Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Ehliyet tamam şimdi motor seçme zamanı :)

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Kawasaki Ninja 300 - 30th Anniversary Special Edit
    Alıntı ozzymozi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    daha spor tarzı scooter yok mu 2000 3000 iyi bir scooter.
    iyi scooter istiyorsan honda falan al ilk motorun olucaksa ben çinli al derim karar senin bu da Mondial 150 RF Spor tarzı 1.640 TL

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Xmax250
    2.el honda, kymcolara bak
    çinli yada mondial asla alma

Motosikleti
    Alıntı xburakx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2.el honda, kymcolara bak
    çinli yada mondial asla alma
    Bazı adamlar var hayatında hiç çinliye binmemiş ama çin motosikletlerine laf atanlar sen motora adam gibi bakarsan motor seni her zaman götürür atın artık kafanızdan bu ön yargıları Mondial alıpta memnun olan bir dünya insan var haa Mondial kullanmadıysan hiç konuşma kullanıpta motor elinde kaldıysa o da senin şanssızlığın.

Motosikleti
    Mondial 150 MC
    Alıntı BathoryAria adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bazı adamlar var hayatında hiç çinliye binmemiş ama çin motosikletlerine laf atanlar sen motora adam gibi bakarsan motor seni her zaman götürür atın artık kafanızdan bu ön yargıları Mondial alıpta memnun olan bir dünya insan var haa Mondial kullanmadıysan hiç konuşma kullanıpta motor elinde kaldıysa o da senin şanssızlığın.
    katılmamak elde değil.bende kanuni cup 100 e biniyorum ve çok memnunum 1100 km deyim ve hiç sorun yok.bana biraz ufak geliyor satıp mondial 150 mc alacağım.burada bazı arkadaşlar istisnasız japon tavsiye ediyorlar.japonun servisi heryerde yok parçası heryerden bulunmaz ve pahalı bunlarıda söyleseler ya tavsiye ederken.

GÖЯKEM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gt250R bekliyoRR..
    ne kadar motor varsa saydık karar senin daa ne diim
    BYZ ARABALI ÇOCUK...

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    çin alma diyenlere kesinlikle kulak vermeni tavsiye ederim paranı sokaga atma al japon bak keyfine gerile gerile bin yolda kalan çinlileri çekersin bende sıfır olsun dedim çinli aldım motor 6700 km oldu soğuk havada rolenti yükseliyo yolda giderken istop ediyo markası mondial yani çin harikası yani sıfır alayım masraf çıkarmaz diye düşünme birader
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

Motosikleti
    Xmax250
    babam taksitle mondial 150zat aldı 2006model bugünün parasıyla ortalama 4bin tl
    en sonda marş motoru bozulmuşdu tamirciyle kanki olmuşduk ön camı sallanıyordu yapamadık km saati takılıyordu
    kontakdan anaktarı çıkartıp bırakıyorduk lambalar sönmüyordu 2defa akiyi öyle bitirmişdi
    parçası ucuz ama sürekli masraf çıkarıyor
    ben askerdeyken 400tl masfar çıkarmış deyişen hiçbirsey yok diyordu babam
    600e zor sattık

siz şanslıysanız şansınızı zorlamayın çeyizinize koyun

sıfır motora 3 vermekdense 2el beat al kafan rahat olsun
    15ay beat kullandım 1defa aküm değişti aldığım fiatada sattım

Motosikleti
    150 ZC veya 150 MASH
    Kullanıma bağlı bence daha tecrübem yok hobi için alacağım sanırım asya kırmızı mopdeli gördüm iğrençti ya 150ZC yada mondial yeni model çıkarıyor onlara bakacağım sitesinde scooter yok çünkü birde aysa 150 T1 galiba siyah 3000 tl ona bakacağım.

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Kullanıma bağlı bence daha tecrübem yok hobi için alacağım sanırım asya kırmızı mopdeli gördüm iğrençti ya 150ZC yada mondial yeni model çıkarıyor onlara bakacağım sitesinde scooter yok çünkü birde aysa 150 T1 galiba siyah 3000 tl ona bakacağım.
    5 yıldır yırtıyorum biryerlerimi ama nafile beyhude çabalar içindeyim...aga 3000 liranı o çin li ucubelere verme...gel ybr cbf falan al...skutır istiyorsan Honda actıva alabilirsin...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Motosikleti
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT

Motosikleti
    150 ZC veya 150 MASH
    2006gilera runer wrx 200 3900 abi çok o
    16500 km honda dylan 150 çok iyi ama abi benim boyum 194 o çok ufak kalıcak

ne bilim abi çin min gider diyorum çok temiz bakcağım asya o siyahı merak ediyorum kocaman acaba dışarıdada öyle mi 150zc çok sportif onun için beğeniyorum

Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ne gaden fantastik ilan varsa önermişsin...
    Bir ara scoterlere kafayı takmıştım, activalı arkadaş çamurlu dağ yolunda benim ciguliyi geçtiğinden beri (çamurluğu yüksekte) ilgimi çeker bunlar.

Motosikleti
    150 ZC veya 150 MASH
    abi çinli felan bu motorlar çok seri sanırım..

Motosikleti
    Alıntı motorhocası adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir ara scoterlere kafayı takmıştım, activalı arkadaş çamurlu dağ yolunda benim ciguliyi geçtiğinden beri (çamurluğu yüksekte) ilgimi çeker bunlar.
    activa vasat bir makina aslında...tek sıkıntısı aküyle olan limoni durumu...ama çok sağlam bir alet ...

abi çinli felan bu motorlar çok seri sanırım..
    senin gönlünde yatan aslan belli biraderim...ne desek bence işe yaramayacak...

Motosikleti
    150 ZC veya 150 MASH
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    activa vasat bir makina aslında...tek sıkıntısı aküyle olan limoni durumu...ama çok sağlam bir alet ...

senin gönlünde yatan aslan belli biraderim...ne desek bence işe yaramayacak...
    abi ya haklısın kilitlendim kesinlikle scooter istiyorum otomatik ve 1. el istiyorum vitesli istemiyorum param uygunluğu 3000 TL en fazla oda kredi çekince alacağım bu kredi işide 1 ay sürecek kafamda 3 model vardı bugün kırmızı asya gördüm iğrendim gerçekten..

varsa diğer modeller ekleyeceğim sık sık.

bütün motorlar asyada üretiliyor bırakın artık şu mondial=çinli muamelesini,biraz araştırma yapsanız yamaha ybr'nin çinde üretildiği gerçeğiyle yüzleşeceksiniz, harley davidson'ın yeni modelleri hindistanda üretiliyor, buna ne diyeceksiniz?
    çinli muhabbetine takılmayın, kafanıza koyduğunu , elinizdeki parayla alabileceğiniz motor modelinin kullanıcılarını bulun danışın.
    "artmazsa yetmez."

Motosikleti
    Alıntı korsankedi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bütün motorlar asyada üretiliyor bırakın artık şu mondial=çinli muamelesini,biraz araştırma yapsanız yamaha ybr'nin çinde üretildiği gerçeğiyle yüzleşeceksiniz, harley davidson'ın yeni modelleri hindistanda üretiliyor, buna ne diyeceksiniz?
    çinli muhabbetine takılmayın, kafanıza koyduğunu , elinizdeki parayla alabileceğiniz motor modelinin kullanıcılarını bulun danışın.
    benimde cbf 150 Çinli...ne tesadüf dimi...hatta 2004 te ilk ybryi alanlardan biri olarak tahta kasa üzerinde made in chına yazılı olduğunu bile kendi gözlerimle görmüştüm...

demek ki senin geçtiğin yollar da benim ayak izlerim varmış...

2004 sonları...Çinden bugüne kadar gelmiş geçmiş en sağlam makina ybr 125...

Çinliler arasında da farklar var..Çinden gelen Mondıalle Çinden gelen YBR yi kıyaslamayalım burada...bunları forum olarak zaten aştık...bana kızmazsın umarım ama çinliler arasındaki farkları görmelisin...

şimdi Çine takılma diyorsun ama bu ybr ile asyayı mondıali nasıl kıyaslamayın kafaları bulandırmayın dersin...popüler motosiklet kültürü 2005 te başlayan bir nesilsiniz çoğunuz arkadaşlar yanlış anlamayın ama gerçek olan bu...en azından son 5 yılda ki gelişen montaj ithalat piyasasını yaşamış aralarındaki bariz farkları görebilme yetimize bu hususlardaki tecrübelerimize saygı duyun...

artık bütçemize uyan en kaliteli ÇİN malı motosiklet arayışlarına girdik bunları tartışıyoruz...

Zonghsen fabrikalarında Aprılıanın bazı modelleri üretiliyor ...ne günlere kaldık...

Motosikleti
    Ben anlamıyorum bu çinli ve mondial düşmanlığını şuan ülkemizde en çok motosikleti Mondial satıyor 5 yıldan beri adamlar satış lideri gel gelelim millet ilk motorunu aldığı zaman çoğunluğu çin malı alır en çokta Mondial alırlar sanki Mondial alanlar gerizekalı bu motoru alanların motorları elinde kalsa dökülse bu firma nasıl 5 senedir ülkemizde satış lideri olucak hadi onu geçtim şuan 1000lik 600lük 15 20 milyarlık motorlara binen forumdaki bazı arkadaşların bile ilk motoru Mondial ya da başka bir scooter bu işlerde seviye seviye gidilir ilk motoru mondial alırsın scooter acemiliği atarsın sonra gider ybr ya da cbf alırsın iyice kendini tamam artık ben 600 lük 1000lik makinalara geçebilirim dediğin zamanda gidip daha kaliteli motorlar alırsın bu kadar basit.

Motosikleti
    Alıntı BathoryAria adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben anlamıyorum bu çinli ve mondial düşmanlığını şuan ülkemizde en çok motosikleti Mondial satıyor 5 yıldan beri adamlar satış lideri gel gelelim millet ilk motorunu aldığı zaman çoğunluğu çin malı alır en çokta Mondial alırlar sanki Mondial alanlar gerizekalı bu motoru alanların motorları elinde kalsa dökülse bu firma nasıl 5 senedir ülkemizde satış lideri olucak hadi onu geçtim şuan 1000lik 600lük 15 20 milyarlık motorlara binen forumdaki bazı arkadaşların bile ilk motoru Mondial ya da başka bir scooter bu işlerde seviye seviye gidilir ilk motoru mondial alırsın scooter acemiliği atarsın sonra gider ybr ya da cbf alırsın iyice kendini tamam artık ben 600 lük 1000lik makinalara geçebilirim dediğin zamanda gidip daha kaliteli motorlar alırsın bu kadar basit.
    neden Mondıalle başlasın...bakalit imparatorluğunun lideri Mondıalden neden alsın makinayı onu anlamıyorum...ha yedek parça servis sıkıntısı yaşamaz...o ayrı...Anadolu da tercihini Mondıal veya Kanunıden yana kullananlar evine yürüme mesafesinde servis ve bayi her daim bulurlar ama sıfır alınan bir modnıal yerine üzerine 1000 lira daha eklenip kendini ispatlamış bir kaç farklı model üzerinde yoğunlaşabilir...çok zor mu...sıfır alıcam diye bu bakalit bidon makinaları almak bana mantıksız geliyor...ilk motoru cbf actıva ybr kymco symveya tvs alırsa bir üst ccye geçişi uzun sürecektir...

tabi kişiden kişiye değişir bu durum ama kişiye özel konuşmak gerekirse bu arkadaş motorunu krediyle alacak uzun zaman buna binme durumunda kalacak ...hatta çok uzun bir süre...

mondıalle aynı fiyata SYM VS 150 var temiz 2.el...bu motora odaklanabilirsin ozzy...SYM ye odaklanabilirsin...ben sağlam marka ve modelleri önereyimde vicdanım rahat olsun o neyi alırsa alsın...

Mondıalin satış lideri olma sebebi yaygın servis ağı...bu konuda bir boşluk var...bu boşluğu iyi doldurdular sadece bu...potansiyel var genc nüfus fazla bu gencler harika bir hacmi oluşturuyor...Anadoluda para kazanmak çok zor gelir az...maliyeti ne kadar düşürebilirse o kadar kar sayıyorlar ve mondıalin önü açılıyor...50.000 nüfuslu küçük yüzölçümlü bir kasabadaki mondıalin de az yıpranması ve uzun süre sahibini üzmemesi gayet doğal...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler