Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
8. sayfa BirinciBirinci ... 6789 SonuncuSonuncu

34 yaşındayım 22 senedir motorsiklet kullanıyorum varmı benim gibi uzun kullanan..

Motovento
    REKLAM ALANI
    alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Alıntı coq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Olum çikintilik yapmasana.
    Içiyom anasini satayim.
    Eskiden unutmak için içiyom diyene gülerdim.
    Simdi ben unutmak için içiyorum.
    Neyi unutacaktim ben????
    Alzaymır olmuşsun bile... İçme..Sana yaramıyor...
    Tansiyonun falan çıkar aman...
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ReiZzZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yaş 19 7-8 yaşlarındayken dayımın mobiletin kayışı çıkarır öyle sürerdim pedallayarak 12 yaşında 125 cc lik vitesli motorum oldu onu sürmeyide dayım öğretti babam hayatta vermezdi baya sürmeyi öğrenince oda razı oldu hala 125cc deyim

mka19 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mz 301
    14 yaşında veloselexs,önden motorlu 40 cc motor,sonra puch.mobilet pejo,1969 balkan,java ceylan..ve hep istediğim mz motorunada 3 yıl önce sahip olabildim ekonomik zorluklar nedeniyle halen 301 mz kullanmaktayım.ve çok memnunum.5 saniyede ibrenin 80 i göstermesi keyifsiz bir şey.keşke çok param olsada,1200 lük bir motorum olsa ama hayat kısa dünyada olmıyacak birşey yok sadece ölüme çare yok inşallah onuda alacağım.arkadaşlar,motor sevgisi,modelde değil,insanın model yaratmasında,ben mz le çok 650 lik motorlara.şok yaşattım.geçen senede ayvalığa 2 kişi gittim elime tornavida değmedi.

Levent68 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    44 yaşındayım. İlk motorum jawa ceyalandı. Sıfır almıştım. Kapının önüne getirdim. Daha 50 km bile yapmamıştım. Annem üzerine benzin döküp yaktı. Sonrası malum sütümü helal etmem vs vs vs. Sonra evlendim. Ehliyeti yapayım dedim. Büyüseler hatun olmaz diye tutturdu. Ama 2012 Ağustos'ta kafamın tası attı hemen sürücü kursuna yazıldım ve aynı gün feri kombi dahil olmak üzere her ekipmanı tamlamam aldım. Eylül de ehliyet bitti. Sınava girmeden bir tane FZ1 almıştım. İlk gün 1000 e yakın km yaptım. Bir hafta sonra şimdiki R1 i mi görünce FZ1 ile takas ettim. R1 i alınca hemen üst üste ileri şürüs kursları aldım. Ve bugüne kadar 10.000 km oldu bu kadar kısa zamanda. Mayıs'ta arkadaşlarla Türkiye ye geleceğiz İtalya feribot Yunanistan üzeri. Günleri iple çekiyorum şimdiden.
    zenon bunu beğendi.

35emre35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf250 L
    Alıntı coq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Olum çikintilik yapmasana.
    Içiyom anasini satayim.
    Eskiden unutmak için içiyom diyene gülerdim.
    Simdi ben unutmak için içiyorum.
    Neyi unutacaktim ben????
    neee biri alkolmü dedi
    yarın kandil, çarpılmayasın abi

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Alıntı 35emre35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    neee biri alkolmü dedi
    yarın kandil, çarpılmayasın abi
    Ulem daha ne kadar çarpilacam?
    Son noktadayim zaten.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

35emre35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf250 L
    ooooh yarasın
    fransa'daydın demi sen?? oradan teğet geçiyormuş, sorun yok

bizim Temel ramazan ayında fransa'ya gitmiş, tarihi, turistik yerleri geziyormuş.
    akşam olmuş barlar pavyonlar tıklım tıklım, bir fransızın yanına yaklaşmış,
    kulağına eğilmiş, dininizin kıymetini bilin demiş
    salcano_7946 bunu beğendi.

Motosikleti
    DAELİM S3 ADVANCE 250
    abi bende motora bağlıyım kendimi motora zincirledim fakat kilidin anahtarını bulamıyorum

Serk21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390
    Aynı şekilde başlamışız abi =) bende ilk okula giderken bizim okulun arkasında bi toprak saha vardı,adamın biri orda 2 tane mobilet 1 tane de küçük kross benzeri bişeyle tur attırıyordu.parayı bulup bindim ve dedim tamam budur =)

İlk kendime ait ruhsatı üzerime motosikletimi 2005 yılında aldım asya 150 =)

Ve ilk vitesli motosiklet kullanmayı Kawasaki VN1500 ile öğrendim hemde aküsü çökmüş ve arka lastiği yağ içinde,gazı verince kıç atıyordu ve stop ederse vurdurmak için bayır arıyordum =)
    mezit bunu beğendi.
    Karadeniz - Giresun.

salcano_7946 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150
    tevellut 1979.........ötesini sen hesapla ağa....
    mezit bunu beğendi.
    KISMETTE NE VARSA;KAŞIKTA O ÇIKAR

kingcüneyt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ---
    herşey bebekken motor üzerinde bayramlaşmaya filan gittiğimizde başladı küçüktüm annem üşümeyeyim diye iyice sarıp sarmalardı beni ama hep soğuktan kasıklarım ağrır ağlardım aklımın yettiğinden beri motosiklet üzerindeyim 6 sınıfta rx 115 le başladım kimse inanmıyor ama resmim bile var
    35emre35 bunu beğendi.
    Rx 115 Mavi (2004) Rx 135 King Yeşil (2002), Rx 135 King Yeşil-Siyah (2003) Ford Fiesta Flair Bordo (2000) Ford Fiesta Ghia Gri (2000) Peugeot 206 Xt Gümüş Gri (2005) Ybr Esd Siyah 125 (2012) Ford Fiesta (2006) Ford Fiesta (2009) Yamaha R6 (2013 ) Vınn Vınnn

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Alıntı Serk21 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynı şekilde başlamışız abi =) bende ilk okula giderken bizim okulun arkasında bi toprak saha vardı,adamın biri orda 2 tane mobilet 1 tane de küçük kross benzeri bişeyle tur attırıyordu.parayı bulup bindim ve dedim tamam budur =)

İlk kendime ait ruhsatı üzerime motosikletimi 2005 yılında aldım asya 150 =)

Ve ilk vitesli motosiklet kullanmayı Kawasaki VN1500 ile öğrendim hemde aküsü çökmüş ve arka lastiği yağ içinde,gazı verince kıç atıyordu ve stop ederse vurdurmak için bayır arıyordum =)
    Donanma İ.Ö.O'nun yanındaki toprak saha mı yoksa orası

Yarım saha beşyüz bin,tam saha bi milyondu. Bütün paramı orda harcardım
    mezit bunu beğendi.

Tolga Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Ana karnında jawa ile başladım 32 yaşındayım. Aktif olarak devam etmekteyim.
    Çocukluğum jawa üstünde geçti. Tam hatırlamasamda 12-14 yaş gibi ayaklarım yere değmiyordu. Babam gidonu bana verirdi. Ben sürerdim. ;)

Hala da 4 mevsim devam etmekteyim.
    2006 Peugot -2010Kenbo125 - 2011Racer 200s- 2012GT250R -2014Xtreme Max- 2015: Snappy x Cub
    2016 Asya Shark 150- 2017Cbf150 -2018 BMW F650GS / Snapyy x- 2019 Kymco Xciting250i

Motosikleti
    KTM DUKE 390
    Alıntı Uğur Ak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Donanma İ.Ö.O'nun yanındaki toprak saha mı yoksa orası

Yarım saha beşyüz bin,tam saha bi milyondu. Bütün paramı orda harcardım

Aynenn :D hatırlıyomusun küçük kırmızı kros bozması bişey vardı bide sarı bi mobilet vardı :D daha sonra adamı polis yakalamış ihbar etmişler çoluk çocuğa motor veriyo parayla diye bidaha binemedik d: :D
    Karadeniz - Giresun.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Alıntı Serk21 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynenn :D hatırlıyomusun küçük kırmızı kros bozması bişey vardı bide sarı bi mobilet vardı :D daha sonra adamı polis yakalamış ihbar etmişler çoluk çocuğa motor veriyo parayla diye bidaha binemedik d: :D
    Kırmızı krosu hatırlamıyorum da mobileti iyi hatırlıyorum. 12-13 yaşındaydım. Ne zevk alırdım

Adamı şikayet edenleri de kınıyorum,ayıp etmişler,geleceğin motorcuları yetişiyordu orda

Murat 48/30 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf 11 (gri)
    Okuması çok eğlenceli bir konuya dönüşmüş burası.Babaların atışması çok komik
    CB 125E(6000 km), Salcano Wolf 11(Gümüş Atmaca)
    Özgürlük çoğu kişilerce çok bilinmeyenli bir denklem iken, biz motorcuların ilk marşla birlikte hissetmeye başladığımız hazdır.(Murat KANAT 17.01.13 )

Motosikleti
    KTM DUKE 390
    Alıntı Uğur Ak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kırmızı krosu hatırlamıyorum da mobileti iyi hatırlıyorum. 12-13 yaşındaydım. Ne zevk alırdım

Adamı şikayet edenleri de kınıyorum,ayıp etmişler,geleceğin motorcuları yetişiyordu orda
    bikaç tane düşen olunca aileleri ihbar etmiş olsa gerek, değirmenderede uraz diye bi çocuk var kırmızı dorado curve'u var, o da ilk motosiklet deneyimini o amcada tattı ve mobiletle yere yapıştı :D kolu bacağı parçalanmıştı :D lakin adam aşıyı sağlam vermiş ki gitti dorado aldı )
    Karadeniz - Giresun.

crayzboyone - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ulem hepiniz çocuk yaşta başlamışsınız, Şimdiki gençler topik açıncada kızıyorsunuz
    mete_han bunu beğendi.

Levsy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NX 400
    Alıntı crayzboyone adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ulem hepiniz çocuk yaşta başlamışsınız, Şimdiki gençler topik açıncada kızıyorsunuz
    Farkındaysan çocukluğunda motosiklete başlayanlardan önemli bir kısmı ben dahil 40 yaşın üstünde. 25-30 yıl öncesine git, şartlar bambaşkaydı.
    Şimdi şu konular kask takmamaya kesinlikle mazaret değildi ama bak durum nasıldı:
    Herkesin altında araba yoktu, yollar adeta ıssızdı. Çoğu büyük şehirler buna dahil.
    Yollarda gördüğün sürücüler, o zaman ehliyet bakkalda satılmadığı ve polis adama kök söktürdüğü için, genelde çok daha usta ve bilinçliydi.
    Ben 13 yaşımda gazlarken, çok sürücünün kurallara uygun olarak geçmemi beklediğini ve hatta yol kendi hakkı olduğu halde, belki de aman çocuğa birşey olmasın düşüncesiyle bana yol verdiğini hatırlarım.
    Dediğim gibi bunlar kask takmamaya mazeret değil, araçla çarpışma olmasa, bir nedenle düşüp beynini yolda bırakırsın. Nitekim çok düştüm, hatta bir kere, baktığın yere gidersin kuralına itinayla riayet ederek yol kenarındaki akşap telefon direğine bile patladım.
    Trafik riski çok azdı, sadece bunu anlatmaya çalışıyorum.
    Asıl can alıcı nokta şuydu ki, o zaman kask yoktu. Öyle birşeyin varlığından haberimiz bile yoktu.
    Benim o yaşlarda gördüğüm en iyi donanım, Rus malı motorlara binen birkaç kişide, şöyle yanlardan kulakları da kaplayan bağcıklı, deri bir başlık ve şişe dibi gibi camları olan kocaman, abuk görünüşlü motosiklet gözlükleriydi.
    Şimdi şartlar çok farklı, yollar aşırı derecede kalabalık ve ortalık öküz oülu öküz binlerce sürücüyle dolu.
    Üstelik o kask ve diğer tüm korumalar şimdi her yerde var ve oldukça uygun fiyatlar ile temin etmek mümkün.
    Yani şartlar çok değişti ve bu konuda ciddi bir kültür oluştu.

s.e.c - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Duke 250, Mt25 abs, Cb250r, cbr 1000rr, Yamaha Fz8
    Bende ilkokul 4 ten 5 e geçtiğim yaz istenilen karneyi getirdiğim için vadedilen hediyeyi 86 model peugeot 49 cc mopedi almışlardı. Her akşamüstü babam işten geldiğinde motoru çıkarırdık sokağın başından dönüp gelirdim daha sonraları kendi başıma gezmeye başlammıştım. O yaşta bir çocuğa böyle bir hediye çok çok yanlış fakat o zamanlar tehlikeler şimdiki kadar bilinmiyordu, motosiklet kültürü hiç yoktu ve ben ağırbaşlı bir çocuktum ailem nasıl olduysa güvenmişti bana, çok şükür hiç ciddi bir kaza yapmadım. Şuan 28 yaşındayım 11 yaşından beri kendime ait motosikletim var. 2006 ile 2011 yılları arasında kendime ait yoktu fakat o zamanda kardeşimin motorundan inmiyordum

REKLAM ALANI
8. sayfa BirinciBirinci ... 6789 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)