemelen arka frene virajda basınca motor kayıyor biraz hızda var

Motosikleti
    Dostlar bunlari bende düsündüm ama sanki yeterli degil gibi. Sürücü arka frene felan basmiyor bu arada. Ön lastik birakiyor, ama bi motosiklet bu kadar egimde yatmamasi lazim bunda bi tuhaflik var. Lastigin ince olmasiylada pek bi alakasi yok bence.

Motosikleti
    Runner St 200
    bende yaşamıştım böyle bir olayı ama biraz daha yavaş olarak
    [B]2009 Ybr / 2011 Runner [/B]

Motosikleti
    Alıntı rman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostlar bunlari bende düsündüm ama sanki yeterli degil gibi. Sürücü arka frene felan basmiyor bu arada. Ön lastik birakiyor, ama bi motosiklet bu kadar egimde yatmamasi lazim bunda bi tuhaflik var. Lastigin ince olmasiylada pek bi alakasi yok bence.
    var alakası olmazmı hiç ayrıca dikkat ettiysen yerler ISLAK bu yol tutuşunu çok zayıflatır,motoru hafif alttan yatırarak kıvırmak istedi galiba bununda büyük etkisi var.

aksoyy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Ybr125 ,pulsar ns 200 , kawasaki er6n
    banada ön teker bırakıyor gibi geldi bide çok fazla yatırıyor zemin ıslak olduğu için ön teker kayıyor...
    Herkesten hızlı sürmek,yalnız süreceğinin garantisidir Zonguldak-MT

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Adamın kıyafetine bakılırsa kış mevsimi. Muhtemelen buzlanma olabilir. Yada yağ veya mazot kalıntısına denk gelmiş olabilir. Yada kendisi bilerek sağa kırmış olabilir. Test yapıyor olabilir.
    Mantıklı başka birey gelmedi aklıma.
    Ucuz motor olmaz , Sorunlu motor olur.

atiturhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    şuan BMW R 1150 GS önce R 1150 R vardı
    bence buzdan baska bisey degil. Gizli buzlama dedikleri türden olsa gerek.

Baelmoth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mct 250 , Suzuki XF 650 Freewind
    don falan olabilir acayüp'ün de dediği gibi, ön frene hafif bastıysa kilitlemiştir hemen.

Düzenleme:
    Evet buzlanma var 7. saniyede falan adamın sol dizinin önünde yol kenarındaki suyun donmuş olduğunu görebiliyoruz.

Motosikleti
    Alıntı extrem_015 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    var alakası olmazmı hiç ayrıca dikkat ettiysen yerler ISLAK bu yol tutuşunu çok zayıflatır,motoru hafif alttan yatırarak kıvırmak istedi galiba bununda büyük etkisi var.
    Vala motoru alttanmi kivirdi üsttenmi kivirdi bilemiyorum. Dikkat edin motor hizlida degil o kadar. Ben islak zeminde cok motosiklet kullandim ama böyle bisey ne yasadim ne gördüm. Aklima lastik basincinin cok fazla olmasi durumu geldi benim yanlismiyim.

Evet , bu arada gizli buzlanma iyi akliniza geldi olabilir.

motoseyyah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 500
    Gidonu o kadar fazla sağa döndürecek kadar viraj yok hatta yol düz bile sayılabilir.Ön Lastikte kayma olsa daha fazla sürüklenir.Dikkat edilecek olsa bir anda sağa kırıyor kayarak savrulmuyor.Büyük ihtimal ön lastik patladı yada bir şekilde kilitlendi diye düşünüyorum.
    '' Baki kalan bu kubbede bir hoş sada imiş ''

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    arkadaşlar bana tuhaf gelen ...
    bahsettiğiniz hiçbir şeyde gidonu böyle dönmeye zorlayacak bir etki olmaz...buzda kayar yatar ,ıslakta kayar ama...gidonu döndürmeye zorlayan bişey var sanki...
    yada eğitim amaçlı çekilmiş bir viideo olabilir..böyle olursa böyle olur filan gibisinden....
    Biliyorsan konuş,ibret alsınlar...
    Bilmiyorsan sus ki,seni ADAM sansınlar...

Motosikleti
    Vala motoru alttanmi kivirdi üsttenmi kivirdi bilemiyorum. Dikkat edin motor hizlida degil o kadar. Ben islak zeminde cok motosiklet kullandim ama böyle bisey ne yasadim ne gördüm. Aklima lastik basincinin cok fazla olmasi durumu geldi benim yanlismiyim.

Evet , bu arada gizli buzlanma iyi akliniza geldi olabilir.
    adam kendisi yatırıyor motoru lastik basıncıyla alakası olacağını sanmam alttan kıvırma dediğim birden sert yatırdı demek istiyorum,
    bendede cg 125 var ordan biliyorum benim kuru zeminde bile böyle kaydı hızım azdı tabi toparladım hemen ama sert yatırmadan devamlı uzak duracaksın bu tür motorlarda yoksa anında kayıyor,hele birde rx 115 vardı onun yol tutuşu dahada azdı lastikleri cg 125 dende inceydi tam uçan tenekeydi virajlarda arkası oynardı, benim bildiklerim bunlar.

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Arkadaşlar buza girdiğinizde kendinizi boşlukta hissedip gidonu anlamsızca kırmanız mümkündür.. Bir anda buza girmemiş kimse bunu anlayamaz.
    Ya hiçbirşey yapmaya zamanınız olmadan yere yapışırsınır .. Yada buzlanmayı hissettiğinizde inanılmaz bir boşluk hissi olur . Sanki motorla biryerden düşüyormuş gibi. Ve o anda tutunacak bir dal misali gidona asılabilirsiniz. Bence yüksek ihtimal buzlanma..
    Ucuz motor olmaz , Sorunlu motor olur.

Motosikleti
    Alıntı extrem_015 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    adam kendisi yatırıyor motoru lastik basıncıyla alakası olacağını sanmam alttan kıvırma dediğim birden sert yatırdı demek istiyorum,
    bendede cg 125 var ordan biliyorum benim kuru zeminde bile böyle kaydı hızım azdı tabi toparladım hemen ama sert yatırmadan devamlı uzak duracaksın bu tür motorlarda yoksa anında kayıyor,hele birde rx 115 vardı onun yol tutuşu dahada azdı lastikleri cg 125 dende inceydi tam uçan tenekeydi virajlarda arkası oynardı, benim bildiklerim bunlar.
    Dogrudur motordan kaynaklanabilir. Ama ne yalan söyleyim yinede enteresan.
    O zaman saglamligina felan kanip cg 125 felan almamak lazim baksaniza motor neredeyse düz giderken kayiyor. Isin espirisi tabi bu.

Motosikleti
    Dogrudur motordan kaynaklanabilir. Ama ne yalan söyleyim yinede enteresan.
    O zaman saglamligina felan kanip cg 125 felan almamak lazim baksaniza motor neredeyse düz giderken kayiyor. Isin espirisi tabi bu.
    sağlamlığı diğer eksileri yutuyor

Motosikleti
    Alıntı acayüp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar buza girdiğinizde kendinizi boşlukta hissedip gidonu anlamsızca kırmanız mümkündür.. Bir anda buza girmemiş kimse bunu anlayamaz.
    Ya hiçbirşey yapmaya zamanınız olmadan yere yapışırsınır .. Yada buzlanmayı hissettiğinizde inanılmaz bir boşluk hissi olur . Sanki motorla biryerden düşüyormuş gibi. Ve o anda tutunacak bir dal misali gidona asılabilirsiniz. Bence yüksek ihtimal buzlanma..

Hocam hava acik günes var, yola vuruyor farkettiyseniz. Bu durumda gizli buzlanma olasiligi bir hayli düsük, cünkü günesin vurdugu yerde incecik bir gizli buzlanma tabakasinin olusmasi zor gözüküyor sanki.

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Kendisi yatırıyor gibi geldi....
    Çünkü ne şit dedi ne başka küfür...
    Gayet mutlu gibi...
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

Motosikleti
    Bence adamin psikolojik sorunlari var kendisi yatmisda olabilir

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)