Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Motoran'ı Nasıl Bilirsiniz...

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Scoo AngeL...
    Arkadaşlar Bu Aralar Motoran İsmini Çok Fazla Duyar Oldum Piyasaya Girmeye Çalışıyor Galiba Genel Müdürleri Diğer Çinli Motorlardan Farklı Olduğunu Kalite Ve Uygun Fiyat Anlayışı Olduğunu Söylüyor Sizlerin Fikrini Nedir Acaba Motoran Hakkında Benim Eniştemde 100'lük Cup Wardı 1 Depoyla 1 Ay Felan Yol Gidiodu Çok Az Yakdığını Hatta Kokladığını Söylüyordu Açıkcası Benim Düşüncem Olumla Kaliteli Malzeme Kullandığını Gördüm Cup Da Grenajları Özellikle Çok Sağlam Geldi Bana Ama Sizlerinde Düşüncesini Merak Ediyorum.

" Motoran Resmi Web Sayfası "
    [COLOR="Red"][B]Motosiklet bir özgürlük ve keyif aracıdır. Bu özgürlük ve keyfin en önemli ve öncelikli koşuluysa kask kullanımıdır.
    Kask, motosiklet sürüş güvenliğinin en önemli ve olmazsa olmaz koşuludur.[/B][/COLOR]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Çin malı birşey çin malından daha kaliteli nasıl olabiliyor ?
    Hepsi aynı şeyi diyor. Çin malından daha kaliteli. Ne malı ozaman ?
    Ucuz motor olmaz , Sorunlu motor olur.

Motosikleti
    Honda Cbr 250r
    Çin malıyla uraşma bence arkadaşta var 950 ye aldı 200 tl masraf yaptı temiz innova al 2006 olsn bundan daha iidir bnce fiyatıda 1500 - 2000 arası.
    ...

meyto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    gv250
    Alıntı acayüp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çin malı birşey çin malından daha kaliteli nasıl olabiliyor ?
    Hepsi aynı şeyi diyor. Çin malından daha kaliteli. Ne malı ozaman ?
    çindistan

Özer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V STROM DL 650 Esmeralda
    Alıntı ceycey_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çin malıyla uraşma bence arkadaşta var 950 ye aldı 200 tl masraf yaptı temiz innova al 2006 olsn bundan daha iidir bnce fiyatıda 1500 - 2000 arası.
    Kulaktan dolma bilgleri aktarmayın arkadaşlar bir motosikletin dahi yok ama yorum yapıyorsun ne anlarsınız onu bunu karalamaktan anlamıyorum...
    Ben 2006 model Motoran Torro 100cc Cup'ı sıfır aldım ve hiç bir sıkıntı yaşamadan 28000km yol yaptım...aynı cup bir arkadaşımda ve hala yürüyor...muhtemelen 45-50.000km olmuştur diye düşünüyorum çünkü her gün yol yapıyor....kendi yaşadığınız tecrübeleri aktarın varsa
    Tarzım çok basittir.....
    Her zaman en kalitelisi ile memnun olurum

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Motorlarına birşey diyemem.
    Bir motorun dayanıklılığı kullanımına bağlıdır.
    Adam akıllı kullanıldımı hiçbirisi üzmez insanı.

Fakat çinden parça olarak alıp burada monte edip sonra çin malından daha kaliteli . Denmesine tilt oluyorum. Üret kendin öpelim bileğinden.
    Motoran Sym konusunda takdir ettiğim bir firmadır fakat böyle ucuz esnaf ağızları yakışmıyor. Çin malından daha kaliteli. Yani çin malını beğenmiyorsan neden tüm parçaları demonte olarak ordan alıyorsun. Git tayvan dan al. Bide hem daha kaliteli hemde daha ucuz. Çin malında daha ucuz ne olabilirki.
    Yap yerli sermaye ile tamamen yerli . Daha kalitesiz olsun önemli değil. En azıdnan aynı fiyata (daha ucuzda değil) ozaman yine öpelim bilekleri. Tr de mümkün olmaz ayrı konu ama neyse konuyı alakasız yerlere sürüklemeden bitirelim.
    fz6_fazer bunu beğendi.
    Ucuz motor olmaz , Sorunlu motor olur.

UqUR_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR & YZF R125
    bence diğer çinli markalardan daha iyi,son zamanlarda adını fazla duymaya başladık aylık dergide çıkartıyor

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Hayır soruyu ne maksatla sordun.....

Soru..
    MOTORANI NASIL BİLİRSİNİZ..?...
    Sanki rahmetliyi nasıl bilirsiniz der gibi....

Rahmetli falan mı oldu?....

Soran şahsın NİCKİ sorudan daha ilginç....
    AZRAİL42....
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

Motosikleti
    Mondial 150 rf
    Kalite bakımından diğer çin mallarından hiçbir farkı yok , tabiri caizse aynı B*kun sarısı arkadaslar . . .

Özer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V STROM DL 650 Esmeralda
    Alıntı Cem41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kalite bakımından diğer çin mallarından hiçbir farkı yok , tabiri caizse aynı B*kun sarısı arkadaslar . . .
    en azından renk farkı yapmış..bu da bir gelişme değil mi
    fz6_fazer bunu beğendi.
    Tarzım çok basittir.....
    Her zaman en kalitelisi ile memnun olurum

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    arkadaşlar bu kalite işinin çinle pek alakası yok nasıl mı salcano diye bir marka var herkes duymuştur benim çok eski motorcu tanıdığım bu markanın servisi bu salcano fabrikasının sahibi türkiyeye servisleri görmeye geldiğinde dediklerini anlattı adam lar aynı malı 7 kalite olarak üretiliyormuş 1. sınıf olanlar almanya italya fransa ingiltere 2 sınıf olanlarda brezilya türkiye falan 7 inci sınıf olanlar ise fas tunus cezayir gibi ülkelere ihraç ediliyormuş ve sattıkları malın ömrü 3 yıl olduğunu söylemiş üretildikleri yer merdiven altı imalathaneler üretildiği malzemeler hurda ham madde sattıkları ürünlerin cup tuning socotur 300 dolar bize gelene kadar vergiler dahil bize 1300 dolar civarına geliyo şimdi ben burda çinlilerin bi şuçunu göremiyorum sebeb şu böyle ithalata devlet izin veriyorsa tabiki canım memlekette birşeyler üretilemez beyler bizi çin malına ve ikinci sınıf ülke olmaya mahkum edenler utansın
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

retox70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı acayüp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorlarına birşey diyemem.
    Bir motorun dayanıklılığı kullanımına bağlıdır.
    Adam akıllı kullanıldımı hiçbirisi üzmez insanı.

Fakat çinden parça olarak alıp burada monte edip sonra çin malından daha kaliteli . Denmesine tilt oluyorum. Üret kendin öpelim bileğinden.
    Motoran Sym konusunda takdir ettiğim bir firmadır fakat böyle ucuz esnaf ağızları yakışmıyor. Çin malından daha kaliteli. Yani çin malını beğenmiyorsan neden tüm parçaları demonte olarak ordan alıyorsun. Git tayvan dan al. Bide hem daha kaliteli hemde daha ucuz. Çin malında daha ucuz ne olabilirki.
    Yap yerli sermaye ile tamamen yerli . Daha kalitesiz olsun önemli değil. En azıdnan aynı fiyata (daha ucuzda değil) ozaman yine öpelim bilekleri. Tr de mümkün olmaz ayrı konu ama neyse konuyı alakasız yerlere sürüklemeden bitirelim.
    2008 sonununa kadar sektör içindeydim,çinden parça getirip burda montaj yapmak ile üretici olunup motor için teminat ödemekten kurtulunuyordu.buda motor başına 250 $ civarlarında bir maliyetten kurtulmak anlamına geliyordu..yine ozamanlar tarafımızdan Türkiyede tedarikçi çok aranmıştı ama fiyatlar Çin'in bir kaç kat üzerindeydi ve burada hammaddeye ödediğimiz tutara,Çinden bitmiş ürün geliyordu.rekabeti ciddi etkilediği için tamamen Türk üretimi yapmak zor bir durumdu.genelde bu tür ürünlerde (Çinden gelen)Yorgun hammadde kullanılıyordu ve kalite problemleri oluyordu.şu anda durum ne tam olarak bilmiyorum ama bir değişiklik olduğunuda zannetmiyorum.Türkiyenin bir avantajı burası Çin için Avrupaya bir atlama tahtası olarak kullanılabilirdi ve Çİnli kaliteli olan Firmalar burada kendi üreetimlerini yapıp Avrupaya 3 Ay yerine 15-20 günde sevkiyat yapabilirlerdi.ve bunu görüp gelen yada bu konuda çaba harcayan iki firma bir tanesi Lifan biriside SYM .bu iki firma Türkiyede üretim yaptığını belirten Motoran,Asya,Çelik tarzı firmaları hem kalite hemde fiyat olarak zorlayacak kanımca.bu zorlanacak firmalara küçük cc li motorlarda Honda,Yamaha Suzuki gibi Japonlarıda ekleyebiliriz.
    And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the music.

HercuL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki GSXR100
    motoru kullanmayıp kötüleyenleri hiç anlamıyorum.ben 2005 yılında asya motor aldım samimi söylüyorum arkadaşıma sattım hala kullanıyor ve bir kere motoru arıza vermedi teknik aksam evet çin malı buna deniyor aksamlarında degisme oldu sinyal,far vs onun dışında taş gibi . motoran için şu söylenir aslında her motor için şu denilebilir. bir motorun ömrü ne kadar uzun ve sorunsuzsa buna yamaha,suzuki,honda örnektir o kadar dayanıklılığını ispat etmiştir. buda 10 bin km kullananla değil yılların verdiği günler aylar dan belli olur .
    sürmek için yaşa , yaşamak için sür ...

atiturhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    şuan BMW R 1150 GS önce R 1150 R vardı
    Sifir olarak Motoran Baracuda modelini almistim. 150cc maksi scooter. 1 sene kullandim ama sadece 800km yol yapma firsatim oldu. 1 kez fren müsürü degistirdim onun haricinda bi sorun olmadi. Günesten ön cam egildi o kadar. Yakiti az di. Cekisi iyidi. Bagaj hacmi cok yüksekti. Ama uzun yollarda 12inch tekerlerin sonucu olarak motor altimda oynuyordu. Bu baracuda modeli Asya motordan tutunda bir cok firmada olan modelin aynisiydi. 8-9 firma tespit edebilmistim ben. Kalite olarak cok yüksek degildi. Zaten sifir motoru 1700TL almistim. Ama sunu söyleyebilirim. Ümmet Perkitan'i duymussunuzdur. Duymadiysanizda google a yazin. O amca bu motorun aynisiyla 4 defa türkiye turu yapti. Görüsmemde cok büyük sorunlarla karsilasmadigini söylemisti.

ysn17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    motoranTorro 100 - Mtr 125
    Sou :
    '' Motoran'ı Nasıl Bilirsiniz...''
    cevap :
    '' İyi biliriz ''
    Soru:
    '' Hakkınızı helal ediyormusunuz ? ''
    cevap :
    '' Helal olsun ''

:D

Şaka bir yana bende torro 100 ü kullanıyom diğer çin malları nasılsa buda öyle fiyat ve yedek parça aynı ama bazı hususlarda artıları ve eksileri var tabi ;)
    Bir ağaçtan binlerce kibrit çöpü olur, ama unutmayalım ki bir kibrit çöpünden de binlerce ağaç kül olur...

cesur509 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Çok yakında...
    Kardeş bencede uzak dur...
    Gül Dediğin Nedir Senin? Üç Beş Diken Biraz Yaprak, Ömür varya Ömür Çok Sevdiğin Üç Beş Nefes Sonra Toprak. . .

GÖЯKEM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gt250R bekliyoRR..
    Bknz::.Çin alıcak kadar zengin değilim...
    BYZ ARABALI ÇOCUK...

Alıntı alp_tunay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayır soruyu ne maksatla sordun.....

Soru..
    MOTORANI NASIL BİLİRSİNİZ..?...
    Sanki rahmetliyi nasıl bilirsiniz der gibi....

Rahmetli falan mı oldu?....

Soran şahsın NİCKİ sorudan daha ilginç....
    AZRAİL42....
    İşte en güzel cevap :D

Acil112 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bende MOTORAN NOVARA 150 scooter vardı.
    Henüz 4000km de motor yağ atmaya başladı, segman piston değişti, problem tekrarladı, elektrik sisteminde, bobinlerde arıza oldu, fabrikadan gelen orjinal parçalar da düzeltmeye yetmedi, tam üzerine benzin döküp yakmaya karar vermiştim ki, tescilsiz olduğu için polis bağladı...
    Motoran markası hakkında konuşmak için yeterli bir deneyim değil ama scooter yerine eşege binerim daha iyi. O kadar soğudum yani.
    112ciyiz

Motosikleti
    Scoo AngeL...
    Alıntı Acil112 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende MOTORAN NOVARA 150 scooter vardı.
    Henüz 4000km de motor yağ atmaya başladı, segman piston değişti, problem tekrarladı, elektrik sisteminde, bobinlerde arıza oldu, fabrikadan gelen orjinal parçalar da düzeltmeye yetmedi, tam üzerine benzin döküp yakmaya karar vermiştim ki, tescilsiz olduğu için polis bağladı...
    Motoran markası hakkında konuşmak için yeterli bir deneyim değil ama scooter yerine eşege binerim daha iyi. O kadar soğudum yani.
    Aynen Bende Başka Bir Markada Aynı Sorunları Yaşadım Senin Anlattığın Sorunların Bire Bir Aynısı En Son Bende Hurdaya Çıkarttım Kurtuldum Şimdi Scooter'lerden Uzak Duruyorum
    [COLOR="Red"][B]Motosiklet bir özgürlük ve keyif aracıdır. Bu özgürlük ve keyfin en önemli ve öncelikli koşuluysa kask kullanımıdır.
    Kask, motosiklet sürüş güvenliğinin en önemli ve olmazsa olmaz koşuludur.[/B][/COLOR]

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)