Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

arkadaşlar yeni motor alacağım acil tavsiye?

Motovento
    REKLAM ALANI

birkaç ay içerisinde 0 km.bir motor almayı düşünüyorum. üniversite okuyorum ve eve gidiş gelişlerim sorun oluyor o yüzden motora ihtiyacım var görünümü güzel hıza gerek duymadığım çoğunlukla şehir içinde kullanabileceğim bir motor almak istiyorum.pek bilgim yok motor konusunda ama biraz araştırdım bana en uygun motor chopper tipte olanlar gözüküyor benimde daha önceden hoşuma giden o türde modeller vardı ztn acil önerilerinize ihtiyacım var başlıca problem herhangi bir chopper alsam dahi bu benim ilk motorum olacak ve hakimiyette sorun yaşarım diye düşünüyorum :S

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Jinlun marka chopper iyi diyorlar..

inci1903 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Windy S 150 - 12
    bütçenide belirtirsen daha iyi yardım alırsın

Motosikleti
    Bmw F650
    Eğer ikinci el dusunursen; http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...36203784/detay
    değerlendir derim...Arkadasimin motorudur, kendisinide benim gibi enduroya geçmek için satıyor.Bende kanuni seyhan 250c 'den Bmw F650 gectim...Tavsiye ederim...
    Fırat COSKUN

http://www.firatcoskun.net

Motosikleti
    keeway land cruiser
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...36714472/detay

bu motoru incelemeni tavsiye ederim.piyasayıda arştırırsan eğer keeway'in bu kategoride en iyi motor olduğunuda anlarsın en azından ben bugüne kadar sorun yaşamadım.tavsiye ederim motora kefilim.üzerindeki motor yamaha motoru zaten.satılma sebebi ise daha büyük motora geçmek için.

bütçe aralığım 3-4 milyar arası ztn şu anda kafamda 2 model var biri kanuni caracal 200 diğeri de ramzey QM 250 3.300 ve 3.700 fiatları da muhtelemelen 2sinden birini alacağım benim endişelerim teknik anlamda ve daha önce mobilet hariç motor kullanmadığım için direk chopperla başlamak yani bilmiyorum pek önermediler :S

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    ÇaPPıR..../XGJAO-200-8
    benimde ilk vitesli motorum bir çin çappır.BENCE al dandik bir çin çapır vur kır parçala iyice öğren sonra gidip paşa paşa bir japon çekersin bende ilk aldığımda böyle düşünüyordum fakat işi kavradıktan sonra ynei motor almayı bile düşünmüyorum artık 70 km gez motorla herşeyi öğrenirsin bende şahsen öyle oldu :D

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    commuter tarzı(ybr125, cbf150 gibi) bir motorla motosiklet hayatına başlayıp, tarz seçme mevzusunu iyice piştikten sonra ele almak gerek.

Alper41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki EN500
    Alıntı cengaver29 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benimde ilk vitesli motorum bir çin çappır.BENCE al dandik bir çin çapır vur kır parçala iyice öğren sonra gidip paşa paşa bir japon çekersin bende ilk aldığımda böyle düşünüyordum fakat işi kavradıktan sonra ynei motor almayı bile düşünmüyorum artık 70 km gez motorla herşeyi öğrenirsin bende şahsen öyle oldu :D
    bu cümleyi 600rr içinde kullanmıştınız değilmi ?
    Bu arada srknozkn keeway deki yamaha motorunu siz mi takdırdınız
    benim bildiğim keeway %100 çin de .

bu arada illaki 0 olsun demiyorsan ben sana sorun yaşamaman için virago 250 öneririm.
    Fikirlere Kurşun İşlemez .

Okan Sinan Ocan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW K1200GT (Helga) BMW S1000XR M Sport
    Alıntı jaymz_23 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bütçe aralığım 3-4 milyar arası ztn şu anda kafamda 2 model var biri kanuni caracal 200 diğeri de ramzey QM 250 3.300 ve 3.700 fiatları da muhtelemelen 2sinden birini alacağım benim endişelerim teknik anlamda ve daha önce mobilet hariç motor kullanmadığım için direk chopperla başlamak yani bilmiyorum pek önermediler :S

Sevgili kardeşim,

Seçtiğin motorlar başlangıç için gayet uygun ,ancak sen başlamak için henüz yeterli değilsin , öncelikle ehliyetin olmalı ki anladığım kadarı ile sende yok. ehliyetten sonra en azından temel eğitim almalısınki motora hakim olabilesin seçtiğin motorların her ikiside moblet e göre kullanılması daha karmaşık araçlardır. En önemlisi motor almadan önce kask ,mont eldiven v.b. gibi koruma ekipmanını tamamlamalısın .

sevgiler

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    ÇaPPıR..../XGJAO-200-8
    Alıntı Alper41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu cümleyi 600rr içinde kullanmıştınız değilmi ?
    Bu arada srknozkn keeway deki yamaha motorunu siz mi takdırdınız
    benim bildiğim keeway %100 çin de .

bu arada illaki 0 olsun demiyorsan ben sana sorun yaşamaman için virago 250 öneririm.
    ewt........600 rr için hatta tüm vitesli motorlar için geçerli bence :D

Motosikleti
    Kawasaki EN500
    hmm demekki her motorun gaz tepkimesini bir tutuyorsunuz , 3 sn gibi bir sürede 100 km hıza ulasan bi motosikleti bile 200 cc chopperınızla aynı kefeye koymanız ilginç açıkçası .

Blackeagletr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Carancal tavsiye edebilirim.

Birdaha düşünmenizi tavsiye ederim. Hiç 600 RR nin üstüne oturmadığınız belli
    2010 Kanuni Breton 21.000km|2013 Kuba XR 125 8.000km|2012 Hyosung GT250R 25.500km|2016 Bajaj Pulsar 200NS 14.500km|2018 Motolux Rossi 50(King 139)|2013 Mondial Mash 150 6.000km|2017 Mondial Drift 135 6000km|2021 RKS Azure 50|2022 Arora Freedom 50|2023 Hero Dash 125

Motosikleti
    Kawasaki EN500
    Alıntı Blackeagletr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Carancal tavsiye edebilirim.

Birdaha düşünmenizi tavsiye ederim. Hiç 600 RR nin üstüne oturmadığınız belli
    evet , doğru söylüyorsunuz , üstüne oturmak demiyelimde marşa basıp motor boştayken bi gaz vermek bile bir daha hatta birkaç defa düşünmesi için yeterli olabilir .

ya sonuçta bi motorda tecrübem yok direk trafiğe çıkacağım ve ilk motorum chopper olacak tabiki ekipmanlarımı temin edicem motoru sürmeye başlamadan önce. ehliyet işi kolay nasılsa öğrenirim az biraz biliyorum ama eğitim de kalkıp harley davidsnla verilmicek yani:D vitesli scooterlarla veriliyor :/

Motosikleti
    ya sonuçta bi motorda tecrübem yok direk trafiğe çıkacağım ve ilk motorum chopper olacak tabiki ekipmanlarımı temin edicem motoru sürmeye başlamadan önce. ehliyet işi kolay nasılsa öğrenirim az biraz biliyorum ama eğitim de kalkıp harley davidsnla verilmicek yani:D vitesli scooterlarla veriliyor :/
    Vitesli scooter ile verilen yerlerden uzak durmanı tavsiye ederim. Debriyaj kullanımını kavramadan vitesli motor kullanmayı öğrenmiş olmazsın ve cruiser ile sıkıntı çekersin (bu arada başlamak istediğin motor tarzı cruiser dır , chopper değil. )

Cruiser : Fabrikadan çıktığı gibi kullanılan temel değişiklik yapılmayan .

Chopper : Direksyonu egsozu çamurlukları v.b. gibi parçaları sahibinin zevkine göre modifiye edilmiş veya tamamen değiştirilmiş.

Custom : Tamamı ile elde yapılmış.

motocycleboyreigns - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R26-MZ 251-SRAD 750
    Alıntı oocan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cruiser : Fabrikadan çıktığı gibi kullanılan temel değişiklik yapılmayan .

Chopper : Direksyonu egsozu çamurlukları v.b. gibi parçaları sahibinin zevkine göre modifiye edilmiş veya tamamen değiştirilmiş.

Custom : Tamamı ile elde yapılmış.
    Şunu yapmayalım artık ne dersiniz
    Kolpa Adamları

Motosikleti
    Alıntı motocycleboyreigns adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Anlayamadım neyi yapmayalım ?

herneyse yüksek gövdeli diyelim o zmn yada direksiyonlu teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için ama bi soru daha sorayım geniş içerikli. tecrübesizim yani ehliyeti yeni alıcam ztn 0dan başlıyacam işe şu andan itibaren neler yapmalıyım sürücü kursundan başlayarak motor tipi modeli ekipmanları vs.. bi sıralarsanız memnun kalırım

birkaç ay içerisinde 0 km.bir motor almayı düşünüyorum. üniversite okuyorum ve eve gidiş gelişlerim sorun oluyor o yüzden motora ihtiyacım var görünümü güzel hıza gerek duymadığım çoğunlukla şehir içinde kullanabileceğim bir motor almak istiyorum.pek bilgim yok motor konusunda ama biraz araştırdım bana en uygun motor chopper tipte olanlar gözüküyor benimde daha önceden hoşuma giden o türde modeller vardı ztn acil önerilerinize ihtiyacım var başlıca problem herhangi bir chopper alsam dahi bu benim ilk motorum olacak ve hakimiyette sorun yaşarım diye düşünüyorum :S
    Sym Xs 125,sıfır,3200Tl

Alıntı oocan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sevgili kardeşim,

Seçtiğin motorlar başlangıç için gayet uygun ,ancak sen başlamak için henüz yeterli değilsin , öncelikle ehliyetin olmalı ki anladığım kadarı ile sende yok. ehliyetten sonra en azından temel eğitim almalısınki motora hakim olabilesin seçtiğin motorların her ikiside moblet e göre kullanılması daha karmaşık araçlardır. En önemlisi motor almadan önce kask ,mont eldiven v.b. gibi koruma ekipmanını tamamlamalısın .

sevgiler
    Herşey dahil 4000Tl yapar.
    Alıntı motocycleboyreigns adlı üyeden alıntı Mesajı göster

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)