Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

ybr125 marş sorunu yardıımmm??

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    ybr125 2007
    Arkadaslar motorum ıkıncı el aldım 20000 de ybr 125. ılk aldıgımda sorun yoktu sonra yavas yavas marş sorunu çıkarmaya basladı ve sonunda mars hıc calısmamaya basladı ayak marsıylada calısmıyor vurdurunca calısıyor.neden kaynaklanabılır sorun tamırcıye goturdum oksıtlenme var dedı yaptı tekrar aynı sorunu yasadım sımdı tamırcıde aku olmus dedı acaba aku alsammı ya aynı sorunu yasarsam yardımcı olursanız cok sevınırım herkese ıyı aksamlar.....

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yamaha Ybr 125 & cygnus rs
    marş hiç basmıyorsa muhtemelen akü bitmiştir ama ayak marşıyla neden basmıyor onu anlamdım.İlk motorunmu bu yani acemimisin?
    Motosiklet sadece ulaşım aracı değildir,Özgürlüktür!!İsyandır!!:wiinkk:

Motosikleti
    ybr125 2007
    yanı bu yaz bı mondial 150 lık scooter aldım sonra o bursadan denızlıye getırmek sorun oldu denızlıden ıkıncı el bı ybr125 aldım ama bu sorunu yasadım ılk yanı
    ılgılendıgın ıcın teskrler

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:00 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı Dün 23:58 ----------

bıde sorunu tam anlatayım sımdı motoru 3 4 saat calıstırmadıgım zaman marşa bastıgımda almıyor bı kac kez denıyorum bu sefer hıc basmıyor goturuorum şarj ettırıyorum sonra çalışıyo sonra tekrar aynı sorun :S

Akü plakaları sülfatlaşmış anlaşıldığı kadarıyla,çalışmaz halde farları açıp tamamen boşaltıp yavaş şarj adaptörü ie 0,5A 72 saatte kurtarılabilir. (Plakaların üzerindeki elektrolit sıvısı kontrol edilip gerektiğinde 0,5 cm olacak şekilde saf su eklenmeli.) (Kuru-jel akülerde saf su eklenmez)

Motosikleti
    ybr125 2007
    Alıntı motorhocası adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Akü plakaları sülfatlaşmış anlaşıldığı kadarıyla,çalışmaz halde farları açıp tamamen boşaltıp yavaş şarj adaptörü ie 0,5A 72 saatte kurtarılabilir. (Plakaların üzerindeki elektrolit sıvısı kontrol edilip gerektiğinde 0,5 cm olacak şekilde saf su eklenmeli.) (Kuru-jel akülerde saf su eklenmez)

cok teskr ederm. yanı aku almama gerek yok mu ? ya o tamırcı bunu anlamıyomu ya kactır gıdıyorum ?

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:27 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:07 ----------

arkadaslaar benım konuylada ılgılenırsenız cok sevınıcem :D

Alıntı sefff adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cok teskr ederm. yanı aku almama gerek yok mu ? ya o tamırcı bunu anlamıyomu ya kactır gıdıyorum ?

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:27 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:07 ----------

arkadaslaar benım konuylada ılgılenırsenız cok sevınıcem :D
    Hiçbir tamirci sülfatlaşmış aküyle uğraşmaz kabahati yok
    Şarj edip kullanmak mümkün mü mümkün. Geçen sene kışın bendeki de komple bitmişti yavaş şarjla sülfatı çözdürdüm şimdi kullanıyorum. Kaç yıllık akü bilmiyorum, 2 senedir bende motosiklet.

Motosikleti
    Scoo AngeL...
    Antalyadaysan Yardımcı Ola Bilirim
    [COLOR="Red"][B]Motosiklet bir özgürlük ve keyif aracıdır. Bu özgürlük ve keyfin en önemli ve öncelikli koşuluysa kask kullanımıdır.
    Kask, motosiklet sürüş güvenliğinin en önemli ve olmazsa olmaz koşuludur.[/B][/COLOR]

Motosikleti
    ybr125 2007
    Hiçbir tamirci sülfatlaşmış aküyle uğraşmaz kabahati yok
    Şarj edip kullanmak mümkün mü mümkün. Geçen sene kışın bendeki de komple bitmişti yavaş şarjla sülfatı çözdürdüm şimdi kullanıyorum. Kaç yıllık akü bilmiyorum, 2 senedir bende motosiklet.
    pekı ben bu adama gıdıp abı bu aku plakaları sulfatlasmıs cozermısın desem sen benden ıyımı bılcen der aku al gel der:D aku plakaları sulfatlasmıssa kım cozecek bu problemı abı sen nerdesın getıreyım motoru halledelım :D

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:41 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:39 ----------

Alıntı AzRaİL42 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Antalyadaysan Yardımcı Ola Bilirim
    yok be azrail denizlideim cok saol

Bendeki cihaz bu yavaş şarj yapacağı için de yeterlidir. Fazlasına gerek yok,akım kesici normal şarjda gerekebilir.
    http://www.pilmarket.com/default.asp...=46&prd_id=204

Motosikleti
    ybr125 2007
    Bendeki cihaz bu yavaş şarj yapacağı için de yeterlidir. Fazlasına gerek yok,akım kesici normal şarjda gerekebilir.
    http://www.pilmarket.com/default.asp...=46&prd_id=204
    once kontagı acıcam farlarla akuyu sıfıra ındırecem ondan sonra bu aku sarj aletıyle sarj edıcem sonra saf su olayını nası halledıcem cok saol abı ya allah razı olsn

once kontagı acıcam farlarla akuyu sıfıra ındırecem ondan sonra bu aku sarj aletıyle sarj edıcem sonra saf su olayını nası halledıcem cok saol abı ya allah razı olsn
    Şarj etmeden eleman kapaklarındaki lastikleri alın tornavidayla suyun plakaların üzerinde yarım santim geçtiğinden emin olun. 24 saatte bir kontrol edin gerekirse saf su ilave edin.
    Kapak lastikleri mutlaka açık olmalı gaz çıkışı için.

Motosikleti
    ybr125 2007
    Şarj etmeden eleman kapaklarındaki lastikleri alın tornavidayla suyun plakaların üzerinde yarım santim geçtiğinden emin olun. 24 saatte bir kontrol edin gerekirse saf su ilave edin.
    Kapak lastikleri mutlaka açık olmalı gaz çıkışı için.
    eyvallah çok teşşekur ederım ıns bızde bıgun sana yardımcı oluruz memnun oldum...

eyvallah çok teşşekur ederım ıns bızde bıgun sana yardımcı oluruz memnun oldum...
    Rica ederim bu devirde herşeyin kullanım ömrü tamamlanmadan atılmasına pek rastlar olduk,biraz ekonominin zararı yok.

Motosikleti
    ybr125 2007
    Rica ederim bu devirde herşeyin kullanım ömrü tamamlanmadan atılmasına pek rastlar olduk,biraz ekonominin zararı yok.
    ya ıns. baska sorun yoktur ya. son söledıgıne katılıyorum ıns cozulur sorun cunku dogru duzgun bınemedım bıle kursagımda kaldı ya...::(

Motosikleti
    ybr125 2007
    ya ıns. baska sorun yoktur ya. son söledıgıne katılıyorum ıns cozulur sorun cunku dogru duzgun bınemedım bıle kursagımda kaldı ya...::(
    bugun dayanamadım gıttım yenı aku aldım abı sımdılık bı sorun yok ıns baskada sorun cıkmaz aldıgımdan berı ehlıyetımden dolayı bınemedm bıle :(

GÖЯKEM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gt250R bekliyoRR..
    Uğraşmaya değmez..
    BYZ ARABALI ÇOCUK...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)