Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

ilk motosiklet kazamı yapmam bugune nasipmiş

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    JINLUN JL150-5
    Her ne kadar büyük bir kaza olmamasına rağmen bir hayli canımı sıkmış durumda Bugun saat aksam 8 civarı henüz evden çıkalı 5 dk olmadan site içinde karşıdan gelen arabanın benim yolumu gasp etmesi ve benimde sağ taraftaki mıcır yola kaçmam sebebiyle kayarak düştüm.Düşeceğimi sn ler önce anlamama rağmen bir türlü elimi ön frenden çekemedim.Sola doğru viraj alacaktım ve yatmak zorundaydım.Kaza da kaçınılmaz oldu.Sol ön korumalığım eğildi ve aynamda çizik var.Korumalık olmasaydı bir çok yer hasar göreceği kesindiElimle bükerek tekrar eski haline getirdim korumalığı. Şimdi fren yapacağım zaman ilk olarak aklıma arka freni sıkmak geliyor.Malesef bunun bilincine varabilmek için başımdan olay geçmesi gerekiyorumus demekki

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    JUSTice4all - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki gsx 1300r hayabusa
    gecmis olsun, herseyin bir ilki vardir! bu tarz ufak tefek kazalar motor kullanicisina buyuk seyler katar. Allah daha buyugunu vermesin

Kelleci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF-R1
    Tecrübe çok önemli.. Yinede ucuz atlatmışsın...
    Drift Religion

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    En büyük kazan bu olsun. Koruma demiri olması güzel bir şey ama elinle düzeltebildiğin koruma demiri daha sert bir düşüşte ne kadar işe yarar bilmem.

Motosikleti
    JINLUN JL150-5
    teşekkür ederim .Allah kimsenin başına vermesin az hasarlı olsun çok hasarlı olsun.kesinlikle tecrübeden başka bir şey değil bugünkü yaşadığım. Dedğiniz gibi korumalık var ama daha çok süs niyetine gibi.Bu kazada işe yaradı ama büyük bir kazada hiç bir faydası olmaz tabi Allah göstermesin.

Motosikleti
    Modenas kriss 111
    çok geçmiş olsun.son olması dileğiyle..

Motosikleti
    Honda Cd 100
    geçmiş olsun bu önemli bir ders aslında bende bazen arkadaşımın motorunu aldığımda onun motorunun ön freni disk olduğu için arka frene basmaktnsa ön freni tercih ediyodum ama birgün kendi motorumla öyle oyalanırken olduğum yere düşünce ön frenin kısa mesafede de olsa en son kullanılması gerektiğni anladım...

bu arada bu araba sürücülerine zaten uyuz oluyorum Allah korusun birgün birine saglam patlıycam ama ne zaman umarım bu zaman hiçbirzaman gelmez...
    [B]Müslümanların iman yönünden en üstünü, ahlakı en güzel olanı, hanımına, en iyi, en lütufkâr davranandır.[/B]
    [COLOR="Red"][B][Tirmizi] [/B][/COLOR]

Motosikleti
    JINLUN JL150-5
    Alıntı Gürhan:) adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçmiş olsun bu önemli bir ders aslında bende bazen arkadaşımın motorunu aldığımda onun motorunun ön freni disk olduğu için arka frene basmaktnsa ön freni tercih ediyodum ama birgün kendi motorumla öyle oyalanırken olduğum yere düşünce ön frenin kısa mesafede de olsa en son kullanılması gerektiğni anladım...

bu arada bu araba sürücülerine zaten uyuz oluyorum Allah korusun birgün birine saglam patlıycam ama ne zaman umarım bu zaman hiçbirzaman gelmez...
    teşekkür ederim.Aynen bende sizin gibi yapıyordum.Ön fren disk olduğu için frenleme daha iyi yapıyordu.Islak zeminde kullanmamaya çalışıyordum fakat beklenmedik bir anda mıcıra girince işler değişti.Ama artık arka fren herzaman ilk olacak.

Motosikleti
    Honda Cd 100
    benimde mıcırda olmuştu arkadaşım yapma demişti ama oruçtum o zamanda sigarasızlıkta başıma vurmuştu ama fazla birşey olmadı sinyal kırıldı ön lambanın camı tuz buz oldu ama olsun artık yapmıyorum düştüm ögrendim tavsiye ediyorum yapmayın ;););)
    [B]Müslümanların iman yönünden en üstünü, ahlakı en güzel olanı, hanımına, en iyi, en lütufkâr davranandır.[/B]
    [COLOR="Red"][B][Tirmizi] [/B][/COLOR]

Motosikleti
    JINLUN JL150-5
    Alıntı Gürhan:) adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benimde mıcırda olmuştu arkadaşım yapma demişti ama oruçtum o zamanda sigarasızlıkta başıma vurmuştu ama fazla birşey olmadı sinyal kırıldı ön lambanın camı tuz buz oldu ama olsun artık yapmıyorum düştüm ögrendim tavsiye ediyorum yapmayın ;););)
    Aynen öle,düştükten sora bi kontrol ettim motoru sora atladım 50 km yol gittim,ön frene dokunmaya korktum çok sert bi fren gerekmedikçe ve durmak istemediğim sürece pek kullanmayı düşünmüyorum

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)