Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

1996 model yamaha XJ 600s Diversion

Motovento
    REKLAM ALANI
    barok34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco xciting 250 i
    Arkadaşlar merhaba,

Başılkda yazan motoru almak istiyorum.Bir arakdaşım satıyor motor deposunda geçen yıl motor yapılmış çalışıyor sorunu problemi yok genel bakımları yapılması gerek bir de lastikleri baktım setleşmiş.
    Şimdi bu motorlardan piyasa da az olduğu için hakkıında bilgisi olan var mı?
    Motosiklet için bir fiyat konuşamadık çünkü o alacak karşılığı almış 2 yıl önce fiyatını bilmiyor.
    Bana araştır almak istersen bir fiyat söyle vereyim sana dedi ben şimdi bunu ikinci motor olarak alacağım için hakkında bilgisi olan arkadaşlardan yardım rica ediyorum..

Motosiklet şasesi kaportası motoru genel olarak düzgün ona göre değerlendirelim lütfen..
    Biz hepimiz, Gök ananın içinde dönen tek bir çocuğuz.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Motosikleti
    Kymco xciting 250 i
    konu hakkında umarım bilgisi olan birileri vardır..!

Motosikleti
    CBF250
    Motor hakkında maalesef bilgim yok, bir kaç foto ve teknik özelliklerini buldum.

Engine

Type:

Forward inclined parallel 4-cylinder, Air-cooled, 4-stroke, DOHC
    Bore x Stroke:

58.5 x 55.7 mm
    Displacement:

598cm3
    Compression Ratio:

10.0:1
    Lubrication System:

Wet Sump
    Carburation:

28mm Mikuni BDST x 4
    Starter:

Electric
    Ignition:

CDI
    Transmission:

6-speed, Constant mesh
    Clutch type:

Wet, Multiple discs
    1st Gear:

2.733:1
    2nd Gear:

1.778:1
    3rd Gear:

1.333:1
    4th Gear:

1.074:1
    5th Gear:

0.913:1
    6th Gear:

0.821:1
    Final Drive:

Chain
    Dimensions

Length:

2,170mm
    Width:

735mm
    Height:

1,205mm
    Wheelbase:

1,445mm
    Seat Height:

770mm
    Ground Clearance:

150mm
    Fuel Capacity:

17 litres
    Dry weight:

198kg
    Power

Max. Torque:

53Nm (5.4kg-m ) @ 7,500rpm
    Max. Power Output:

44.8kW (60.9HP) @ 8,500rpm
    Tvs Apache '09 , Piaggio X9 250 '05 , Yamaha XT600 '94 , Honda CBF150 '11

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    ÇaPPıR..../XGJAO-200-8
    eski model olmasına rağmen fena motorda değilmiş...

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Suzuki bandit e rakip yapılmış gibi duruyor. O parya bandit alınabilirse daha mantıklı olur sanırım. En azından daha bilinir bir model. Onarımı satışı daha kolay olabilir ileride.
    Yalnız makine tasarım oalrak yaşına göre çok iyi görünüyor.
    Ucuz motor olmaz , Sorunlu motor olur.

Orko_ye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    Bende bir ara Bandit'lere bakarken rastlamıştım bu motora. Çok fazla bilinen bir model değil Türkiye'de sanırım. Güvendiğin bir arkadaşınsa bence alınabilir, yedek parça veya diğer Türkiye'de olmayan malzemeleri yurtdışından sipariş verebilirsin, artık dünya küçüldü
    ..::.. GO ..::..

Motosikleti
    Kymco xciting 250 i
    Alıntı acayüp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Suzuki bandit e rakip yapılmış gibi duruyor. O parya bandit alınabilirse daha mantıklı olur sanırım. En azından daha bilinir bir model. Onarımı satışı daha kolay olabilir ileride.
    Yalnız makine tasarım oalrak yaşına göre çok iyi görünüyor.
    o paraya derken para belli değil tam olarak motor bu resimdeki motorla renk görünüş temizlik nerdeyse birebir aynı

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:01 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 20:58 ----------

Alıntı Orko_ye adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende bir ara Bandit'lere bakarken rastlamıştım bu motora. Çok fazla bilinen bir model değil Türkiye'de sanırım. Güvendiğin bir arkadaşınsa bence alınabilir, yedek parça veya diğer Türkiye'de olmayan malzemeleri yurtdışından sipariş verebilirsin, artık dünya küçüldü
    evet ben sv 650 s için tüm parçaları ebay den alıyorum.Bu ebay olayına garaja girip çıkarken kırılan aynam nedeniyle başladım burda tek ayna 80 tl ordan burayabana maliyeti çift aynanın 40 tl oldu.Sonra ön cam eskimişti sırf ucuz diye onu da aldım değiştirdim.Sonra ön arka dişli zincir hava filtresi komple bakım seti vardı yine uygun fiyata onları değiştirdim.Bu ebay muhteşem bişey gerçekten

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:06 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:01 ----------

ebay baktım şimdi xj 600 fiyatı 600-1000 euro arası değişiyor sanırım bol bol parçası bulunur bir de parça kısmına bakıyım

Motosikleti
    cawa
    İşte belli olmadığı için "o" demişim . Eğer belli olurda o belli olan rakama bandit alınabilir ise anlamında.
    Makine benimde çok hoşuma gitti. Sonradan biraz araştırıp inceledim. Gerçekten alınabilir bir model.
    Yamaha mı ,Suzuki mi diye düşününce de nedense Suzuki daha ağır basıyor gönlümde.Bu modele mahsus olarak. Race yada cruiser düşünsem Yamaha ağır basar bu seferde.
    Sanırım biraz bilinirlikle alakalı.
    Umarım bir kullanıcısını bulup en doğru yorumları alırsınız. Uygun fiyata hayır denemeyecek kadar güzel ve sıkı görünüyor.

Motosikleti
    Kymco xciting 250 i
    ben suzuki kullanıyorum şimdi gayet memmunum motorumdan bir de atv var bende yamaha ona dağ taş biniyorum ki ne yollardan geçtiğini bilemezsiniz dağ başında tam hizmet ediyor iki yıldır her gün arazide en az 7-8 km ortalama yol yapıyoruz hiç sorun çıkartmadı şimdiye kadar ki ben alanya da bir kiralama şirketinden çıkma almıştım..

Yukardaki yamaha xj gerçekten temiz bir motor ama ben bunu alıp da bir süre binip sonra satamazsam diye endişe ediyorum.Parçasına baktım ebay.uk de kum gibi kaynıyor.Parça hakkında sıkıntım kalmadı, zaten sv 650 s de parçası az olan bir motor onun için ebay da yok yok artık parça sıkıntısı yok bu vesileyle kısaca ..

Bir de hava soğutmalı olması o güçde bir motoru şehir içinde falan dur kalk sıkıntı yaratırmı acaba

Motosikleti
    cawa
    Atv ila kıyaslamamak lazım. Atv lerin motorları düşük hızlarda sorun çıkarmadan ilerleyebilecek şekilde tasarlanıyor.
    Bazen sıvı soğutmalı motorlar la bile aşırı trafikte hararet sorunu olabiliyorken bundan olması gayet normal karşılanabilir. Ne kadar sıkıntı yaratacağı da ne kadar trafikte durkalk yapacağınıza bağlı. Ama mutlaka sıkıntısı olur.
    Bazı modeller satış konusunda alabildiğine sorun çıkarabilir.Meraklısını yada makineyi bileni tanıyanı hayran olanı bulmak gerekebiliyor. Oda zaman alıyor. Ben bu nedenle bir yılda bir motoru satamadım. Hatta şuanda 1 yıldır satamadığım birde arabam var. Çok güzeller ama işte meraklısını bulmak gerekiyor.
    Hakkında hayırlısı olsun. Kafanı da karıştırmak istemem fakat yinede düşüncelerimi yazmadan geçmek istemedim.

Motosikleti
    Kymco xciting 250 i
    evet haklısın aslında ben de japon arabalarına binerim yıllardır mazda honda ama onların bile zor satılan modelleri var ben nette yıllardır güncellenen ilanlar biliyorum.Nasip kısmet ama işte işin başında karar da önemli sonrası kısmet

otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    hocam yanlış anlama ama markası modeli ne olursa olsun farketmez 1996 model bir motosiklete 500 tl den beş kuruş fazla vermem
    o 500 tl de hurda demiri için elimde kalırsa hurdacıya o fiyattan veririm diye
    Doğru yüz kişi yalanlasa da DOĞRUDUR.
    Yanlış yüz kişi doğrulasa da YANLIŞTIR.
    Dürüst olun DANSÖZLERİ kimse sevmez

Forumdan Uzaklaştırıldı
    millet model yukseltiyor dostum

Motosikleti
    Kymco xciting 250 i
    yok abi vazgeçtim ben zaten tüm cevap veren arkadaşlara teşekkürler ilerde satarım sv 650 alırım bir v storm bakarım keyfime

Motosikleti
    CBF250
    Alıntı savaskayan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    millet model yukseltiyor dostum
    Abi maddi imkansızlıklar nedeniyle ben tersini yapıyorum
    2009 apache
    2005 x9
    1994 xt600

Yaşlı bir makine aldım ama memnunum.
    Tvs Apache '09 , Piaggio X9 250 '05 , Yamaha XT600 '94 , Honda CBF150 '11

Motosikleti
    09YBR125, 08DYLAN
    Alıntı otopsici adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam yanlış anlama ama markası modeli ne olursa olsun farketmez 1996 model bir motosiklete 500 tl den beş kuruş fazla vermem
    o 500 tl de hurda demiri için elimde kalırsa hurdacıya o fiyattan veririm diye
    yok mu arttıran?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)