Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Benzin Fiyatlaı Dahada Artacak

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Hyosung GT250 Comet
    Sonumuz vahim. Devlet vergiyi alabileceği en kolay yolu petrol olarak gördükçe bu düzen değişmez. Zengin daha zengin, fakir daha fakir olur..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    bir söz vardırya sen eşşek olursan semer vuran çok olur diye..aynen o hesap..biz adam olmadığımız birlik olmadığımız sürece katlanmaktan başka yapacak bişeyimiz yok malesef...

bakın şimdi..Türkiye tek vücut olsa tüüm illeri geçtim sadece ama sadece istanbulda (mecburum filan anlamam otobüse trene gidin,yürüyün) kaç adet özel araç sahibi varsa bir ay boyunca hiç ama hiiiç birisi 1 liralık bile benzin almasa ,köprüye 1 lira dahi vermese,otoyollara 1 lira dahi kaptırmasa.........

Türkiye maddi krize girer..benzin fiyatları aşağı çekilmediği sürece üst üste bunu 2 yada 3 ay uygulasak benzin değil 3 lira 2 liraya bile düşer..
    ama düşüremeyiz biz..semer vurulmasını severiz toplum olarak...
    haksızmıyım???
    Biliyorsan konuş,ibret alsınlar...
    Bilmiyorsan sus ki,seni ADAM sansınlar...

Motosikleti
    HONDA CbR 125R
    Alıntı feryth adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sonumuz vahim. Devlet vergiyi alabileceği en kolay yolu petrol olarak gördükçe bu düzen değişmez. Zengin daha zengin, fakir daha fakir olur..

Artık vatandaşa taksit taksit zam yaptıkları için hiç şaşırmadım. Yemiyor ki hepsini bir yapmıyorlar. Alıştıra alıştıra ufak ufak saaakiiinnnnn... Vatandaşı ayakta uyutuyorlar. Daha Tayyip seçim mitinglerinde yırtınıyordu benzin 1 lira olacak diye...

petrole zam = e benzine zam o zamaaaan toplu taşıma araç biletlerine de zam + taksi metre fiyatlarına zam ne de olsa su yakmıyor + doğalgaza zam az yak çok üşü sonra doğalgazlı eve soba kurarım daha iyi fikri + cabası ve cabası....

Bizi elalemin ülkelerine muhtaç edeceklerine bir çözüm üretsinler. hidrojen yakan araba icadı. güneş enerjisi bilmem ne yok pilidir pisidir.Hani nerde?? Alışmışız hazıra konmaya... Çok bile hakediyoruz KENDİ PİSLİĞİMİZDE BOĞULURUZ BÖYLE İŞTE...
    :cat:MoToLeKtrA{eSrA}::alkiis::

Deryali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-09
    inşallah FOSİL YAKITLAR kökünden tükenir. Bugüne kadar dünyamızı mahfettik bu fosil yakıtlar yüzünden. Savaşlar bile bu pislik için çıktı...

Yenilenebilir kaynaklar, güneş enerjisi, elektrik enerjisi dururken ne diye hala pis yakıtlara bağlıyız ???
    "Özgür yaşayanların bakış açısı" Motojektif

Kelleci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF-R1
    Alıntı TAHSİN301 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gelişmek istiyorsan, yanındaki ülkeleri ezip geçmek istiyorsan, dünya devletleri alçalırken sen yükselmek istiyorsan vereceksin kardeşim. herkes yüksek benzin fiyatlarından şikayetçi. üretende tüketen de... hiç kimse demiyor ki kardeşim yol yapılıyor köprü yapılıyor viyadük yapılıyor dağlar deliniyor yerler deliniyor alt geçit üst geçit yapılıyor tren yolları yapılıyor biz buraları kullanıyoruz. sanki bunlar duruken oluyor sanki hz musa a.s giderken asasını bize bıraktı alın istediğiniz gibi kullanın dedi de biz de kullanıyoruz.vurdun mu yerler deliniyor vurdun mu yola asfalt kaplanıyor vurdunmu dağa dümdüz oluyor..(haşa) bırakalım bağrışmayı arkadaşlar. biz varsak devlet var halk varsa devlet var devletin elinde hz musanın asası yok tarihin ilk çağından beri bu böyle devlet halktan vergi toplayarak devlet oluyor. burda herkes vergi veriyor vermeyen gitsin kendine kabile kursun kutuplarda yaşasın arabaya da ihtiyacı olmaz vergi de vermez eskiden benzin ucuz du da ne oldu yol yoktu araçlar her ay sanayiden çıkmazdı kişi aldığı parayı sanayide tamirciye veriyordu yada parçacıya yolda giderken arabanın vidaları sökülüyor plakaları düşüyor adamın haberi olmuyordu. arabanın her yerinden gıcırdama sesleri geliyor sıfır alınan araba 5 senede şase hariç tüm parçalar yenileniyor üstelik yol bozuk yavaş gidiyorsun benzin ucuz ama fazla yakıyorsun.yine benzin 4 liraya geliyor yani devlet diyorki ben yol yapayım sende bu dertlerle uğraşma zamanını da boşa harcama bunlara verdiğin parayı bana ver biz neyi kıskanıyoruz bizim burda şu an yol genişleme çalışmaları var türkiyenin birçok yerinde de var tabiki.. adamlar gece bu KIŞ SOĞUĞUNDA SABAHA KADAR vardiyalı 24 saat projektörle derenin içinde çalışıyor ben onları görünce bunlara verilen para helaldir dedim şimdi şikayet edenlere diyorum ki madem benzin fiyatlarından şikayetcisiniz bundan sonra devletin yaptığı yolları kullamayın stabilize yoldan gidin yada kazmanızı küreğinizi alın kendi yolunuzu kendiniz vurun alt üst geçitinizi kendiniz yapın benzini de devletten almayın kendiniz sontaj vurun rafine edin kullanın.uzun lafın kısası ve ben benzine gelen zammı onaylıyorum demiyorum mevcut durumdan bahsediyorum.haddinden fazla zama bende karşıyım ama bunlar bu ülkeye gerek. ne tepki vereceksenizde verin umrumda değil doğrular bunlar
    YURDUM İNSANI
    Drift Religion

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Tahsin 301 . Şu bozuk yol sebebi ile arabanın vidalarının yola düşmesi ve bu sebeple benzinin yine 4 liraya gelmesi hesabına bayıldım. Seni Türk dizilerine senarist yapmalılar. Harcanıyorsun forum köşelerinde. Kardeş senin geldiğin galakside bu anlattıklarını ciddi ciddi dinleyen var mı gerçekten ?

Motosikleti
    2001_MZ SEYHAN_301
    Alıntı apocahpto adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    peki tahsin bey sizce sadece bizim ülkemizdemi yol, köprü, viyadük var ? ...
    diğer ülkeler nasıl bu kadar az vergi alıpta bu köprülerin, yolların, viyadüklerin EN güzelini yapıyorlar?
    hangi ülkelerden bahsediyorsun tabiki avrupa ülkeleri ya da uzakdoğuda japonya çin yada elebaşı amerika... maalesef bu ülkelerin hepsinin bir sömürgesi var afrikanın neden hiç o pahalı yolları yok adamlar baskıdan kafa kaldıramıyor kaldırsa birileri eziyor. peki bizim sömürgemiz neresi dünyada bir yer söyleyin söyleyemezsiniz ... cünkü yok. onu geçelim cumhuriyet tarihinden bu yana sanayiye karayollarına demiryollarına havayollarına ne kdar yatırım yapılmış duvar boyayacak kadar... gerisi nerde isviçre bankalarında. ülkenin parası yeraltından yurt dışına çıkıyor başta duranların haberi yok yani bırakın bizim başka devleti sömürmeyi kuru siyaset uğruna kendimizi başka devletlere sömürttük mü sömürttük. şimdi biz niye ağlıyoruz. dedeledimizin babalarımızın sorumsuzluğundan, derin devlet belalarından, başta bizi yönetenlerin yüzünden... yıllardır ımfye borç ödemekten başka ne yaptık.üstelik ımfden alınan paralar yatırım aracı olarak kullanılmadı sağolsun yöneticiler parayı sağa sola dağıttı çarçur etti para bitti. kim ödeyecek bunu yeni gelen nesil...yani ne oluyor SEN YE TORUNUN ÖDESİN...işte şimdi bu ağlamalar isyanlar eskiden borç alınıp harvurup harman savurmanın eserleridir. türkiye yıllardır cari açıktan kurtulamadı. enflasyon deflasyon bol sıfırlı paralar tüketti bu insanları...
    kuru siyaset uğruna kendi yağımızda kavrulmaya çalıştık,magazinle müzikle gözlerimiz boyandı zenginlerin ünlülerin mallarını saydık yıllardır ülkenin meseleleri yerine magazin haberleri ,siz de çok iyi bilirsiniz reha muhtarın kedili köpekli haberlerini, içmişleri sarhoşları ,travestileri izledik eeeeeeee e şimdi millet uzaya çıkıyor bilimle uğraşıyor biz hala darbelerle rejimle uğraşıyoruz işimiz yok aç duracak cumhuriyetin bekçisi olacaz sanki kimse kendi cumhuriyetini başkasına teslim eder de...
    almanya 2 kez dünya savaşından yenik çıktı şimdi dünyanın 1 numaralı sanayisi kimde almanyada neden? başına hitler gibi birileri geçti adamları muma çevirdiler zorla çalıştırdılar köle yaptılar eziyete uğradılar ama yükseldiler yada japonya. dünyanın 2. büyük ekonomisi... 2 tane atom bombası yedi şimdi durum mevcut bunlar bizim başımıza gelseydi belki bir daha ayağa bile kalkamazdık yani kardeşim bu kadar lafın kısası yatırımlar zamanında yapılsaydı şimdi bu kadar vergi vermezdik. dünya yürürken bizz oturduk şimdi ayağa kalktıysak yürüyenleri yetişmemiz için koşmamız gerek. ben burda şahsi düşünmüyorum vatanın geleceği için , dimdik ayakta durabilmesi için daha neler yapılabilir benimde boru gibi yakan aracım var ama dediğim gibi zammı olumlu bulmasamda bu türkiye için gerekli, koşmak için...
    benim dediğimi anlayan anladı lafı öteye beriye çekmeye gerek yok...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:24 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:19 ----------

Alıntı kurubuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tahsin 301 . Şu bozuk yol sebebi ile arabanın vidalarının yola düşmesi ve bu sebeple benzinin yine 4 liraya gelmesi hesabına bayıldım. Seni Türk dizilerine senarist yapmalılar. Harcanıyorsun forum köşelerinde. Kardeş senin geldiğin galakside bu anlattıklarını ciddi ciddi dinleyen var mı gerçekten ?
    yazımı okuduğuna göre sen varsın yetmez mi... bence yeter

DaBEL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 125 Duke... bide 250 cc ögrenci akbili..
    Tahsin301 kendinle celiştiğinin farkında değil misin?? bu vergiler haklıdır diyosun nedeni yatırım için diye.. sonrada bu vergiler baştakilerin cebine gidiyor diyorsun dediğinden bişey anlamadığımı belirtmeliyim..
    Ama bende sana şunu sormak istiyorum.. bu vergiler bize yol su olarak geri dönüyorsa kullandığımız yolun suyun parası bize ne olarak geri dönüyor?? yani ben zaten verdiğim vergiyle suyun parasını yolun parasını ödemişim.. ee o zaman benim yıllardır kullandığım otobüse verdiğim para veya köprüden gecerken yola verdiğim suya verdiğim elektriğe verdiğim para bana ne olarak dönücek?? bunun cevabını biliyor musun??
    ben biliyorum.. belki söylememi istersin diye yazıyım.. örtülü ödeneği deli gibi kullanan yöneticelerin borcuna gidicek, taşeron firmalar araçılığı ile peşkeş cekilen kişilere ve bu kişilerin yönetimdeki ortaklarına gidicek.. yani bana dönmüyecek.. şimdi bana Almanya nın Japonya' nın kalkınmasından bahsetme.. çünki oralarda kalkınmak için mesai saati bitse bile hala 3-4 saat çalışan işçiler vardı.. hemde bunu ücretsiz yapıyolardı.. artı olarak orada calışan fabrikalar vardı.. ben burada o fabrikaları göremiyorum.. sen görebiliyorsan banada göster.. efsane olmuş tekstil firmalarımız fabrikalarımız varken bu fabrikalar nereye gittiler?? Mısır gibi absürd ülkelere taşındılar bunlar..
    vergi alınması taraftarıyım ama bu verginin 65-70% olması taraftarı değilim.. eger bu kadar kaynak üretmek istiyosalar gidip taseron firmaların işini bitirsinler... en basiti yolda gördüğünüz bir çöpçünün devlete maliyeti 2.5 milyar.. ama adamların maaşı 650 milyon.. oda verirse tabi.. bu fark kimin cebine gidiyor?? eger bir taşeron firma bütün belediyenin çöp işini alırsa nasıl bi kar yapıcagını düşün sonra gel bana bu vergilerin haklılığını anlat.. bide bunu bütün taşeron firmalara yansıt..

HercuL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki GSXR100
    Alıntı sametagir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bir söz vardırya sen eşşek olursan semer vuran çok olur diye..aynen o hesap..biz adam olmadığımız birlik olmadığımız sürece katlanmaktan başka yapacak bişeyimiz yok malesef...

bakın şimdi..Türkiye tek vücut olsa tüüm illeri geçtim sadece ama sadece istanbulda (mecburum filan anlamam otobüse trene gidin,yürüyün) kaç adet özel araç sahibi varsa bir ay boyunca hiç ama hiiiç birisi 1 liralık bile benzin almasa ,köprüye 1 lira dahi vermese,otoyollara 1 lira dahi kaptırmasa.........

Türkiye maddi krize girer..benzin fiyatları aşağı çekilmediği sürece üst üste bunu 2 yada 3 ay uygulasak benzin değil 3 lira 2 liraya bile düşer..
    ama düşüremeyiz biz..semer vurulmasını severiz toplum olarak...
    haksızmıyım???
    bu fikir hosuma gitti
    sürmek için yaşa , yaşamak için sür ...

Motosikleti
    cbf150
    Konu uzar gider ama bence özü-herkesin bildiği üzere- devletimiz herkesten vergi alamamaktadır. İş böyle oluncada kümesteki kazlarda tüy müy kalmıyor.
    Murat Kehya
    Acemi Motorcu
    A-(eksi)

Motosikleti
    CBR600RR
    Valla benım benzın fıyat larına hıc dargınlıgım yok, mualefet olmak ıcın yazmıyorum arkadaslar, bır bakın bakalım bız cok zengın bır mılletız hergun bınlerce sıfır arac satılıyor 2. elı hıc saymıyorum her evde 2 , 3 araba var nerdeyse ogul, baba, ana, kız kardes herkesın ayrı aracı var, tanıdıgım bırcok kısıde ve arkadaslarımda demekkı benzın mazot pahalı falan degıl...
    Hal boyle olunca bana gore benzın fıyatı cokta yuksek degıl...
    Kaybedicek birşeyin yoksa asla (arkana) bakma...:cat:

Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    hangi ülkelerden bahsediyorsun tabiki avrupa ülkeleri ya da uzakdoğuda japonya çin yada elebaşı amerika... maalesef bu ülkelerin hepsinin bir sömürgesi var afrikanın neden hiç o pahalı yolları yok adamlar baskıdan kafa kaldıramıyor kaldırsa birileri eziyor. peki bizim sömürgemiz neresi dünyada bir yer söyleyin söyleyemezsiniz ... cünkü yok. onu geçelim cumhuriyet tarihinden bu yana sanayiye karayollarına demiryollarına havayollarına ne kdar yatırım yapılmış duvar boyayacak kadar... gerisi nerde isviçre bankalarında. ülkenin parası yeraltından yurt dışına çıkıyor başta duranların haberi yok yani bırakın bizim başka devleti sömürmeyi kuru siyaset uğruna kendimizi başka devletlere sömürttük mü sömürttük. şimdi biz niye ağlıyoruz. dedeledimizin babalarımızın sorumsuzluğundan, derin devlet belalarından, başta bizi yönetenlerin yüzünden... yıllardır ımfye borç ödemekten başka ne yaptık.üstelik ımfden alınan paralar yatırım aracı olarak kullanılmadı sağolsun yöneticiler parayı sağa sola dağıttı çarçur etti para bitti. kim ödeyecek bunu yeni gelen nesil...yani ne oluyor SEN YE TORUNUN ÖDESİN...işte şimdi bu ağlamalar isyanlar eskiden borç alınıp harvurup harman savurmanın eserleridir. türkiye yıllardır cari açıktan kurtulamadı. enflasyon deflasyon bol sıfırlı paralar tüketti bu insanları...
    kuru siyaset uğruna kendi yağımızda kavrulmaya çalıştık,magazinle müzikle gözlerimiz boyandı zenginlerin ünlülerin mallarını saydık yıllardır ülkenin meseleleri yerine magazin haberleri ,siz de çok iyi bilirsiniz reha muhtarın kedili köpekli haberlerini, içmişleri sarhoşları ,travestileri izledik eeeeeeee e şimdi millet uzaya çıkıyor bilimle uğraşıyor biz hala darbelerle rejimle uğraşıyoruz işimiz yok aç duracak cumhuriyetin bekçisi olacaz sanki kimse kendi cumhuriyetini başkasına teslim eder de...
    almanya 2 kez dünya savaşından yenik çıktı şimdi dünyanın 1 numaralı sanayisi kimde almanyada neden? başına hitler gibi birileri geçti adamları muma çevirdiler zorla çalıştırdılar köle yaptılar eziyete uğradılar ama yükseldiler yada japonya. dünyanın 2. büyük ekonomisi... 2 tane atom bombası yedi şimdi durum mevcut bunlar bizim başımıza gelseydi belki bir daha ayağa bile kalkamazdık yani kardeşim bu kadar lafın kısası yatırımlar zamanında yapılsaydı şimdi bu kadar vergi vermezdik. dünya yürürken bizz oturduk şimdi ayağa kalktıysak yürüyenleri yetişmemiz için koşmamız gerek. ben burda şahsi düşünmüyorum vatanın geleceği için , dimdik ayakta durabilmesi için daha neler yapılabilir benimde boru gibi yakan aracım var ama dediğim gibi zammı olumlu bulmasamda bu türkiye için gerekli, koşmak için...
    [COLOR="Silver"]
    -9999999
    Ağır saçmaladın.
    İç sesim dışardan duyulsa beni kurşuna dizersiniz..

Kelleci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF-R1

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:24 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:19 ----------

yazımı okuduğuna göre sen varsın yetmez mi... bence yeter
    Litresi 4 liraya koşabilecekse bu ülke hepimiz 6 lira verelim,Hatta 10.Ama biliyoruz,Yine birilerinin cebi dolacak.Olan vatandaşa olacak.Ülkede Hiç birşey değişmeyecek.Birileri yine bu düzenin yalakalığını yapacak.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:45 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:40 ----------

Alıntı hondam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla benım benzın fıyat larına hıc dargınlıgım yok, mualefet olmak ıcın yazmıyorum arkadaslar, bır bakın bakalım bız cok zengın bır mılletız hergun bınlerce sıfır arac satılıyor 2. elı hıc saymıyorum her evde 2 , 3 araba var nerdeyse ogul, baba, ana, kız kardes herkesın ayrı aracı var, tanıdıgım bırcok kısıde ve arkadaslarımda demekkı benzın mazot pahalı falan degıl...
    Hal boyle olunca bana gore benzın fıyatı cokta yuksek degıl...
    En azından sen benzin parasıyla memleketi kurtarmadın:D Kurtaranlar varda
    Drift Religion

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    Tahsin bunun benzin fiyatı ile ne alakası var , hükümeti savunmayı çok seviyorsun anlaşılan . En basit örnek ticaretle uğrasıyorum ıstanbuldan 10 tl ye aldıgım bır urun eskişehire gelene kada naklıye parası ile 11 tl ye mal oluyor . Bin parça olsa aha gıttı 1000 tl ama nereye gitti
    TÜRK CHOPPER TÜRKİYE ESKİŞEHİR İL TEŞKİLATI - O ERRORDU DİSİPLİN OLDU

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    Alıntı mterayes26 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tahsin bunun benzin fiyatı ile ne alakası var , hükümeti savunmayı çok seviyorsun anlaşılan . En basit örnek ticaretle uğrasıyorum ıstanbuldan 10 tl ye aldıgım bır urun eskişehire gelene kada naklıye parası ile 11 tl ye mal oluyor . Bin parça olsa aha gıttı 1000 tl ama nereye gitti
    hah bak bu örneği verdin ikna oldum ben

onu beşi bilmem arkadaş, bu ülkenin kaynaklarını en iyi yönetecek hükümet iktidardadır.
    aksini düşünenler elbet olacaktır, seçimde bunun için yapılır zaten.

"laubalilikten hoşlanmam, ciddiyeti severim, disipline hayranım!.."

Volkan Serezli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    yöneticiler izin versin bir günlük içimizden ne geliyorsa yazalım ana avrat sövelim bunları

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    Benzin zamları beni etkilemiyor, hep 20 TL koyuyorum.

Alper41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki EN500
    Alıntı Khutuck adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motosiklete giren benzinin miktarı düşmüyormu zam gelince .
    Fikirlere Kurşun İşlemez .

DaBEL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 125 Duke... bide 250 cc ögrenci akbili..
    Alıntı Khutuck adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    oda ayrı bi bohemdir valla... her benzin zamında bunu söylicek bi adam bulurlar yanınada saz ekibi olarakta bikaç tır şöferi alın size benzin zammı haberi...

o değilde bi gün benzin zammı haber değerini kaybederse işte o zaman fena zıc...k.. düşünün bi gazetecinin biri benzine zam geldi diye adam haber yapıyor, editörde hee bunun haber değeri yok 1 saat öncede gelmişti diyip haber yapmıyor.. bu hükümetle olmucak şey gibi gelmiyor bana..

askon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pıoneer 200cc 2007
    benzın pahalılığını bir tek bizimi ilgılendırıyor anlamış değilim trafıkte oldukça fazla lüks arac var hatta fazlasıyla arac var kımse kalkıpta ya ekonomı yapalım bu gün işe bısıkletle gıdelım demıyor yanı halk sankı hayatından memnunda bız motosıklet severler pek memnun değilmişiz gıbıme gelıyor o kadarki ben ekonomı olsun dıye 100 cc yenı motosıklet aldım alay konusu oldum ınsanın bu memlekette ayağını yorganına göre uzatması bıle ayıp olmuş adam yerıne koyan yok varsın olmasın umrumdada değil hanı ama cok carpık memlekette yaşadığımın bır kez daha farkına varmış bulunmaktayım

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)