Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Trafikte bizde varız(!) diyen bisikletçiler

Motovento
    REKLAM ALANI
    overcloud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XL650V Transalp
    Özellikle tuzla - bostancı sahil yolu üzerinde ya da üsküdar - beykoz sahil yolunda asfaltta bisiklete binen bizim gibi iki tekere gönül vermiş insanlar görüyorum.

Aynı şeritte yol alıyorsam sıkıştırmadan ya da arkamdaki otomobillerin sıkıştırmasına izin vermeden şerit değiştirmek suretiyle geçmeye özen gösteriyorum. malum motosiklet kullanıcısı olarak neler çektiklerini az çok anlayabiliyoruz.

Ancak son zamanlarda dikkatimi çeken ve beni rahatsız eden şey: bisiklete binen bu arkadaşların istisnasız tamamının kırmızı ışık ihlali yapıyor olmaları. üstelik gördüklerimin hepside kafalarında kaskları, spd ayakkabıları, hava şartlarına uygun kıyafetleri ve güneş gözlükleri ile "tam anlamıyla bu spor ile uğraşan insanlar".

Yeni yılın ilk günü sabah saatlerinde turlamak için bostancı sahile inmiştim motor ile. dört yolda kırmızı ışık ihlali yapan bir bisikletçi ile sağa dönerken neredeyse yanak yanağa çarpışıyorduk.

bu arkadaşlar geçtiğimiz sene içersinde "trafikte biz de varız" söylemi ile caddebostan'da eylem yapıp seslerini duyurmuşlardı. en azından benim dikkatimi çeken eylemleri bu olmuştu.

aramızda bu arkadaşlardan olan var mı bilmiyorum ama trafikte biz de varız diye eylem yaparken bu kadar kırmızı ışık ihlali neden yapılıyor, sormak isterim kendilerine.
    the evil that men do - cbr 125r 7500km - ninja 250r (tabiki yeşil) 25000km - transalp ile yollarda

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mavibuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    gt 250 r
    Kardeş o ışıklar yaylar ve motorlu taşıtlar için yaa, bu arkadaşlar ne motorlu taşıt nede yaya olmadıklarıdan ışıkların onlar için bir anlamı yok galiba
    AZRAİL herzaman artçıdır ona göre kullan, yoksa

Şehir içinde yayalara yeşil yanarken bisikletler geçer trafik polisi de karışmaz. Tehlike boyutu önemli. Bisikletle motorlu taşıtlarla ışıklarda kalkmak trafiği yavaşlatmak demektir...

inzell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Durup, tekrar eski hızını yakalayabilmek için ekstradan güç sarfetmek gerekiyor. Sanırım onun için durmuyorlardır.

Ayrıca ışık ihlali yapıp ceza alan bisikletçiler duymuştum.
    www.motorumla.net

Motosikleti
    XL650V Transalp
    Alıntı motorhocası adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şehir içinde yayalara yeşil yanarken bisikletler geçer trafik polisi de karışmaz. Tehlike boyutu önemli. Bisikletle motorlu taşıtlarla ışıklarda kalkmak trafiği yavaşlatmak demektir...
    krokiyle göstericek olursam tam olarak şöyle meydana geldi olay:

the evil that men do - cbr 125r 7500km - ninja 250r (tabiki yeşil) 25000km - transalp ile yollarda

Hatalı oldukları belli ,tehlikeye balıklama atlamışlar.

mogli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer1000 - F650 GS
    Bir gün bisiklete binip trafikte biraz dolanırsan anlarsın.

Diğer sürücülerin bize yaptıklarını sen de bisikletçilere yapıyorsun... Öyle yapıyorlar... böyle yapıyorlar...

Türkiye'de bisikletle yeşili beklersen büyük ihtimalle bütün sülaleni sıradan geçirirler. Ezilme tehlikesi de cabası. Senin durun biraz istisna olmuş takma bu kadar. O da dalgın olabilir, sen gelmeden geçebileceğini düşünmüş olabilir ya da yorulduğu için yeterli hıza ulaşamamış olabilir fala filan...
    Motosiklet bir ULAŞIM aracı değil bir İSYAN aracıdır!
    Her şeyin Aslı Güzeldir!
    Ömürüm boyunca hatırlanacaksın aYe...

apocahpto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı mogli adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Diğer sürücülerin bize yaptıklarını sen de bisikletçilere yapıyorsun... Öyle yapıyorlar... böyle yapıyorlar...

Türkiye'de bisikletle yeşili beklersen büyük ihtimalle bütün sülaleni sıradan geçirirler. Ezilme tehlikesi de cabası. Senin durun biraz istisna olmuş takma bu kadar. O da dalgın olabilir, sen gelmeden geçebileceğini düşünmüş olabilir ya da yorulduğu için yeterli hıza ulaşamamış olabilir fala filan...

aynen katılıyorum

Motosikleti
    XL650V Transalp
    Alıntı mogli adlı üyeden alıntı Mesajı göster

herhalde ilk mesajımı okumamış olacaksınki böyle birşey yazmışsın. diğer sürücülerin trafikte bizlere yaptığını bisikletçilere yaptığım falanda yok, tanımadan etmeden işkembeden sallamayalım..

2 yıl öncesine kadar düzenli olarak bisiklete biniyordum. hatta iki kere araba çarptı bisiklet sürerken ama hiçbir zaman yok tempom düşmesin, yok süratim azalmasın daha fazla güç harcamayayım diye kırmızıda falan geçmedim.

tempo düşmesin diye kırmızıda geçecekse 500 metre aşağıda alabildiğine uzanan bisiklet yolu var..

eğer sürücü olarak sen kendi hayatına değer vermiyorsan ben ne kadar değer verebilirim?

madem trafikte varlar, kurallara uyulsun ben sadece bunu söylüyorum.

inzell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Aslında bisikletlere ayrılmış bir bölüm var, ama genelde insanlar yürüyüş yaparken işgal ediyorlar.
    www.motorumla.net

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)