Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bize OGS Neden Yok?

Motovento
    REKLAM ALANI
    audioslave - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda & Yamaha
    Dün saat tam 19.00'da köprüden geçmek üzereyim.Biliyorum KGS'm de yeterli bakiye yoktu,gişelerde durup Ziraat'ten aldığım kartıma bakiye yükletmek istedim,ama oda ne gişe kapalı! Ee nasıl geçicem falan fıstık derken,Asya Bank'ın ki açık,oradakiler:'' Asya Bank'tan kart alacaksın'' dediler.Neden? Neden zaten var olan kartım varken fazladan 50 tl orada bayılayım??Dışarıda güvenlikçi olmasına ve göz göze gelmemize rağmen plakamı kapattım ve gişelerden geçtim.
    Ben kaçak geçmemeye uğraşıyorum,duruyorum,yükletmeye çalışıyorum ama yok devlet benden para istemiyor hatta kaçak geçmeye sevkediyor.Bu devlete müstahak maalesef.
    Ayrıca araba ile aynı parayı verip de geçmemize rağmen motosiklet kullanıcıları OGS hizmetinden yararlanamıyorlar.Bunun mantıklı bir açıklamasını bilen varmı,neden?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Geçmiş olsun. OGS alsak da pratikte pek takacak yerimiz yok. Ayrıca OGS sudan etkilendiği için bizim motorların üzerinde 1 haftada bozulacaktır, kolay çalınması ihtimali de var. Yükleme sorununa gelince. Garantiden 6. sınıf otomatik yüklemeli kart alırsan bu sıkıntıdan kurtulursun. Ben 10 liraya düştüğünde 20 tl yükleyecek şekilde ayarladım. Çok rahat ettim.

Benim son aldığım KGS kartı ise yarısını kullanmadan yetersiz bakiye demeye başladı. Eski telefon kartları yapardı böyle. Resmen kazıklandık yani.

Motosikleti
    GT250R gitti/2011 600RR
    Motosiklet kullanıcıları ogs den yararlanamıyor mu ? ben ne kullanıyorum o zaman ? OGS yi bi yere takmaya da gerek yok motorda, geçip gidiyorum ben, eğer plakamı okuyabilirlerse OGS den düşüyorlar, ki çoğu zaman da okuyamıyorlar ücretsiz geçiyorum.
    ...eX...

belo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL DRİFT L
    Şeytan icadı kullandıgın için ogs itligine yok artı karttada 6. sınıf yok 1. sınıf parası alıyorlar olayda bu su geçirmezinide anahtar şeklindekinide yaparlar ama itligine yapmazlar bu kadar basit zaten yapan banka malı götürür
    One Turk .. Against The World .. !!..
    elverengin@gmail.com

Motosikleti
    cbf500
    bildiğim kadarıyla motora ogs takılabiliyor ama satarken nasıl olur onu bılmıyorum.kopruyu cok az kullanan bırı olarak kgs ıcın en az 50tl vermekte bence bi soygun.şimdi burdan bazı kişiler ''elbet kullanacaksın yükle gıtsın'' dıyebılır ancak bugun yukledıgım parayla 10 defa gecme hakkım varsa ve benım kullanmadıgım zaman ıcerısınde BU ZAMLARLA gecme hakkım 5 e düşerse nasıl olacak.neden ben 50 lıramı(anlayan anlamıstır sorun 50tl deıl) bı yere bağlayayım.şöyle düşünün.benzin illa ki alınacak o zaman neden insanlar sürekli depolarını tam doldurup yola devam etmıyor?zaten yakında koprulerde satılacak.neyse bu konuyu da başka başlık altında konusuruz.
    We believe in sky,not to sunroof!

Motosikleti
    Suzuki Gsr 600
    Senin gittiğin sırada ziraat bankasının gişesi açık olsa dahi yine 50 TL yükletecektin ki bu minimum yükleme tutarı bank asyadan almış olsaydın da birşey farketmeyecekti elinde iki tane kgs kartın olacaktı

Bazı bankaların kredi kartları var kgs gibi kullanabiliyorsun Bank Asyada vardı sanırım " Dıt Kart " mı ne belki adını yanlış yazdım ama bu özelliklerde kredi kartları var.

Ante - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Büyüyünce alacağım.
    Alıntı kameraman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bildiğim kadarıyla motora ogs takılabiliyor ama satarken nasıl olur onu bılmıyorum.kopruyu cok az kullanan bırı olarak kgs ıcın en az 50tl vermekte bence bi soygun.şimdi burdan bazı kişiler ''elbet kullanacaksın yükle gıtsın'' dıyebılır ancak bugun yukledıgım parayla 10 defa gecme hakkım varsa ve benım kullanmadıgım zaman ıcerısınde BU ZAMLARLA gecme hakkım 5 e düşerse nasıl olacak.neden ben 50 lıramı(anlayan anlamıstır sorun 50tl deıl) bı yere bağlayayım.şöyle düşünün.benzin illa ki alınacak o zaman neden insanlar sürekli depolarını tam doldurup yola devam etmıyor?zaten yakında koprulerde satılacak.neyse bu konuyu da başka başlık altında konusuruz.
    yazdığınız açıdan farketmiyor. yani 50 tl yüklediniz zamlandı hakkınız 5'e düştü. ya da 5'er 5'er yüklüyordunuz zamlandı bu sefer zamlı yükleyeceksiniz. yani geçiş sayısı açısından farketmiyor. Ama haftada bir defa köprü kullanan birinden 50 tl'yi peşin alıp birde parayı çalıştırıyorsunuz. Yani hem köprüden kazanıyor hem en kötü ihtimalle faizden. Etinden, sütünden, tırnağından Daha neremiz kaldı ki?
    Ainesi iştir insanın, lafına bakılmaz!
    Yine de yaşıyor insan, merak yüzünden. Yeni bir şeyler bekleyip duruyor...

erginturhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    0-36500 Hyosung GT250R, 0-51000 Honda VFR 800
    Motosiklet için OGS alınabiliyor.
    Aynı ücret düşülüyor (3TL)
    Eski motorum varken almıştım, eski motoru sattığımda dondurdum, yeniyi alınca yeni motorun plakası yüklendi, halen kullanıyorum.

Motosikleti
    Ninja ZX-6R '08
    Kimileri alınmaz diyor kimileri ben aldım kullanıyorum diyor. En son bir arkadaşıma sorduğumda formu doldururken araba diye işaretledim plakamı yazdım aldım dedi. Bende bir ogs talebinde bulunacağım o zaman veriyorlarmı vermiyorlarmı yoksa tipe bakıp mı veriyorlar anlayacağım

Saygılar.
    ZX-6R '08 Blue

Motosikleti
    Honda & Yamaha
    Motosiklet için OGS uygulaması varmış,Karayolları sayfasında şimdi gördüm.Yalnız benim aldığım zaman bu uygulama yoktu diye hatırlıyorum,yoksa alırdım.
    Benim anlatmak istediğim Asya Bank'ın açık olupta neden Ziraat gişesinin kapalı olduğuydu.Tabiki gidip Asya'dan alırdım 50 tl bayılırdım,biri bitince diğerini diğeri bitince öbürünü kullanırdım ama zaten adamlar bizden 50 tl KEŞ alıyorlar,bakiye doldurma dışında başka bir bankacılık hizmeti de vermiyorlar,ihtiyacımız olduğunda da gişeyi kapatıyorlar.
    Ben okadar para veriyorsam karşılığında hizmet de almak isterim.

Motosikleti
    CBR 600F
    valla ben montun cebine koyuyorum OGS'yi, geçerken cebimden çıkarıp tutuyorum :D gayet de kolay oluyo... ilk denemede iyice yavaşlayın ama benim gibi bariyere girme tehlikesi yaşamayın sonradan alışıyosunuz

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    neden 50 tl yükleniyor anlamıyorum..böyle bir zorunluluk,mecburiyet olmamalı dedim ve shell den halkbankası ile ortak oldukları kgs yi aldım..7 gün 24 saat istediğim shell benzincide İSTEDİĞİM kadar (10 lira 20 lira) yükleyebiliyorum.banka açıktı kapalıydı haftasonuydu geceydi düşüncem yok..
    kesinlikle reklam anlaşılmasın ilgi ve alakam yoktur ancak arkadaşlarımın da kolay olandan faydalanmasını isterim...
    Biliyorsan konuş,ibret alsınlar...
    Bilmiyorsan sus ki,seni ADAM sansınlar...

Motosikleti
    GT250R gitti/2011 600RR
    Alıntı Onyx250 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla ben montun cebine koyuyorum OGS'yi, geçerken cebimden çıkarıp tutuyorum :D gayet de kolay oluyo... ilk denemede iyice yavaşlayın ama benim gibi bariyere girme tehlikesi yaşamayın sonradan alışıyosunuz
    Niye uğraşıyorsun ki okutmakla ? Benimde cebimde duruyor, okursa okur, okumazsa plakaya bakılıyor, plakanın OGS kaydı varsa ordan düşülüyor ücret.
    ...eX...

Motosikleti
    Honda & Yamaha
    Alıntı sametagir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    neden 50 tl yükleniyor anlamıyorum..böyle bir zorunluluk,mecburiyet olmamalı dedim ve shell den halkbankası ile ortak oldukları kgs yi aldım..7 gün 24 saat istediğim shell benzincide İSTEDİĞİM kadar (10 lira 20 lira) yükleyebiliyorum.banka açıktı kapalıydı haftasonuydu geceydi düşüncem yok..
    kesinlikle reklam anlaşılmasın ilgi ve alakam yoktur ancak arkadaşlarımın da kolay olandan faydalanmasını isterim...
    Teşekkür ederiz.Bu bilgilendirme motorunu yeni alan veya KGS almayı düşünen arkadaşların işine yarayacaktır umarım.Bu kart güzelmiş.Hem benzin alınıp hemde bakiye doldurmalık.Hoş

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    Alıntı audioslave adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkür ederiz.Bu bilgilendirme motorunu yeni alan veya KGS almayı düşünen arkadaşların işine yarayacaktır umarım.Bu kart güzelmiş.Hem benzin alınıp hemde bakiye doldurmalık.Hoş
    herkes ogs kullanmak istemeyebilir diye yazdım...ben kullanmıyorum mesela...köprü ve otobanıda çok fazla kullanmadığımdan kgs tercih ettim..tercih kişilerin...(ayrıca hem arabamda hem de motosikletlerimde kullanıyorum..tek kart 3 araç,yolda kalanlar hariç)
    Biliyorsan konuş,ibret alsınlar...
    Bilmiyorsan sus ki,seni ADAM sansınlar...

Atahualpa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RR 250E-9
    Kredili KGS diye bir mevhum da var. Alternatif olabilir
    YOU WILL NEVER WALK ALONE

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)