Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

amartisör nasıl yumuşar ??

Motovento
    REKLAM ALANI
    vioLence - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL Z ONE 150 BEYAZ
    merhaba arkdaşlar gecenler motorumu odaya kaldırmıştım fakat okul benden 6 km uzaklıkta olduğu için ve meslek lisesi oldugum için 2 öğün gidiyorum buda günlük 24 km yol yapıyor motor şart yani benzin ne kadar pahalı olmasına rağmen yine cıkardım kullanıyorum artık gaza asılıp boşa salııyoruz ne yapalım neyse benim sorum şu olacak benim arka amartisörler çok sert ve esnemiyo kolay kolay esnemiyo yani cok sert bunu yumuşaltma durumumuz varmı acaba daha önce yapan arkadaşlar varsa ne tür işlem yapacam söylerseniz sevinirim tşkrler...

AMARTİSÖRLER AŞAĞIDA OLAN AMARTİSÖRLERDİR ...

AMMA VELAKİN, HER ŞEY NASİP

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    umtglsr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Çelik SK125-7
    kesin bi bilgim yok fakat tahminimce içindeki yağ ile oynanması lazım.
    Uçurtma, rüzgardan güç aldığı için değil, rüzgara karşı durduğu için uçar!!

Osbourne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Motosiklete aynalarını takınca bir yumuşama hissedeceksin sanırım..
    Gönlün yumuşayacak zira Azrail'den bir nebze uzaklaşmış olacaksın.

Amortisörler ayar vidasız görünüyor, bilenler yazacaktır çözümü ama oynanmış amortisörlerin orjinalindeki gibi güven vereceklerinden şüpheliyim..

anılyuksel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bianchi Falcon 125 (2006) Hyosung MS3 250 (2010)
    aynı sorun bende de var arka yaylar çok sert bu sorunu nasıl çözebiliriz.
    Bianchi Falcon 125 41 N 3103
    Hyosung MS3 250 35 AP 4831
    Yeni bir gün, yeni bir savaş . . .

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    Salcano 150-T4
    Sert olan ve esnemeyen helezon yaylardır.Resimden seçebildiğim kadar yayların alt ucunda dönen kademeli sertlik ayarı var.Bu ayarlanabilirmi yani yayların alt ucundaki parçalar dönebilirmi?

patron_58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Varadero xl 1000
    Resimdeki çizdigim yerlerin dönmesi lazım onları dönder birde öyle dene.

Motosikleti
    Scoo AngeL...
    Alıntı Osbourne adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motosiklete aynalarını takınca bir yumuşama hissedeceksin sanırım..

Amortisörler ayar vidasız görünüyor, bilenler yazacaktır çözümü ama oynanmış amortisörlerin orjinalindeki gibi güven vereceklerinden şüpheliyim..
    Aynalarını Tak Azrail Meselesine Gelince Doğru Söylüyor

Ayrıca Amartisörlerinin Kademeli Amartisör Olması Lazım Yani En Altında Bi Ayar Vidası Vardır Üstünde Kademeler Wardır Amartisörü Elinle Sağa Sola Çevirdiğin Zaman Farklı Anlarsın Eline Çeviremiosan Tornavida Ve Çekic Kullan.
    [COLOR="Red"][B]Motosiklet bir özgürlük ve keyif aracıdır. Bu özgürlük ve keyfin en önemli ve öncelikli koşuluysa kask kullanımıdır.
    Kask, motosiklet sürüş güvenliğinin en önemli ve olmazsa olmaz koşuludur.[/B][/COLOR]

Özer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V STROM DL 650 Esmeralda
    kullanma kılavuzunda belirtilmiş olamsı gereke ancak değilse en yakın servise git ve amortisör kovanlarında ne kadar yağ var öğren...sanırım kovan başına 35-50ml arasında bir miktardır diye düşünüyorum.Yağ eksiltmek pek faydalı olmayacaktır ama yayları biraz daha zayıfları ile değiştirmen daha iyi olur.

Şahsi fikrime geşince, modifikasyona gerek yok..original haliyle bırak çünkü ön freni kullandığında motosikletin huyu çok değişecektir.
    Tarzım çok basittir.....
    Her zaman en kalitelisi ile memnun olurum

Motosikleti
    Var
    Evet, ayar vidası var imiş, benim hatam..

Alper41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki EN500
    [QUOTE=Osbourne;2228697]Motosiklete aynalarını takınca bir yumuşama hissedeceksin sanırım..
    QUOTE]

arkadaşın diğer konusundada bu konuyu değinilmişti ve oda evde çocuklar olduğu için aynaları kırma ihtimallerine karşı kaldırıp çekmeceye koyduğunu söylemişti .
    Fikirlere Kurşun İşlemez .

Motosikleti
    Var
    Alıntı Alper41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşın diğer konusundada bu konuyu değinilmişti ve oda evde çocuklar olduğu için aynaları kırma ihtimallerine karşı kaldırıp çekmeceye koyduğunu söylemişti .
    Valla aynasız o kadar çok motor görüyorum ki kim kimdi unutuyorum..Evet ben de hatırlıyorum öyle bir konu..
    Neyse, gören diğer kişilere olsun lafım..

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    Salcano 150-T4
    Arka amortisörlere,ön amortisörler gibi işlem yapılamaz.Çok özel aletler gerekir.Netice olarak yağını azaltıp çoğaltamazsınız veya değiştiremezsiniz.Bu helezonlar yaylar içinde geçerlidir.

Motosikleti
    MONDİAL Z ONE 150 BEYAZ
    evet arakdaşlar dediğiniz gibi ayar yeri var baktım fakat bu ayar nasıl dönecek hayatta cevirememki cok sertti denedim ve en azından bi delik falan olsa iyi olur ama öyle birşeyde yok :S ayna konusuna gelince motoru odaya kaldırdıgımda aynaları cocuklar kırmasın diye cekmeceye koymuştum foto eski oldugu için ayna yok fakat şimdi aynası üstünde mrak etmeyin aynasız olmaz hem kask takıyorum ayna olmasa olmaz kafam dönmüo )

inzell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı vioLence adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    artık gaza asılıp boşa salııyoruz
    Boşa alsan da değişen birşey yok. Yine yakmaya devam eder.

Kontağı kapaman gerek aynı zamanda.
    www.motorumla.net

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    Salcano 150-T4
    Bu iş için özel aleti var,ama,su tesisatçılarında bulunabilen aralığı ayarlanan şekil olarak uç tarafı papağan kafasına benzeyen büyük pense ile çevirebilirsin.

Alıntı _OLD_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu iş için özel aleti var,ama,su tesisatçılarında bulunabilen aralığı ayarlanan şekil olarak uç tarafı papağan kafasına benzeyen büyük pense ile çevirebilirsin.
    Bilgi paylaştıkça çoğalır.
    "Bir insanın neye güldüğü zekasını, nasıl güldüğü ahlakını gösterir."

Blackeagletr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu motorlarda amörtisör ayarı pek işe yaramaz. Bence tümseklerden bozuk yollardan vs vs geçerken arkanızı seleden hafif kesmenizi ve ayaklarınızla 2. bir amörtisör yapmanızı tavsiye ederim. Yani kısacası ayağı kalkmak
    2010 Kanuni Breton 21.000km|2013 Kuba XR 125 8.000km|2012 Hyosung GT250R 25.500km|2016 Bajaj Pulsar 200NS 14.500km|2018 Motolux Rossi 50(King 139)|2013 Mondial Mash 150 6.000km|2017 Mondial Drift 135 6000km|2021 RKS Azure 50|2022 Arora Freedom 50|2023 Hero Dash 125

overcloud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XL650V Transalp
    sertlik ayarını değiştirmek için gereken yarım ay şeklinde bir alet. motor ile gelen takım çantasındaki aletlerin içine bakmadan tornavida - çekiç vs gibi motora zarar vericek aletleri kullanma..
    the evil that men do - cbr 125r 7500km - ninja 250r (tabiki yeşil) 25000km - transalp ile yollarda

draggy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650
    Yaylı amortisör için ayar vidası olması lazım motorun için, benimki kendi alet kutusunda var, ilk başta anlamamıştım bu nedir ne işe yarar diye Alet çantana bak motorunun; şekilsiz bir alet var, alttaki resimde en alttaki eğer varsa onunla yapabilirsin

İkinci el Dragstar alacaksanız bknz: http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/44545-yamaha-dragstar-xvs-650-kullanicilari-bilgi-paylasim-basligi-12.html#post2100035

Motosikleti
    MONDİAL Z ONE 150 BEYAZ
    iyide benim motor çantası diye birşey yokki yani motoru ilk aldıgımdan şimdiye kadar hiçr bir tornavida veya pense falan yoktu neyse inş bişiler yaparım olmasa öyle kullanıırız :

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)